Problemy tylko na początku

Marta
31 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Szczypiornistki Łączpolu jedynie w pierwszych minutach meczu w Chorzowie musiały gonić tamtejszy Ruch. Po kwadransie gry gdynianki prowadziły 5:4 i do ostatniego gwizdka budowały swoją przewagę, zwyciężając ostatecznie 28:21 (16:9). W debiutanckim spotkaniu w nowym barwach siedem bramek zdobyła Karolina Szwed.

RUCH: Wasiuk - Radoszewska 6, Grudka 5, Szyszkiewicz 3, Lanuszny 2, Maroń 2, Sęktas 1, Samsel 1, Rzeszutek 1, Lesik, Wawrzyńczyk.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Andrzejewska 10, Szwed 7, Całużyńska 3, Sulżycka 3, Musiał 2, Szejerka 1, Stachowska 1, Szott 1, Aleksandrowicz, Koniuszaniec, Kulwińska.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które objęły minimalne prowadzenie, po 10 minutch obydwa zespoły miały na swoim koncie po 4 zdobyte bramki. W miarę wyrównany wynik utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy meczu, z lekkim jednak wskazaniem na szczypiornistki trenera Grzegorza Gościńskiego.

Gdynianki w ostatnich 5 minutach pierwszej połowy ze stanu 11:9 doprowadziły do 16:9. Tą przewagę w drugiej połowie meczu gdynianki całkowicie kontrolowały i odniosły pewne zwycięstwo nad jedną ze słabszych ekip żeńskiej ekstraklasy szczypiorniaka.

Tabela wprowadzona: 2009-02-04

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AZS AWFiS Gdańsk - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:34 (9:22), Piotrcovia - SPR Safo Lublin 21:30 (15:11), KU AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Warszawa 33:24 (13:12), Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 36:29 (16:14), Słupia Słupsk - Interferie Zagłębie Lubin 16:30 (11:15)