Vistal rozbił Kram z Elbląga

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Vistal Gdynia ucieka w tabeli rywalkom niczym na zdjęciu Magdalena Stanulewicz przed Ewą Andrzejewską i Magdaleną Balsam. Vistal Gdynia ucieka w tabeli rywalkom niczym na zdjęciu Magdalena Stanulewicz przed Ewą Andrzejewską i Magdaleną Balsam.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia powiększyły przewagę do trzech punktów nad najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo Polski. W 2. z 10. kolejek w grupie zespołów rywalizujących o miejsca 1-6 podopieczne Pawła Tetelewskiego rozgromiły na własnym parkiecie Kram Start Elbląg 38:29 (20:14). Kolejne spotkanie już w najbliższą środę o godzinie 18 z Energą AZS Koszalin zagrają w Gdynia Arena.

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 9, Urbaniak 2, Dorsz, Stanulewicz 2, Zych 7, Kozłowska 7, Gutkowska, Lalewicz 1, Matieli 2, Szarawaga 5, Borysławska 1, Kulwińska 2

KRAM START: Powaga, Szywierska - Balsam 1, Grobelska 3, Waga 3, Muchocka 4, Jędrzejczyk 4, Kwiecińska 1, Gerej 3, Lisewska 4, Stokłosa 3, Świerżewska 2, Andrzejewska, Szopińska 1

Piłkarki ręczne Vistalu dołożyły kolejny punkt do przewagi nad wiceliderem. Po ostatniej kolejce za swoimi plecami miały duet Selgros-Start. Lubelska drużyna poległa w Szczecinie, a elbląska doznała wysokiej porażki właśnie w Gdyni. Teraz za podopiecznymi Pawła Tetelewskiego jest Metraco Zagłębie Lubin.

Gospodynie pokazały, że potrafią uczyć się na własnych błędach. W połowie lutego przegrały u siebie ze Startem 22:26, choć miały w tamtym spotkaniu już 6 bramek przewagi. Teraz taką różnicę wypracowały do przerwy, a po zmianie stron jeszcze bardziej wyśrubowały wynik. I to mimo że grały bez Moniki Kobylińskiej, do kontuzji najskuteczniejszej zawodniczki PGNiG Superligi.

TAK RELACJONOWALIŚMY POPRZEDNI MECZ VISTALU ZE STARTEM W GDYNI

Vistal na niedzielne spotkanie przeniósł się do hali GCS przy ul. Olimpijskiej. Rozpoczął od dwóch trafień Aleksandry Zych, a w 4. minucie Joanna KozłowskaJoanna Szarawaga podwyższyły na 4:0. Dopiero wówczas rywalki odpowiedziały dwiema bramkami, w tym jedną z karnego. Tego dnia zdobyły aż 7 trafień z siedmiu metrów, gdy gdynianki w ten sposób konto wzbogaciły tylko raz.

Ale w niedzielę miały inne atuty. Na początku spotkania mocno zagrały w defensywie, mając wsparcie w bramce w Weronice Kordowieckiej. W 8. minucie było już 8:2! Andrzej Niewrzawa, niegdyś szkoleniowiec Vistalu, a obecnie elbląskiej drużyny czeka z wzięciem przerwy na żądanie. Uczynił to dopiero w 22. minucie, gdy między zespołami było 10 bramek różnicy (17:7).

Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych. W dużej mierze po akcjach Dominiki GroblewskiejPauliny Muchockiej zniwelowały one straty do 6 trafień. Do szatni piłkarki udały się przy prowadzeniu Vistalu 20:14.

Po zmianie stron wszystko wróciło do stanu z początku meczu. 21. bramkę rzuciła Patricia Matieli. Brazylijka w pełni może poświęcić się walce na parkiecie, gdyż zna swoją przyszłość. W ostatnim tygodniu o kolejny rok przedłużyła kontrakt w Gdyni. Przypomnijmy, że 29-latka dołączyła do drużyny w lutym ubiegłego roku i praktycznie od razu stała się ważną dla niego rozgrywającą.

Przy wyniku 21:15 Katarzyna Janiszewska nie wykorzystała karnego. Jak się później okazało tego celnego rzutu zabrakło prawoskrzydłowej Vistalu, aby mecz zakończyć z dwucyfrowym wynikiem pod względem zdobytych bramek. Jako że po przerwie już mniej liczyła się defensywa, a obie drużyny poszły na wymianę ofensywnych ciosów, zwłaszcza zawodniczki biegające do kontry mogły się wykazać. Janiszewska w tej części zdobyła 5 bramek, a łącznie zanotowała ich 9.

W 44. minucie po dwóch udanych akcjach z rzędu właśnie Kasi Vistal poprawił prowadzenie na 29:18. W ostatnim kwadransie mogły ogrywać się już wszystkie zawodniczki wpisane do meczowego protokołu. Start zmniejszył nieco rozmiary końcowej porażki, ale na podjęciem mocniejszego pościgu nie miał większych szans.

Już w najbliższą środę, 12 kwietnia Vistal ponownie zaprasza na mecz u siebie. W Gdynia Arena o godzinie 18 zmierzy się z Energą AZS Koszalin. Pierwotnie to spotkanie miało być rozegrane na wyjeździe. Jednak w terminie rewanżu, 6 maja gdynianki nie dysponują własną halę, dlatego na ich prośbę doszło do zmiany gospodarzy. Tym samym podopieczne trenera Tetelewskiego na otwarcie rywalizacji o miejsca 1-6 zagrają u siebie, a potem czeka je aż 5 wyjazdów z rzędu.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24 2 3 19 563:695 7
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy grające o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-04-09

Wyniki 24 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • VISTAL GDYNIA - Kram Start Elbląg 38:29 (20:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 25:21 (12:9)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 24:22 (9:12)
  • Grupa spadkowa
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - KPR Gminy Kobierzyce 27:23 (17:12)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 34:22 (20:8)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 30:25 (13:12)

Opinie (34) 5 zablokowanych

• superancko. tak trzymać

• 19 3

• Brawo Dziewczyny:) (1)

Tyle szumu KK z Elbląga robił przed meczem(zresztą w czasie meczu również:), a i tak Vistalki górą!!!