Strach przed wygraną

27 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS sprawiały wrażenie jakby bały się wygrać z mistrzyniami Polski. Wspaniały pościg gdańszczanek w drugiej połowie załamał się, gdy przyszło im grać w liczebnej przewadze. Dlatego drużyna SPR Asseco BS Lublin zwyciężyła w akademickiej hali 27:26 (16:13).

.

DABLEX: Sadowska, Mikszto - Knoroz 3, Sawicka, Serwa 4, Koniuszaniec 6, Kulwińska 4, Szwed 2, Wojtas 5, Taczyńska 2.

SPR: Chemicz, Pierzchała - Malczewska 7, Włodek 2, Damięcka 4, Rola 1, Majerek 5, Marzec, Wolska, Repelewska 3, Rukaite, Tyda 2, Puchacz 3.

Gdańszczanki rozpoczęły bez respektu dla mistrzyń. Dwa rzuty Jewgieniji Knoroz, jeden z karnego, drugi po ataku pozycyjnym dały miejscowym prowadzenie 2:0. Niestety, animuszu starczyło tylko na siedem minut. Wówczas akcja Aliny Wojtas dała akademiczkom przewagę 3:2.

Cztery następne piłki wpadły do bramki Dableksu, a mogły być jeszcze gorzej, gdyby Sabina Włodek przymierzyła lepiej z karnego, a nie nie rzuciła nad bramką. Nowy impuls w poczynania miejscowych wniosła zmiana bramkarki, wprowadzenie do obrony nastoletniej Marty Taczyńskiej oraz przerwa na żądanie Jerzego Cieplińskiego.

Od 5:7 kolejno trafiły Patrycja Kulwińska, Wojtas i wspomniała Tarczyńska. Szkoda, że tak ciężko wywalczonego korzystnego wyniku akademiczki nie uszanowały. Zbyt szybki i niedokładne akcje zamiast przynieść bramki przyczyniły się do strat. Jeszcze przy 12:12 niecelnie rzucała Serwa. Później tej zawodniczce nie udało się zamienić na bramkę karnego, a i Karolina Szwed nie miała dnia do rzutów z drugiej linii. Zgoła odmiennie niż Dorota Malczewska. W dużej mierze umiejętnościom technicznym i snajperskim rozgrywającej SPR zawdzięczał trzybramkowe prowadzenie na przerwę. Malczewska miała już wówczas na koncie sześć trafień!

Tabela wprowadzona: 2008-09-28
Pobyt na ławce rezerwowych dobrze zrobił Małgorzacie Sadowskiej. Bramkarka weszła między słupki po przerwie i broniła jak w transie. Dwa razy w kontrze powstrzymała Małgorzatę Majerek, odbijała też rzuty z dystansu. Tym samym gdańszczanki mogły zagrać z kontry. Po trafieniach Wojtas, Katarzyny Koniuszaniec, Serwy i Kulwińskiej gdańszczanki objęły prowadzenie 17:16.

Receptę na popularna "Rybę" znalazły dopiero lubelskie rutyniarki. SPR pierwszą bramkę po przerwie zdobył siedem minut po jej rozpoczęciu. Miejscową obronę rozmontowały Sabina Włodek i Izabela Puchacz. W 42. minucie zrobiło się 21:18 dla przyjezdnych.

Gdańszczanki zerwały się jeszcze do walki w dużej mierze dzięki Koniuszaniec. Skrzydłowa po przerwie rzuciła wszystkie swoje bramki, w tym na 25:25 na dziesięć minut przed końcem. Wówczas gospodynie przez blisko cztery minuty mogły grać w przewadze, przez prawie 20 sekund nawet z przewagą dwóch zawodniczek. Niestety, kolejno obok bramki rzucały Szwed, Wojtas i Knoroz. Na 40 sekund przed końcem Magdalena Chemicz obroniła rzut Wojtas i lublinianki utrzymały korzystny wynik już do końca. Zwycięska bramka była autorstwa Kristiny Repelewskiej.

------------------
Również jedną bramką przegrały gdyńskie piłkarki. Łączpol uległ w Koszalinie Politechnice 24:25 (15:11). Po dobrej pierwszej połowie podopieczne Grzegorza Gościńskiego zagrały w pierwszych dziesięciu minutach po przerwie. Wówczas na osiem bramek rywalem odpowiedziały tylko dwiema. W ostatniej minucie mogły jeszcze dogonić remis, ale zabrakło dokładności w dwóch wyprowadzanych atakach.

Politechnika: Łącz, Morawiec - Skipor 7, Zaniewska 5, Jarzyna 3, Dworaczyk 3, Leśkiewicz 3, Szafulska 2, Kobyłecka 1, Chmiel 1, Szostkowska, Cieśla.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Aleksandrowicz 7, Andrzejewska 4, Stachowska 4, Szejerka 3, Sulżycka 3, Wasak 1, Musiał 1, Szott 1.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Ruch Chorzów - Piotrcovia 21:27 (10:15), Słupia - Zgoda Ruda Śląska 20:27 (11:11), AZS AWF Warszawa - Interferie Zagłębie Lubin 17:40 (9:21), Carlos-Astol Jelenia Góra - Start Elbląg 33:34 (18:18).

Opinie (52)

• wynik

na razie 18:20

• 0 0

• Ta Knoroz (3)

To bardzo ladniutka pupcia. Co prawda mlodziutka, ale juz widac ze slicznitka jest. Za pare latek to bedzie zapewne super sexi blondyneczka.

• 0 0

• Ta Knoroz (1)

a Ty za parę latek już będziesz mógł o niej tylko pomarzyc

• 0 0

• O czym ty do mnie rozmawiasz kretynie?

Cieplińskiemu że na ostatnią akcję SPR nie zarządził
    obrony 1 na 1. Wtedy wszystko byłoby możliwe.
    Trza było pojechać VABANK

• 0 0

• Żenada Mistrzyń (12)

Tylko po co wzioł czas tak wcześnie!?
    I ciekwi mnie czy kazał szybko rzucać Wojtas,bo sędziowie nie sygnalizowali gry pasywnej ,a po czasie wyglądało tak jak by AZS sie gdzieś spieszył.
    Dlaczego uparcie ogrywa Sawicką jak ona grając 60 minut oddała jeden rzut i to obroniony.Młoda Kaczyńska jest bardziej odważna niz ona.Dlaczego Szwed nie wpóścił na lewe skrzydło? jakieś zagrozenie po obiegu!
    I na koniec moze wiecej trenować celność!Bo ostatnie z 10 rzutów było poza światło bramki!
    I po ostatnie! Chwała Gdańszczankom za podjęcie walki,a MONTEX to zespół który powinien się wstydzić poziomu pokazanemu na tle "juniorek"! Tam przykładowa druga siódemka jest bardziej ograna niż cały skład AZS-u! Nie mówiac o tych co na trybunach,ale widać nazwiska nie graja i póki zawodniczki nie zrozumieja ze grając przed kibicami i telekibicami robią łaskę to nie robią nic aby kibice przychodzili tłumnie na hale a sponsorzy przekazywali kasę.

• 0 0

• Na waszą drużynę nawet słabsza dyspozycja wystarczyła. Zresztą to sztuka wygrać gdy połowa zespołu była mocno przeziębiona.

• 0 0

• Żenada???? Czyja? (10)

Jeśli nazywasz wygraną mistrzyń Polski "żenadą" to jak nazwiesz grę drużyny, która przegrała w tym meczu?

• 0 0

• (9)

SPR ma dwie równorzędne siódemki do gry + kilka zawodniczek na trybunach, a Gdańsk tylko jedną siódemkę zaprawioną w ligowych bojach - widzisz różnicę?

• 0 0

• (6)

A wam nie przytrafił się słabszy mecz ze Zgodą? Różnica jest taka, że SPR mimo gorszej dyspozycji potrafił wygrać w sobotę, a wy przegraliście w Rudzie Śląskiej.

• 0 0

• (5)

W Rudzie była minimalna przegrana i po walce, a wcale nie jest powiedziane, że wszyscy faworyci wywiozą stamtąd punkty.

• 0 0

• (4)

Coś dużo tej walki, tylko punktów jakoś tak mało na koncie Gdańska. Szanując zespół Zgody to jednak zarówno Montex jak i Zagłębie powinny tam wygrać a być może także i Piotrcovia wywiezie stamtąd punkty.

• 0 0

• (3)

O punkty to się nie martw, bo to dopiero początek sezonu, a postawa nawet w przegranych meczach dobrze rokuje na resztę rundy i play-off.

• 0 0

• Uważajcie żeby wam Łączpol nie wybił tych medalowych aspiracji już w najbliższym meczu.

• 0 0

• (1)

5 pkt na koncie a przed wami jeszcze Łączpol, Zagłębie, Koszalin, Elbląg i mecz w Jeleniej Górze. O punkciki może być naprawdę trudno.

• 0 0

• Trudno to będzie wszystkim zespołom, o których mowa :).

• 0 0

• (1)

A kto bronił gdańskim działaczom znaleźć sponsorów i wzmocnić drużynę?

• 0 0

• Otóż to.

• 0 0

• a mnie cieszy postawa Marty Taczyńskiej ! (1)

jej akcja przy drugiej bramce gdy "ścieła zakręt" tuż obok Dory Malczewskiej !!! Serce to Marta ma do walki

• 0 0

• Z debiutantek Marta jak na razie dostaje najwięcej szans i nie zawodzi :). A w kolejce czekają jeszcze m.in. Białek i Jędrzejczyk.

• 0 0

• (1)

Oleg ,wystarcza ale czy o to chodzi?
    A kto był chory?
    Piszesz Połowa?A druga była zdrowa?
    Zresztą trzecia(przepraszam,wiem nie ma 3 połow)
    Tłumaczenia ,ja bym kupił jeszcze Kwartę!
    Co do Taczyńskiej,to nie tylko bramki ale podania jak u starej wyjadaczki!
    Oby tak dalej,a trenerowi zeby nie zabrakło odwagi!

• 0 0

• Rozumiem że najtrudniej przeboleć porażki jedną bramką. Mecz z wami to tylko epizod ligowy - celem SPR jest walka o fazę grupową LM. I zapewne lepiej, że słabszy dzień wypadł wczoraj niż miałoby to nastąpić za tydzień w Danii.

• 0 0

• (7)

Mi nie trudno przeboleć, bo typowałem minus 8-10 dla SPR, ale to co zobaczyłem to lepiej zeby przegrały z Dunkami,bo wczoraj się wstydziłem za najbardziej exportową druzynę jak nie moze sobie poradzić z juniorkami AZS. Powiem tobie jeszcze ,przeziębienie nie wpływa na chwyt,podanie(celność) tylko osłabić moze wytrzymałosc,siłe rzutu.
    Jak pracujesz i jesteś przeziębiony to wykonujesz wszystko odwrotnie?

• 0 0

• (5)

Jeżeli masz wysoką temperaturę to rozumiem że wszystko dokładnie i wyraźnie widzisz (nie każdy ma jednak tak wytrzymały organizm). A jak chodzi o styl - przyjedziecie w styczniu do Lublina dostaniecie 10 czy 15 bramkami i będziesz usatysfakcjonowany stylem i grą lublinianek malkontencie z grodu nad Motławą. Zresztą handball to nie jazda figurowa na lodzie - tu nie punktuje się za styl tylko punkty otrzymuje się za strzelenie większej ilości bramek od przeciwnika.

• 0 0

• (4)

nw styczniu nasze juniorki beda bardziej ograne i tak jak przed tym meczem cos żeście bredzili o jakichś "lubelskich walcach", "pogromach", "co najmniej 8-10 bramkach do przodu", tak i w styczniu nie będziecie mieli łatwo.

• 0 0

• (3)

W styczniu to wasze juniorki będą już zajechane przez Cieplińskiego. A ławeczka rezerwowych w Gdańsku dość krótka w tym roku. Przypomnij sobie lubelski walec w pierwszych dwóch meczach finałowych w ubiegłym roku - iloma to golami wówczas wygrał SPR?

• 0 0

• (2)

W styczniu to AZS łapie lepszą formę niż jesienią. A tamte mecze to wyjątki od reguły, bo najczęściej SPR wygrywa z Gdańskiem 1-2 bramkami.

• 0 0

• (1)

SPR też gra lepiej w rundzie rewanżowej więc wiele wskazuje na to, że w Lublinie możecie ponieść najwyższą porażkę.

• 0 0

• Albo będzie tak wyrównany mecz, jak w sobotę. Ale umówmy się, że prawdziwym testem dla SPR będą eliminacje do LM, więc teraz martwcie się, aby tam nie dać plamy.

• 0 0

• Bzdury opowiadasz. Nie kompromituj się bo chyba jest oczywiste, że w tak kontaktowym i wyczerpującym sporcie jak piłka ręczna i na takim poziomie rozgrywek, bardzo ważna jest dyspozycja dnia, samopoczucie, itd. Dopóki będziecie tak myśleć o sporcie i współzawodnictwie, i wyciągać tego typu wnioski z porażek Waszych piłkarek - dotąd będziecie przegrywać

• 0 0

• (1)

gorzej Oleg że macie takich spaczonych kibiców. Wyzywanie zawodniczek to juz dno.Pamiętam jak rok temu,jeszcze podczas trwania rundy zasadniczej Lublin poległ w Gdańsku i ci sami kibice wyzywali własne zawodniczki od k...w , trenerowi też się dostało. Moze to, przez to że w Lublinie piłka stoi na słabym poziomie i Ci psudokibice chcą się lansowac poprzez piłke ręczną ,która to akurat jest wizytówką waszego miasta. Pozdrawiam

• 0 0

• A dlaczego "pseudokibice"? Czyżby kibice Montexu, których tak ochoczo nazywasz "pseudokibicami" zachowywali się choćby w połowie tak, jak np. kibice Arki. Czytając relację z meczu i oglądając w TV transmisję, nie zauważyłem, aby kibice Montexu zachowywali się źle
      Jest takie powiedzewnie "ZŁEJ BALETNICY PRZESZKADZA RĄBEK U SPÓDNICY"

• 0 0

• A co z walką o Mistrza (1)

A co moi drodzy z szumnymi zapowiedziami Ciepłego o walce o mistrzostwo (że poprzedni sezon to tylko przetarcie i zdobywanie doświadczenia.....).
    Dla mnie każda drużyna może zagrać świetny mecz i wygrać, o prawdziwej sile drużyny świadczy postawa i wynik, kiedy w meczu nic nie wychodzi....
    A poza tym - choroba, nawet przeziębienie może jednak wpływać na precyzję, podań i chwytów piłki.

Lublin Mistrzem Polski!!!
    ps -tych których stać tylko na wyzwiska, informuję, że nie będę już wracał na tę mierną stronkę, więc darujcie sobie

• 0 0

• A gdzie widziałeś te szumne zapowiedzi - jest istotna różnica między obietnicą zdobycia złota, a obietnicą walki o złoto. Poza tym wicemistrzowi nawet po osłabieniach nie wypada deklarować, że mierzy niżej niż po medal.
      I w Gdańsku nie raz było tak, że przed niełatwym meczem drużyna była zdziesiątkowana kontuzjami i chorobami, a dziewczyny i tak wygrywały wysoko.