Stal Rzeszów - Lechia Gdańsk 4:2. Polecieli, a nie dojechali. Świętowanie odłożone

27 kwietnia 2024, godz. 19:25
Opinie (268)

Lechia Gdańsk przegrała ze Stalą w Rzeszowie 2:4. na Zdjęciu Maksym Chłań, który wywalczył dla biało-zielonych dwa rzutu karnego oraz zdobywca dwóch goli dla gospodarzy - Karol Łysiak. Lechia Gdańsk przegrała ze Stalą w Rzeszowie 2:4. na Zdjęciu Maksym Chłań, który wywalczył dla biało-zielonych dwa rzutu karnego oraz zdobywca dwóch goli dla gospodarzy - Karol Łysiak.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:4 (0:1). Świętowanie awansu trzeba odłożyć co najmniej o tydzień. Biało-zieloni na spotkanie 30. kolejki Fortuna 1. Ligi polecieli samolotem, ale odnosiło się wrażenie jakby - używając gwary piłkarskiej - "nie dojechali na mecz". Widać było brak pauzujących za kartki zawodników. Kłopoty były zwłaszcza z prawej strony obrony, gdzie sprawdzonych zostało trzech graczy, a każdy ma straconego gola na sumieniu. Maksym Chłań wywalczył dwa rzutu karne, które na gole zamienił rezerwowy napastnik - Łukasz Zjawiński, ale to pozwoliło jedynie na zmniejszenie rozmiarów zasłużonej porażki, gdyż zwłaszcza po przerwie ekipa Szymona Grabowskiego zdecydowanie oddała pole rywalom.

Jesus Diaz

Rezerwowi: 44 Wrąbel, 7 Danielewicz, 9 Kłos, 18 Wachowiak, 21 Hrosu, 48 Salamon, 47 Plichta, 49 Synoś, 91 Oleksy

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 21 Sypek, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 45 Bajko, 72 Koperski, 94 Gueho
  • 59' 30 Jesus Diaz Zmiany 21 Hrosu
  • 76' 42 Kądziołka Zmiany 18 Wachowiak
  • 83' 11 Prokić Zmiany 47 Plichta
  • 83' 46 Łyczko Zmiany 9 Kłos
Zmiany Zmiany
  • 56' 27 Bugaj Zmiany 21 Sypek
  • 56' 16 D'Arrigo Zmiany 72 Koperski
  • 65' 11 Piła Zmiany 9 Zjawiński
  • 85' 5 Żelizko Zmiany 6 Biegański
  • 85' 4 Chindris Zmiany 94 Gueho
  • 36' Prokić
  • 55' Jesus Diaz
  • 63' Łysiak
  • 81' Łysiak karny
Bramki Bramki
  • 66' Zjawiński karny
  • 90+4 Zjawiński karny
Kartki Kartki
  • 38' Kapić

Przeczytaj, co po meczu Stal Rzeszów - Lechia Gdańsk 4:2 powiedzieli: trener Szymon Grabowski oraz strzelec dwóch goli Łukasz Zjawiński Przeczytaj, co po meczu Stal Rzeszów - Lechia Gdańsk 4:2 powiedzieli: trener Szymon Grabowski oraz strzelec dwóch goli Łukasz Zjawiński

Gdy 22 kwietnia przedstawiliśmy możliwość awansu Lechii do ekstraklasy jeszcze w tym tygodniu, w takie rozwiązanie wierzyło 29 procent uczestników ankiety, w której oddano ponad tysiąc głosów

Lechia Gdańsk awansuje jeszcze w tym tygodniu? Co mówią sprawozdania finansowe?

obecnie już 42 procent z blisko tysiąca głosujących w nowej ankiecie wierzy w takie rozwiązanie

Czy Lechia Gdańsk zdobędzie awans do ekstraklasy już w sobotę? Co musi się stać?

przypomnijmy, że świętowanie awansu do ekstraklasy już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Lechia będzie mogła rozpocząć, jeśli wygra w Rzeszowie, a GKS Tychy i GKS Katowice zdobędą co najwyżej remisy

Stal Rzeszów - Lechia Gdańsk. Piłkarze po awans, ale bez kibiców. Kara PZPN

na skutek kolejnej kary nałożonej przez PZPN, w Rzeszowie Lechia musi sobie radzić bez kibiców, a z powodu kartek pauzują: Mena, Neugebauer i Sezonienko

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 19.05, godz. 20:30. Kompromisowa data derbów Trójmiasta. Jak ci się podoba?

w porównaniu z meczem z Polonią do "11" wchodzą: D'Arrigo, wracający po pauzie za kartki Bobcek i rekonwalescent Piła, który wiosną był obrońcą, a dziś wróci na swoją poprzednią pozycję na skrzydle. Na ławce Lechii aż pięciu młodzieżowców

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:0. Powiększona przewaga nad wiceliderem

11. obecnie Stal jest w bezpiecznej strefie tabeli i obecnie nie grozi jej ani degradacji, ani gra w barażach o awans. W ostatniej kolejce wygrała w Sosnowcu 1:0. W porównaniu z "11" z tamtego meczu na przed Lechią doszło do rewolucji. Trener Zub dokonał aż 5 zmian, łącznie z wymianą bramkarza. Między słupkami 18-letni debiutant Raciniewski. Łącznie aż 6 młodzieżowców w wyjściowym składzie
przypominamy, że równolegle z meczem Lechii, relacjonujemy ligowe spotkanie żużlowców Energi Wybrzeża

Live: PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk

piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia dziś w spodenkach w kolorze stalowym oraz w zielono-stajowych koszulkach. Stal pasiastę, biało-niebieskie koszulki i niebieskie spodenki. Drużyny wyprowadzają sportowcy niepełnosprawni, przedstawiciele amp futbolu
pierwsze kopnięcie piłki w tym spotkaniu należy do przedstawicieli amp futbolu
1'
mecz od środka rozpoczęła Lechia, a dokładnie D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
2'
Prokić (Stal Rzeszów) po indywidualnej akcji zdobył rzut rożny
3'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze gospodarzy
3'
na razie ataki Stali
4'
pierwszy atak Lechii, zakończony strzałem Piły po szybkiej akcji. Piłkę złapał Raciniewski (Stal Rzeszów)
6'
Lechia uspokaja początkowy animusz Stali, stara się dłużej utrzymać przy piłce
6'
w pole karne piłkę wrzucił Kałahur (LECHIA Gdańsk). Nieczysto w piłkę trafił Chłań (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Raciniewski (Stal Rzeszów)
7'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) dośrodkował w pole bramkowe, ale zbyt mocno. Piła (LECHIA Gdańsk) zamykał tę akcję, ale nie zdążył dostawić nogi do piłki
8'
Bobcek ruszył w pojedynek jeden na jeden z Paśko (Stal Rzeszów), gdyby minął obrońcę byłby sam z bramkarzem, ale to młodzieżowiec Stali przejął piłkę
10'
Bobcek zdobył rzut rożny
11'
po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska Raciniewski (Stal Rzeszów) minął się z piłką. Z dość ostrego kąta główkował Żelizko (LECHIA Gdańsk) i nie trafił w bramkę
11'
posiadanie piłki już 64:36 dla Lechii, w strzałach 3:0, w celnych 1:0
12'
niezła sytuacja Warczaka (Stal Rzeszów), ale nie skierował piłki w kierunku bramki Lechii
13'
dośrodkowanie Tilla, nie zdążył zamknąć akcji Prokić (Stal Rzeszów)
14'
ryzykownie Raciniewski (Stal Rzeszów), który we własnym polu karnym chciał się "kiwać" z Bobcekiem. Tomas zaatakował piłkę wślizgiem i o mały włos nie wepchnął jej do siatki
16'
bardzo aktywny dziś w pressingu Bobcek. Zabrał piłkę Paśko (Stal Rzeszów), ale sędzia uznał, że Słowak faulował
17'
Stal "rozklepała" defensywę Lechii i kilka metrów przez Sarnawskim (LECHIA Gdańsk) znalazł się Warczak (Stal Rzeszów). Dobrze na wślizgu zagrał Chindris (LECHIA Gdańsk), który zdecydowanym atakiem sprawił, że strzał był niecelny, a rywale nie mieli nawet kornera, którego się domagali
19'
Olsson (LECHIA Gdańsk) dobrze zablokował we własnym polu karnym Łyczko (Stal Rzeszów) i teraz będzie korner dla miejscowych
19'
pewna interwencja Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
22'
po tym lepszym okresie Stali w posiadaniu piłki mamy remis, po 50 procent
23'
w strzałach 3:3, choć w tych celnych 1:0 dla Lechii
24'
Kościelny (Stal Rzeszów) wybił piłkę głową poza bramkę po dośrodkowaniu Bugaja (LECHIA Gdańsk)
25'
Raciniewski (Stal Rzeszów) znów z kłopotami na przedpolu własnej bramki po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Kolejny rzut rożny będzie
26'
tym razem z narożnika boiska wrzucił D'Arrigo (LECHIA Gdańsk), a niecelnie główkował Olsson (LECHIA Gdańsk)
w meczu żużlowców remis 39:39 przed biegami nominowanymi, a było już 25:17 i 28:20 dla gospodarzy

29'
teraz dobrze Raciniewski (Stal Rzeszów). Uprzedził Piłę
31'
bardzo dobrze Chindris (LECHIA Gdańsk), wybił piłkę w polu bramkowym, a za jego plecami już czaił się Prokić (Stal Rzeszów)
32'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Stali
32'
w rzutach rożnych też remis - 3:3
33'
niedokładne podanie w polu karnym rywali D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
34'
niecelnie z dystansu strzelił Diaz
36'
[1:0] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Prokić. Jesus Diaz dośrodkował z prawego skrzydła sprzed linii pola karnego, mimo że przed sobą miał Olssona. Na tzw. drugim słupku Prokić wyprzedził Bugaja i na wślizgu z 2. metra wepchnął piłkę do pustej już bramki
38'
zamieszanie w "16" Stali po akcji Bobceka. Dobrze interweniuje Raciniewski (Stal Rzeszów) po strzale Słowaka
38'
Żółtą kartką został ukarany Kapić (LECHIA Gdańsk)
39'
jedyny celny strzał Stal daje jej prowadzenie, Lechia w światło bramki strzelała dwukrotnie, znów też ma przewagę w posiadaniu piłki 53:47
40'
Remisem 45:45 zakończył się mecz żużlowców Wybrzeża w Poznaniu

44'
Łysiak (Stal Rzeszów) faulował Chindrisa (LECHIA Gdańsk) przed boczną linią pola karnego Lechii
45'
szybka odpowiedź Lechii. Chłań (LECHIA Gdańsk) wyprzedził Warczaka (Stal Rzeszów), ale uderzył wysoko nad bramką
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL RZESZÓW - LECHIA GDAŃSK 1:0
45'
Niespodzianka do przerwy. W Lechii widoczne są braki pauzujących za kartki zawodników. W akcjach gdańszczan nie ma zwykłej szybkości, a często są niecelne podania. W tych nielicznych sytuacjach pod bramką debiutującego 18-latka Raciniewskiego (Stal Rzeszów) brakowało zaś precyzyjnych strzałów.
Z przebiegu gry połowa była na remis. Jednak prowadzi Stal, bo jedyny celny z 5 strzałów zamieniła na gola. Lechia strzelała sześciokrotnie, w tym dwa razy celnie.
Nie musimy dodawać, że ten wynik oznacza, że Lechia nie może myśleć, aby przypieczętować awans już w 30. kolejce. Aby dać możliwość zgubienia punktów przez GKS Tychy i Katowice, najpierw gdańszczanie muszą sami wygrać, aby ten awans był możliwy już w ten weekend
46'
drugą połowę rozpoczęła Stal
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pewnie przejął piłkę skierowaną w jego "16"
49'
w kolejnej akcji już korner dla Stali
49'
z narożnika boiska dośrodkował Till, a kończył niecelnym strzałem głowa, tuż obok słupka Prokić (Stal Rzeszów)
50'
Bobcek nie przepchnął się między dwoma obrońcami Stal po podaniu Piły w pobliże "16"
52'
po przerwie częściej przy piłce Stal
52'
niecelnie główkował Prokić (Stal Rzeszów), znów wyprzedzając Bugaja (LECHIA Gdańsk). Tak jak przy golu dośrodkowywał Diaz
53'
Paśko (Stal Rzeszów) wybił piłkę spod nóg Bobcka. Będzie korner dla Lechii
53'
po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) Raciniewski (Stal Rzeszów) wybił piłkę poza bramkę
54'
ależ zamieszanie w "16" Stali po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk). Ostatecznie uderzył Chindris (LECHIA Gdańsk), ale niecelnie
54'
niecelny strzał Chłania (LECHIA Gdańsk)
55'
[2:0] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jesus Diaz. Kolumbijczyk jednym zwodem oszukał Olssona i Piły, nie doskoczył do niego D'Arrig, a zatem z 6-7 metrów uderzył po długim rogu bramki Sarnawskiego
56'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bugaj, w jego miejsce wchodzi Sypek.
56'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D'Arrigo, w jego miejsce wchodzi Koperski.
kontuzja
58'
pomocy medycznej wymaga Jesus Diaz, który zaliczył gola i asystę w tym meczu
kontuzja
59'
Kolumbijczyk opuszcza boisko
59'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jesus Diaz, w jego miejsce wchodzi Hrosu.
59'
w Lechii po tej podwójnej zmianie, roszada w ustawieniu. Piła (LECHIA Gdańsk) przesunięty na prawą obronę, gdzie z Prokiciem (Stal Rzeszów) nie radził sobie Bugaj (LECHIA Gdańsk), a przed nim, na skrzydle zagra Sypek (LECHIA Gdańsk)
62'
nieudane dośrodkowanie Hrosu (Stal Rzeszów)
63'
[3:0] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łysiak. Piłkarz Stali zaatakował lewym skrzydłem, wydawało się, że za chwilę piłka ucieknie mu za linię końcową. Piła nie atakował, Sarnawski zrobił miejsce przy "krótkim" słupku i Łysiak strzelił do siatki niemal z zerowego kąta
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
65'
rzut karny dla Lechii. Simcak (Stal Rzeszów) zagrał ręką, próbując zablokować dośrodkowanie Chłania (LECHIA Gdańsk)
66'
[3:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński z rzutu karnego. Bramkarz rzucił się w lewy róg, Łukasz uderzył mocno w środek bramki
67'
teraz Koperski (LECHIA Gdańsk) na prawej stronie obrony, a Lechia gra z dwoma napastnikami
68'
rzut rożny dla Stali po akcji Łysiaka
69'
pewna interwencja Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
71'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
71'
bez zagrożenia dla Stali po dośrodkowaniu Sypka z narożnika boiska
73'
do strzelonego gola Lechia częściej przy piłce
74'
kontra Stali 3 na 4. Pewnie interweniuje Chindris (LECHIA Gdańsk), który nie pozwolił, aby podanie doszło do Prokicia (Stal Rzeszów)
75'
Bobcek trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Akcja zaczęła się od dośrodkowania Chłania (LECHIA Gdańsk) i zablokowanego strzału Sypka
76'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kądziołka, w jego miejsce wchodzi Wachowiak.
77'
rzut rożny dla Stali
77'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tilla, reprezentanta... Luksemburga
78'
nieudany strzał Warczaka (Stal Rzeszów)
80'
rzut karny dla Stali. Sędzia uznał, że Koperski (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę ręką w pojedynku z Wachowiakiem (Stal Rzeszów)
81'
[4:1] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łysiak z rzutu karnego. Sarnawski rzucił się w prawy róg bramki i tam też została uderzona piłka. Jednak strzał był mierzony i mocny, bramkarz nie sięgnął piłki
82'
jeszcze podwójna zmian w Stali przygotowywana
83'
Prokić (Stal Rzeszów) opaskę kapitana przekazuje 18-letniemu bramkarzowi
83'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prokić, w jego miejsce wchodzi Plichta.
83'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyczko, w jego miejsce wchodzi Kłos.
84'
Lechia też odpowie podwójną zmianą
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żelizko, w jego miejsce wchodzi Biegański.
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chindris, w jego miejsce wchodzi Gueho.
87'
Paśko (Stal Rzeszów) nie pozwolił na oddanie strzału Zjawińskiemu (LECHIA Gdańsk)
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
zamieszanie w polu bramkowym Stal po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego. Zjawiński (LECHIA Gdańsk) i Gueho (LECHIA Gdańsk) niemal jednocześnie kopnęli piłkę, która przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy
90+2
Rzut karny dla Lechii. Simcak (Stal Rzeszów) faulował Chłania (LECHIA Gdańsk)
90+4
[4:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński z rzutu karnego. Niemal kopia poprzedniego karnego. Bramkarz rzucił się w lewo, a Łukasz mocno kopnął piłkę w środek bramki
90+5
jeszcze rzut rożny dla Lechii
90+5
bład Raciniewskiego (Stal Rzeszów) przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie został wykorzystany przez Lechię
90+6
KONIEC MECZU. STAL RZESZÓW - LECHIA GDAŃSK 4:2
Lechia musi świętowanie awansu do ekstraklasy odłożyć co najmniej o tydzień. W drugiej połowie lepszą drużyną była Stal i zasłużenie wygrała. Gdańszczanie byli w stanie odpowiedzieć tylko po rzutach karnych, które zdobywał Chłań (LECHIA Gdańsk), a na gole zamieniał je rezerwowy napastnik Zjawiński (LECHIA Gdańsk).
Duże kłopoty gdańszczanie mieli w defensywie, a przede wszystkim na prawej obronie. Na tej pozycji trener Grabowski wypróbował aż trzech zawodników, a każdy z nich ma na "sumieniu" straconego gola.
Stal grał z sześcioma młodzieżowcami w "11", a mimo to odniosła 6 zwycięstwo w 7 ostatnich kolejkach.

27 kwietnia 2024, godz. 17:30