Torus Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec 32:23. Rywal wypunktowany w meczu o życie

sez
27 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piotr Papaj (na zdjęciu) w meczu ze Stalą Mielec był najskuteczniejszym zawodnikiem Torus Wybrzeża. Zdobył 9 bramek. Piotr Papaj (na zdjęciu) w meczu ze Stalą Mielec był najskuteczniejszym zawodnikiem Torus Wybrzeża. Zdobył 9 bramek.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonało we własnej hali Stal Mielec 32:23 (14:10) w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza jeszcze przed przerwą wypracowali sobie zaliczkę, a po zmianie stron kontrolowali wydarzenia na boisku i zdecydowanie wygrali. Dla gdańszczan był to mecz "o życie", seria sześciu porażek z rzędu została przerwana. Aż 9 bramek zdobył Piotr Papaj.

Piłkarze ręczni spotkali się z psychologiem sportowym

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Papaj 9, Kosmala 5, Gądek 4, Jachlewski 4, Janikowski 3, Wróbel 3, Leśniak 2, Pieczonka 2, Doroszczuk, Sulej, Tomczak

STAL: Procho, Dekarz - Ruhnke 5, Pribanic 4, Krupa 4, Wojdak 2, Ivanović 2, Valyntsau 1, Smolikau 1, Adamczuk 1, Petrovic 1, Monczka 1, Wilk 1, Sobut, Chodara

"To mecz o nasze życie, o naszą sytuację w tabeli" - takie słowa padły z ust trenera Mariusza Jurkiewicza przed pojedynkiem ze Stalą. Po pięciu porażkach z rzędu wszyscy związani z Torus Wybrzeżem oczekiwali przełamania. Cierpliwości kończyła się także szkoleniowcowi, który przyznał, że jego podopieczni w trakcie tygodnia spotkali się z psychologiem sportowym. Kluczowe dla przebiegu spotkania okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy. W 22. minucie było 8:8, a na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu gdańszczan 14:10.

Dobrą zmianę dał Daniel Leśniak. 20-latek, podobnie jak Krzysztof Gądek, zdobył dwie bramki z rzędu. Po dwóch kwadransach gry najskuteczniejszy w zespole z Trójmiasta był jednak Piotr Papaj - autor trzech trafień. Gospodarze nie mieli zdecydowanego lidera, ale wszyscy zawodnicy spisywali się solidnie. Cztery bramki zaliczki wskazywały na pozytywne zakończenie, choć piłkarze ręczni Torus Wybrzeża po zmianie stron musieli udowodnić swoją dominację. Gdańszczanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku po upływie 20 minut, gdyż wcześniej mieli utrudnione zadanie przez trzy dwuminutowe kary (Gądek, Wróbel, Doroszczuk).

Torus Wybrzeże Gdańsk wspiera kobiety.

Czterobramkowa przewaga drużyny prowadzonej przez Mariusza Jurkiewicza nieco wzrosła (20:15, 21:16 i 22:17). Mateusz Jachlewski stanął przed doskonałą okazją do podwyższenia zaliczki na odległość sześciu trafień, lecz w tej sytuacji zawiódł. Wraz z kolejnymi minutami stawało się jasne, że wygrana zostanie nad morzem. Przed ostatnim kwadransem było 23:17. W drugiej części gry po stronie Stali ożywił się Dawid Ruhnke, który w 14 minut zdobył 4 bramki. Końcówka - ku zadowoleniu trójmiejskich kibiców - nie przyniosła zwrotu akcji. W ważnych momentach do siatki mielczan trafiał Mateusz Kosmala.

Gdańszczanie zwyciężyli 32:23. Wygrana dosyć wyraźna, ale gdańszczanie zmarnowali kilka naprawdę dogodnych sytuacji. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze większe. Papaj zdobył 9 bramek, ale zawodnikiem meczu wybrano Miłosza Wałacha, który skutecznie bronił dostępu do bramki.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 1 0 0 10 270:339 3
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-11-28