Polonia nie godzi się na degradację

mad, ras.
11 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Olgierd Stanisławski (z lewej) razem z całą defensywą Polonii Gdańsk spisał się bez zarzutów w meczu z Koralem Dębnica. Olgierd Stanisławski (z lewej) razem z całą defensywą Polonii Gdańsk spisał się bez zarzutów w meczu z Koralem Dębnica.

Polonia Gdańsk ponownie zademonstrowała świetną dyspozycję w grze ofensywnej. Podopieczni Pawła Pagieły wygrali przed własną publicznością z Koralem Dębnica 4:1 (2:0) i wciąż liczą się w walce o utrzymanie w III lidze. Porażki w Barlinku doznały rezerwy Lechii, które uległy miejscowej Pogoni 1:2 (0:1). Honorową bramkę dla biało-zielonych zdobył Damian Kugiel. - Zawodnicy są przemęczeni, gdyż razem z Młodą Ekstraklasą mają w nogach zbyt wiele spotkań - twierdzi trener gdańszczan Tomasz Unton.

Polonia Gdańsk - Koral Dębnica 4:1 (2:0)
Bramki: Rychowski 9, 25, Anusik 59, 85 - Węgliński 85

POLONIA: Wojtowicz - Stanisławski, Skowroński, Gornowicz, Zgliński - Szuba, Osłowski, Rychłowski (75 Jaśniewski), Borkowski (80 Wiącek) - Anusik (87 Biernatowicz), Piątkowski (88 Kozłowski)

Żółte kartki: Stanisławski, Gornowicz, Osłowski, Anusik

Gdańszczanie, aby wciąż realnie myśleć o utrzymaniu w III lidze, musieli wygrać w sobotę.

- Już od kilku spotkań nasza forma zwyżkuje. Nawet podczas ostatniej porażki z Drawą Drawsko Pomorskie wypadliśmy całkiem pozytywnie. Brakowało jedynie nieco szczęścia - mówi szkoleniowiec Polonii Paweł Pagieła.

Jego zespół, pomimo kłopotów zdrowotnych kilku zawodników, w starciu z Koralem zdecydowanie przeważał. Już w 9. minucie, po strzale Szymona Rychłowskiego gospodarze objęli prowadzenie. 16 minut później, ten sam piłkarz podwyższył na 2:0.

- Chłopacy pokazali determinację i chęć dążenia do celu, jakim jest zadomowienie się w III lidze. I to pomimo, iż mieliśmy problem ze złożeniem meczowej osiemnastki. Każdy w zespole ma przypisaną rolę i kiedy dostaje szansę na grę, to potrafi wykonać zadania, których od niego oczekuję - dodaje Pagieła.

Po zmianie stron w rolę Rychłowskiego wcielił się Bartosz Anusik, który w 59. minucie strzelił trzecią bramkę dla Polonii. Tym samym gdańszczanie wyrównali osiągnięcie z poprzedniego starcia, w którym ich przeciwnikiem był Dąb Dębno (wygrana 3:2).

Goście na honorowe trafienie czekali do 85 minuty. Ich bramkę można jednak określić mianem najpiękniejszej w meczu. Mariusz Węgliński prowadził piłkę od środka boiska. Tuż przed polem karnym zdecydował się na strzał. Piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Sebastiana Wojtowicza.

Trafienie gości podrażniło gdańszczan, którzy chwilę później, ponownie za sprawą Anusika, mieli trzy gole przewagi. To już trzeci mecz w obecnym sezonie, w którym gdańszczanie zdobyli cztery gole.

- Po ostatnim zwycięstwie zdawaliśmy sobie sprawę, że da nam ono niewiele, jeśli nie wygramy z Koralem. Na szczęście kolejne trzy punkty już na naszym koncie i czas na następne - kończy Pagieła.

Pogoń Barlinek - Lechia II Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: Ziajka 10, Świercz 52 - Kugiel 89

LECHIA II: Rosa - Oualembo, Zbrzyzny, Garbacik (46 Jaroszek), Brzeski (79 Karwat) - Łazaj, Żmijewski, Gac, Ripoli, Czychowski (61 Kamiński) - Kugiel

Porażki doznał drugi zespół Lechii Gdańsk. Choć trener Tomasz Unton tym razem nie musiał dzielić się składem z zespołem występującym w Młodej Ekstraklasie, na ławce rezerwowych miał zaledwie trójkę zawodników.

- Niestety, kontuzje i kartki sprawiły, że ciężko nam było skompletować skład, a trzeba pamiętać, że swoje mecze rozgrywają także juniorzy - mówi szkoleniowiec.

Biało-zielonym gospodarze już w pierwszych 10 minutach zagrozili trzykrotnie, a ostatnia z sytuacji zakończyła się straconą przez gdańszczan bramką.

- W przeciwieństwie do Pogoni, my nie potrafiliśmy stworzyć sobie okazji na gole. Gospodarze korzystali na naszych błędach ustawienia w defensywie - dodaje trener Unton.

Drugiego gola gdańszczanie stracili już po przerwie i dopiero w końcowych minutach zdołali odpowiedzieć trafieniem Damiana Kugiela. Zawodnik, który w tej rundzie zadebiutował w ekstraklasie podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, dopadł do piłki zgranej po długim wykopie Kacpra Rosy i wszedł pomiędzy dwójkę obrońców pewnym uderzeniem umieszczając futbolówkę w siatce. Na więcej Lechia nie była jednak sobie w stanie pozwolić.

- Trudno chłopakom zarzucić brak zaangażowania, momentami zwyczajnie nie mają już sił. W III lidze i Młodej Ekstraklasie mają już rozegrane tyle minut, że z powodzeniem mogliby kończyć sezon. Grają ze zbyt dużą częstotliwością i to wszystko odbija się na ich dyspozycji, a w konsekwencji i wynikach. Dzisiaj z powodu urazów przedwcześnie musiałem zmienić Damiana Garbacika oraz Patryka Brzeskiego - kończy szkoleniowiec zespołu, który jeszcze jesienią był praktycznie nie do zatrzymania w grupie bałtyckiej.

Wyniki 24 kolejki

• POLONIA Gdańsk - Koral Dębnica 4:1 (2:0)
  • ARKA II Gdynia - Drawa Drawsko Pomorskie 3:0 (1:0)
  • BAŁTYK Gdynia - Energetyk Gryfino 2:0 (1:0)
  • Pogoń Barlinek - LECHIA II Gdańsk 2:1 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - Dąb Dębno 0:1 (0:1)
  • Cartusia - Chemik Police 1:0 (0:0)
  • Błękitni Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
  • Gryf Słupsk - Gwardia Koszalin 1:6 (0:2)
  • zaległe mecze 16. kolejki:
  • Cartusia - Pogoń Barlinek 1:0 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - Koral Dębnica 0:1 (0:1)
mad, ras.

Opinie (27)

• BRAWO POLONIA!

dzisiaj porazka ekipy ucho z arki,Lechia wygra i Baltyk!

• 23 7

• Polonia - prawdziwy gdański klub! (4)

Nie to co ta niemiecka podróbka - lechia. Lechia przegra i cała normalna część Gdańska będzie się bawić!

• 23 27

• nie siej fermentu

najpierw była Gedania, dopiero potem Polonia i Lechia (żeby nie było - wszystkim kibicuję i wszystkie to kluby gdańskie z krwi i kości)

• 20 2

• sledziu gdanska nie poroznisz

Lechia&Polonia Forever!!!!!!!!!!!!!!!

• 6 3

• jesteś tuman (1)

lechia jako balta została założona w 1945 przez działaczy PPR jako klub dla robotników portowych. działała w Gdańsku GEDANIA prawdziwy przedwojenny klub POLSKI nie do zaakceptowania przez komuchów. repatryjantom zza Buga było to obojętne. i Gedanię odstawiono na aut

• 5 2

• nie sraj zarem, dla mnie liczy sie tylko

Lechia i Polonia, Gedania jest Oki, wazne ze to gdańskie kluby. Skończ sie wymądrzać bo zygam. W Gdańsku bez Podzialow!!!!!!!

• 5 2

• jak Anusik zszedł w 85... (3)

to jak mógł strzelić bramkę 2 min. później?

• 6 0

• to taka sztuczka taktyczna, żeby zmylić przeciwnika

• 0 0

• sami analfabeci (1)

Chodziłeś do szkły ?? Czytaj powoli i dokładnie.