Sylwia z rapierem

16 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Sylwia Gruchała wygrała, a Magdalena Mroczkiewicz i Anna Rybicka podzieliły trzecie miejsce we Wrocławiu w pierwszych w sezonie 2002/03 zawodach Pucharu Polski we florecie. W zmaganiach mężczyzn najlepiej z Sietom AZS AWF Gdańsk spisali się Wojciech Szuchnicki i Łukasz Walkowski, którzy stanęli w Warszawie na najniższym stopniu podium.

W hali Akademii Rolniczej we Wrocławiu gdańszczanki niepodzielnie królowały. Do ośmioosobowego finału weszło aż sześć podopiecznych Tadeusza Pagińskiego i Longina Szmita. W walkach decydujących o czołowych pozycjach w turnieju o Rapier Prezesa Polskiego Towarzystwa Finansowego przeszkadzała im już tylko Małgorzata Wojtkowiak. W ćwierćfinale zawodniczka Warty Poznań pokonała Oktawię Składanowską 15:10, a w półfinale zwyciężyła w takim samym stosunku Mroczkiewicz. "Mrówka" wcześniej okazała się lepsza od zwyciężczyni trzech z rzędu Pucharów Świata do lat 20, Katarzyny Kryczało 15:6. W dwóch innych bratobójczych pojedynkach brała udział Rybicka. Najpierw wygrała z Magdaleną Knop, by w półfinale ulec Gruchale 5:15.

W finale Sylwia zwyciężyła Wojtkowiak 15:12, ale nie ten pojedynek uznała za najtrudniejszy w stolicy Dolnego Śląska. - W finale cały czas prowadziłam i dopiero w końcówce Gosia podciągnęła. Z kolei w ćwierćfinale przeciwko Ani Janas też wygrałam 15:12, ale przegrywałam już 4:8 - przyznała Gruchała.

7. Kryczało,
9. Karolina Chlewińska (wszystkie Sietom).

Floreciści sezon zainaugurowali w stolicy od startu w Memoriale Bogusława Zycha. Do walk nie przystąpił Piotr Kiełpikowski, który - podobnie jak miesiąc wcześniej inny dwukrotny medalista olimpijski, Adam Krzesiński - poinformował o zakończeniu kariery.

Gdańszczanie do półfinału wprowadzili dwóch zawodników. Szuchnicki wygrał z Tomaszem Ciepłym (Warta) 15:13, a Walkowski po największy sukces w seniorskiej karierze sięgnął zwyciężając Pawła Jacaka (Kolejarz Wrocław) 15:9. W walkach o finał Wojtek przegrał z Przemysławem Fogtem (Polonia Leszno) 10:15, a Łukasz uległ Andrzejowi Witkowskiemu (Warta) 6:15. W pojedynku o pierwsze miejsce leszczynianin prowadził już 11:6, ale triumfował 15:14 Witkowski, mistrz Europy juniorów z Gdańska z 1997 roku.

Opinie (2)

• Gdansk gora!!!

Gratulacje!:)))

• 0 0

• Super-laski, a faceci jak zwykle!!!

Laski z Gdańska jak zwykle super powalczyly, szkoda ze facetom tak swietnie nie idzie, ale im nigdy nie szło super.Zawsze sie tam jakoś błakali po tym finale!!!szkoda mi ich!!!!!!!!!!!!!