Trzy punkty na wagę utrzymania?

28 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Abdou Razack Traore zdobył zwycięskiego gola dla Lechii w Łodzi, a pod koniec meczu spudłował z karnego. Abdou Razack Traore zdobył zwycięskiego gola dla Lechii w Łodzi, a pod koniec meczu spudłował z karnego.

Piłkarze Lechii odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, a po raz drugi triumfowali pod wodzą Pawła Janasa. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Widzew Łódź 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktu zdobył Abdou Razack Traore, ale pod koniec meczu skazał siebie i kolegów na dodatkowe kilka minut nerwów, bo spudłował z karnego. Ten sukces bardzo przybliżył biało-zielonych do utrzymania w ekstraklasie, ale nie można jeszcze świętować, gdyż ŁKS Łódź nie przegrał w Chorzowie i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek różnica nad strefą spadkową wynosi pięć punktów.

Mielcarz - Bartkowski, Ukah, Bieniuk, Abbes - Kaczmarek, Pineiro, Panka, Broź - Rybicki - Matusiak
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz) oraz Ignasiewicz, Daszkiewicz
Widzów: 4500
Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetjan - Surma - Traore, Machaj, Nowak, Wilk - Grzelczak
  • 46' Pinheiro Zmiany Oziębała
  • 46' Rybicki Zmiany Okachi
  • 73' Bartkowski Zmiany Ben Radhia
  • 46' Machaj Zmiany Bajić
  • 75' Wilk Zmiany Deleu
  • 79' Grzelczak Zmiany Pietrowski
  • 13' Traore
  • 71' Bieniuk
  • 72' Ukah
  • 48' Bąk
  • 59' Traore

Trenerski dwugłos na pomeczowej konferencji prasowej:
Paweł Janas
(Lechia): Mecz nie był piękny, ale w naszej sytuacji najbardziej liczą się punkty. Szkoda przestrzelonego karnego, bo uniknęlibyśmy nerwów w końcówce spotkania. Dziękuję piłkarzom, że potrafili wygrać w takim stresie, a także w upale, w którym przyszło grać

Radosław Mroczkowski (Widzew): Moi zawodnicy nie oddali tego meczu, ale zagrali żenująco słabo. Gdybym miał w przerwie więcej zmian, to dokonałbym nawet 7-8. Mogę tylko przeprosić za postawę zespołu.

Trener Janas zdecydował się dokonać aż czterech zmian w "11" w porównaniu z ostatnim meczem ze Śląskiem, po chorobach do gry wracają obrońcy Bąk (LECHIA) i Janicki (LECHIA), a po kontuzji do bramki wejdzie Małkowski (LECHIA), w drugiej linii Machaj (LECHIA) zastąpi Bajicia, który w ostatnich dniach miał kłopoty żołądkowe. Dla Mateusza to pierwszy mecz w "11" od września ubiegłego roku
w Widzewie trzy zmiany w porównaniu z bezbramkowym remisem na wyjeździe z Cracovią. Na środek obrony wrócił Ukah (WIDZEW), a w drugiej linii wystąpią Rybicki i Abbes (WIDZEW). Piłkarze zagraniczni wracają do gry po pauzie za żółte kartki
Co ciekawe obie drużyny mają kłopoty z wygrywaniem, a ostatnie zwycięstwo odnieśli w potyczkach z Bełchatowem, Lechia wygrała na wyjeździe z tym rywalem w 24. kolejce 3:1, a Widzew u siebie 1:0, ale w 21. kolejce. Po tym spotkaniu łodzianie zanotowali trzy porażki, a następnie trzy remisy
tak jak zapowiadaliśmy w obu drużynach piłkarze, którzy poprzednio grali po przeciwnych stronach barykady, Lechia ma byłych widzewiaków Grzelczaka (LECHIA) i Maderę (LECHIA), a Widzew eksgdańskich piłkarzy. Kaczmarka i Bieniuka (WIDZEW). Grzelczak, który jest wychowankiem Widzewa, dostał od kibiców kwiaty i upominek
Lechia dzisiaj na biało, Widzew na czerwono
stan boiska pozostawia wiele do życzenia, niewiele na nim jest trawy
1'
mecz rozpoczął Widzew
1'
od razu próba strzału Grzelczaka (LECHIA), ale zablokowana
3'
pierwszy róg dla Lechii
3'
dośrodkowanie Nowaka (LECHIA) niezbyt precyzyjne, ale Lechia utrzymała się przy piłce, bo przed polem karnym doszedł do niej Wilk (LECHIA)
3'
koniec akcji Lechii, przed "16" piłkę stracił Grzelczak (LECHIA)
4'
pierwsze minuty pod dyktando Lechii, kolejny atak zakończony po niecelnym podaniu Grzelczaka (LECHIA) do Traore (LECHIA)
5'
Madera (LECHIA) wybił piłkę na róg dla Widzewa
5'
po dośrodkowaniu Kaczmarka dobrze interweniują obrońcy
6'
Mielcarz (WIDZEW) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Nowaka (LECHIA)
7'
Surma (LECHIA) protestuje, ale sędzia uznał, że był faul na Kaczmarku, wolny tuż obok "16" Lechii
8'
groźny strzał Pinheiro. Słupek uratował Lechię!
12'
od kilku minut gra w środku boiska
13'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore. Gdańszczanie chyba uśpili gospodarzy, próbował zaatakować Surma, spod jego nóg została wybita piłka przez Pinheiro, a Traore spokojnie uderzył z około 20 metrów do siatki
15'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA)
18'
zbyt mocne dośrodkowanie Kaczmarka, Małkowski (LECHIA) rozpocznie od bramki
19'
po dośrodkowaniu Nowaka (LECHIA) z wolnego Bieniuk (WIDZEW) wybił piłkę na róg
20'
próbował strzelać Wilk (LECHIA), ale piłka po rykoszecie wytraciła impet i pewnie złapał ją Mielcarz (WIDZEW)
21'
dwa z rzędu rogi dla Widzewa
21'
Lechia dobrze w defensywie, piłka wybita daleko od własnego pola karnego
22'
dobry pressing Lechii, Widzew miał kłopoty z wyjściem z własnej połowy
23'
kolejny róg dla Widzewa
23'
strzał Bartkowski (WIDZEW) z dystansu obok bramki
24'
długa piłka do Matusiaka (WIDZEW), ale od napastnika Widzewa szybszy Małkowski (LECHIA)
25'
obie drużyny mają kłopoty ze stworzeniem groźnej sytuacji podbramkowej, Lechia czeka na kontry, a Widzew jest nieporadny w ataku pozycyjnym
26'
Dobra akcja Wilka (LECHIA), dobranie w pole karne, ale Nowak (LECHIA) nie zdołał pokonać Mielcarza (WIDZEW)
28'
sprzed pola karnego strzelał Matusiak (WIDZEW), piłka obok bramki Lechii
29'
szybka kontra Lechii, Traore (LECHIA) zdecydował się skończyć ją szybko strzałem, ale uderzył wysoko nad poprzeczką
30'
na spalonym Wilk (LECHIA), szkoda, bo mógł być sam na sam z bramkarzem
32'
znów walka przeniosła się w środkowe rejony boiska
34'
Wilk (LECHIA) zagrał ręką, ale obyło się bez kartki, na szczęście dla niego, bo ma już trzy kartoniki i każdy kolejny to przymusowa pauza
34'
niecelny strzał Kaczmarka
35'
Mielcarz (WIDZEW) nie dał się zaskoczyć Traore (LECHIA)
35'
Grzelczak (LECHIA) mógł poprawić wynik po błędzie Ukaha (WIDZEW), jednak zwlekał z oddaniem strzału i Bieniuk (WIDZEW) zdążył piłkę skierować na róg
36'
Hajrapetjan (LECHIA) zablokował Brozia (WIDZEW), róg dla Widzewa
37'
Kaczmrek bije kornery z obu stron boiska
37'
niecelny strzał Brozia (WIDZEW)
37'
Grzelczak (LECHIA) próbował dojść do daleko wybitej od bramki Lechii piłki, ale popchnął Bartkowskiego (WIDZEW), co nie uszło uwadze sędziemu
39'
kolejny róg dla Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki Widzewa
41'
znów słabszy fragment meczu, kopanina w środku boiska
42'
Bąk (LECHIA) przerwał atak Rybickiego (WIDZEW) i Panki (WIDZEW), Małkowski (LECHIA) nie mógł łapać piłki, zgrywanej przez obrońcę, a zatem od razu wykopnął ją nogą
43'
znów dobrze w obronie Bąk (LECHIA), który naprawił błąd Hajrapetjana (LECHIA)
44'
kibice skandują "Widzew", aby pomóc, bo gra gospodarzom się nie klei
45'
sędzia nic nie doliczył, koniec pierwszej połowy
45'
gwizdy żegnają piłkarzy Widzewa
LECHIA PROWADZI DO PRZERWY 1:0
46'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pinheiro, w jego miejsce wchodzi Oziębała.
46'
WIDZEW przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rybicki, w jego miejsce wchodzi Okachi.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Bajić.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, w przerwie były aż trzy zmiany, dwie w szeregach gospodarzy, gdańszczanie dokonali roszady na środku rozegrania
48'
Żółtą kartką został ukarany Bąk (LECHIA), który sfaulował Oziębałę
49'
po dośrodkowaniu z wolnego Kaczmarka dobrze interweniują obrońcy Lechii
51'
w drugiej połowie próbuje atakować Widzew, Surma (LECHIA) zachęca kolegów, aby aż tak głęboko się nie cofali
52'
i właśnie Lechia przeniosła grę na stronę Widzewa, Ukah (WIDZEW) sfaulował Grzelczaka (LECHIA)
53'
nieudany rzut wolny Lechii i szybka kontra Widzewa, po długim przerzucie Brozia (WIDZEW) fatalnie spudłował Oziębała (WIDZEW)
54'
ryzykownie Bieniuk (WIDZEW) podawał do Mielcarza (WIDZEW), ale Wilk (LECHIA) nie zdołał przejąć piłki
55'
Grzelczak (LECHIA) próbował dogrywać w polu karnym, ale zorientowali się w tym obrońcy Widzewa
56'
Oziębała (WIDZEW) miał coś do powiedzenia Bąkowi, wszedł między nich Małkowski (LECHIA) i odepchnął łodzianina, sędzia przerwał grę, przyznając wolnego Lechii, arbiter nakazał jeszcze, aby gdański bramkarz i Oziębała (WIDZEW) podali sobie ręce
58'
wiele nieporadności z obu stron, podania pod nogi rywali obu drużyn
59'
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA), który sfaulował Brozia, to już 11 karta Traore w tym sezonie, każda kolejna to pauza w kolejnej kolejce
60'
znów sfaulował Traore (LECHIA), czyżby nie chciał skończyć tego meczu, a może zagrać z Legią?
61'
Matusiak (WIDZEW) z trzech metrów pakuje głową piłkę do siatki Lechii po dośrodkowaniu Kaczmarka, ale sędzia gola nie uznaje, bo był ewidentny spalony!
64'
Lechia zbyt mocno się cofnęła, niepotrzebnie zachęca gospodarzy do ataków, bo Widzew dzisiaj gra bardzo przeciętnie
65'
Lechia przeniosła wreszcie grę na połowie rywali, dwa szybkie faule gospodarzy na Surmie (LECHIA) i Grzelczaku (LECHIA)
66'
dwukrotnie strzelał Traore (LECHIA), najpierw z wolnego trafił w Kaczmarka, a dobitkę na róg sparował Mielcarz (WIDZEW)
66'
po dośrodkowaniu z rogu Nowaka (LECHIA) Lechia utrzymuje się przy piłce
67'
Traore (LECHIA) wrzucił w pole karne do Grzelczaka (LECHIA), ale napastnik Lechii na spalonym
69'
próba ataku Lechii, ale bardzo nieudane dośrodkowanie Wilka (LECHIA)
70'
Lechia nie forsuje tempa najwyraźniej zadowolona z wyniku, Widzew nie ma pomysłu jak doprowadzić do wyrównania, jednak w grze jest sporo nieporadności, że w każdej chwili może paść bramka
71'
atak Nowaka (LECHIA) i Traore (LECHIA), ale Mielcarz (WIDZEW) się w tym zorientował i złapał piłkę
71'
Piłka na połowie Lechii, ale arbiter odczekał na odpowiedni moment, aby ukarać żółtą kartką Bieniuka (WIDZEW), który wcześniej faulował Grzelczaka
72'
Żółtą kartką został ukarany Ukah (WIDZEW), który bez pozwolenia arbitra opuścił boisko, aby... napić się
73'
WIDZEW przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Bartkowski, w jego miejsce wchodzi Ben Radhia. To roszada na boku obrony
74'
Oziębała (WIDZEW) próbował przelobować Małkowskiego (LECHIA), ale Sebastian pewnie złapał piłkę
75'
Traore (LECHIA) wywalczył róg
75'
LECHIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Wilk, w jego miejsce wchodzi Deleu.
76'
tym razem Lechia krótko z rogu, Nowak (LECHIA) z Traore (LECHIA), ale kończy się na rzucie z autu, bo Oziębała (WIDZEW) wybił piłkę poza boisko
77'
najwyraźniej Lechia zamierza bronić wyniku, Deleu (LECHIA) zajął miejsce w drugiej linii, a zatem pięciu nominalnych obrońców obecnie w gdańskiej drużynie
78'
Przerwa, aby udzielić pomocy Grzelczakowi (LECHIA), który w starciu z Ukahem (WIDZEW) skręcił staw skokowy
78'
napastnik Lechii pokazuje, że potrzebna jest zmiana
79'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
79'
nie ma już wątpliwości, Lechia zamierza się bronić wyniku, pomocnik wszedł za napastnika, zapewne teraz w ataku operować będzie Traore (LECHIA)
80'
czujnie Małkowski (LECHIA), przejął długą piłkę, która była podawana do Matusiaka (WIDZEW)
80'
niecenzuralne okrzyki kibiców gospodarzy pod adresem Lechii
83'
nic ciekawego nie dzieje się na boisku, Lechia czeka na końcowy gwizdek, Widzew nie jest w stanie zmienić wyniku
84'
strzelał głową Oziębała (WIDZEW), ale bardzo lekko, piłka ledwo doleciała do Małkowskiego (LECHIA)
85'
Matusiak (WIDZEW) z dystansu strzelił, ale obok słupka
86'
Karny dla Lechii, Traore (LECHIA) faulowany w polu karnym przez Ukaha (WIDZEW)
87'
Traore (LECHIA) strzelił z karnego nad poprzeczką!
88'
przy 2:0 Lechia mogła spokojnie czekać na końcowy gwizdek, a tak trzeba jeszcze się podenerwować
89'
Trener Janas udziela wskazówek piłkarzom, nakazał przesunąć grę na połowę Widzewa
90'
rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, ile doliczy arbiter?
90'
trzy minuty dłużej trwać będzie ten mecz
90+1
Traore (LECHIA) próbował przelobować Mielcarza (WIDZEW), piłka nieznacznie nad poprzeczką
90+2
róg dla Widzewa, w polu karnym Lechii nawet bramkarz gospodarzy - Mielcarz (WIDZEW)
90+2
nieudany strzał Matusiaka (WIDZEW), a po chwili faul Oziębały (WIDZEW)
90+3
kolejny atak Widzewa, Kaczmarek (WIDZEW) do Oziębały (WIDZEW), ale ten nie opanował piłki, Lechia wznowi grę od bramki
90+3
KONIEC MECZU
LECHIA WYGRAŁA 1:0 I JEST BARDZO BLISKO UTRZYMANIA W EKSTRAKLASIE
Jeśli ŁKS przegra dzisiaj na wyjeździe z Ruchem, a Cracovia w poniedziałek nie zdobędzie choćby punktu w derbach Krakowa z Wisłą to wówczas utrzyma ekstraklasę bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek

Pozostałe wyniki 28. kolejki:
Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:0 (0:0), Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0), PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 0:2 (0:2), Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 2:2 (1:2), Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0), Wisła Kraków - Cracovia 1:0 (1:0).

Opinie (347) ponad 50 zablokowanych

• Gratulacje z Gdyni (6)

Jutro Areczka wygrywa i widzimy sie na debrach.

Pozdro

• 121 115

• ale my nie spadamy także sorki chyba nie (1)