Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:2. Kacper Sezonienko dał fotel lidera

10 marca 2024, godz. 14:35
Opinie (295)

Kacper Sezonienko wszedł na boisko w 76.. a w 79. minucie strzelił gola, który dał Lechii Gdańsk zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 oraz fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Kacper Sezonienko wszedł na boisko w 76.. a w 79. minucie strzelił gola, który dał Lechii Gdańsk zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 oraz fotel lidera Fortuna 1. Ligi.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1, mimo że do przerwy przegrywała 0:1. Wyrównał Iwan Żelizko, a zwycięstwo zapewnił biało-zielonym Kacper Sezonienko, który zaledwie 3 minuty wcześniej wszedł na boisko. Natomiast asystę zaliczył inny rezerwowy - Miłosz Kałahur. Podopieczni Szymona Grabowskiego zostali nowych liderem Fortuna 1. Ligi, odbierając tę pozycję Arce Gdynia. Przy równej liczbie punktów na tym etapie rozgrywek decyduje różnica bramek, gdyż trójmiejskie drużyny nie rozegrały między sobą jeszcze obu meczów. W tym elemencie 18:16 na korzyść nowego przodownika tabeli.

Abate

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 3 Jodłowiec, 14 Siverio, 24 Sitek, 23 Misztal, 25 Nnoshiri, 37 Kisiel, 47 Bernard, 55 Willmann

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 26 Brzęk, 72 Koperski, 21 Sypek, 23 Kałahur, 79 Sezonienko, 94 Gueho
  • 63' brak danych Zmiany 37 Kisiel
  • 63' 17 Małachowski Zmiany 24 Sitek
  • 71' 4 Lusiusz Zmiany 23 Misztal
  • 71' 7 Bida Zmiany 14 Siverio
  • 87' 2 Ziółkowski Zmiany 25 Nnoshiri
  • 46' 27 Bugaj Zmiany 23 Kałahur
  • 76' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 76' 99 Neugebauer Zmiany 79 Sezonienko
  • 90+3 30 Chłań Zmiany 16 D'Arrigo
  • 14' Bida
  • 52' Żelizko
  • 79' Sezonienko
  • 50' Senić
  • 88' Sitek
  • 42' Neugebauer
  • 44' Żelizko

Kto liderem Fortuna 1. Ligi według piłkarza Arki Gdynia? Zagłosuj, co według ciebie powinno decydować przy równej liczbie punktów Kto liderem Fortuna 1. Ligi według piłkarza Arki Gdynia? Zagłosuj, co według ciebie powinno decydować przy równej liczbie punktów

od piątkowego remisu Arki trwa debata, co decydować będzie przy równej liczbie punktów o pozycji lidera Fortuna 1. Ligi

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Regulamin jest jednoznaczny. Przypominaliśmy go już w grudniu

1.12.2023 Trojmiasto.pl wyjaśniało: Co decyduje przy równej liczbie punktów w Fortuna 1. Liga w trakcie sezonu

Artykuł 10 w punkcie 3 wprowadza następujące zasady na tę okoliczność:

3. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym
miejscu decydują:
1) Przy dwóch drużynach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami
w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach
w danym sezonie,
d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych w spotkaniach
e. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w danym sezonie,
f. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w danym sezonie.
2) Przy więcej niż dwóch zespołach stosuje się kolejno zasady określone w pkt 1) wyłącznie
między zainteresowanymi drużynami.
3) postanowienia ust. 3 pkt 1) lit. a-b mają zastosowanie wyłącznie w sytuacji rozegrania
wszystkich zaplanowanych meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Jako że Arka z Lechią zagrały tylko raz. Obecnie zastosowanie mają punkty od c poczynając, czyli "korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach w danym sezonie".
Neugebauer, który w ostatniej kolejce strzelił 2 gole, a wiosnę 2023 spędził na wypożyczeniu w... Podbeskidzie, zapewnia, że Lechia nie patrzy w tabelę, a koncentruje się na każdym kolejnym rywalu

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk. Bez sentymentów. Atak na fotel lidera

tej koncentracji nie może rozwiać oświadczenie Szachtara Donieck

Lechia Gdańsk i Bogdan Wiunnyk zostaną pozwani przez Szachtar Donieck

trener Grabowski nie zamierzał bowiem zabierać Wiunnyka do Bielska-Białej tym bardziej, że na ofensywę na początku roku nie ma prawa narzekać

Lechia Gdańsk mocniejsza w ataku. Bogdan Wiunnyk podpisał, dwa powołania

trener Grabowski miał pozytywny ból głowy przy obsadzie boków pomocy, gdyż po pauzie za kartki wrócił Kałahur. Piłkarz, który rok zaczynał jako kapitan Lechii, dziś usiadł na ławce, gdyż na lewej obronie pozostał Piła

Lechia Gdańsk - Resovia 4:0. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

natomiast trener dotychczasowego lidera stwierdził, że nie obawia się, iż Lechia zabierze Arce przodownictwo

Arka Gdynia nie obawia się Lechii Gdańsk. Faworytem dla trenera... Wisła Kraków

przypomnijmy, że pierwszą połowę tamtego meczu trener Grabowski uznał za niemal perfekcyjną

Lechia Gdańsk bliska ideału. Szymon Grabowski: Do perfekcji brakowało niewiele

Podbeskidzie w drugim meczu poprowadzi trener Skrobacz. W poprzednim sezonie wprowadził do ekstraklasy Ruch Chorzów, a pracę z "Góralami" rozpoczął od bezbramkowego remisu w Sosnowcu. W porównaniu z tamtym meczem dwie zmiany w "11". Do gry wchodzą: Hlavica i Lusiusz
z trenerem Skrobaczem jeszcze w Chorzowie pracował Neugebauer (LECHIA Gdańsk). Natomiast w Podbeskidziu z byłych piłkarzy Lechii występuje Mikołajewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale dziś jest nieobecny z powodu kontuzji
piłkarze na prezentacji przy dźwiękach melodii z serialu "Janosik", która jest hymnem Podbeskidzia
Lechia dziś zielone stroje. Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
pierwszy atak Lechii. Piła (LECHIA Gdańsk) przedarł się lewym skrzydłem, ale niecelnie podał w pole karne
2'
jest to ostatni mecz z zakazem wyjazdowym dla kibiców Lechii, ale jest wsparcie dla biało-zielonych
4'
Podbeskidzie ratuje się faulami, już drugi, Lusiusz (Podbeskidzie Bielsko-Biała) mocno potraktował Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
4'
dośrodkowanie Banaszewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) w "16" Lechii bez żadnego zagrożenia
5'
już pierwsze minuty wskazują na taktykę przyjętą przez obie drużyny. Lechia przy piłce, Podbeskidzie próbuje odbierać piłkę i ewentualnie kontrować
6'
pierwszy korner dla Lechii
7'
dośrodkowanie Neugebauera (LECHIA Gdańsk) nie przeszło pierwszego obrońcy, ale był jeszcze strzał Meny na zaistnienie w statystykach. Piłka nie sprawiła kłopotów Prockowi
10'
posiadanie piłki 86:14 na korzyść Lechii
10'
kolejny atak lewym skrzydłem Piły, ale stracił równowagę, a w konsekwencji i piłkę
12'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zagrał w "16" do Bobcka, ale dośrodkowanie napastnika zablokowane i będzie drugi korner
12'
jeszcze krótka przerwa dla Senicia (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który na ciało przyjął piłkę po zagraniu Bobcka
12'
z narożnika boiska dośrodkował Kapić (LECHIA Gdańsk). Najpierw strzelał Żelizko (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany. W zamieszaniu w "16" refleksem popisał się Piła (LECHIA Gdańsk) i szpicem buta próbował skierować piłkę do siatki. Jednak Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) obronił strzał z 6. metra
14'
[1:0] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bida. Szok. Lechia miała miażdżącą przewagę, ale została skontrowana w akcji 3 na 4. Abate "zabrał" ze sobą obrońców Lechii, a Banaszewski zagrał z prawego skrzydła do zamykającego akcję Bidy, który pewnie strzelił do siatki
15'
posiadanie piłki 77:23 dla Lechii, ale 1 celny strzał w kierunku gdańskiej bramki przyniósł od razu gola gospodarzom
20'
Lusisz zabrał piłkę Żelizko (LECHIA Gdańsk) na połowie Lechii i mógł uruchomić kontrę. Zagrał w... aut
21'
Ziółkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) potrzebuje pomocy medycznej, dwóch piłkarzy rezerwowych rozpoczęło od razu rozgrzewkę
22'
Podbeskidzie na razie w "10"
23'
Ziółkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wraca na boisko
24'
twardy mecz, już 5 fauli Podbeskidzia, 3 - Lechii
24'
Podbeskidzie coraz "wyżej" podchodzi z pressingiem
26'
Bobcek nie zdołał głową skierować piłki w kierunku bramki, a Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała), również głową, podał piłkę do własnego bramkarza
27'
pressing Podbeskidzia zmusił do błędu Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), który przy wyprowadzeniu piłki kopnął ją w aut
28'
Ziółkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) ograł Chłania (LECHIA Gdańsk), ale nie zdecydował się na strzał
28'
na razie szybki mecz z obu stron
29'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wślizgiem wybił piłkę spod nóg Abate. Będzie rzut rożny
29'
przerwa dla Bidy (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który ucierpiał, ale wstanie z murawy bez pomocy medycznej
30'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu Tomasika (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z narożnika boiska. Kilku piłkarzy padło na murawę. Gwizdek sędziego milczał
31'
Abate powstrzymany w dryblingu tuż przed polem karnym Lechii
32'
Lechia jeszcze w tym roku nie była pod taką presją, jaką teraz wywiera na niej Podbeskidzie. Pytanie tylko, na ile gospodarzom starczy sił, gdyż taki pressing kosztuje dużo zdrowia
33'
w Lechii coraz więcej niecelnych podań
33'
ktoś musi wziąć ciężar gry w Lechii na siebie i sprawić, by gdańszczanie wrócili do stylu gry z początku meczu
34'
mogło być wyrównanie. Bramkarz odbił piłkę przed siebie po strzale sprzed pola karnego Bobceka, ale dobitka Meny (LECHIA Gdańsk) zamiast w zatrzymać się w siatce poszybowała wysoko nad bramką
34'
3 celne strzały Lechii, 1 Podbeskidzia, ale to gospodarze prowadzą
37'
dobre dośrodkowanie Bugaja (LECHIA Gdańsk) w "16". Bobcek z obrońcą "na plecach" uderzył z woleja. Szkoda, że w środek bramki, bo Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę
38'
faule 7:5 "na korzyść" Podbeskidzia
40'
kontra gospodarzy znów z prawej strony boiska, tym razem Bida (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie zdążył do strzału, mimo że starał się uderzać na wślizgu z 6. metra
41'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
41'
przy blokowaniu piłki ucierpiał Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
42'
Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) gra dalej, a Lechia tym razem krótko rozegrała korner
42'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk), który po stracie piłki sfaulował Ziółkowskiego
43'
w Lechii jest 6 piłkarzy zagrożonych, ale nie było wśród nich Neugebauera (LECHIA Gdańsk), który "zarobił" 5 żółtą kartkę, a pierwszą przymusową pauzę zaliczył w derbach Trójmiasta
44'
Żółtą kartką został ukarany Żelizko (LECHIA Gdańsk).
44'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) dołącza do grona zagrożonych, dla niego to już 11. zółta kartka
44'
co gorsza to problem dla Lechii na dalszą część meczu, gdyż obaj defensywni pomocnicy mają już żółte kartki. Muszą uważać z faulami, aby nie zarobić czerwonej
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
w doliczonym czasie gra na połowie Lechii
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - LECHIA GDAŃSK 1:0
Niespodzianka w Bielsku-Białej. Lechia miała zaatakować pozycję lidera i wygrać, a na razie przegrywa z przedostatnią drużyną tabeli. Początek w wykonaniu biało-zielonych był dobry, ale przy dużej przewadze pozwoliła się skontrować. Gola strzelił Bida (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Jak na razie to jedyny celny strzał Podbeskidzia, które najwyraźniej zaskoczyło Lechię bardzo agresywną grą.
Mimo to Lechia mogła z powodzeniem zdobyć co najmniej jednego gola, gdyż czterokrotnie strzelała celnie na bramkę. Natomiast najlepszą okazję na gola miał Mena (LECHIA Gdańsk), który fatalnie spudłował z 5. metra.
Problem dla Lechii jest nie tylko wynik, ale również żółte kartki dla obu środkowych pomocników. Trener Grabowski w przerwie będzie musiał zdecydować, czy w tym sektorze boiska nie dokonać zmiany, jak również czy korekty w ustawieniu, bądź personalnej nie zrobić z lewej strony boiska, gdyż tam suną te najgroźniejsze kontry Podbeskidzia.
W drugiej połowie dowiemy się też, czy gospodarze nie zapłacą za tak agresywną grę, gdyż taki styl wymaga bardzo dobrego przygotowania fizycznego.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Bugaj, w jego miejsce wchodzi Kałahur.
46'
od środka drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie
46'
zmiana w ustawieniu defensywy Lechii. Powrót do ustawienia z dwóch pierwszych meczów, czyli Piła (LECHIA Gdańsk) na prawej, a Kałahur (LECHIA Gdańsk) na lewej stronie obrony
46'
to odpowiedź trenera Grabowskiego na dwa groźne ataki, w tym jeden zakończony golem, przez lewą obronę Lechii
48'
atak Piły już prawym skrzydłem, ale stracił piłkę
48'
Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę głową po strzale Neugebauera (LECHIA Gdańsk) sprzed "16". Będzie korner
49'
z narożnika boiska dośrodkował Kapić (LECHIA Gdańsk). Neugebauer (LECHIA Gdańsk) strzelił z 7. metra pomiędzy nogami aż dwóch piłkarzy Podbeskidzia. Piłka jednak trafiła w słupek, a w dodatku odbiła się tak szczęśliwie dla gospodarzy, że wpadła prosto w ręce bramkarza
50'
Żółtą kartką został ukarany Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który ślizgiem sfaulował Menę tuż przed własnym polem karnym
50'
obrońca Podbeskidzia sugerował sędziemu, że kartka należała się... Menie (LECHIA Gdańsk) za "symulowanie", ale jest rzut wolny dla Lechii
52'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żelizko. Iwan uderzył z rzutu wolnego nad murem tuż przy słupku. Bramkarz spóźnił się z interwencją, gdyż najwyraźniej obsatawiał uderzenie w drugi róg bramki i mamy wyrównanie
53'
Lechia idzie za ciosem. Ma kolejny korner
54'
tym razem krótko rozegrany korner, a dopiero później dośrodkowanie Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Olsson uciekł obrońcom, ale z kilku metrów główkował nad bramką
55'
początek drugiej połowy tak jak i pierwszej. Duża przewaga Lechii, a różnica jest taka, że tym razem biało-zieloni szybko zdobyli gola
55'
Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wyprowadził kontrę 2 na 3, ale źle podał w kierunku Abate
57'
piłka trafiła w rękę Żelizko (LECHIA Gdańsk), sędzia nie zareagował i dobrze
57'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z dużym trudem odbił piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Kałahura (LECHIA Gdańsk)
58'
rośnie przewaga Lechii
58'
znów krótko rozegrany korner przez Lechię, a uderzenie Żelizko (LECHIA Gdańsk) z dystansu niecelne
59'
Bobcek wyszedł do prostopadłego podania i w pojedynku sam na sam pokonał bramkarza. Gola nie ma, bo był spalony
60'
niecelne główkował Mena (LECHIA Gdańsk)
61'
niecelny strzał sprzed pola karnego Kapicia (LECHIA Gdańsk)
61'
po przerwie niemal wyłącznie gra na połowie Podbeskidzia. "Górale" przygotowują podwójną zmianę
63'
63'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małachowski, w jego miejsce wchodzi Sitek.
63'
Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zablokował Chindrisa (LECHIA Gdańsk), który próbował wybić piłkę z własnego pola karnego. Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sam na sam z Sarnawskim (LECHIA Gdańsk) strzelił obok bramki. Wielkie szczęście przy Lechii
64'
teraz dobrze Chindris (LECHIA Gdańsk). To on zablokował kolejny strzał Sitka i kończy się kornerem
65'
po rzucie rożnym Podbeskidzia w niezłej sytuacji Bida (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale posłał piłkę obok bramki, a nieco wcześniej dwukrotnie próbował strzelać Senić
66'
posiadanie piłki 65:35 dla Lechii, w strzałach 11:3 dla gdańszczan, w celnych 5:1
69'
przy przewinieniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Podbeskidzie arbiter jeszcze nie zareagował, ale gdy faulował Piła (LECHIA Gdańsk), był już gwizdek
69'
Podbeskidzie przygotowuje kolejne zmiany
71'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lusiusz, w jego miejsce wchodzi Misztal.
71'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bida, w jego miejsce wchodzi Siverio.
72'
dobry powrót w pole karne Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Nie pozwolił na strzał Banaszewskiemu (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
73'
kolejna szybka kontra Banaszewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale niedokładne dośrodkowanie i dobrze interweniuje Chindris (LECHIA Gdańsk)
74'
druga podwójna zmiana daje ponownie "oddech" Podbeskidziu i ta drużyna zaczyna grać odważniej
75'
Lechia może jeszcze wymienić 4 piłkarzy, rywale już tylko jednego
76'
Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wyprowadził kontrę 2 na 2, ale biało-zieloni zdążyli się cofnąć. Ostatecznie uderzył Misztal (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale wysoko nad bramkę
76'
będzie podwójna zmiana w Lechii
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
77'
ofensywne zmiany w Lechii, poza wymianą napastnika, także Sezonienko (LECHIA Gdańsk), który ustawia się na "10" jest bardziej ofensywnym graczem niż Neugebauer (LECHIA Gdańsk), cofnięty na środku drugiej linii został Kapić (LECHIA Gdańsk)
79'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sezonienko. Akcja rezerwowych. Kałahur dośrodkował z lewego skrzydła, a Sezonienko głową, choć wyskakiwał tyłem do bramki, umieścił piłkę w siatce Podbeskidzia. Bramkarz próbował interweniować, ale nie sięgnął piłki, która odbiła się jeszcze od lewego słupka jego bramki
79'
przy takim wyniku Lechia zmienia na prowadzeniu w tabeli Arkę
82'
Mena (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
82'
to kolejny element, w którym Lechia ma zdecydowaną przewagę. W rzutach rożnych jest 7:2 na korzyść biało-zielonych
83'
bez zagrożenia dla Podbeskidzia po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
84'
Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż pola bramkowego. Zjawińskiemu (LECHIA Gdańsk) zabrakło centymetrów, aby dostawić nogę i zdobyć gola
85'
po dośrodkowaniu Sitka od bramki rozpocznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk), mimo że gospodarze domagają się rzutu rożnego
86'
Lechia cały czas stara się atakować, nie zadowala się prowadzeniem 2:1
87'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Ziółkowski, w jego miejsce wchodzi Nigeryjczyk Nnoshiri.
88'
Żółtą kartką został ukarany Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Kałahurze.
89'
sędzia ponagla Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), który ociąga się ze wznowieniem gry
90'
Chłań (LECHIA Gdańsk) faulowany około 25 metrów przed bramką gospodarzy
90'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego uderzył tym razem nad bramką, ale pamiętamy, że to on po stałym fragmencie gry strzelił wyrównującego gola
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
niecelny strzał sprzed pola karnego Kisiela (Podbeskidzie Bielsko-Biała)