Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:37. Pechowy powrót Comerlatto

Torus Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże nie miało szans w starciu z mistrzem Polski. Na zdjęciu Patryk Pieczonka. fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało w hali AWFiS z Łomżą Vive Kielce 26:37 (12:21) w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi. W starciu z mistrzami Polski nie pomogło nawet wyprzedanie wszystkich biletów, a w 12. minucie kontuzji doznał wracający urazie Leonardo Comerlatto. Teraz piłkarzy ręcznych czeka dwutygodniowa przerwa związana z meczami reprezentacji. Powołanie na mecze towarzyskie Polski ze Szwecją otrzymał Wiktor Tomczak. Mateusz KosmalaMiłosz Wałach pojadą na zgrupowanie z reprezentacją B.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Wałach - Pieczonka 5, Kosmala 4, Leśniak 3, Sulej 3, Jachlewski 3, Wróbel 3, Janikowski 2, Stojek 1, Comerlatto 1, Tomczak 1, Woźniak, Gądek, Papaj

Vive: Wolff, Kornecki - Moryto 8, Kulesh 8, Karalek 6, Vujović 4, Surgiel 3, Olejniczak 3, Domagała 2, Nahi 1, Sićko 1, Karacić, Sanchez-Migallon

Pomimo dwóch kolejnych porażek, Torus Wybrzeże Gdańsk mogło liczyć na wsparcie kibiców. Wyprzedano wszystkie 900 biletów na mecz z mistrzami Polski. Niestety, choć Vive przyjechało nad morze bez kilku podstawowych graczy, m.in. Tomasza Gębali, Aleksa DujszebajewaNicolasa Tournata, nie miało problemów, aby szybko objąć prowadzenie.

Leonardo Comerlatto o powrocie do gry w Torus Wybrzeże

Po 10 minutach goście prowadzili 7:2, a do przerwy powiększyli przewagę do dziewięciu bramek. Prawdziwy dramat przeżył Leonardo Comerlatto. Brazylijczyk wrócił do gry po trzech meczach nieobecności spowodowanych urazem. Udział w meczu zakończył już w 12. minucie, gdy opuścił parkiet z powodu kolejnej kontuzji. Najprawdopodobniej odnowił mu się uraz mięśnia przywodziciela.

Także kielczanie przypłacili sobotni mecz urazami, bo spotkania nie dokończyli w pełni sił Arkadiusz MorytoSzymon Sićko.

Ozdobą meczu byłą bramkarz rzucona przez całe boisko autorstwa Mateusza Korneckiego, bramkarza gości. Wybrzeże w drugiej połowie zdołało zbliżyć się na 24:31, ale ostatecznie przegrało różnicą 11 bramek.

Wiktor Tomczak czeka na debiut w reprezentacji Polski

Teraz piłkarzy ręcznych czeka dwutygodniowa przerwa związana z meczami reprezentacji. Powołanie do kadry Polski otrzymał Wiktor Tomczak, który tanie przed szansą na debiut podczas towarzyskich meczów ze Szwecją 4 listopada w Malmoe i 6 listopada w Kristianstad.

W reprezentacji B znaleźli się natomiast Miłosz WałachMateusz Kosmala, którzy 5 i 6 listopada będą mieli okazję zagrać z drugą kadrą Szwedów we Władysławowie.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 8 1 0 0 7 201:252 3

Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.

Tabela wprowadzona: 2021-10-31