• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ślepa piłka. Liga juniorów Pomorze.

12 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Komentarze po ostatniej jesiennej kolejce dotyczyły tylko jednej kwestii, a rozmawialiśmy z większością szkoleniowców. Dlaczego juniorzy mają grać jeszcze przez dwa tygodnie, w deszczu i wietrze, a nawet śniegu i mrozie, co zapowiadają meteorolodzy?

- Juniorzy zazwyczaj chodzą do szkoły - mówi Mirosław Zimny, trener młodszego Bałtyku. - Popołudniowe treningi z konieczności trwają po pół godziny, bo co można robić po zmroku. W niedzielę moi piłkarze grali w rajstopach, rękawiczkach i czapkach. Co to za przyjemność!? Na dodatek boisko Floty w tych warunkach w ogóle nie nadaje się do gry. Ponoć powodem przyspieszenia ligi są matury. Wydaje mi się, że matury są w maju od 50 lat...

- Tragedia, to mało powiedziane. Lepiej, żebyśmy już skończyli tę rundę - przyznał Maciej Kazanowski, szkoleniowiec Polonii. - Zastanawiam się, ilu zawodników rozchorowało się od zimna.

- Sędzia był już gotów odwołać nasz dwumecz, ale uległ naciskom gospodarzy - opowiada Leonard Kłos, opiekun Startu. - Są drużyny, które burzą się, gdy w Słupsku lub gdzie indziej każą im grać na piachu, a tymczasem w Tczewie kazano juniorom brnąć przez błoto. To nie był futbol. Sprzeciwiałem się, prosiłem, aby zrezygnować ze spotkania młodszych - ze względu na ich zdrowie - ale przegrałem, bo oddanie walkoweru mogłoby zaowocować karą Pomorskiego ZPN. A przecież i tak sporo zapłaciliśmy za daleką podróż.

- Runda się skończyła, obowiązują jakieś terminy i gospodarz naszego obiektu zaplanował w połowie listopada remont szatni - mówi Janusz Górski z Malborka. - Niebawem wejdzie grupa remontowa. Co mamy zrobić? Czy ktoś o tym pomyślał? Rodzice protestują, gdy próbujemy zorganizować wcześniej treningi.

- Jak większość klubów, mamy jedno boisko i musimy o nie dbać. Wobec zimowej aury odwołaliśmy więc gry z Cartusią - usłyszeliśmy w Chojnicach od Leszka Szadłowskiego, kierownika klubu. - Naprawdę nie wiem, kiedy każą nam odrobić tę zaległość.

Juniorzy starsi

Zaległy: Unia - Brok Intermarche Pogoń 1:3 (1:1).

Bałtyk - Brok 3:0 (0:0)
Bramki: Soszyński (48'), Mitrosz (50' i 83').

Polonia - Arka 1:0 (0:0)
Bramki: Tomaszuk (80').

Lechia - Unia 4:2 (1:2)
Bramki: Łukowski (9'), Wasicki (67', 81' i 90') - Szymański (13, 19).

Wisła - Start 5:2 (3:0), Malbork - Gryf "95 S. 1:4 (1:0), Wierzyca - Czarni 4:1 (3:0), Bytovia - Gryf W. 2:2 (2:2).

Juniorzy młodsi

Zaległy: Unia - Brok 1:0 (0:0).

Lechia - Unia 7:0 (3:0)
Bramki: Polak (9' i 27'), M. Wójcik (36'), Kupniewski (45'), G. Pajor (52'), Melaniuk (65' i 78').

Bałtyk - Brok 2:0 (2:0)
Bramki: Kudyba (30'), Grzesiuk (37').

Polonia - Arka 1:4 (0:1)
Bramki: Artujanz (60') - Iwaszko (1' - karny i 65'), Kijanka (52'), Kurdybelski (79')

Bytovia - Gryf W. 0:2 (0:1), Wisła - Start 10:0 (7:0), Malbork - Gryf S. 3:3 (2:2), Wierzyca - Czarni 6:2 (3:2).

Dwumecz Chojniczanka - Cartusia nie odbył się.

star.Głos Wybrzeża

Opinie (1)

  • Panowie prezesi

    Widocznie Panom prezesom obca jest troska o zdrowie mlodych pilkarzy nie liczy sie stan boisk finanse ,szkoła bo nie potrafię zrozumieć dlaczego nie rozegrano więcej meczy w sierpniu kiedy były wakacje i sprzyjająca pogoda można było grać w środę ale w wrześniu mecze w środe były dwa razy a we wrześniu to juniorzy już się uczą.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane