Emocje w V lidze większe niż w ekstraklasie

Rafał Sumowski
27 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Z sześciu bramek, które padły w V-ligowych derbach Gdańska, aż dwie zdobyto w doliczonym czasie gry. Z sześciu bramek, które padły w V-ligowych derbach Gdańska, aż dwie zdobyto w doliczonym czasie gry.

Portowiec zremisował na własnym boisku z Gedanią 3:3 (1:1). Piłkarskie derby Gdańska w V lidze miały dramatyczny przebieg. Aż dwie z sześciu bramek padły w doliczonym czasie gry. Najpierw po raz drugi w tym mecz prowadzenie zdobyli gospodarze, a po chwili wyrównali goście, którzy wcześniej korzystnym wynikiem cieszyli się przy 2:1. Dla nich zresztą trzy trafienia w meczu to średnia tego sezonu.

Bramki: Gapiński 9, 73, Błaszkowski 90+2 - Lipka-Wszołczyk 40, Bocheński 70, 90+3

PORTOWIEC: Fojuth - Narloch, Muła, Meloch, Łanowski (55 Marcinowski) - Błaszkowski, Gapiński, Krajnik, Puto - Muła, Głos (90 Ilczuk).

GEDANIA: Snochowski - Bemowski (76 Werner), Ulczyński, Zaniewski, Wróblewski (66 Lamczyk) - Rzepecki (76 Bławat), Lipka-Wszołczyk, Regliński, Pianka - Sałanowski (73 Sikora), Bocheński.

Gdy w miniony weekend trójmiejscy piłkarze kompletnie rozczarowali w wyższych klasach rozgrywkowych, na boisku przy ul. Wyzwolenia odbyło się spotkanie, które poziomem emocji mogłoby obdzielić kilka meczów w ekstraklasie czy w I lidze.

TRÓJMIEJSCY PIŁKARZE PO NAJGORSZYM WEEKENDZIE ROKU

To było zresztą do przewidzenia. Na meczach drużyn, które zagrały w derbach Gdańska w V lidze nie można się nudzić. W 11 kolejkach w meczach z udziałem Portowca padło aż 56, a Gedanii - 52 gole. Także i teraz podopieczni Dariusza Głosa oraz Bartosza Dolańskiego zafundowali kapitalne widowisko.

Od samego początku w meczu dominowała Gedania, ale to Portowiec objął prowadzenie po bramce Damiana Gapińskiego. Dopiero przed przerwą do wyrównania doprowadzili goście. Strzałem zza pola karnego bramkę zdobył Miłosz Lipka-Wszołczyk.

Po zmianie stron goście poszli za ciosem i po kontrataku zakończonym golem Przemysława Bocheńskiego objęli prowadzenie. 3 minuty później indywidualną akcją popisał się Tomasz Błaszkowski, który po rajdzie lewą stroną dograł tuż przed linię bramkową do Gapińskiego, a wychowanek Polonii Gdańsk doprowadził do remisu.

Prawdziwe emocje po tej wymianie ciosów nadeszły jednak w ostatnich minutach gry. Już w doliczonym czasie kolejną znakomitą akcją popisał się Błaszkowski, który tym razem sam umieścił piłkę w siatce. Portowiec już cieszył się z kompletu punktów, gdy w ostatniej akcji meczu Gedania zdecydowała się na daleki wyrzut z autu w pole karne.

Z zamieszania jakie zapanowało w "szesnastce" gospodarzy skorzystał Bartosz Bławat oddając strzał głową. Piłkę na poprzeczkę sparował bramkarz, ale przytomnie zachował się Bocheński, który z najbliższej odległości zapewnił Gedanii remis wraz z końcowym gwizdkiem!

Goście zachowali zatem średnią tego sezonu, która w ich przypadku wynosi trzy strzelone gole na mecz. W 12 kolejkach zdobyli aż 36 bramek.

W V lidze w miniony weekend grała także Olimpia Osowa, która wygrała w Gniewinie z wiceliderem grupy Stolemem 2:1. To właśnie Olimpia radzi sobie najlepiej z trójmiejskich drużyn na tym szczeblu rozgrywek, zajmując 6. miejsce w grupie I. Gedania jest 8., a Portowiec - 10.

ZOBACZ PEŁNĄ TABELĘ ORAZ POZOSTAŁE WYNIKI W V LIDZE GRUPA I

Opinie (16)

• Zamiana!!! (3)

Wystawić tych ambitnych Panów do grania w ekstraklasie za 10 % tego co otrzymują te wynalazki z Lechii z Brazylii, Chorwacji i Bośni, a na pewno nie będzie gorzej!!!

• 34 11

• dobrze mowi

polać mu!

• 13 3

• Widziałeś które miejsce w tabeli V ligi zajmują ci "ambitni panowie"

czy jesteś z tych co określą drużyną po 1. meczu?