Porażka w Rudzie Śląskiej

14 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Łączpolu nie poradziły sobie w ostatnim meczu wyjazdowym sezonu zasadniczego. Gdynianki przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 24:27 (14:16), choć jeszcze na pięć minut przed końcem remisowały. Tym samym bardzo intrygująco zapowiada się 22. kolejka. W następną sobotę podopieczne Grzegorz Gościńskiego będą walczyć o miejsca w przedziale 3-6. Ich rywalem w Rumi będą mistrzynie Polski

.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 2, Andrzejewska 2, Stachowska 4, Musiał 4, Całużyńska 2, Szott 1, Aleksandrowicz 3, Szwed 2, Koniuszaniec 3, Kulwińska 1.

Do tego meczu Łączpol przystępował z przewagą trzech punktów nad Zgodą. Już pierwsza połowa pokazała, że są to bardzo wyrównane drużyny. Lepiej rozpoczęły gdynianki, które prowadziły 4:2. Jednak w dziesiątej minucie sytuacja była zgoła inna. To gospodynie miały korzystny wynik dla siebie 9:6. Zryw ekipy Gościńskiego sprawił, że w 25. minucie ponownie osiągnęła ona przewagę (14:13). Niestety, przed przerwą piłki wpadały już tylko do naszej bramki.

Po zmianie stron Zgoda szybko powiększyła różnicę. Mecz wydawał się być rozstrzygnięty, gdy na kwadrans przed końcem było już 22:16 dla miejscowych. Wówczas rozpoczął się pasjonujący pościg Łączpolu. Gdynianki zdobyły sześć bramek z rzędu. Na pięć minut przed końcem był remis 22:22. Niestety, ostatnie minuty drugiej połowy, podobnie jak pierwszej lepiej rozegrały gospodynie.

- Zawiodła skuteczność rzutowa. W całym meczu można było naliczyć około 20 czystych sytuacji, które powinny zakończyć się bramkami, a ich nie było. Trudno za to obwiniać jedną zawodniczkę, bo te dogodne okazje były z różnych pozycji - ocenił trener Gościński.

Tabela wprowadzona: 2009-02-20

Pozostałe wyniki 21. kolejki: AZS AWFiS Gdańsk - KU AZS Politechnika Koszalińska 18:22 (10:11), Piotrcovia - Interferie Zagłębie Lubin 19:21 (10:13), Ruch Chorzów - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:21 (13:12), Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:30 (18:16), SPR Asseco BS Lublin - Start Elbląg 44:18 (21:10).

Opinie (29) 2 zablokowane

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Zalosne (1)

Zalosne, po pierwsze jak nie bylo dziewczyn z Gdanska to ze Zgoda wygralysmy, ale oczywiscie to nic nie znaczy, a po drugie, ciekawie oceniles zawodniczki, wszystkie z Gdanska na 6 i wszystkie pozostale na 1. Jak zakompleksione dziecko.

• 3 4

• nie napinajcie sie zalosnicy i wyluzujcie swoje zakopleksione czachy!!!