Piłkarki Checzy utrzymały prowadzenie

16 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Checz Gdynia przewodzi w tabeli II ligi kobiet. Checz Gdynia przewodzi w tabeli II ligi kobiet.

Piłkarki nożne Checzy Gdynia pokonały u siebie Tucholankę 5:2 (1:0) i pozostały na szczycie II ligi. Natomiast występująca szczebel wyżej drużyna Sztormu Gdynia nie dała rady liderowi, przegrywając na wyjeździe Zagłębiem Lubin 0:3 (0:1).

II LIGA: Checz Gdynia - Tucholanka 5:2 (1:0)
Bramki dla Checzy: Karolina Orłowska trzy, Ilona Bańskowska, Magdalena Bartosik

CHECZ: Ciesielska - Zegan, Pobłocka, Kopka - Siemińska (46 Murawiecka), Bańkowska, Mnich, Bradkte, Zańko - Bartosik, Orłowska

Dla Checzy był to pierwszy oficjalny mecz w tym roku, gdyż na inaugurację rozgrywek wiosennych otrzymała punkty walkowerem po wycofaniu z II ligi Lechii Zielona Góra.

Na pojedynek z Tucholanką trener Mateusz Bieszke nie mógł wystawić pełnego składu. Jednak brak Dominiki Bruskiej, Joanny Kuhn i Natalii Skierkowskiej nie przeszkodził w odniesieniu pewnego zwycięstwa.

Od początku spotkania gdynianki przejęły inicjatywę. Prowadzenie mogły objąć zaraz po rozpoczęciu meczu, ale Martyna Zańko z dogodnej pozycji trafiła tylko w boczną siatkę. Chwilę później dogranie z boku boiska na bramkę zamieniła jednak Karolina Orłowska.

Do przerwy gole już nie padły, choć dobre okazje ku temu miały Oliwia SiemińskaIwona Mnich.

Na początku drugiej połowy gdynianki popełniły błąd w defensywie, który przypłaciły stratą prowadzenia. "Zimny prysznic" szybko podziałał na gdyńskie zawodniczki. Na prowadzenie ponownie wyprowadziła żółto-czarne Orłowska, a trzeciego gola uderzeniem z 25 metra strzeliła Ilona Bańkowska.

Na 20 minut przed końcem gry Checz prowadziła już 4:1 po bramce Magdaleny Bartosik. Straty Tucholanki zmniejszyła Kinga Murawska, ale świetny występ w w 80 minucie ukoronowała hat-trickiem Orłowska, posyłając piłkę po dobitce do pustej bramki.

Gdynianki w tabeli grupy wielkopolskiej zajmują pierwszą pozycję, którą dzielą z Victorią Sianów (w bezpośrednim pojedynku jesienią wygrały z nią na wyjeździe 4:1).

9. Pogoń Women II Szczecin 16 2 0 14 16:45 6

I LIGA: Zagłębie Lubin - Sztorm Gdynia 3:0 (1:0)
SZTORM: Lublewska - K.Bużan, A.Bużan, Ramotowska, Pranga - Stasiulewicz, Plotzka (82 Dymkowska), Marczak, Rucińska( 81 Rabiega) - Cichosz (56 Wierzbicka), Pielowska (85 Szulc)

Trudniejszą przeprawę niż Checz miał w Lubinie I-ligowy Sztorm Gdynia, który mierzył się z liderem rozgrywek Zagłębiem.

W ciągu pierwszych 10 minut podopieczne Roberta ChałaszczykaKrzysztofa Własnego stworzyły dwie dogodne sytuacje bramkowe. Nie zdołały jednak ich wykorzystać. Tym samym miedziowa defensywa pozostała z zaledwie jednym straconym golem w całych rozgrywkach.

Potem gdynianki nie miały już zbyt wiele do powiedzenia w starciu z prezentującym ekstraklasowy poziom rywalem. Nasi trenerzy skupili się na ogrywaniu zespołu pod kątem kolejnych spotkań. Na boisku pojawiła się m.in. 15-letnia Pamela Rabiega, dla której był to debiut w I lidze.