Gdańska pływaczka mistrzynią Polski U14

10 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Klaudia Skibiak (z lewej) w Olsztynie zdobyła trzy różne medale w pływaniu stylem dowolnym. Jej klubowa koleżanka Zuzzanna Herasimowicz (z prawej) otarła się o podium w finale na 200 m stylem motylkowym. Klaudia Skibiak (z lewej) w Olsztynie zdobyła trzy różne medale w pływaniu stylem dowolnym. Jej klubowa koleżanka Zuzzanna Herasimowicz (z prawej) otarła się o podium w finale na 200 m stylem motylkowym.

Klaudia Skibiak została zimową mistrzynią Polski juniorów młodszych do lat 14 w pływaniu na 200 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka Dwójki Morena Gdańsk podczas mistrzostw w Olsztynie w tej samej konkurencji zdobyła także srebro na 400 m i brąz na 800 m. Ponadto o podium otarły się jej klubowa koleżanka Zuzanna Herasimowicz i Agnieszka Bylińska z Żabianki Gdańsk.

Zmagania w olsztyńskiej pływalni Aquasfera trwały trzy dni. W mistrzostwach udział brało blisko 600 zawodników reprezentujących 138 klubów z całego kraju. Już pierwszego dnia rywalizacji po złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolny sięgnęła Klaudia Skibiak. Zawodniczka Dwójki Morena Gdańsk ukończyła wyścig z czasem 2:07.85. Początkowo traciła nieco do ostatecznie drugiej Patrycji Szymczak z Manty Kochłowice (2:08.28), ale znakomity finisz zapewnił jej wygraną.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW (.PDF)

Drugiego dnia po równie zaciętej walce do ostatnich metrów Klaudia zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w swojej kategorii na dwa razy dłuższym dystansie. Ukończyła wyścig z bardzo dobrym czasem 4:26.42. Do złotego medalu, który padł łupem Zuzanny Trambowicz z Bydgoszczy zabrakło jej tylko 0:00:17! Trzecia była Natalia Piękoś z Łodzi (9:14.47). O podium w tej kategorii otarła się klubowa koleżanka gdańszczanki Zuzanna Herasimowicz (4:34.01).

Trzeciego dnia Skibiak podjęła walkę na najdłuższym dystansie 800 m, także stylem dowolnym. Po wyczerpującym wyścigu do swojej kolekcji dołożyła brązowy medal, a przy okazji poprawiła aż o 11 sekund swój życiowy rekord na tym dystansie. Konkurencje tym razem zdeklasowała Trambowicz (9:08.35), a druga była Piękoś (9:14.47).

Blisko czwartego medalu dla Gdańska była także Agnieszka Bylińska. Zawodniczka UKS Żabianka w finale na 200 m stylem motylkowym zajęła czwartą lokatę z czasem 2:28.45. Do podium 0:00.84.

W klubowej klasyfikacji medalowej triumfował UKS G-8 Bielany(7 złotych medali, 3 srebrne, 4 brązowe). Krążki wywalczone przez Skibiak dały Dwójce Morena piętnastą pozycję.