Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 26:32. Dobrze zaczęli, słabo skończyli

Mikołaj Pachniewski
5 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk w meczu z Piotrkowianinem musiało radzić sobie bez sześciu podstawowych zawodników. Torus Wybrzeże Gdańsk w meczu z Piotrkowianinem musiało radzić sobie bez sześciu podstawowych zawodników.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z Piotrkowianinem 26:32 (13:16) w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego po dobrym początku, oddali inicjatywę objawieniu rozgrywek i musieli uznać wyższość rywala. Gdańszczanie zagrali bez sześciu podstawowych zawodników.

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Powarzyński 6, Papaj 5, Tomczak 4, Jachlewski 3, Pieczonka 3, Janikowski 2, Mosquera 2, Woźniak 1, Doroszczuk, Stojek

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Swat 9, Jędraszczyk 7, Babicz 4, Sadowski 4, Pacześny 2, Doniecki 2, Mosiołek 2, Surorz 1, Stolarski, Szopa

Torus Wybrzeże Gdańsk w pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej, gościło rewelację jesiennej rundy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Duet trenerski: Mariusz Jurkiewicz - Jakub Bonisławski miał do dyspozycji ograniczony skład. Zabrakło w nim aż sześciu zawodników. Chorzy są Jacek SulejMateusz Wróbel a kontuzjowani: Leonardo Comerlatto, Daniel Leśniak, Krzysztof GądekMateusz Kosmala.

Duże osłabienia piłkarzy ręcznych

Spotkanie od celnego rzutu rozpoczął Adam Babicz, ale szybko wyrównał Jakub Powarzyński. Mimo osłabień, to gdańszczanie początkowo nadawali ton rywalizacji. Zdobyli trzy bramki z rzędu, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia 4:1. Mimo tego, że Piotrkowianin dwukrotnie musiał radzić sobie w osłabieniu, przewaga Wybrzeża była tylko dwubramkowa.

Później miejscowi zaczęli popełniać błędy, a gdy wykluczenie otrzymał Mateusz Jachlewski, Piotrkowianin wyrównał, a trener Jurkiewicz poprosił o czas. Później goście objęli prowadzenie, ale szybko wyrównał Piotr Papaj. Oba zespoły wyprowadzały cios za cios i w 24. minucie był remis 12:12.

Błędy gdańszczan skutkowały serią 4:0 w wykonaniu Piotrkowianina, na którą odpowiedział tylko Wiktor Tomczak. Do przerwy Wybrzeże przegrywało 13:16, mimo dobrego początku spotkania. Warto podkreślić, że gospodarze już w pierwszej części spotkania otrzymali cztery dwuminutowe wykluczenia.

Puchar Polski. Budnex Stal Gorzów - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:24. Przeczytaj relacje z ostatniego meczu Torus Wybrzeża, wystaw oceny zawodnikom i trenerowi

Drugą połowę od dwóch goli rozpoczęli przyjezdni, ale szybko tym samym zrewanżowali się gdańszczanie. Chwilę później jednak dwie bramki z rzędu zdobył Piotr Jędraszczyk i Wybrzeże przegrywało różnicą 5 goli. O przerwę poprosił wtedy trener Jurkiewicz, by wstrząsnąć swymi podopiecznymi.

Miejscowi starali się, ale nie potrafili odrobić straty. Goście umiejętnie kontrolowali mecz i nie pozwalali Wybrzeżu na rozwinięcie skrzydeł. Gra prowadzona była cios za cios, co nie zmniejszało zaliczki Piotrkowianina.

Nadzieję w serca gdańskich kibiców wlały gole Damiana Woźniaka i Piotra Papaja. Wtedy Wybrzeże przegrywało już tylko różnicą dwóch punktów. (23:25). Trener przyjezdnych poprosił o czas, co dało pożądany efekt. W odstępie kilku minut goście rzucili 5 bramek przy zaledwie dwóch Wybrzeża i losy spotkania były już niemal rozstrzygnięte. Ostatecznie Wybrzeże przegrało 26:32.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 14 2 0 1 11 349:429 7
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2022-02-09