Powtórka z wiosny

22 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Druga wyprawa w tym roku do Warszawy piłkarzy Lechii przyniosła taki sam rezultat jak wiosenna potyczka. Gdańscy piłkarze przegrali w II lidze ze stołeczną Polonią 1:3 (0:2). Jeśli szukać pozytywów, to można przypomnieć, że poprzednio gospodarze strzelili sobie samobójczego gola, a tym razem honorową bramkę i zarazem pierwszą w biało-zielonych barwach strzelił Robert Speichler.

Bramki: Sedlacek 21, Michalski 29, Kosmalski 77 - Speichler 57.

POLONIA: Majdan - Michalski, Broniewicz, Konieczny, Klepczarek - Zasada (89 Kuzera), Pawlak, Sedláček, Bąk - Gilewicz (72 Mąka), Kosmalski (88 Piątek).

LECHIA: Bąk - Pęczak, Manuszewski, Brede, Wołąkiewicz - Andruszczak, Miklosik, Kasperkiewicz (53 Speichler), Rybski (72 Cetnarowicz), Rogalski (75 Buzała) - Wiśniewski.

Sędzia: Stęchły (Jarosław). Żółte kartki: Michalski (Polonia), Miklosik, Rogalski (Lechia).

Na początku gry sędzia nie był łaskawy dla gości. Najpierw nie uznał gola Andrzeja Rybskiego, a w 21. minucie przyznał Polonii rzut wolny z 18 metrów, choć gdańszczanie zarzekają się, że faulu nie było. Po tym stałym fragmencie gry Ludomir Sedlacek zdobył prowadzenie dla miejscowych. Osiem minut było już 2:0, bo po rzucie wolnym biało-zieloni nie upilnowali stołecznego obrońcy, Krzysztofa Michalskiego. Z interwencją nie zdążył Hubert Wołąkiewicz, który z konieczności zagrał na lewej stronie defensywy. Drugą zmianą w stosunku do wyjściowego składu było postawienie w ataku na Piotra Wiśniewskiego. Ten piłkarz jeszcze przed przerwą znalazł się sam na sam z Radosławem Majdanem, ale bramkarz Polonii wygrał ten pojedynek.

W 53. minucie po raz drugi w tym sezonie szanse dostał Robert Speichler. W Turku pomocnik pozyskany z Jagiellonii Białystok nie wykorzystał karnego. W Warszawie o mały włos nie strzelił aż trzech goli. Niestety, do siatki trafiło tylko drugie z uderzeń. Przy pierwszej próbie futbolówkę odbił instynktownie Majdan, a za trzecim bramkarza wyręczyła poprzeczka.

O przegranej zadecydowało niefortunne wybicie piłki przez jacka Manuszewskiego. Podanie naszego stopera wyprowadziło do sytuacji sam na sam z bramkarzem Jacka Kosmalskiego. Najlepszy snajper II ligi minionego sezonu, nawet będąc świeżo po kontuzji, nie zmarnował takiego prezentu.

- Zagraliśmy przeciwko Polonii lepiej niż wiosną. W drugiej połowie to my prowadziliśmy grę i niewiele brakowało do wyrównującej bramki - ocenił Tomasz Borkowski, trener Lechii. Niestety, to już trzeci z rzędu oraz czwarty z pięciu w tym sezonie pojedynek, którego gdańszczanie nie potrafili rozstrzygnąć na własną korzyść.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Arka Gdynia - GKS Katowice 3:2 (2:1), Piast Gliwice - Pelikan Łowicz 4:1 (3:1), Odra Opole - Motor Lublin 0:2 (0:0), Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (2:2), GKS Jastrzębie - Warta Poznań 2:1 (0:1), Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 0:2 (0:1), Tur Turek - Tiger Kmita Zabierzów 2:1 (1:0), ŁKS Łomża - Śląsk Wrocław 0:0.

Aktualna tabela w artykule "Nerwy na życzenie"

• PANOWIE CO ONI GRAJA CO TO ZA ZAWODNICY...

• 0 0

• Trenerowi dziękujemy.

• 0 0

• Tacy zawodnicy jaki klubik. Brudny szary i w lesie..., daleko za innymi. Arka Sopot Gdynia.