Koncert szczypiornistek Vistalu do przerwy

19 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Magdalena Pawłowska była najskuteczniejszą szczypiornistką niedzielnego meczu w Gdynia Arena. Magdalena Pawłowska była najskuteczniejszą szczypiornistką niedzielnego meczu w Gdynia Arena.

Piłkarki ręczne Vistalu zagrały doskonale w pierwszej połowie spotkania z SPR Olkusz. Gdynianki zatrzymały rywalki doskonałą defensywą, a i na atak nie można było narzekać. Po 30 minutach było 24:5, a w drugim kwadransie miejscowe straciły tylko jedną bramkę. Po zmianie stron gra się wyrównała. Ostatecznie podopieczne Pawła Tetelewskiego po szóste zwycięstwo w PGNiG Superlidze sięgnęły z wynikiem 36:17.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Łabuda 1, Niedźwiedź 6, Galińska 3, Dorsz 2, Kobylińska, Pawłowska 7, Zych 1, Kozłowska 4, Gutkowska 2, Kulwińska 2, Andrzejewska 4

SPR: Hoffman, Wąż - Leńczuk, Nowak 1, Przytuła 1, Wicik, Marszałek 4, Postołek, Fierka 1, Latała, Kobzar 5, Wcześniak 3, Basiak 2

Jeśli SPR Olkusz liczył na sprawienie niespodzianki, bądź tylko na napsucie krwi miejscowym, to z gdyńską ścianą zderzył się już na początku meczu. W 2. minucie Natalia Wicik, marnując karnego, jak się później okazało, pozbawiło swoją drużynę bezpowrotnie szans na bramkowy remis w tym spotkaniu. Potem gdyńskie bramkarki jeszcze dwukrotnie nie dały się pokonać z siedmiu metrów.

Vistal przed przerwą zaryglował dostęp do własnej bramki do tego stopnia, że przyjezdne na pierwsze trafienie czekały do 8. minuty i pierwszego czasu, o który poprosił ich szkoleniowiec. Natomiast przed przerwą miały tylko pięć skutecznych akcji. Trzy z nich skończyła zresztą była zawodniczka Vistalu, Sabina Kobzar.

Gdynianki otworzyły mecz wynikiem 6:0. Natomiast po 13 minutach było już 12:2 po trzech trafieniach z rzędu Magdaleny Pawłowskiej. Ona też jako pierwsza w tym meczu wpisała się na listę snajperską.

Rywalkom trudno było zatrzymać rozpędzone gospodynie, gdyż w Vistalu tylko jedna zawodniczka z pola tego dnia nie zdobyła bramki.

Jeszcze lepszy od inauguracyjnego był drugi kwadrans pierwszej połowy. Ten okres gospodynie wygrały 12:1!

Uspokojone wysokim prowadzeniem gdynianki leniwie rozpoczęły drugą połowę. Natomiast SPR postanowił zerwać w Gdynia Arena z mianem "dziewczynek do bicia". Po 10 minutach tej odsłony przyjezdne miały już 7 bramek, a Vistal odpowiedział tylko trzema. Aleksandra Zych m.in. pomyliła się z karnego.

Potem do rzutów z siódmego metra podchodziła Iwona Niedźwiedź i były kolejne bramki. Te trafienia wespół z akcjami kończonymi głównie przez Joannę KozłowskąKingę Gutkowską pozwoliły gdyniankom... zremisować drugą połowę (12:12).

Wyniki 7 kolejki

• VISTAL GDYNIA - SPR Olkusz 36:17 (24:5)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 34:31 (18:13)
  • KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (9:12)
  • Piotrcovia - Aussie Sylex Sambor 26:31 (14:13)
  • Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów 27:23 (16:12)
  • Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin (przełożony na 5.11)

Opinie (33) 5 zablokowanych

• Spiker wymiata...

...a tak "nudne" mecze mogę oglądać do końca ligi :D

• 14 6

• nudy (2)

Emocje prawie jak na grzybobraniu.Zbyt duża dominacja gospodyń.
    Skąd wzięli tego spikera ?
    Na wodzireja Lwów Północy od piłki kopanej to może się nadaje.

• 9 12

• spiker

Kolejny anonimowy napinacz , jak kogos oczerniasz to się podpisz , lepiej żeby cisza była na meczach jak w zeszłym sezonie ?

• 2 1

• nudy ? z nudów to cie w lesie szukali

hahha zabawny jesteś z nudów takie dzikie hejty . A może poprostu sie przykłada do swojej pracy i zamienia stype w fajną zabawe . masz problem do spikera idz do niego i mu to powiedz bo w necie każdy może być mocy . spiker to wizytówka hali i zespołu najwidoczniej nasz jest za dobry na twój mały niedorozwinięty mózg .więc podsumowując idz do niego pogadaj przy wszystkich jak tu i bądź odważny równie w realu i wtedy możesz takie "nudy" opisywać

• 2 1

• brawo Vistal (1)

Niedźwiedź pokazała ze mylili się Ci którzy wrozyli jej sportowa emeryturę. BRAWO!!!

• 24 4

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Po co takie mecze? (2)

To nie wina Vistalu że Olkusz nie umie grać w ręczną, w lidze powinno grać mniej drużyn by nie było takich "widowisk"

• 7 12

• SPR

umieją grać ale dwa mecze czwartek i niedziela z człówką tabeli , sorry ale kto tak by wytrzymał ?

• 1 0

• zobaczysz mecz ze Zvezdą to powiesz że Viastal nie potrafi grać :D

• 1 1

• Gratulacje Vistal !

Mecz bez historii , całkowita dominacja Vistalu . Oba zespoły dzieli różnica kilku klas. Dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją do przećwiczenia różnych schematów zarówno w obronie jak i w ataku. Bardzo fajnie , że Trener Tetelewski pograł całym składem i zawodniczki zazwyczaj rezerwowe otrzymały dziś sporo minut do grania. Można z optymizmem oczekiwać na kolejne mecze :) .

• 18 4

• spiker (2)

Proszę się nie czepiać spikera dopiero od tego sezonu jest u nas,jego poprzednik to dopiero był niemowa

• 11 10

• spiker z łapanki albo znajomy królika (1)

Zagrzewał do dopingu przy wyniku 24 : 5 :)
      Ja oczekuję od spikera odrobiny analizy i informacji : kto, kiedy, dlaczego...

• 7 8

• spiker

kim ty jesteś że oczekujesz od spikera takich rzeczy , spiker nie wylicza sponsorów pół mecz jak ten poprzedni, to anonimowy marudo poprowadz lepiej mecz weż mikrofon i pokaz jak się mecz prowadzi , ale o czym ja pisze jak podpisać się ni umiesz cwaniaku internetowy