• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

SMS Gdańsk. Pora na "odbicie od dna"?

22 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Przed własną publicznością w sobotę o godzinie 16.00 szukać będą szczęścia piłkarze ręczni SMS Gdańsk, którzy po 8. kolejkach zamykają tabelę I ligi. Ich rywalem będzie Viret Zawiercie. W ekstraklasie MMTS Kwidzyn przełożył mecz ze Strzelcem Kielce (na jego prośbę) na najbliższy wtorek. II-ligowe szczypiornistki, choć zabiegały o inny termin, muszą grać w Warszawie z rezerwami Ochoty w sobotę.

- Rywale coraz bardziej nam uciekają. Czkawką odbija nam się przegrana u siebie z Kasztelanem. Aby przepaść między nami a resztą stawki nie rosła, dobrze byłoby zdobyć z Viretem punkt, a najlepiej dwa. Jest to ciężkie zadanie. Rywale mają solidną drużynę, a także... rachunki z nami do wyrównania. Przed dwoma laty, w turnieju barażowym o I ligę przegrali z nami i Eltastem Radom. Ich awans na ten szczebel rozgrywek opóźniliśmy o rok - przypomina Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

Na wyróżnienie fair play zasłużyli włodarze MMTS Kwidzyn. Zgodnie z regulaminem mogli grać w sobotę, a najdalej w niedzielę. Jednak podarowali kielczanom dwa dni więcej na dojście do formy po trzech kolejnych porażkach. - Kielczanie zwrócili się do nas z prośbą o przełożenie meczu na wtorek, gdyż chcieli po spotkaniu z Wybrzeżem mieć równo tydzień na odpoczynek. Zgodziliśmy się, choć nie musieliśmy - podkreśla Robert Majdziński, menedżer MMTS.

Na podobny gest ze strony Ochoty, a także ZPRP, nie doczekał się AKS. Gdynianki muszą grać w sobotę, choć w tym czasie ich bramkarka, Adriana Blok, powinna występować w młodzieżowej reprezentacji Polski w Pucharze Śląska.

- Ochota najwyraźniej liczy się z degradacją pierwszej drużyny z I ligi, a zatem dąży do tego, aby rezerwy wygrały II ligę. Jeśli związek w ostatniej chwili nie zmieni decyzji, to w sobotę ściągniemy z Gliwic Blok - zapowiada Beata Kłusewicz, trener AKS.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane