• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ponad 380 kulturystów z całego świata i 200 tys. zł w puli. Damian Kuffel najlepszy

Damian Konwent
13 czerwca 2023, godz. 12:00 
Opinie (53)
Zawody sylwetkowe fitness polegają m.in. na zaprezentowaniu urzeźbionych ciał. Zawody sylwetkowe fitness polegają m.in. na zaprezentowaniu urzeźbionych ciał.

Festiwal Sportów Sylwetkowych Fitness Authority odbył się w Sopocie po raz pierwszy. Impreza, w puli której było ok. 200 tys. zł, przyciągnął ponad 380 zawodniczek i zawodników z ponad 25 krajów, ale to Polak i Węgierka okazali się najlepsi. Damian Kuffel i Zsofia Rexa Molnar otrzymali przepustkę do zawodów Olimpia Masters w Stanach Zjednoczonych, które nazywane są też igrzyskami olimpijskimi dla kulturystów. Impreza uznana została jako sukces, więc do Hali 100-lecia powróci w październiku.

Festiwal Sportów Sylwetkowych Fitness Authority odbył się w sopockiej Hali 100-lecia. Po raz pierwszy w Trójmieście zawody tego typu miały tak spory, międzynarodowy zasięg. W trakcie trzech dni imprezy, na scenie zaprezentowało się ok. 380 zawodniczek i zawodników z ponad 25 krajów z całego świata.Zawody były podzielone na trzy części: dla amatorów rangi ogólnopolskiej, dla osób, które ubiegały się o kartę pro, by zostać zawodowcem i dla profesjonalistów. Te z kolei podzielone były na ok. 120 konkurencji, w której oceniane były poszczególne parametry.

- W największe emocje obfitował ostatni dzień, na koniec którego odbył się finał z udziałem zawodowców. Wszystkie dostępne miejsca na widowni były wypełnione. Wśród kobiet najlepsza okazała się Zsofia Rexa Molnar z Węgier. Natomiast w rywalizacji mężczyzn wygrał Damian Kuffel - mówi nam Robert Pietkiewicz, kulturysta, który śledził całe zawody, a w przeszłości sam wielokrotnie stawał na pierwszym miejscu podium.
Dorota Ogonowska w 3,5 roku od handlowca do mistrzostwa świata bodyfitness Dorota Ogonowska w 3,5 roku od handlowca do mistrzostwa świata bodyfitness
Tomasz Petryczko, strażak, były piłkarz i mistrz świata w kulturystyce Tomasz Petryczko, strażak, były piłkarz i mistrz świata w kulturystyce

- Szczególnie niełatwe zadanie miał właśnie Damian, który musiał mierzyć się z 10 najlepszymi zawodowcami z całego świata. Po jego zwycięstwie zrobiła się ogromna wrzawa. Od razu podkreślę, że panel sędziowski był międzynarodowy, nie było w nim żadnych Polaków, a do tego zawody były oglądane przez federację, więc w żadnym przypadku nie mogło być tu stronniczości. Zwycięzcy oprócz nagród finansowych, wygrali bilet na zawody Olimpia Master w Stanach Zjednoczonych. To prestiżowa impreza, właściwie igrzyska olimpijskie wśród sportów sylwetkowych. Tam w puli nagród znajduje się już kilka milionów dolarów - dodaje.


Dla porównania - podczas imprezy w Sopocie pula wszystkich nagród wyniosła ok. 200 tys. zł. Jest więc o co walczyć, ale trzeba mieć też na uwadze, że przygotowanie do takich zawodów wymaga sporego poświęcenia.

- Rywalizacja odbywa się również w kategoriach dla początkujących. Tutaj, kto ćwiczy w siłowni, jest w stanie przygotować się do startu w dwa lata. Natomiast są też tacy, którzy na scenie prezentują się od 15 lat. Wszystko zależy od nas samych - wyjaśnia.
Mistrzyni Polski bikini fitness: Poświęcenie i styl życia. To nie dla każdego Mistrzyni Polski bikini fitness: Poświęcenie i styl życia. To nie dla każdego
Mistrz Europy w kulturystyce: Mogę się odżywiać bez rezygnacji z przyjemności Mistrz Europy w kulturystyce: Mogę się odżywiać bez rezygnacji z przyjemności

Jedną z atrakcji były ponadto targi branżowe, które miały na celu zaprezentowanie bogatej gamy produktów partnera i sponsora Fitness Authority.

Co ciekawe, wiemy już kiedy kolejna edycja festiwalu w Trójmieście. Okazuje się, że wcale nie trzeba będzie czekać długo.

- Do Hali 100-lecia planujemy powrócić w dniach 6-11 października tego roku - zapowiada.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane