Poznańska "lokomotywa" odjechała po przerwie

Krzysztof Klinkosz
13 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Nie udało się gdańszczanom wykorzystać słabszej postawy Lecha Poznań w krajowej ekstraklasie. Gdańszczanie lepiej rozpoczęli mecz, ale nie potrafili strzelić gola. Od 35. minuty miejscowa "lokomotywa" zaczęła się rozpędzać, by na dobre odjechać po przerwie. Lechia przegrała na wyjeździe z mistrzem Polski 0:2 (0:0).

1:0 Peszko (52)
2:0 Rudnevs (58 - głową)

LECH: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Wilk (75 Djurdjević), Możdżeń (46 Kriwiec), Stilić, Injać, Peszko - Rudnevs (69 Tshibamba)

LECHIA: Małkowski - Deleu (73 Dawidowski), Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Nowak, Surma, Zieńczuk (62 Pietrowski) - Buzała, Buval, Traore (73 Sazankow)

Sędzia: Masaaki Toma (Japonia)
Zółte kartki: Kriwiec (Lech), Zieńczuk, Nowak, Dawidowski (Lechia).

90+4' Koniec meczu. Lech - Lechia 2:0.

90+3' Sazankow uderzał głową piłkę w polu karnym po centrze Buvala i Kotorowski z trudem opanował piłkę.

90+1' Stilić w nogi gdańskich obrońców.

90' Sędzia dolicza 4 minuty.

89' Kotorowski wyciągnął się jak struna i złapał piłkę, Lechia w ostatnich minutach meczu stara się zdobyć, choć bramkę honorową.

86' Wolny dla Lechii z 24 metrów ale Nowak trafił w poznański mur.

84' Dośrodkowanie Buvala bardzo niecelne.

80' Ponownie gracz pozyskany z Arki w roli głównej, przelobował Małkowskiego ale piłka przeleciała obok słupka.

78' Tshibamba zagrywał w pole karne ale nikt nie zamykał akcji. Wcześniej gdańszczanie w prosty sposób stracili piłkę w środku pola.

77' Żółta kartka dla Dawidowskiego.

76' Zmiana w Lechu, za Wilka wchodzi Djurdjević.

74' Lech o krok od podwyższenia po strzale Kriwca piłka uderzyła w poprzeczkę.

73' Zmiana w Lechii za Traore wszedł Sazankow..

73' Zmiana w Lechii za Deleu wszedł Dawidowski.

72' Lech zepchnął gdańszczan do defensywy. Lechia broni się wybijając na rzuty rożne.

69' Zmiana w Lechu za Rudnevsa wchodzi Tschibamba.

66' Lech po zdobyciu dwóch bramek nadal przeważa. Peszko w ostatniej chwili powstrzymany przed bramką Lechii.

63' Pietrowski tuż po wejściu uderzał z dystansu ale piłka przeleciała nad bramką.

62' Zmiana w Lechii Pietrowski zastępuje Zieńczuka.

61' Strzał z dystansu Traore ale niecelny.

58' Gol dla Lecha na 2:0. Rudnevs trafił w bramkę głową z pola bramkowego po dośrodkowaniu z rogu Kriwca.

55' Lechia stara się odgryźć Lechowi ale na razie brakuje jej dobrego podania przed bramkę Lecha.

52' Gol dla Lecha. Kożans przegrał walkę o górną piłkę z Rudnevsem w środkowej strefie boiska i piłkarze Lecha popędzili w liczebnej przewadze na gdańską bramkę, Wilk wyłożył piłkę do Peszki, który nie dał szans Małkowskiemu

50' Gdańszczanie znów zostawili w polu karnym Rudnievsa, jednak gracz Lecha nie trafił głową do pustej bramki.

48' Kriwiec ukarany żółtą kartką

46' Zmiana w Lechu za Możdżenia wchodzi Kriwiec.

46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Lech - Lechia 0:0

45+1' Peszko z narożnika pola karnego i piłka po ręce Małkowskiego wychodzi na róg.

45' Sędzia dolicza 1 minutę.

44' Deleu chciał uruchomić w polu karnym Buvala ale zagrał mu "na plecy".

42' Peszko wychodził na pozycję, jednak w porę powstrzymany przez gdańszczan.

40' Stilić zagrał do nieobstawionego Peszki, jednak gracz Lecha za szybko oddał strzał i piłka przeleciała obok słupka.

37' Lech chwilowo zamknął gości na ich połowie, po jednym z rogów obrońcy gdańscy wybijają piłkę lecącą 3 metry od bramki.

35' Rudnevs najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym i uderzył głową na bramkę Lechii ale nie trafił.

33' Gdańszczanie jak na razie twardo i przytomnie grają w obronie.

31' Bosacki z bliska nie trafia czysto w piłkę i wybija na aut bramkowy, skutecznie uniemożliwiał mu grę Bąk.

30' Zółta kartka dla Nowaka.

29' Nowak wykończył strzałem z dystansu ofensywną akcję Lechii, ale piłka przeleciała obok bramki.

27' Akcja Lecha ale Peszko na spalonym.

25' Peszko teatralnie przewraca się w polu karnym Lechii, ale sędzia nie dał się nabrać.

22' Zółta kartka dla Zieńczuka za faul.

21' Gdańszczanie znów z piłką w polu karnym Lecha ale ani Traore, ani Surma nie mieli okazji oddać czystego strzału.

19' Rudnevs uderza z kąta na bramkę Lechii piłka mija prawy słupek bramki Małkowskiego.

17' Uwaga na strzały Kolejorza z dystansu. Po uderzeniu Kikuta mokra piłka odskoczyła Małkowskiemu.

16' Możdżeń uderzał z 35 metrów ale prosto w Małkowskiego.

15' Zieńczuk z rogu w gąszcz przed bramką i gdańszczanom zabrakło miejsca do oddania dobrego strzału.

12' Momentalna odpowiedź Lecha, Wilk za długo zwlekał ze strzałem i centrę przecięli gdańscy obrońcy.

11' Ależ szansa Lechii! Traore otrzymał podanie od Buvala ale na mokrej murawie piłka mu odskoczyła i w ostatniej chwili złapał ją Kotorowski.

10' Akcję Lecha powstrzymał Wołąkiewicz.

9' Traore uderzał z daleka ale Kotorowski był dobrze ustawiony.

8' Atak pozycyjny Lecha zakonczył się na 25 metrze przed bramką gdańszczan.

6' Lech przed szansą, Artioms Rudnievs wyskoczył do piłki bitej z rogu ale posłał ją obok bramki, gdańszczanie zaspali w obronie.

4' Twarda walka w środku pola w pewnym momencie Łukasz Surma stracił nawet spodenki w ferworze walki.

3' Kontra gdańszczan, centrował Buval ale obrońcy Lecha wybili piłkę na róg.

2' Pierwsze próby ataku na bramkę przeprowadził Lech ale bez efektu.

1' W strugach deszczu piłkarze obydwu zespołów rozpoczęli spotkanie. Pierwsze kopnięcie należało do Lechitów.

Gdańszczanie zagrają w Poznaniu z Markiem Zieńczukiem w podstawowym składzie, to pierwszy jego mecz po powrocie do Gdańska, w którym grać on będzie od pierwszej minuty. Biało-zielonych dopinguje w stolicy Wielkopolski około 2 tysięcy kibiców z Gdańska.

Polonia Bytom - Arka Gdynia 2:0 (2:0),
Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:0 (1:0), Widzew Łódź - Cracovia 2:2 (0:1), Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 3:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:0 (2:0), Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1 (0:1), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Opinie (444) ponad 100 zablokowanych

• moze dobrze gramy ale kibicowsko ZERO (2)

mojego kolege z tczewa pobili w pociagu i okradli go z pieniedzy
    nie tylko łysi kibice sie licza chyba , chłopak wyglądał normalnie i dostał a jechał na lecha

tragedia obudzcie sie .... młyn to porażka

• 27 2

• (1)

hlopie sam widzisz ze Lechia to to to co widziales wiec dajcie sobie z nią spokój i przeżutcie sie na Arke bo kibicowsko są w Ekstraklasie a Lechia w B klasie choć piłkarsko jest lepsza ,ale to tylko moje zdanie. TCZEWSKA ARKA!!!!!!!!!!!

• 4 4

• Pszeżut

"Hlopie , pszeżutć siem lepiej na slownik" ...

• 0 0

• grać (4)

piłkarze

• 27 3

• (3)

Niech zieńczuk już nie bije tych rożnych - bo nie ma z tego zagrożenia. Traore i nowak robią to nieźle.Kapsa powinien wrócic do bramki lepiej gra na przedpolu od Małkowskiego a brakowało 2 krtoków do przodu przy drugiej bramce