Szczypiornistki Arki Gdynia rozbite przez Metraco Zagłębie Lubin

Arka Gdynia - ręczna k.

Kinga Gutowska była jedną z dwóch najskuteczniejszych zawodniczek Arki.
Kinga Gutowska była jedną z dwóch najskuteczniejszych zawodniczek Arki. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Kolejny mecz szczypiornistek Arki Gdynia z faworytem do medalu PGNiG Superligi kobiet i następna wysoka porażka. Tym razem zespół Marcina Markuszewskiego został rozbity na wyjeździe przez Metraco Zagłębie Lubin 17:33 (8:19). Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych 10 minutach.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 4, Mączka 3, Hartman 2, Trawczyńska 5, Buklarewicz 1, Wasiak 1, Górna 3, Rosińska 1, Ważna 3, Priolli 1, Matieli 1, Jochymek 1, Belmas 1, Pielesz 6.

ARKA: Kowalczyk, Chodakowska - Gutkowska 4, Borysławska 2, Wtulich 4, Małecka 2, Czarnik 2, Dorsz, Śliwińska, Bieńkowska 1, Wąsik 2

Od wybierających się na boisko jednego z faworytów PGNiG Superligi kobiet szczypiornistek Arki Gdynia trudno było oczekiwać, że nawiążą wyrównaną walkę. Zwłaszcza, że zespół Marcina Markuszewskiego miał za sobą nieudane mecze w dwóch pierwszych kolejkach.

Z drużyną pojechała do Lubina Katarzyna Kołodziejska, której nie widzieliśmy na boisku w poprzednich meczach. I tym razem nie udało się wpisać jej do protokołu. Doświadczona skrzydłowa cały czas czeka na certyfikat z Turcji, potrzebny aby zatwierdzić ją do gry.

PRZECZYTAJ CO MÓWI NIE TYLKO O TEJ SPRAWIE KATARZYNA KOŁODZIEJSKA

Już początek spotkania ustawił jego przebieg. Szczypiornistki Zagłębia zaprezentowały agresywną obronę, z którą gdynianki zupełnie sobie nie radziły. A to sprawiło, że traciły piłkę lub oddawały nieprzemyślane rzuty - z tego wychodziły rywalkom kontry.

W 12. min. jeden z rzutów Arki wybroniła Monika Maliczkiewicz, a jej drużyna w odpowiedzi zdobyła bramkę. Arka przegrywała wówczas aż 1:11. Serię rywalek przerwała Martyna Borysławska, ale rywalki po chwili szybko powiększyły prowadzenie do 14:2. Na tym, na szczęście dla Arki, zakończyły budowanie przewagi. Obroniony rzut przez Beatę Kowalczyk, lepsza gra w ataku i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:8 dla Zagłębia.

Początek drugiej części ponownie nie należał do Arki. Przyjezdne dały sobie rzucić trzy bramki z rzędu i przegrywały 8:22. Kolejny fragment gry wygrały jednak 4:1 więc nieco zmniejszyły straty (23:12). Falująca gra niestety była tego dnia domeną Arki. Pomiędzy 42. a 48. min. dała sobie rzucić cztery bramki nie zdobywając w tym czasie żadnej (27:12). Po chwili mieliśmy już 31:15 i ostatnią część spotkania, która upłynęła bez większych emocji.

12 Korona Handball Kielce 3 0 0 0 3 61:81 0

Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.

Tabela wprowadzona: 2017-09-17