• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Maja Tokarska o zagrywce, ataku i przyszłości

Czytelnicy Trojmiasto.pl
2 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Przed zagrywką Maja Tokarska wizualizuje sobie dobre wykonanie tego elementu gry. Mówiąc do siebie o poprawnej technice nie skupia się na możliwości popełnienia błędu. Przed zagrywką Maja Tokarska wizualizuje sobie dobre wykonanie tego elementu gry. Mówiąc do siebie o poprawnej technice nie skupia się na możliwości popełnienia błędu.

W styczniu Maja Tokarska była podporą PGE Atomu Trefla w drodze po play-off Ligi Mistrzyń. Do tego jej zespół dobrze spisywał się w Orlen Lidze. Dzięki temu oraz wysokiej średniej not środkowa została wybrana Ligowcem Stycznia. To sprawiło, że mogliście wysyłać pytania do siatkarki wicemistrzyń Polski. Z nich powstał wywiad, który prezentujemy poniżej. Maja zdradza, co mówi przed każdą zagrywką i dlaczego najczęściej atakuje z obiegnięcia. Do tego odnosi się do obecnej sytuacji w sopockim klubie.Mich: Po ostatniej wpadce z Aluprofem nie boicie się, że możecie straci 2. miejsce przed play-off?

Maja Tokarska: Trochę się boimy, ale z drugiej stronty bardziej nas to motywuje. Możliwość straty drugiego miejsca napędza nas to jeszcze większej walki. Rywalki wydają się teoretycznie słabsze, ale wystarczy dać za przykład ostatni mecz z Aluprofem. W nim także miałyśmy wygrać, a mecz okazał się łatwy, ale dla rywalek.

TOKARSKA LIGOWCEM STYCZNIA - NOWE ZASADY WYBORU NAJLEPSZYCH I NAJPOPULARNIEJSZYCH

Ania: Co się dzieje, że po dobrych występach zdarzają się takie mecze jak z Aluprofem?

Przed tym meczem niestety nie zaliczyłyśmy dobrego występu, ponieważ przegrałyśmy w Lidze Mistrzyń z zespołem z Piacenzy. Ten mecz siedział nam mocno w głowach i było nam bardzo smutno z powodu braku awansu. Było blisko, aby po raz pierwszy w historii klubu znaleźć się w drugiej rundzie play-off Ligi Mistrzyń. W pewnym sensie w niedzielę jeszcze się z tego nie otrząsnęłyśmy i przegrałyśmy 0:3. Teraz czas się z tego podnieść.

NIESPODZIEWANA PORAŻKA PGE ATOMU TREFLA Z ALUPROFEM

Marek: Macie niedosyt po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń?

Tak jak powiedziałam mamy bardzo duży niedosyt. Noc po meczu z Piecenzie była bardzo trudna. W ogóle nie spałam, następny dzień spędziłyśmy w podróży więc nie było warunków, aby się dobrze pozbierać. Stąd trudny okres dla nas.

Nika: Jak układa się pani współpraca z Danicą Radenković?

Współpraca z Danicą układa się bardzo dobrze. Jest ona dobrą rozgrywającą i łatwo z nią znaleźć wspólny język. Może czasami wygląda to różnie, ale ogólnie nasza gra jest na plus.

Fan siatkówki: Dlaczego większość ataków wykonujesz z obiegnięcia?

W takich sytuacjach jestem prawoskrzydłową więc nie ma sensu, abym atakowała środkiem. Wtedy rywalki miałby łatwiej. Dlatego muszę biec do prawej antenki, tym samym daję także możliwość rozegrania ataku z drugiej linii. Taka jest taktyka i jej się trzymam. Wynika ona także z tego, że Brittnee Cooper atakuje więcej środkiem. W taki sposób nasza gra jest różnorodna. Nie mam problemów z atakami z krótkiej, ale trener stwierdził, że lepszym rozwiązaniem dla mnie jest to z obiegnięcia i tego się trzymam.

Nikt: Czy w porównaniu do poprzedniego sezonu w pani grze dokonał się progres? To samo pytanie odnośnie całej drużyny?

Na pewno wykonałam krok na przód. Chcę jednak, aby było jeszcze lepiej. Z drugiej strony jest mi obecnie trudno mówić o takich rzeczach, gdyż mam w pamięci porażkę z Aluprofem. A zawodnik jest taki, jak jego ostatni mecz. Jakiś czas temu czułam jednak progres i mam nadzieję, że będzie go widać w najważniejszej części sezonu.

Zawodnik

Maja Tokarska

Maja Tokarska

ur.
1991
wzrost
193 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Artur: Przed serwowaniem Pani Maja odbija piłkę 3 razy i coś liczy czy mówi sobie po cichu następnie obraca ją i serwuje. Co mówi po cichu przed serwem?

Mówię sobie różne rzeczy. Nie jest to jedna formuła, zależy ona od meczu. Czasami mówię sobie: podrzuć wysoko, dobry podrzut, myślę gdzie zagrać, o prostych rękach i może wtedy także coś mówię. Daje mi to większą koncentrację, wizualizuje sobie poprawne wykonanie zagrywki i dzięki temu nie myślę o błędach. A że obracam piłkę, to nawet o tym nie wiedziała.

X-men: Co zadecydowało lub kto podjął decyzję, iż nie było Ciebie w składzie reprezentacji na kwalifikacjach IO w Turcji?

Decyzję podjął trener i sztab szkoleniowy reprezentacji. To tyle.

Atom: Jak długo chce pani pozostać w rodzinnym Gdańsku? Może planuje pani kolejny zagraniczny wyjazd?

Teraz skupiam się na najbliższych miesiącach. Będziemy miały bardzo dużo ważnych meczów. Bardzo dobrze czuję się w PGE Atomie Treflu, ale nie wszystko zależy ode mnie. Na razie najważniejsze są Puchar Polski i gra o mistrzostwo Polski.

Atomówka: Po dojściu do finału co trzeba zrobić, żeby wreszcie pokonać Chemika w walce o złoto?

Najpierw trzeba do tego finału dojść, a niedzielny mecz pokazał nam, że nie będzie łatwo. Na początku musimy zająć 2. miejsce w tabeli. Po drodze będzie Puchar Polski, później półfinał, a później jeśli się uda znaleźć w finale, to zagrać lepiej niż Chemik. Dostałyśmy ostatnio dwa zimne prysznice, dlatego też trudną pracą na treningach musimy odwrócić złą passę. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda się nam osiągnąć coś wielkiego.

WYNIKI POPRZEDNICH GŁOSOWAŃ NA LIGOWCA ROKU
* 2012 - ADAM HRYCANIUK (KOSZYKÓWKA)
* 2013 - DELEU (PIŁKA NOŻNA)
* 2014 - PIOTR WIŚNIEWSKI (PIŁKA NOŻNA)
* 2015 - MATEUSZ MIKA (SIATKÓWKA)

* kliknij w nazwisko, by zobaczyć pełne wyniki danej edycji
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie (10)

 • Brawo Maja!

  • 13 4

 • -

  Walczyć! Trenować! Atom musi panować!

  • 6 5

 • (3)

  Raczej się nie utrzyma w Atomie na przyszły sezon

  • 4 8

  • (2)

   A teraz spotkało ją jeszcze jedno "wyróżnienie"- trafiła do antyszóski kolejki

   • 3 6

   • Każdemu może się zdarzyć. Nie robi błędów ten kto nic nie robi! Ja wiem, że Wy wszyscy nieomylni jesteście idealni! Krytykować można ale nie wolno obrażać z czym większość ma ogromne problemy!
    Maju analizuj uwagi ze spokojem i niech Ciebie wzmacniają i mobilizują do cięższej pracy i lepszej gry!

    • 2 1

   • To "wyróżnienie" zdobyła całkiem zasłużenie.

    • 0 0

 • szkoda (1)

  niestety ...Maja...słaby Twoj wystep w meczu przeciwko Bielsku.....liczyłem na wiecej....

  • 5 4

  • Przecież wytłumaczyła ci co się stało.
   Zresztą Bielsko teraz na fali, pokonało lidera, to i wicelidera też.

   • 5 0

 • (1)

  A ja mam często wrażenie, że Maja mówi przed serwisem po prostu "raz, dwa, trzy, cztery" :D
  Fajna dziewczyna i coraz lepsza siatkarka, oby u nas została na kolejne sezony :)

  • 7 2

  • No własnie ! Liczy.. ale co później ?

   Szkoda byłoby stracić taką zawodniczkę. A i dla oka miło......

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane