Selgros znokautował AZS Łączpol AWFiS

9 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Karolina Siódmiak i jej koleżanki do przerwy dzielnie walczyły z mistrzyniami Polski. Selgros swoją klasę w pełnej krasie potwierdził jednak po zmianie stron. Karolina Siódmiak i jej koleżanki do przerwy dzielnie walczyły z mistrzyniami Polski. Selgros swoją klasę w pełnej krasie potwierdził jednak po zmianie stron.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przegrały z Selgrosem Lublin 23:38 (15:17). Beniaminek Superligi stawił czoła mistrzyniom Polski tylko w pierwszej połowie. Po przerwie mecz był jednostronnym widowiskiem, a końcówka spotkania była już swoistym nokautem na akademiczkach. Selgros zakończył grę serią 9 bramek z rzędu. Vistal Gdynia w ramach 10. kolejki PGNiG Superligi zagra 11 listopada o godzinie 15 na wyjeździe z Energą Koszalin.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Wiercioch, Dobrowolska - Siódmiak 6, Stachowska 5, Ciura 4, Dąbrowska 4, Skonieczna 3, Pasternak 1, Karwecka, Mazurek, Tomczyk, Lipska, Neitsch, Klonowska, Kwiatkowska, Pesel.

SELGROS: Dżukiewa, Gawlik - Niedźwiedź 9, Migdaliowa 9, Kocela 5, Szarawaga 4, Gęga 3, Repelewska 2, Kozimur 2, Rola 1, Charzyńska 1, Quintino 1, Bijan.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu gdańskie szczypiornistki czekała ciężka weryfikacja umiejętności. Do beniaminka Superligi przyjechały mistrzynie kraju, a zarazem lider rozgrywek Selgros Lublin. Uczestniczki Ligi Mistrzyń o Gdańsk zahaczyły wracając ze Szwecji po przegrany 24:27 meczu z IK Sävehof.

Zmęczenie najwidoczniej nie dało się im we znaki. Poniedziałkowe spotkanie w hali AWFiS podopieczne Sabiny Włodek rozpoczęły od mocnego uderzenia. Już po 4 minutach gry prowadziły 4:0. Ich dominację przerwała na chwilę Karolina Siódmiak, która zaliczyła 2 trafienia z rzędu, w tym jedną po rzucie w samo okno bramki.

Selgros szybko to nadrobił i po chwili było już 6:2, ale impuls po bramkach Siódmiak podziałał na akademiczki, które poszły na wymianę ciosów. W bramce bardzo dobrze spisywała się Dorota Dobrowolska. Przy stanie 5:7 o czas poprosił trener gospodyń Jerzy Ciepliński. Dublet w ciągu minuty ponownie ustrzeliła Siódmiak i Łączpol doprowadził do remisu.

To nie przełamało jednak wyniku. Do przerwy Selgros prowadził różnicą od jednego do trzech trafień. Najbardziej gdańszczankom zaszkodziła seria pomiędzy 17. a 20. minutą, w której lublinianki zaliczyły serię 4:1.

Po pierwszej połowie trener Ciepliński z pewnością miał powody do zadowolenia, bo Łączpol dzielnie przeciwstawiał się wyżej notowanym rywalkom. Wychodząc na drugą odsłonę meczu gdańszczanki miały do odrobienia 2 bramki.

Niestety, nie wytrzymały takiego tempa przez całe spotkanie. Selgros na dobre zaczął odjeżdżać gospodyniom w 38. minucie. Chwilę później po serii sześciu kolejnych trafień prowadził 28:19. Gdańszczankom nie pomogło wzięcie przerwy. Dopiero w 45. minucie miażdżącą serię gości przerwała Monika Stachowska, która do spółki z Patrycją Ciurą zdołała zmniejszyć straty do 23:29.

Na serię 3:0 w wykonaniu Łączpolu, lublinianki odpowiedziały dziewięcioma trafieniami pod rząd. Ostatnie 10 minut to był kompletny nokaut dla gdańszczanek, które nie były w stanie już ani razu pokonać bramkarki przyjezdnych.

Wyniki 10 kolejki

• Energa AZS Koszalin - VISTAL GDYNIA 22:25 (11:11)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Selgros Lublin 23:38 (15:17)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 28:26 (17:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 38:28 (18:11)
  • Piotrcovia - Start Elbląg 24:35 (11:17)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 32:26 (13:12)

Opinie (19) 1 zablokowana

• Trzeba zaznaczyć, że Lublin w pierwszej połowie bawił się piłką, a nie walczył o wynik. Gra gdańszczanek pozostawia wiele do życzenia.

• 14 1

• Iwo (4)

I wszystko jasne. Zarząd Vistalu chyba sobie pluje w brodę, co?

• 21 3

• (3)

To samo mogliby powiedzieć o Siodmiak, która jednak juz różnicy nie zrobiła. Gra cały zespół , nie jedna zawodniczka.

• 4 2

• (2)

Karolina to jedyna zawodniczka w ŁG, która podchodzi do swojej pracy profesjonalnie. Reszta uważa sie za pieszczochy, ktorym wszystko się wybacza.

• 8 2

• (1)

Stacha też jest profesjonalistką i dziś to potwierdziła - przynajmniej do momentu, gdy można było mieć nadzieję na korzystny wynik. Tyle że obie panie zbliżają się już nieuchronnie do końca kariery, więc chodzi o to, aby młodsze koleżanki nauczyły się od nich jak najwięcej, bo jak razie różnicę w umiejętnościach widać jak na dłoni.

• 4 4

• Stacha to juz nie to samo. Wypatruje emerytury i widac to na boisku. Siodmiak nadal trzyma poziom.

• 4 4

• (1)

zarządowi Vistalu szkoda było pieniędzy dla Iwo,mysleli.że jakoś to będzie i młode bez niej dadzą radę

• 14 3

• No i dają radę

• 5 9

• GRA (1)

Do takiego wyniku przyczynił się oprócz słabej gry zawodniczek trener Ciepliński swoimi nerwowymi zmianami. Siódmiak też nie zachwyciła,nie potrafi uwolnić się od plastra,stanie na boisku to przegrana.

• 3 2

• Kluby

Co ma łączpol do vistalu i odwrotnie. Zarząd vistalu sam ustala skład drużyny,swojego zespołu a nie jakiś nawiedzony kibic.Człowieku wreszcie to zrozum.Masz szansę utworzenia swego klubu. Działaj

• 3 3

• ze przegraja, bylo niestety pewne

Tylko te rozmiary porażki... Punktów muszą szukać zespolami w ich zasiegu.

• 9 3

• Najlepsza była wkrętka Ciury w 48 minucie :)

Zagranie meczu, a Gawlik nie wiedziała co się dzieje :)

• 8 5

• Selgros (3)

czy szanowny zarząd Vistalu zauważył ile bramek dla Selgrosu zdobyła I. Niedźwiedź? W meczu z Lubinem widać było kogo brakuje w drużynie Vistalu. Brakuje doświadczonej, mądrej o wysokich umiejętnościach rozgrywającej. Vistal miał takie dwie zawodniczki: Niedźwiedź i Siódmiak. Obie poszły grać do rywalek. PARANOJA

• 13 4

• Jesteś osobą nr 10000000, która pisze na forum(Łączpolu) o nieudolności zarządu Vistalu!

Myślisz, że oni jeszcze tego nie wiedzą?

• 4 0

• (1)

nie wiem, jak oni, ale w meczu z Gdynią widziałem , że Iwo strzeliła 4 bramki. I Lublin wygrał fartem 1 bramką z Gdynią. Czyli za Twoim rozumowaniem zarząd Lublina powinien był się martwić, że Dorota Małek odeszła i przyszła słaba Niedźwiedź?

bo przecież jest analogia:

w meczu z Lubinem, Vistal Gdynia zdobył z nową środkową również 4 bramki i wygrał 1 bramką, więc zarząd powinien płakać , iż pozwolił odejść najdroższej zawodniczce do konkurencji...

czytałeś ile miasto dało klubowi w tym roku w Gdyni?
      około miliona złotych brutto w porównaniu do 3 mln zł w 2015 roku w Lublinie.

• 3 3

• te kolego

A widziales w jakim składzie grał z Vistalem Lublin? Dzisiaj by je wciagnął nosem. Co do Niedzwiedz najpierw rozmontowala obrone Vistalu podaniami a potem dostala indywidualne krycie. Znasz sie ty chłopie na recznej...

• 0 0

• statystyki

Dobrowolska 10/32 = 31,25% (z gry 8/29, karne 2/3), WIERCIOCH 2/18 = 11,1% (2/14, k 0/4) - PASTERNAK 1 (1/2, 3 przechwyty, 1 strata), Kwiatkowska 0 (k 0/1, 1 s), Mazurek 0 (0/1, 1 rzut zablokowany), Pesel 0 (0/1, 2 s, 1 karny zawiniony, 2 min.), STACHOWSKA 5 (5/7, k 0/1, 1 s, 2 bloki, 1 karny wywalczony), Dąbrowska 4 (4/8, 8 as., 1 p, 3 s, 2 rz. zabl.), SIÓDMIAK 6 (3/4, k 3/3, 4 as., 1 p, 2 s, 1 bl., 1 k.w., 1 k.z.), Neitsch 0 (0/1, 1 as.), Lipska 0 (0/1, 1 as., 1 p, 1 k.z.), CIURA 4 (4/6, 1 as., 1 p, 2 s, 1 k.z., Ż), Klonowska 0, KARWECKA 0 (0/3, 2 as., 1 p, 4 s, 2 k.w., 1 k.z., Ż), SKONIECZNA 3 (3/11, 2 as., 2 s, 2 rz. zabl., 2 k.z., Ż), Tomczyk 0 (0/1, 1 k.w.)

• 0 0

• ciepliński na emeryturę (1)

Zastanawiam się jak to możliwe,że ludzie finansujący zespół pozwalają na taką amatorkę w wykonaniu duetu Ciepliński-Elbicki.Od razu chciałbym zapytać kim w zasadzie jest ten drugi ? Drogi zarządzie, sponsorzy przejrzyjcie na oczy bo o ile spaść z ligi będzie trudno i udałoby się to tylko wybitnemu specjaliście(takiemu jak samozwańczy trener-Elbicki) to śmiało obserwując większość meczów twierdzę, że wyżej wymieniona dwójka marnuje potencjał tego zespołu (ile razy słyszałem o braku jakości zmienniczek-tak buduje się morale w drużynie? ), trwoni wasze pieniądze na dosłownie każdej płaszczyźnie!!!
    Jakie wzmocnienia ?!?! Kolejne Ukrainki na poziomie rozgrywek juniorskich ?! Czy zawodniczki z Jugosławii bo w takiej epoce żyje trener. Pan Cieplinski nie zna czołowych polskich zawodniczek...ręce opadają

• 5 4

• expert(ciekawe od czego?)
      napisałeś ciepliński na emeryturę (pewnie expert od gramatyki) a cały tekst poświęcasz Elbickiemu (gratulacje zawsze z dużej litery) :) i czy można być samozwańczym jak ZPRP oczekuje kwitów!
      tak się zapytam,jaki potencjał jest tego zespołu? Odpowiem tobie zaraz-taki jak miejsce i zdobyte punkty!
      Jeśli chcesz się zapytać to podejdź do zarządu lub do adresata i się spytaj ,pewnie tobie odpowiedzą na co chcą wydawać swoje pieniądze,a jak ty dasz do kasy swoje "grosiki" to może ciebie dopuszczą do decyzji!
      Jak trener będzie chciał i Zarząd pozwoli to będą zawodniczki nawet z Japonii jak się sprawdzą!
      I expercie od siedmiu boleści polskie zawodniczki te czołowe nie grają za grosze i nie sądzę żeby Łączpol samemu było stać na utrzymanie takich zawodniczek!
      Jak chcesz posady za tych dwoje to złóż swoje cv na ręce prezesa i daj pomysł na lepsze granie!