• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

PGE Atom zagra w Muszynie o finał

mad
21 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Pozytywem po ostatnim meczu półfinały była forma Charlotte Leys. Belgijka zagrała jeden z najlepszych meczów w sezonie. Zdobyła 15 pkt i miała perfekcyjne przyjęcie na poziomie 54 proc. Pozytywem po ostatnim meczu półfinały była forma Charlotte Leys. Belgijka zagrała jeden z najlepszych meczów w sezonie. Zdobyła 15 pkt i miała perfekcyjne przyjęcie na poziomie 54 proc.

W poniedziałek o godz. 15 siatkarki PGE Atomu Trefla poleciały do Krakowa, skąd autobusem udały się do Muszyny na trzeci i czwarty mecz półfinału play-off Orlen Ligi. Po spotkaniach w Ergo Arenie, w serii do trzech zwycięstw jest remis 1-1, który na tym etapie rozgrywek stał się już tradycją sopockiego klubu. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 20. Przeprowadzimy z nich relacje "na żywo". - Z taka grą jak w drugim starciu półfinału jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele - deklaruje Zuzanna Efimienko, środkowa PGE Atomu Trefla.Relacja LIVEPo dwóch meczach półfinałowych w Ergo Arenie pomiędzy PGE Atomem Treflem a Polskim Cukrem Muszynianką można mieć mieszane uczucia. W pierwszym z nich drużyna Lorenzo Micelliego nie podjęła walki. Natomiast w drugim zdominowała rywala i nie dała mu szans nawet na wygranie seta.

ATOMÓWKI WYRÓWNANY PÓŁFINAŁOWĄ SERIĘ PLAY-OFF

- W drugim meczu nie chodziło o to, aby zmieniać taktykę, ponieważ realizowałyśmy ją także w inauguracyjnym starciu. Po prostu zagrałyśmy bardziej agresywnie. To było dla nas najważniejsze i przyniosło upragniony rezultat. Muszyna to jednak trudny teren i na pewno nie możemy zapominać o lekcji, którą dostałyśmy w pierwszym meczu. Dlatego musimy poprzestawiać sobie parę rzeczy w mózgach, aby to się więcej nie powtórzyło - mówi Maja Tokarska, środkowa PGE Atomu Trefla.

Jak podkreśla jednak trener Lorenzo Micelli, po dwóch ważnych finałach - w Pucharze Polski i CEV, jego zespół nie miał czasu na odpowiednią regenerację, tak fizyczną jak i psychiczną. Było to widać podczas pierwszego starcia w półfinale. Na szczęście przed drugim sopocianki zmieniły myślenie i pokazały, kto jest faworytem serii.

MICELLI NAGRODZONY NOWYM KONTRAKTEM

- Zdecydowanie było to nasz dzień. Co prawda nie zagrałyśmy na sto procent możliwości, ale to wystarczyło, aby pokonać Muszyniankę do zera. Mam nadzieję, że powtórzymy to w kolejnych meczach i wywalczymy awans do finału. Z taką grą jak w drugim starciu półfinału jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele - uważa Zuzanna Efimienko, kolejna środkowa PGE Atomu Trefla.

A remisowy wynik po dwóch meczach półfinału play-off jest już dla Atomówek tradycją. W pierwszym sezonie w Orlen Lidze na tym etapie zmagań zmierzyły się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. I oczywiście po starciach w Sopocie był remis 1-1. Wtedy seria przeniosła się na boisko rywalek i tam dwa starcia padły łupem Atomówek.

Rozgrywki 2011/2012 to kolejny półfinał w wykonaniu tych drużyn. Spotkania w Sopocie także przyniosły remis, ale tym razem po jednym meczu obie drużyny wygrały w Dąbrowie Górniczej. W piątym starciu 3:2 górą były siatkarki PGE Atomu Trefla.

W sezonie 2012/2013 Atomówki rozpoczynały półfinał na boisku w Muszynie. Tam także drużyny podzieliły się zwycięstwami, podobnie jak później w Ergo Arenie. Zespół z Sopotu musiał rozegrać piąte starcie i w nim także był górą, tym razem 3:1.

Scenariusz meczów półfinałowych uległ zmianie w poprzednich rozgrywkach. Co prawda po meczach w Trójmieście z Impelem Wrocław ponownie był remis 1-1, ale na Dolnym Śląsku wygrywał już tylko gospodarz, a sopociankom pozostała walka o brązowy medal.

- Nie ma się co zachwycać po ostatnim zwycięstwie. Zagraliśmy dobrze, ale to nie znaczy, że w kolejnych meczach będzie tak łatwo. Zwłaszcza w Muszynie. Cały czas musimy wymazywać z głowy poprzednie finały i skupiać się na Orlen Lidze. Musimy wygrać w Muszynie jedno spotkanie, najlepiej pierwsze. Po nim będzie łatwiej o końcowy sukces - mówi Micelli.

Przypomnijmy, że w finale rozgrywek czeka już Chemik Police, który wygrał 3-1 rywalizację z Impelem.

Typowanie wyników

22 kwietnia 2015, godz. 20:00
3 pkt.
Polski Cukier Muszynianka
PGE ATOM TREFL Sopot

Jak typowano

24% 83 typowania Polski Cukier Muszynianka
76% 270 typowań PGE ATOM TREFL Sopot

Twoje danePlayoff

Ćwierćfinały

Chemik Police 2
SK bank Legionovia Legionowo 0
Impel Wrocław 2
Aluprof Bielsko-Biała 1
PGE ATOM TREFL Sopot 2
Budowlani Łódź 0
Polski Cukier Muszynianka 2
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1

Półfinały

Chemik Police 3
Impel Wrocław 1
PGE ATOM TREFL Sopot 2
Polski Cukier Muszynianka 1

Finał

Chemik Police
mad

Kluby sportowe

Opinie (6)

 • Ognia dziewczyny !!!

  Musi być dobrze :)

  • 7 4

 • Zobaczymy co wybiorą

  albo sport albo premię u buka.

  • 4 13

 • Go Atom! (2)

  Nie wyobrażam sobie dziś innego wyniku niż zwycięstwa Atomówek

  • 10 3

  • jak Iza zagra tak jak ostatnio to spoko, ale jak tradycyjnie to ... (1)

   • 0 2

   • tradycyjnie to właśnie tak jak ostatnio, dobre wyniki Atomu nie biorą się znikąd

    • 2 1

 • Chwile słabości już były !

  Teraz w grę wchodzi tylko zwycięstwo. Ale musi być pełna koncentracja ! Muszyna nie wypadła sroce spod ogona. Potrafią się zebrać. Dlatego jeszcze raz-pełna koncentracja. POWODZENIA !!!

  • 9 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane