Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 24:30. Piłkarze ręczni nie dogonili rywali

dak.
17 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk w półfinale Pucharu Polski, najlepszy wynik od 19 lat
Trener Mariusz Jurkiewicz grzmiał na swoich podopiecznych w przerwach w meczu, ale i tak przegrali różnicą 6 goli. Trener Mariusz Jurkiewicz grzmiał na swoich podopiecznych w przerwach w meczu, ale i tak przegrali różnicą 6 goli.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Energą Kalisz 24:30 (11:16) w 6. kolejce PGNiG Superligi. Gdańscy piłkarze ręczni lepiej weszli w mecz i w 22. minucie utrzymywali jeszcze prowadzenie. Później jednak wszystko się posypało, bo na przerwę schodzili ze startą 5 bramek. W drugiej połowie podejmowali próby dogonienia rywala, ale mieli problemy ze skutecznością. Bramkarze gości obronili 14 rzutów. Gdyby gdańszczanie wygrali, awansowaliby na 5. miejsce w tabeli. Zamiast tego - jest 11.

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Kosmala 4, Sulej 3, Jachlewski 3, Pieczonka 3, Papaj 3, Mosquera 3, Tomczak 3, Janikowski 1, Wróbel 1, Doroszczuk

Energa: Zakreta, Krekora - Krępa 8, Adamski 5, Szpera 5, Tomczak 4, K.Pilitowski 2, Góralski 2, Kus 2, Bekisz 1, Makowiejew 1, Pedryc, Drej

Oba zespoły kazały nam czekać 5 minut na otwarcie wyniku. Przełamali ją miejscowi i to oni przejęli inicjatywę po golu Santiago Mosquery. Szybko doszli do prowadzenia 4:1. Zachowywali je nie tylko dzięki poprawionej skuteczności z samego początku, ale również błędach rywali. W 100-proc. sytuacji przestrzelił Mateusz Góralski.

Torus Wybrzeże Gdańsk utrzymywało się przy korzystnym wyniku do 18. minuty. Wtedy to po raz pierwszy doprowadzili do remisu, gdy Miłosza Wałacha pokonał Piotr Krępa. Od tego czasu szczypiorniści prowadzili wymianę ciosów.

Mateusz Kosmala imponuje. Rozmowa z liderem strzelców PGNiG Superligi

Potrwała do 21. minuty. Gra gospodarzy się posypała i tylko raz zdołali pokonać bramkarza gości. Za to rywale nie tylko objęli przewagę, ale jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć ją do 5 bramek. Obie ekipy zeszły do szatni przy rezultacie 11:16.

Drugą połowę znów zaczęła się spokojnie. Wybrzeże podejmowało próby dogonienia rywali z Kalisza, ale do ich gry znów wkradł się marazm. A dokładniej po nietrafionym rzucie karnym Mateusza Kosmali. Co prawda po chwili się zrehabilitował, ale to przeciwnicy odpowiedzieli 4 golami.

Wtedy o czas poprosił trener Marusz Jurkiewicz, który wręcz grzmiał na swoich podopiecznych, że nie pozwalają na zbyt wiele, gdyż boją się kontaktu z rywalem. Na koniec krzyknął, by "pokazali jaja". To poskutkowało, bo w 2 minuty odrobili 3 bramki.

To z kolei nie spodobało się trenerowi Tomaszowi Strzabali, który zażądał przerwy dla swojego zespołu. Rywale zdołali odpowiedzieć 2 trafieniami, ale ich przewaga znów zaczęła topnieć, gdy na ławce kar usiadł Robert Kamyszek. Gospodarze zaliczyli wówczas 3-bramkową serię, po której mieliśmy wynik 21:26 i 10 minut do końca.

Górnik Zabrze - Torus Wybrzeże Gdańsk 22:23. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Gospodarze mieli swoje okazje, bo grywali w przewadze i dochodzili do sytuacji strzeleckich. Na szczyt swoich możliwości wspinali się wtedy bramkarze gości, którzy pozwolili gdańszczanom na trafienie zaledwie 4 bramek przed końcem spotkania. Sami odpowiedzieli taką samą liczbą, dzięki czemu mogli cieszyć się po końcowej syrenie.

W całym spotkaniu gdańszczanie 38 rzutów, przy 35 kaliszan. Natomiast 14 z nich zostało zatrzymanych przez golkiperów gości.

14 Handball Stal Mielec 6 0 0 0 6 139:180 0
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-10-17