Atom Trefl na lekcji pokory

12 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Katarzyna Konieczna, była zawodniczka Atomu Trefla Sopot, została MVP meczu już w barwach Impelu Wrocław. Katarzyna Konieczna, była zawodniczka Atomu Trefla Sopot, została MVP meczu już w barwach Impelu Wrocław.

Duży zawód sprawiły siatkarki Atomu Trefla. Sopocianki zamiast zrównać się dorobkiem punktowym z wiceliderem OrlenLigi przegrały na własnym parkiecie z dużo niżej notowanym Impelem Wrocław 0:3 (18:25, 24:26, 19:25). Wystarczyła absencja Eriki Coimbry i słabsza dyspozycja Rachel Rourke, która w ataku grała z 15-procentową skutecznością, aby mistrzynie Polski stały się w sobotę bardzo przeciętną drużyną. Dlatego martwi nie tyle porażka, co styl, w jakim do niej doszło. To kiepski prognostyk dla podopiecznych Adama Grabowskiego przed pierwszym meczem play-off Ligi Mistrzyń, który w środę trzeba rozegrać w Ergo Arenie z naszpikowanym gwiazdami VakifBankiem Stambuł.

Impel Wrocław Impel Wrocław
Bełcik 2, Podolec 7, Łukasik 2, Rourke 9, Kaczorowska 3, Szeluchina 12, Zenik (libero) oraz Wilk 1, Kwiatkowska 6, Kuziak, Cabrera 2
Sędziowie: Litwin, Kolendowski (obaj Kraków)
Widzów: 1000
Ognjenović 4, Pyziołek 12, Djurisić 8, Konieczna 15, Rosner 3, Wilson 14, Medyńska (libero) oraz Polak 1
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL Sopot 18 24 19 0
Impel Wrocław 25 26 25 3

Adam Grabowski Adam Grabowski
POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:
ADAM GRABOWSKI
(Atom Trefl): Wczorajszy trening nie zapowiadał, że ten mecz tak się potoczy. Powiem więcej, że gdyby zawodniczki prezentowały się tak jak na tych zajęciach, to wynik meczu byłby odwrotny.

Otrzymaliśmy lekcję pokory. Po bardzo dobrym meczu w ostatniej kolejce w Bielsku teraz wszystko potoczyło się w drugą stronę. Wrocław pokazał, że determinacją i obroną można wygrywać takie spotkania.

Nie pozostaje nam nic innego jak w środę spróbować zmazać ten blamaż. W Lidze Mistrzyń będziemy chcieli pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę, a spotkanie z Impelem było tylko wypadkiem przy pracy.

Tore Aleksandersen Tore Aleksandersen

TORE ALEKSANDERSEN (Impel): Jestem dumny z zespołu. Mamy za sobą trudny okres, jeszcze dość krótko razem współpracujemy, ale zrobiliśmy kolejny krok w kierunku jak najlepszego miejsca rozstawienia do play-off.

W meczu przeciwko Atomowi Treflowi moje podopieczne zrealizowały wszystkie założenia taktyczne. Szczególnie na pochwałę zasłużyły za grę w bloku oraz defensywie. Bardzo dobry mieliśmy również serwis.

12 stycznia 2013, godz. 17:00
2 pkt.
ATOM TREFL Sopot
Impel Wrocław

99% 324 typowania ATOM TREFL Sopot
1% 3 typowania Impel Wrocław

gospodynie przystępują do meczu w identycznym składzie jak w ostatniej kolejce, poza składem nadal kontuzjowane Coimbra, Pykosz i Wojcieska
drużynę gości dopingować będzie około 10-osobowa grupa kibiców, sympatyków siatkówki, którzy dopingować będą gospodynie, jest blisko 100 razy więcej
Trener Grabowski postawił na "6", która zwycięsko kończyła mecz w Bielsku, w podstawowym składzie, na pozycji przyjmującej zagra Podolec
brawa witają Konieczną, która po dwóch sezonach spędzonych w Sopocie, gra obecnie w Impelu
4:6
Konieczna (Impel Wrocław) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
4:7
Blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot)
punkt
4:8
przerwa techniczna
4:8
niespodziewanie wysokie prowadzenie przyjezdnych na pierwszej przerwie technicznej po kiwce Djurisić
punkt
4:9
z drugiej linii atak Pyziołek (Impel Wrocław)
4:10
4:10
podwójna zmiana w Atomie Treflu, równocześnie na rozegraniu i ataku, weszły Wilk i Kwiatkowska
blok
4:11
czas
4:11
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot). Osiem punktów z rzędu straciły gospodynie! Nie mogą sobie poradzić z zagrywką Koniecznej (Impel Wrocław), która albo przynosi bezpośrednio punkty, albo odrzuca miejscowe od siatki i już nie radzą sobie w ataku
4:12
punkt
5:12
Nareszcie! Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) obiła blok rywalek, po 9 punktach z rzędu dla Impelu, ruszył wynik także po stronie Atomu Trefla
blok
5:13
Blok Djurisić (Impel Wrocław) na Szeluchinie (ATOM TREFL Sopot)
7:14
powrotna podwójna zmiana w Atomie, mimo że Kwiatkowska przed chwilą po raz drugi przebiła się w ataku
9:17
Rosner (Impel Wrocław) przekroczyła linię trzeciego metra i tylko dlatego sopocianki zdobyły punkt, bo atak byłej reprezentantki Polski był udany
punkt
9:18
9:18
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, wchodzi Kuziak.
9:18
"Dziewczyny, gramy do końca" - skanduje sopocki klub kibica
blok
9:19
Blok na Rourke (ATOM TREFL Sopot). To już piąty punktowy blok przyjezdnych!
12:19
Przerwa na żądanie (Impel Wrocław). Trener Aleksandersen reaguje, gdyż jego drużyna oddała trzy punkty z rzędu
punkt
12:20
z drugiej linii skuteczny atak Pyziołek (Impel Wrocław)
15:20
Impel Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosner, wchodzi Polak.
punkt
15:21
przebiła się przez blok Djurisić (Impel Wrocław)
18:25
nieporozumienie między Bełcik (ATOM TREFL Sopot) a Szeluchiną (ATOM TREFL Sopot), piłka nie doszła do środkowej
  • 25
radość w sektorze przyjezdnych, bo nagrodę za wytypowanie wyniku pierwszego seta otrzymuje pani Kasia z Wrocławia
0:2
w aut zaatakowała Rourke (ATOM TREFL Sopot), która dzisiaj w ataku nie zdobyła jeszcze żadnego punktu
0:3
Ognjenović (Impel Wrocław) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
2:3
Blok pojedynczy Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot)
blok
3:3
Blok Rourke (ATOM TREFL Sopot) i Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot)
punkt
4:3
Podolec (ATOM TREFL Sopot) wyprowadziła sopocianki na prowadzenie
punkt
5:3
6:3
Bełcik (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
6:3
Przerwa na żądanie (Impel Wrocław). Sześć punktów z rzędu Atomu Trefla. Największa w tym zasługa zagrywki Bełcik (ATOM TREFL Sopot) i skutecznych bloków
punkt
7:3
Szeluchina (ATOM TREFL Sopot) skuteczne zbicie z krótkiej
punkt
7:4
po siedmiu punktach z rzędu dla gospodyń w ataku pomyliła się Podolec (ATOM TREFL Sopot), wyrzucając piłkę w aut
punkt
7:5
jak na razie najdłuższa wymiana meczu, kończy ją atak z drugiej linii Pyziołek (Impel Wrocław)
8:7
pierwsza przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu gospodyń po ataku po bloku Podolec (ATOM TREFL Sopot)
blok
8:8
punkt
9:8
długą wymianę skończyła Rourke (ATOM TREFL Sopot), może ta udana akcja zachęci Australijkę do skuteczniejszej gry, bo na razie jej wybitnie nie szło
punkt
10:8
kolejny atak Rourke (ATOM TREFL Sopot)
11:8
Szeluchina (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
11:9
Djurisić (Impel Wrocław) przerwała kolejną punktową passę miejscowych
blok
12:9
Blok Rourke (ATOM TREFL Sopot) i Łukasik (ATOM TREFL Sopot) na Rosner (Impel Wrocław)
punkt
12:10
szkoda, bo Bełcik (ATOM TREFL Sopot) przełożyła rękę nad siatką i zamiast punktu po jej ataku dla gospodyń jest punkt dla Impelu
12:10
podwójna zmiana w Atomie Treflu, którą widzieliśmy już w pierwszym secie
punkt
12:11
blok
12:12
Blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot), wcześniej udany atak Djurisić (Impel Wrocław) i mamy remis
czas
12:12
punkt
12:13
błąd podwójnego odbicia Wilk (ATOM TREFL Sopot)
punkt
13:13
zepsuła zagrywkę Rosner (Impel Wrocław)
blok
14:13
Blok Podolec (ATOM TREFL Sopot) na Djurisić (Impel Wrocław), która otrzymała zbyt niską wystawę na atak z obiegnięcia
punkt
14:14
punkt
14:15
dwa udane ataki z rzędu Pyziołek (Impel Wrocław)
punkt
15:15
punkt
16:15
16:15
druga przerwa techniczna także przy nieznacznym prowadzeniu Atomu Trefla, gdyż skutecznymi atakami popisały się Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) i Szeluchina (ATOM TREFL Sopot)
punkt
16:16
Konieczna (Impel Wrocław) skutecznie w ataku
punkt
17:16
18:16
Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, a chwilę wcześniej po ataku
czas
18:16
punkt
19:16
Konieczna (Impel Wrocław) zaatakowała w aut
19:16
Impel Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Konieczna, wchodzi Polak.
punkt
19:17
Wilson (ATOM TREFL Sopot) zbiła z krótkiej
punkt
19:18
przekroczona linia ataku z drugiej linii przez Kwiatkowską (ATOM TREFL Sopot)
punkt
19:19
Wilson (ATOM TREFL Sopot) "przepchnęła" na siatce Wilk (ATOM TREFL Sopot)
19:19
trener Grabowski wycofał się z podwójnej zmiany
punkt
20:19
autowa zagrywka Pyziołek (Impel Wrocław)
punkt
20:20
Podolec (ATOM TREFL Sopot) wpakowała serwis w siatkę
20:20
20:21
Wilson (Impel Wrocław) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
24:24
długa wymiana zakończona kiwką Rourke (ATOM TREFL Sopot)
punkt
24:25
długo zastanawiał się sędzia, ale ostatecznie przyznał rację liniowemu, który podniósł chorągiewkę, zagrywka Rourke (ATOM TREFL Sopot) w aut, drugi setball dla przyjezdnych
punkt
24:26
Rourke (ATOM TREFL Sopot) tym razem w aut w ataku
koniec seta
24:26
Koniec drugiego seta. Pachnie niespodzianką w Ergo Arenie. Atom Trefl przegrywa 0-2
  • 25
spiker informuje, że siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk remisują w Kielcach 1-1, a w konkursie skoków narciarskim w Zakopanem prowadzi Kamil Stoch, jednak te informacje nie wywołują poruszenia na widowni
Rozpoczynamy trzeciego seta. Impel w wyjściowym składzie. W Atomie Treflu dwie roszady. W "6" Cabrera i Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot)
punkt
0:1
Pyziołek (Impel Wrocław) zdobywa pierwszy punkt trzeciego seta
blok
0:2
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot)
1:5
Pyziołek (Impel Wrocław) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
1:5
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot). Wielkie kłopoty na przyjęciu
punkt
1:6
po wznowieniu gry skuteczny atak Koniecznej (Impel Wrocław)
4:7
skuteczne zbicia Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot) i Cabrery (ATOM TREFL Sopot)
punkt
5:7
punkt
6:7
dwa kolejne punkty Cabrery (ATOM TREFL Sopot)
punkt
7:7
znów długo zastanawiał się sędzia, komu przyznać punkt, ostatecznie uznał, że atak Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot) był po bloku
punkt
7:8
7:8
pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Impelu po ataku Koniecznej (Impel Wrocław)
blok
7:9
Blok pojedynczy Ognjenović (Impel Wrocław) na Cabrerze (ATOM TREFL Sopot)
7:11
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot) po ataku Rosner (Impel Wrocław)
punkt
8:11
atak w antenkę Rosner (Impel Wrocław)
blok
9:11
Blok Rourke (ATOM TREFL Sopot) na Pyziołek (Impel Wrocław)
12:12
Blok Rourke (ATOM TREFL Sopot) na Pyziołek (Impel Wrocław), chwilę wcześniej autowe zbicie Koniecznej (Impel Wrocław)
punkt
12:13
Pyziołek (Impel Wrocław) tym razem skutecznie z lewego skrzydła
12:14
Djurisić (Impel Wrocław) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
14:17
do hali wszedł prezydent Sopot, Jacek Karnowski, może jego obecność sprawi, że gospodynie wezmą się za poważną grę?
punkt
14:18
blok
14:19
Blok na Cabrerze (ATOM TREFL Sopot)
14:19
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, wchodzi Kaczorowska.
punkt
15:19
od razu po wejściu na parkiet skuteczny atak Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot)
17:20
kolejny udany atak Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot)
18:22
Podolec (ATOM TREFL Sopot) poradziła sobie w ataku, mimo że skoczył do niej potrójny blok
  • 25
tytuł MVP zdobyła Konieczna (Impel Wrocław)
spiker prosi kibiców o pozostanie w hali, gdyż prezentowany jest wideoclip reklamujący mecz Ligi Mistrzyń Atom Trefl - VakifBank, który odbędzie się w najbliższą środę w Ergo Arenie

Wyniki 14 kolejki

• ATOM TREFL Sopot - Impel Wrocław 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)
  • Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:11, 25:18)
  • Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:23)
  • Siódemka Legionovia Legionowo - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:19, 10:25, 25:22, 25:27, 11:15)
  • AZS Metal-Fach Białystok - PTPS Piła 1:3 (17:25, 15:25, 26:24, 15:25)

• Upss !

Ja mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy.

Walczymy dalej, to jeszcze nie koniec, nie poddajemy się !

• 6 13

• Co to miało być?

To co one dzisiaj grały, to można porównać do rozgrywek w szkole podstawowej. Wstyd i żenada, żeby dwie zawodniczki decydowały o sile zespołu. Grabowski chyba się długo nie utrzyma na tym stanowisku.

• 22 1

• potwierdziły się moje prognozy skład węgla i papy (3)

.....Impel to cienka druzyna ale na ATOM wystarczy jak można przegrac z Impelem to totalna porazka a jeszcze niedawno pewien oszołom polemizował ze mna że Atom to dobra dróżyna ale to miernota 4 miejsce to max możliwości!!!!!!!

• 12 12

• Prawie się zgadzam (1)

Ale ta ortografia,to kompletna pomyłka.

• 11 4

• pomyłka to ty jesteś proponuje udać się do okulisty .

• 5 13

• Ci co minusują to dopiero znają się na siatkówce to ja ich pozdrawiam pozdro!!!!!!

• 2 10

• Nie dziel skóry na niedźwiedziu.

W pięciu następnych meczach miało być 15 punktów. No to zostało teraz 12(jak dobrze pójdzie). Ale wstyd.