Wiadomości

Torus Wybrzeże Gdańsk cel na przyszłość: Gra o ligowe medale w Ergo Arenie

Torus Wybrzeże Gdańsk

Pierwszy sezon prezesury Jacka Pauby Torus Wybrzeże skończył na 11. miejscu. Docelowo ma grać w Superlidze o medale.
Pierwszy sezon prezesury Jacka Pauby Torus Wybrzeże skończył na 11. miejscu. Docelowo ma grać w Superlidze o medale. mat. prasowe

- W tym sezonie liczę na minimum 8. miejsce w PGNiG Superlidze. W przyszłości chcemy grać o ligowe medale w Ergo Arenie. Najpierw musimy jednak zapracować na to, aby hala AWFiS pękała w szwach od kibiców - zapowiada Jacek Pauba, prezes Torus Wybrzeże Gdańsk. W sobotę 25 września o godz. 12:20 piłkarze ręczni w obiekt przy ul. Górskiego zagrają z Gwardią Opole. Bilety w cenie 15 i 10 zł.

Rafał Sumowski: Dwie porażki i zwycięstwo to zadowalające otwarcie sezonu dla Torus Wybrzeże, spodziewany wynik czy jednak rozczarowanie?

Jacek Pauba: Nie jest mnie łatwo zadowolić, więc jedno zwycięstwo w trzech meczach sprawia, że jestem od tego daleki. Zwłaszcza, że pierwszy mecz z Piotrkowianinem był absolutnie do wygrania. Zwycięstwo z Pogonią w Szczecinie daje jednak nadzieje na kolejne mecze. Wzrost formy jest, ale niedosyt też. Zadowolony byłbym gdybyśmy mieli przynajmniej 6 punktów.

Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 27:33. Relacja, ocenyJak Wybrzeże wygląda na tle rywali pod kątem budżetu?

Pod kątem finansowym zaliczamy się do średniaków. Ciężko nam dorównać do najbogatszych, ale chcemy aby ten budżet stopniowo rósł. Jest wyższy niż w minionym sezonie. To jeszcze nie etap, na którym powiem, że mamy stuprocentowy komfort, ale idziemy w dobry kierunku. Chcemy przyspieszyć w przyszłym roku. Potentatem nie jesteśmy, ale cały czas się rozwijamy. Mamy ambitne cele na przyszłość.

Torus Wybrzeże Gdańsk marzy o grze o medale. Na razie piłkarze ręczni muszą zadomowić się w pierwszej ósemce. To jest plan minimum na obecny sezon.
Torus Wybrzeże Gdańsk marzy o grze o medale. Na razie piłkarze ręczni muszą zadomowić się w pierwszej ósemce. To jest plan minimum na obecny sezon. fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl
Walka o ligowe medale?

Zdobycie medalu to jest nasz plan docelowy. Na ten moment jest jeszcze za wcześnie, choć drużynie nie brakuje umiejętności. Już w poprzednim sezonie stać nas było na więcej. Teraz liczę na minimum ósme miejsce. Liga jest bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie. O ile 4-5 miejsce na ten moment wydaje się poza zasięgiem, to dalej każdy może wygrać w każdym. Musimy zrobić wszystko, aby wychodzić zwycięsko z drużynami, które są na naszym poziomie. Nie możemy z nimi tracić punktów jak to było na inaugurację z Piotrkowianinem.

Dokonaliście tylko trzech wzmocnień, ale Miłosz Wałach czy Dmytro Doroszczuk powinni sporo wnieść do zespołu. Bramkarz już zbiera świetne recenzje.

Ja i menedżer Damian Wleklak zaufaliśmy Mariuszowi Jurkiewiczowi. Ściągnęliśmy trenera, z którym chcemy budować przyszłość i ufamy jego ocenom. Wzmocnienia są na miarę budżetu. Jest ich mniej, ale są konkretne. Wzmocniliśmy się tam, gdzie widzieliśmy braki. Na ocenę jeszcze za wcześnie, ale Miłosz rzeczywiście już udowadnia, że warto było go ściągnąć. W przypadku Dimy, wprowadzamy go do zespołu stopniowo.

Dmytro Doroszczuk ma odmienić Torus Wybrzeże. Przeczytaj wywiadDebiut miał wyjątkowo niefortunny, bo po kilkudziesięciu sekundach na boisku został ukarany czerwoną kartką.

Nie chcę oceniać pracy sędziego. Arbiter z pewnością nie był przyzwyczajony do widoku Pawła Krupy padającego w ten sposób. To w końcu ciężki, atletyczny zawodnik. Po prostu w tej sytuacji "spotkały się" kilogramy i pewnie stąd taka ocena. Tak się zdarza i trzeba to wziąć na klatę. Jeszcze będziemy mieć z Dimy pociechę, nie mam co do tego wątpliwości.

W sobotę w hali AWFiS zagracie z Gwardią Opole. To wasz domowy obiekt, w którym zainwestowaliście między innymi w teraflex. Ci, którzy widzą wielkie Wybrzeże, wyobrażają je sobie jednak w Ergo Arenie, gdzie w minionych sezonach graliście pojedyncze spotkania. Zamierzacie tam wrócić?

W dłuższej perspektywie chcemy grać w Ergo Arenie. Nie łudzimy się jednak co do tego, że najpierw musimy zbudować bazę kibiców. Z tego miejsca serdecznie zapraszam na sobotnie spotkanie. Ewentualne przenosiny zależą od tego, ilu kibiców będzie chodzić na nasze mecze. Musimy na nich zapracować. Jeśli hala AWFiS zacznie pękać w szwach, to będzie sygnał, aby myśleć o Ero Arenie. Na ten moment naszym domem jest AWFiS i czujemy się tu dobrze. Nie czekamy z założonymi rękami i inwestujemy w obiekt. Teraflex to jedno, odremontowaliśmy też szatnię. Chcemy kreować naszą rzeczywistość, a nie czekać na to aż ktoś nam coś da. Stopniowo chcemy aby to wszystko wyglądało jak najbardziej profesjonalnie.

Teraflex. Boisko z finałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla Torus Wybrzeże GdańskJak wygląda sytuacja z młodzieżą? Ilu chłopaków trenuje w klubie?

Za szkolenie odpowiada SPR Wybrzeże. W różnych grupach trenuje ok. 160 chłopaków. Jesteśmy w trakcie zmieniania systemu szkolenie. Mocniej się w to zaangażowaliśmy ze sztabem pierwszej drużyny. Chodzi o usystematyzowanie całego procesu. Szkolenie to jedno, a dwa to wyszukiwanie zdolnych juniorów w innych klubach. Sztab pierwszej drużyny uczestniczy w obserwacjach młodych zawodników w coraz większym zakresie. Skauting w piłce ręcznej nie jest tak rozwinięty jak w piłce nożnej, gdzie ten model jest mocno rozbudowany, ale czerpiemy dobre wzorce. Chcemy aby szkolenie było u nas bardziej spójne. Młodzi zawodnicy wychodzący z grup juniorskich powinni być przygotowani pod kątem oczekiwań pierwszej drużyny, więc to szkolenie, zarówno wychowanków jak i zawodników pozyskiwanych z innych klubów, musi być jej dedykowane.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, niemal cały miniony sezon graliście bez kibiców. Nie obawia się pan, że sytuacja może się powtórzyć?

Nie obawiam się rzeczy, na które nie mam wpływu. Możemy się oczywiście przygotowywać na różne scenariusze, ale nie wiemy co nas czeka. Zrobimy wszystko, aby klub był zabezpieczony. Naszą siłę jest to, że mamy wielu sponsorów i przyjaciół klubu. Pandemia jedne branże dotyka mocniej, inne mniej. To zróżnicowanie pośród partnerów klubu to nasz atut. Żyjemy w czasach, w których każdy zmaga się z problemami i trzeba mieć to na uwadze.

Ceny biletów na mecze Torus Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2021/2022
Bilety w internetowej sprzedaży na portalu www.abilet.pl
Bilet normalny: 15 zł
Bilet ulgowy: 10 zł
Bilet rodzinny: dorosły + dziecko 20 zł, kolejna osoba dorosła = 10 zł, kolejne dziecko = 5 zł
Bilet grupowy - 1 zł - dostępny wyłącznie w Biurze Klubu dla zorganizowanych grup młodzieży szkolnej po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania pocztą elektroniczną na adres: media@wybrzeze-gdansk.pl

Bilety zakupione w kasie w dniu meczu:
Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet rodzinny: dorosły + dziecko = 30 zł, kolejna osoba dorosła = 15 zł, kolejne dziecko = 10 zł

Ulga: młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia, osoby niepełnosprawne (za okazaniem legitymacji) oraz ich opiekunowie, ulga nie obejmuje karnetów

Dzieci do 3. roku życia wchodzą na mecze bezpłatnie.

Ceny karnetów na mecze Torus Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2021/2022
karnet: 180 zł
Karnety obejmują wszystkie mecze rundy zasadniczej PGNiG Superligi i mecze PGNiG Pucharu Polski.


bilet Wybrzeże Gdańsk - ręczna

Opinie (10) 2 zablokowane

 • Jedno zwycięstwo i się zaczęło ... (1)

  Ale dobrze, bo do ambitnych ludzi świat należy. Trzeba wyznaczać sobie nowe cele, tak w biznesie jak i w życiu. Dołożę jednak ten kamyczek do ogródka i powtórzę się o brak klimatu podczas meczów. Nie może być ciszy jak makiem zasiał.Rozumiem, że to nie jest liga mistrzów ale właściwie dobrana oprawa muzyczna musi być, a nie jakieś trudno zrozumiałe rytmy. Grobowa cisza poczas czasu dla trenera czy wycierania parkietu nie wpływa dobrze na jakość widowiska. Nie chodzi tu o robienie festiwalu na meczu ale utwór o znanym prostym rytmie, powtarzany np. po zdobyciu bramki, no to chyba nie są jakieś ekstra wymagania? Spiker mylący nazwiska zawodników, to już jest mały kryminał. Od wielu lat mecz i cała jego medialna i muzyczna toczka, tworzą wspólnie widowisko. No nie da się robić tego produktu zrobić dobrze, jeśli choć jedna z tych składowych nie funkcjonuje.

  • 9 1

  • Dokładnie, jedna wygrana i znowu gadki o najwyższych trofeach w Polsce i Europie się zaczynają...
   A może tak najpierw pierwsza czwórka na koniec sezonu i dopiero wtedy napinka i pompowanie balonika?

   • 4 0

 • byłem 11-go z płockiem (3)

  10/15 minut gry na aby aby,dalej dramat...,kibiców garstka (rywal wicemistrz)...baru brak,woda może pitna w wc...z czym do ludzi panie prezio,jakie Ergo w jakiej przyszłości(2031) ??? powodzenia

  • 17 0

  • Prawda (2)

   Specjalistów od marketingu i innych dyrektorów oraz kierowników, to jest co miara ale żeby kibicowi można było się goracej herbaty napić czy wodę kupić albo dziecku lizaka, no to już nie ma komu zadbać. Za to podłoga w toalecie klejąca jak zawsze. Ale i tak trzeba się cieszyć, że chociaż w jednym z dozowników w męskiej było mydło. Cieszmy się z małych rzeczy ...

   • 9 0

   • (1)

    Wybrzeże nie odpowiada zs stan hali i WC tylko operator

    • 3 3

    • A kto wynajmuje halę, kto jest organizatorem meczu?

     • 1 0

 • Jeśli Wybrzeże chce iść do przodu, to mecze takie jak z Piotrkowem czy Opolem trzeba wygrywać musowo i bez mrugnięcia okiem. Inaczej się po prostu nie da. Żadne tłumaczenia tutaj nie pomogą. Na stronie klubowej widnieje tekst pod tytułem, że przyjeżdża jakiś groźny zespół do Gdańska. Hmmm, no ciekawe. Jeśli Gwardia Opole jest groźna dla Wybrzeża, to jak my chcemy dalej realnie myśleć w kontekście odniesienia sukcesu sportowego na koniec sezonu. Gwardia jest osłabiona i to bardzo. Przede wszystkim kontuzjowany jest Malcher, Działakiewicz odszedł do II Bundesligi, Jankowski wrócił niedawno po kontuzji, Zarzycki ma zjazd formy, Zadura chimeryczny jak nigdy. No to kogo wy się boicie? Morawskiego, Kawki, Lemaniaka? Serio? No to chyba czas zacząć myśleć o zażartej walce o miejsca 12-13!

  • 7 0

 • Powodzenia!

  trzymam kciuki!

  • 3 2

 • Jest pięknie, że aż Pała mię.... (1)

  Wzruszyła mnie ta historia, brakuje tylko czułej Ewy Drzyzgi przytulającej tego pana do swojej piersi.
  Pozdrawiam Plecaczka, Menago Dekady (tego od skautingu ha ha ha), Inspektora Kapcia, Benny Hilla i niezmordowanego Obrońcę Krzyża

  • 4 5

  • Ale ty jesteś beznadziejnie nudny i monotematyczny

   • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 22.10.2021 godz. 19:00

Chrobry Głogów
:
TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

73%

97 typowań

x

6%

7 typowań

2

21%

28 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomasz Chrostowski 6 9 66.7%
2. Krzysztof Kamiński 6 8 50%
3. Sylwia Potrykus 6 7 66.7%
4. Krystian Sypion 4 7 75%
5. Sławek Sikora 6 7 50%

Aktualna tabela

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Łomża Vive Kielce 6 6 0 0 0 215:151 18
2 Orlen Wisła Płock 6 6 0 0 0 195:137 18
3 Azoty Puławy 6 4 0 0 2 197:158 12
4 Górnik Zabrze 6 3 1 0 2 160:158 11
5 Energa Kalisz 6 3 0 0 3 163:160 9
6 MMTS Kwidzyn 6 3 0 0 3 146:151 9
7 Zagłębie Lubin 6 3 0 0 3 164:170 9
8 Grupa Azoty Unia Tarnów 6 3 0 0 3 156:163 9
9 Piotrkowianin 6 3 0 0 3 155:171 9
10 Gwardia Opole 6 2 1 0 3 149:163 8
11 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 6 2 0 1 3 151:165 7
12 Chrobry Głogów 6 1 0 1 4 178:208 4
13 Sandra Spa Pogoń Szczecin 6 1 0 0 5 144:177 3
14 Handball Stal Mielec 6 0 0 0 6 139:180 0

Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.

Wyniki 6 kolejki:

 • TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 24:30 (11:16)
 • Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 22:25 (8:14)
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Gwardia Opole 27:24 (16:13)
 • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:24 (12:7)
 • Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce 28:29 (14:14)
 • Stal Mielec - Górnik Zabrze 27:35 (12:16)
 • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 31:29 (15:14)

Terminarz

22.10 (pt) godz.19:00 Chrobry Głogów typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
30.10 (sob) godz.19:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Łomża Vive Kielce
17.10 (nd) godz.15:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 24:30 Energa MKS Kalisz
10.10 (nd) godz.15:00 Górnik Zabrze 22:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.09 (sob) godz.12:20 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 23:23 karne - 2:4 Gwardia Opole

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane