Trzecia porażka Polonii Gdańsk

22 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka

Tylko 55 minut trwał mecz rezerw Lechii w Słupsku. Spotkanie z Gryfem zostało przerwane przez sędziego z powodu ulewy i zapadających ciemności. - Nie wiemy jeszcze czy i kiedy mecz zostanie powtórzony - mówi trener Tomasz Unton. Pełne 90 minut grała za to na własnym boisku Polonia Gdańsk, która przegrała 0:3 (0:0) z Drawą Drawsko Pomorskie. Dla podopiecznych Pawła Pagieły była to trzecia w tym sezonie porażka w rozgrywkach III ligi. W niedzielę o tej samej porze na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki Gdynia gościć będą Kotwicę Kołobrzeg.

Lechia II spotkanie w Słupsku rozpoczęła o godzinie 17:00. Jak się okazało, organizatorom meczu najzwyczajniej w świecie zabrakło wyobraźni. Obiekt, na którym mecze rozgrywa Gryf nie posiada bowiem sztucznego oświetlenia, a panująca w sobotę deszczowa aura sprawiła, że w trakcie meczu piłkarzy zaskoczyły ciemności. Mecz został przerwany przy stanie 0:0.

- Nie wiem jaki był sens organizowania tego meczu o tej godzinie. Sędzia powinien go przerwać już wcześniej, ale w odpowiedzi na nasze sugestie nakazał grać jeszcze 5 minut. Nie wiemy jeszcze czy spotkanie będzie powtórzone, musimy poczekać na decyzje władz rozgrywek - mówi trener rezerw gdańskiego zespołu Tomasz Unton.

Polonia Gdańsk - Drawa Drawsko Pomorskie 0:3 (0:0)
Bramki: Jureczko 55, 74, Juszczak 60 (karny)

POLONIA: Wojtowicz - Rink (64 Stanisławski), Skarżyński, Skowroński, Zgliński - Kozłowski, Pikulski - K.Borkowski (70 Szuba), Ł.Borkowski (83 Biernatowicz), Pietruszka (64 Gierałtowski) -Piątkowski

Przy dziennym świetle jeszcze przed południem swój mecz grała w sobotę gdańska Polonia, która na własnym boisku uległa Drawie Drawsko Pomorskie. Gdańszczanie tempa byli w stanie dotrzymać rywalom jedynie przez pierwsze 45 minut kiedy gra była wyrównana, momentami nawet z lekkim wskazaniem na Polonię. Po zmianie stron to jednak piłkarze Drawy przejęli inicjatywę i trzykrotnie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy, Sebastiana Wojtowicza.

Przy stanie 0:1 golkiper faulował piłkarza przyjezdnych i ukarany został żółtą kartką, a rzut karny na gola zamienił Mariusz Juszczak. Polonia dążyła do zdobycia bramki kontaktowej stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, ale gole strzelali tylko gości. Na blisko kwadrans przed końcem spotkania przeprowadzili akcję zakończoną strzałem, który obronił Wojtowicz, ale przy dobitce Mateusza Jureczko był już bezradny.

W Polonii zadebiutowała tego dnia dwójka juniorów z rocznika 1994, którą trener Paweł Pagieła desygnował do gry w drugiej połowie - pomocnik Radosław Szuba i napastnik Piotr Gierałtowski.

Kolejne spotkanie czeka polonistów 30 września. "Wyjazd" daleki nie będzie, bo przy Traugutta zagrają w derbowym meczu z rezerwami Lechii Gdańsk.

Pozostałe mecze 6. kolejki grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi
Bałtyk Gdynia - Dąb Dębno 4:0 (3:0) - przeczytaj relację, Pogoń II Szczecin - Pogoń Barlinek 0:1 (0:0), Cartusia Kartuzy - Gwardia Koszalin 0:3 (0:0), Chemik Police - Energetyk Gryfino 0:0, Błękitni Stargard Szczeciński - Koral Dębnica 3:1.