Lechia II po raz pierwszy wiosną bez wygranej

2 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Oskar Paprzycki mógł już w 4. minucie meczu z Bałtykiem Koszalin wpisać się na listę strzelców. Niestety trafił piłką jedynie w poprzeczkę. Oskar Paprzycki mógł już w 4. minucie meczu z Bałtykiem Koszalin wpisać się na listę strzelców. Niestety trafił piłką jedynie w poprzeczkę.

Brak w składzie rezerw Lechii jednego z najlepszych piłkarzy Martina Kobylańskiego oraz nieskuteczność pod bramką Bałtyku Koszalin - to główne powody pierwszej utraty punktów przez drugi zespół biało-zielonych w 2016 roku w III lidze. W sobotę, na bocznym boisku przy Traugutta Lechia II zremisowała 0:0.

LECHIA II: Budziłek - Goerke, Głoń, Rudinilson, Marković - Dankowski, Paprzycki, Karczewski, Dźwigała (34 Górski), Kałahur - Gołuński (62 Kostyrka)

Po bardzo dobrych występach w rundzie wiosennej tym razem zabrakło w składzie rezerw Martina Kobylańskiego - znalazł się w "18" meczowej pierwszej drużyny na starcie z Legią Warszawa. Piłkarz ten w każdym z dwóch poprzednich spotkań wpisywał się na listę strzelców. W trzeciej, tegorocznej kolejce rezerwy Lechii miały zmierzyć się z drugą drużyną Arki Gdynia jednak ze względu na powołania do kadr narodowych tak młodzieżowych, jak i seniorskich gdańszczanie byli zmuszeni przełożyć spotkanie.

Kolejne mecze trójmiejskich III-ligowców
Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy, niedziela, godz. 12:30
Pogoń II Szczecin - Arka II Gdynia, niedziela, godz. 16

W starciu z drużyną, która zdobyła jesienią najmniej punktów zobaczyliśmy m.in. Rudinilsona, który z powodzeniem występował w drużynie narodowej Gwinei Bissau w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. W bramce znalazł się Łukasz Budziłek, a to oznaczało, że trener pierwszej drużyny Piotr Nowak postawił na mecz z Legią na dwóch zagranicznych golkiperów.

Jak przystało na zespół z górnej połówki tabeli na początku sobotniego starcia to gdańszczanie kontrolowali grę. Już w 4. minucie Oskar Paprzycki mógł pokonać bramkarza gości, ale piłka jedynie trafiła w poprzeczkę.

I tak biało-zieloni dyktowali warunki przez kwadrans. Później goście otrząsnęli się z naporu Lechii i sami zaczęli konstruować akcje. To jednak gospodarzy mieli kolejną, dobrą okazję ku temu, aby otworzyć wynik spotkania. W 29. minucie, po strzale Bartłomieja Danowskiego piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Po zmianie stron starcie zrobiło się wyrównane, a później nieco agresywne. Gorąco pod bramką Bałtyku było w samej końcówce, kiedy ponownie Danowski dwukrotnie uderzał z okolic linii pola karnego. W doliczonym czasie gry czerwoną kartję za faul na rywalu otrzymał Dawid Karczewski.

16 Górnik Zabrze 20 3 10 7 25:30 18

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2015-12-16

Wyniki 20 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Wisła Karków 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Cracovia - Korona Kielce 2:2 (1:1)
  • Zaległy mecz z 17. kolejki
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)