• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rafał Wolski: Skupić się na swojej robocie

Jacek Główczyński
18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Lechia Gdańsk

Rafał Wolski grał w Legii Warszaw w latach 2008-2012, ale z tamtego okresu teraz więcej kolegów ma w Lechii Gdańsk niż w poprzedniej drużynie. Rafał Wolski grał w Legii Warszaw w latach 2008-2012, ale z tamtego okresu teraz więcej kolegów ma w Lechii Gdańsk niż w poprzedniej drużynie.

Ostatni komunikat Lechii Gdańsk mówi o 32 tysiącach osób uprawnionych do wejścia na niedzielny mecz z Legią Warszawa. Sprzedaż biletów trwa nadal. - Dla każdego zawodnika jest bardzo fajnie, jeśli może grać przy pełnych trybunach. Gdy jest doping przez całe spotkanie, piłkarz nie potrzebuje już dodatkowego "kopa", wewnętrznej samo motywacji, gdyż niosą go trybuny. Trzeba uważać, by się niepotrzebnie "nie zagrzać", nie osłabić zespołu, bo i tak łapiemy dużo kartek, czasami głupich, czasami niesłusznych. Liczę, że w kibice nam pomogą, a my dla nich zdobędziemy 3 punkty - zapowiada Rafał Wolski. Początek gry na Stadionie Energa Gdańsk o godzinie 18.JAKUB WAWRZYNIAK PRZED MECZEM Z LEGIĄ: POSTARAMY SIĘ, ABY KIBICE BYLI OCZAROWANI STADIONEM, NASZĄ DRUŻYNĄ I ATMOSFERĄ SPOTKANIA. TUTAJ WIĘCEJ DEKLARACJI I OCEN OBROŃCY LECHII

Jacek Główczyński: Legia jeszcze wywołuje u pana mocniejsze bicie serca, czy jednak blisko pięć lat, które upłynęły odkąd opuścił pan Warszawę sprawiły, że nie ma już sentymentu do tego klubu?

Rafał Wolski: Na pewno to jest takie spotkanie, na które człowiek się jeszcze bardziej mobilizuje. Z jednej strony, bo to jest mistrz Polski, który nieźle w tym sezonie prezentował się też w Lidze Mistrzów, a z drugiej strony to tam piłkarsko się wychowałem. Liczę, że będzie to fajny mecz i mam nadzieję, że nie zabraknie w nim emocji.

Grał pan w Legii w latach 2008-12. Ktoś z tamtych czasów nadal gra w stołecznej drużynie, czy więcej takich piłkarzy ma pan teraz u boku w Lechii?

Chyba rzeczywiście teraz mamy więcej w Lechii zawodników, z którymi poprzednio grałem w Legii niż ich zostało w Warszawie. Tam są na pewno nadal: Michał Kucharczyk, Kuba Rzeźniczak... I chyba to na tyle. Zresztą nie utrzymujemy na stałe kontaktu. Jeśli przed meczem się spotkamy, to chwilę porozmawiamy i to wszystko.

Z trenerem Jackiem Magierą ma pan podobne relacje? Czy może zapamiętam pan z warszawskiego okresu jakieś credo szkoleniowca, które stosuje pan do dziś?

Bardzo miło wspominam trenera. Od czasu do czasu dzwonimy do siebie. Osobiście cieszę się, że dostał posadę w Legii i może spełnić się w tym zawodzie. Jest wciąż młodym szkoleniowcem, który widać, że nadal chce się uczyć i rozwijać. Gdy ja grałem w Legii, był on asystentem w pierwszej drużynie. Przeważnie zajmował się właśnie młodymi zawodnikami, jak trzeba prowadził dodatkowy dla nich trening. Zapamiętałem głównie jego jedną radę. Często powtarzał, że wszystko zależy od ciebie, a nie innych, że należy skupiać się na swojej robocie, a nie patrzyć na to, co dzieje się wokół.

SŁAWOMIR PESZKO W REPREZENTACJI POLSKI NA MECZ W CZARNOGÓRZE. TUTAJ PEŁNA KADRA 26 PIŁKARZY

Czy do niedzielnego meczu obie drużyny powinny podchodzić z założeniem, że kto przegra, traci szansę na 1. miejsce na koniec sezonu zasadniczego, czy w 4 ostatnich kolejkach można będzie jeszcze odrobić taką stratę?

Każdy mecz jest ważny. Pamiętamy, że jesteśmy po dwóch porażkach z rzędu, choć w mojej ocenie nie zasługiwaliśmy na zero punktów w tych dwóch spotkaniach. Wyciągamy z tego wnioski i skupiamy się na Legii. Mam nadzieję, że w niedzielę zaprezentujemy się dobrze i 3 punkty zostaną w Gdańsku.

Możemy nastawiać się na show, piłkarskie widowisko, czy raczej będzie to podobna partia szachów jak w Poznaniu do czasu strzelenia gola i czerwonych kartek?

Ciężko powiedzieć. Każdy mecz niesie emocje, jeden większe, inny mniejsze. Ponadto czasami sędzia pozwala na więcej, a w innym przypadku od razu uspokaja zawodników. Na to nie mamy wpływu, a zatem musimy skupić się na swojej grze, a nie jak będzie gwizdał arbiter. Wiadomo, jakie dobre wyniki mamy w Gdańsku. Chcemy to podtrzymać i robić swoje. Mimo ostatnich niepowodzeń wiemy na co nas stać, jakie mamy możliwości. Po prostu musimy te drobne błędy wyeliminować, aby nadal iść w górę i te punkty zdobywać.

MARCO PAIXAO: TEN SEZON MA BYĆ NASZ. SPRAWDŹ, DLACZEGO WARTO BIĆ SIĘ O 1. MIEJSCE JUŻ W SEZONIE ZASADNICZYM

Zawodnik

Rafał Wolski

Rafał Wolski

ur.
1992
wzrost
179 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


MILOS KRASIĆ BĘDZIE GRAŁ W LECHII DO 2019 ROKU. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM KONTRAKCIE DLA POMOCNIKA

Pan lubi bardziej grać w meczach cios za cios, akcja za akcje czy jednak w takich, gdzie głównym założeniem jest, aby nie stracić bramki i nikt się wówczas nie chce otworzyć?

My lubimy grać ofensywie. Często przeciwnik to wykorzystuje i nastawia się na tę jedną, czy dwie akcje, by strzelić gola z kontry bądź przy stałym fragmencie gry. Ciężko mi ocenić, co lubię bardziej. Bo też trzeba umieć grać w meczach, gdy żaden zespół nie chce się odkryć. Wówczas na początku są właśnie te szachy, badanie przeciwnika, jak on się zachowa, czy może pozwoli sobie na więcej, czy też czekać będzie grać zachowawczo tylko na kontry. Legia kadrowo ma mocny zespół, dysponuje dobrymi zawodnikami, ogranymi także na międzynarodowej arenie. Dlatego nie możemy przegrać walki w środku pola, bo gdy im zostawi im się miejsce, to potrafią zagrać tam gdzie trzeba, a napastnik to wykorzystuje.

Pan szykuje się właśnie na walkę w centrum drugiej linii, czy znów będzie pan zastępował Sławomira Peszkę i będzie pan ustawiony jako nominalny lewoskrzydłowy?

To nie jest zależne ode mnie. Ja wykonuję po prostu to, co oczekuje ode mnie trener. W sumie dla mnie nie ma większej różnicy, czy gram na skrzydle, czy za napastnikiem, czy nawet "8". Na pewno są to inne pozycje, inaczej trzeba się poruszać, inne założenia wypełniać. Taktyka zależy także od tego, czy gramy na dwóch czy jednego defensywnego pomocnika. Ostatnio na wyjazdach my graliśmy piłką, atakowaliśmy, a przeciwnicy nas punktowali. Dlatego trener chciał coś zmienić w ustawieniu. Było o jednego zawodnika ofensywnego mniej, co też sprawiło, że mniej mieliśmy sytuacji strzeleckich. Tym bardziej musimy mieć chłodniejszą głowę i gdy okazja podbramkowa się nadarzy to po prostu wykorzystywać.

LECHIA POZYSKAŁA BRAMKARZA REPREZENTACJI CHORWACJI. BYŁ NA MŚ 2014 W BRAZYLII

Legia traci sporo goli po stałych fragmentach gry, a pan m.in. desygnowany jest do ich wykonywania. Czy w tym elemencie szukacie swojej szansy w niedziele, czy może przygotowujecie jakieś nowe rozwiązania w rozegraniu rogów czy wolnych?

Na pewno to jest jeden z elementów, którym możemy zaskoczyć przeciwnika. Ostatnio jednak rzadko strzelamy takie gole. Mam nadzieję, że teraz się przełamiemy. Na każdy mecz przygotowujemy coś specjalnego. Teraz też będzie.

Już sprzedano 32 tysiące biletów, a klub liczy, że uda się pobić rekord ligowej frekwencji sprzed dwóch lat, gdy na trybunach także na meczu z Legią było 36,5 tysiąca kibiców. Czy i jaki wpływ tak liczna widownia będzie miała wpływ na pańską postawę?

Dla każdego zawodnika jest bardzo fajnie, jeśli może grać przy pełnych trybunach. Takie mecze zresztą lubią wszyscy, także kibice czy komentatorzy. Gdy jest doping przez całe spotkanie piłkarz nie potrzebuje już dodatkowego "kopa", wewnętrznej samo motywacji, gdyż niosą go trybuny. Trzeba uważać, by się niepotrzebnie "nie zagrzać", nie osłabić zespołu, bo i tak łapiemy dużo kartek, czasami głupich, czasami niesłusznych. Liczę, że w niedzielę kibice nam pomogą, a my dla nich zdobędziemy 3 punkty.

DEBRY LECHIA - ARKA W LANY PONIEDZIAŁEK

Typowanie wyników

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT
3 pkt.
LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa

Jak typowano

55% 358 typowań LECHIA Gdańsk
18% 114 typowań REMIS
27% 176 typowań Legia Warszawa

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (68) ponad 20 zablokowanych

 • Wolski (4)

  na trenera

  • 7 7

  • Ja jestem ciekawy (2)

   gdzie są ci wszyscy kibice,jak przeciwnikiem Lechii jest np.Termalika albo Korona? Dla prawdziwego kibica każdy mecz swojej drużyny jest ważny i jest wielkim świętem!

   • 25 5

   • dsa

    Puste słowa, widocznie prawdziwych kibiców jest mniej, we wszystkich ligach świata jedynie szlagiery wypełniają stadion po brzegi, i trzeba się z tym pogodzić, no wyjątkiem jest Lech, który rozdaje bilety na ulicy :D.

    • 18 4

   • hmmm

    tu chyba kazdy idzie zobaczyć Legie a nie lechie

    • 5 18

  • Poniosa trybuny to Legie. Jak 20 tysiecy ich kibicow ryknie Cccwkcwks Leeeggggiiiaaa.

   Na kazdym meczu Lechii jest okolo 15 tysiecy ludzi, wiec ta nadwyzka przyjdzie na Legie niestety. ...

   • 3 19

 • co powie Nowak (7)

  Jeżeli Lechia nie wygra tego meczu ?
  Wczoraj spotkałem Kalkę w sklepie i pytam będzie 3-0 ,a on przerażony mówi 1-0 wystarczy.
  Ile jeszcze ten gamoń bez pomysłu i taktyki będzie prowadził nasz ukochany klub NOWAK zbieraj manele i wypad.

  • 16 54

  • (2)

   Jedyny pozytyw jest taki,że to nie ty decydujesz i NIGDY nie będziesz decydował jakiego trenera zatrudnić i kiedy go zwolnić.To ty psycholu wypad stąd oby na ZAWSZE.

   • 24 5

   • (1)

    hehehe możesz sobie go popierać ale jeszcze kilka meczy i będzie wypad na kopach. Na szczęście tY też o tym nie decydujesz i nigdy nie będziesz. Więc zwieraj poślady i głośno klaszcz. Teraz wtopa z Legią jak zawsze zawalą jak dużo kibiców przyjdzie i do tego nie umieją grać na wyjazdach za grosz. To nie żadna drużyna zlepek indywidualności którymi nie ma kto pokierować. Bo skład mamy że hej a trenera mamy że c...uj

    • 1 20

    • co to za bełkot....
     odstaw gluten

     • 0 0

  • wszyscy won (3)

   trener,zarząd,kibice,ogrodnik
   i ten pismak co te kocoboły smaruje

   • 3 10

   • de.il TAK!!!!!!! ale na teraz NIE ZARZĄD I NIE TRENER.JEST SZANSA NA PUDŁO I TRZEBA TO WYKORZYSTAĆ.

    • 4 2

   • nie zgadzam się. (1)

    Ogrodnik zostaje i tyle w temacie.

    • 1 0

    • Rece precz od ogrodniaka !

     ;-)

     • 0 0

 • Legła

  Oby jutro niosło się gromkie-Legła legła Warszawa!!!

  • 32 15

 • Wolski lepiej niech się nie wypowiada tylko zacznie grać bo to co reprezentuje teraz trudno nazwać grą

  • 23 13

 • Mądrale pogadamy po meczu

  • 14 9

 • nie ma litości (3)

  Zróbcie wszystko, żeby stadion mógł na koniec ponownie ryknąć:

  legła...Legła warszawa...
  legła...Legła warszawa...
  legła...Legła warszawa...
  legła...Legła warszawa...

  • 33 14

  • Ryknie

   ale z bólu i rozpaczy.

   • 5 7

  • zobaczymy betony (1)

   kibiców Legii 10 tys kibiców betonów 15 tys - reszta pikniki siły wyrównane a wiadomo że kibice legii są najlepsi - więc jutro pijecie z rozpaczy

   • 2 10

   • Zazdrość przez Ciebie przemawia szproto...

    • 8 1

 • (3)

  Z biletem w reku i stewardem tez . kibice sukcesu wypitalac na zolta i rodzinny

  • 8 27

  • Nie ty fajo..

   ..o tym będziesz decydował..

   • 23 3

  • Myśl!!!!! (1)

   Pamiętaj że rodzinny to niekoniecznie sektor Januszu chodzą tam ludzie ze swoimi dziećmi którzy na Lechię chodzą od bardzo długiego czasu !!!!! Podejrzewam że dłużej niż masz lat

   • 20 2

   • Dokladnie

    • 13 2

 • (5)

  Będzie więcej, właśnie ruszamy po bilety!

  • 20 4

  • (3)

   Można kupić przez internet?

   • 8 3

   • można ale przez internet podobno 2x droższe, w kasach dają rabat + 2 rolki papieru toaletowego gratis (1)

    • 4 13

    • nie siej fermentu

     kłamczuchu

     • 5 2

   • można na bilety . lechia. pl

    nie radzę iść pod kasy przed meczem bo nie bedzie już biletów

    • 11 1

  • Janek w końcu zmądrzałeś:)

   • 4 3

 • Sukces frekwencyjny w Poznaniu pokazał, że nie wystarczy by Lechia dwa razy zapełniła stadion by wyprzedzić rywali w liczbie (4)

  widzów na mecz.

  • 4 26

  • W Posen rozdaja po 15 tys biletow w szkolach (2)

   • 15 3

   • Raz tak tylko było na meczu z Arką. (1)

    • 2 5

    • Nie raz a kilka razy!!!

     • 3 0

  • Frekwencja w Poznaniu dzięki dzieciakom, wpuszczane " wycieczki " szkolne.

   • 4 1

 • 1500 (1)

  Wszyscy na mecz Lechii Gdansk z Legia Warszawa. Zostalo jeszcze 4500 biletow. Wszystkie sektory otwarte. Dzisiaj i jutro cale Trojmiasto jest bialo-zielone! W Gdansku sie dzieje. My tworzymy historie.

  • 38 14

  • Pierdu pierdu. A gdzie DRUŻYNA? Bo to co jest, to zbieranina dziadostwa. Gdzie są gdańszczanie? Dlaczego starsi kibice nie chodzą na te mecze? A wynik będzie taki 0:5. Pozdrawiam.

   • 2 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Polonia Warszawa
95% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
2% Polonia Warszawa

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Łukasz Gawlik 29 62 58.6%
2 Piotr Matusiak 29 61 65.5%
3 Mariusz Kamiński 29 59 62.1%
4 Karol Zubel 29 59 55.2%
5 Mirosław P. 29 58 65.5%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 28 17 5 6 47:22 56
2 Arka Gdynia 28 16 7 5 47:27 55
3 GKS Tychy 29 15 3 11 38:34 48
4 GKS Katowice 28 13 7 8 49:30 46
5 Wisła Kraków 28 12 9 7 52:35 45
6 Górnik Łęczna 28 11 12 5 30:25 45
7 Motor Lublin 28 13 6 9 38:35 45
8 Odra Opole 28 12 7 9 35:28 43
9 Wisła Płock 28 11 9 8 39:38 42
10 Miedź Legnica 28 10 11 7 37:28 41
11 Stal Rzeszów 29 11 6 12 41:45 39
12 Chrobry Głogów 28 9 6 13 29:44 33
13 Znicz Pruszków 28 9 4 15 24:36 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 28 7 10 11 42:44 31
15 Polonia Warszawa 28 7 9 12 35:41 30
16 Resovia 28 8 4 16 31:50 28
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 4 10 15 23:47 22
18 Zagłębie Sosnowiec 29 2 9 18 19:47 15
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 29 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Polonia Warszawa (środa, godz. 20:30)
 • Znicz Pruszków - ARKA GDYNIA (środa, godz. 18)
 • Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:2 (0:1)
 • Resovia - Wisła Kraków
 • środa
 • Wisła Płock - Miedź Legnica
 • czwartek
 • Motor Lublin - Chrobry Głogów
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole
 • GKS Katowice - Górnik Łęczna

Ostatnie wyniki Lechii

Górnik Łęczna
20 kwietnia 2024, godz. 17:30
14% Górnik Łęczna
26% REMIS
60% LECHIA Gdańsk
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
92% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
5% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Relacje LIVE

Najczęściej czytane