Przeciętne widowisko przy Łazienkowskiej

Marta
18 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

"Biało-zieloni" w piątkowy wieczór rywalizowali o punkty ekstraklasy piłkarskiej z Legią w Warszawie. Niestety gdańszczanie byli wyraźnie gorsi i przegrali 0:2 (0:1).

1:0 Takesure Chinyama (22)
2:0 Miroslav Radović (56).

LEGIA: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Kiełbowicz -Radović, Giza, Borysiuk (62 Smoliński), Iwański, Rybus (72 Mięciel) - Chinyama (85 Paluchowski).

LECHIA: M. Bąk - K. Bąk, Manuszewski, Wołąkiewicz, Mysona - Rogalski, Bajić, Surma, Nowak (58 Zabłocki), Kaczmarek (67 Wiśniewski) - Lukjanovs (73 Kowalczyk).

Żółte kartki: Giza (Legia), Mysona, Manuszewski, Wołąkiewicz (Lechia).

Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin).
Widzów: 4500.

Gdańszczanie w miarę przyzwoicie zagrali w pierwszym kwadransie meczu, odważniej atakowali gospodarzy, a w 12 minucie groźnie na bramkę Jana Muchy uderzył Ivans Lukjanovs jednak niecenie. Po około 15 minutach to legioniści zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, choć gra jednej i drugiej drużyny była niemrawa.

Wreszcie w 22 minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Strzelił ją Takesure Chinyama jednak bardzo duży wkład zaliczył przy tym trafieniu Maciej Iwański. Pomocnik Legii po ograniu dwóch graczy gdańskich i idealnie wyłożył piłkę na trzeci metr przed bramkę Lechii. Napastnik z Zimbabwe dołożył tylko nogę i było 1:0 dla gospodarzy.

Legioniści atakowali niemal cały czas, jednak w pierwszej odsłonie kolejne bramki dla nich już nie padły, choć w końcówce gdańszczanie mieli problemy aby wyjść z własnej połowy.

Po zmianie stron, już na początku drugiej połowy, Lukjanovs próbował po raz kolejny zaskoczyć Muchę jednak znów bezskutecznie.

Legia nadal przeważała i już po 11 minutach od wznowienia gry prowadziła 2:0. Znów bramkę w znacznym stopniu wypracował Iwański. Tym razem grający na środku drugiej linii legionista zagrał na środek pola karnego do Miroslawa Radovicia a ten przerzucił piłkę nad Mateuszem Bąkiem.

Legia wypracowywała sobie później kolejne szanse na podwyższenie rezultatu, jednak zawodziła skuteczność graczy ze stolicy, z kolei gdańszczanie po stracie drugiej bramki chwilami odważniej atakowali, jednak byli powstrzymywani przez defensywę gospodarzy.

Tabela wprowadzona: 2009-09-21

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0), Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0), Lech Poznań - Odra Wodzisław 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (1:0), Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:0, Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:1).
Marta

Opinie (154) ponad 20 zablokowanych

• KOLEJNA PORAŻKA (1)

niestety, ale czas na zmiane trenera!!!!

• 29 59

• czas na zmianę krzesełek :P

porażka...

• 0 1

• Kafarski czerwona kartka dla ciebie (3)

Za slaba gre Lechii,wstawianie Rogalskiego i Bajica do pierwszej jedenastki,za mnostwo niecelnych podan i za granie jednym napastnikiem,ktory nigdy nie strzelil gola w polskiej lidze

• 35 12

• a kogo miał wstawic (1)

zamiast rogalskiego i bajica?? Widać było że legia zdominowała środek pola czyli właściwie najlepszą formację Lechii. Bez tego elementu który stanowił o sile Lechii ciężko było cokolwiek wskurać. Coś na zasadzie kto mieczem wojuje od miecza ginie......

• 3 0

• Jezeli tych dwóch ma stanowić o sile tego zespołu to czeka nas jeszcze naprawdę wiele bolesnych porażek

• 6 0

• KAFAR NA KUBICKIEGO

JAK MOŻNA WYGRAĆ MECZ WSTAWIAJĄC 1 W ATAKU A 10 MIN PRZED MECZEM KOWALA???

• 2 1

• Kafarski!Co?Odra,Wisla Lechia! (1)

• 14 16

• coś ci nie pykło misiu karmelowy

• 3 1

• lukjanowa i trener wypad!

ten trener to tylko zarzadu kolega a zero pojecia tylko fuksem wygrane, a ten lotysz!! poracha straty i tyel i po co on tu!! na lawe i sprzedac!!! Cienko bardzooo robi sie znowu po znajkomosciach granie

• 12 28

• Nieporozumienie zwane Lukjanovs... (3)

Panie Kafarski dlaczego nie gra Kowalczyk od 1 minuty!!!!!!!!!!!