Trzy strzały - dwa gole rywali

11 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Lechii walczyli ale nie zdołali uzyskać nawet punktu. Na zdjęciu Maciej Rogalski. Piłkarze Lechii walczyli ale nie zdołali uzyskać nawet punktu. Na zdjęciu Maciej Rogalski.

Piłkarze Lechii mieli optyczną przewagę w meczu u siebie z GKS Bełchatów, ale z boiska zeszli pokonani 1:2 (1:1). Goście niczym bokser punktowali, gdyż oddali na gdańską bramkę zaledwie trzy strzały, ale aż dwa zamienili na bramkę. Biało-zielonym znów zabrakło skuteczności i tym samym trenerski debiut Tomasza Kafarskiego okazał się nieudany, choć jego ekipa bardziej walczyła niż ta Jacka Zielińskiego.

Surma 45 - Popek 14, Nowak 74.

LECHIA: Kapsa - K.Bąk, Wołąkiewicz, Ćvirik, Mysona - Wiśniewski, Piątek (46 Manuszewski), Bajić (58 Kowalczyk), Surma, Rogalski (80 Kaczmarek) - Zabłocki.

GKS: Sapela - Lacić, Cecot, Drzymont, Popek - Wróbel (82 Janus), Rachwał, Gol, Cetnarski (65 Mihalevsky), Chwalibogowski (46 Nowak) - Ujek.

Sędzia: Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: K. Bąk, Rogalski, Kapsa, Manuszewski (Lechia), Cecot, Lacić (GKS). Widzów: 9 000.

Trener Kafarski dokonał istotnych zmian w składzie w porównaniu z "11", która rozpoczynała mecz przed tygodniem w Wodzisławiu. Miejsca na boisku obroniło zaledwie czterech piłkarzy (Kapsa, Wołąkiewicz, Wiśniewski, Surma), a dwóch kolejnych musiało przesunąć się na pozycjach (K.Bąk, Ćvirik). Największą niespodzianką było posadzenie na ławce Pawła Pęczaka, a także odesłanie do rezerwy obu piłkarzy sprowadzonych przed sezonem z Korony Kielce (Kaczmarek, Kowalczyk), czyli klubu, w którym przed przyjściem do Lechii pracował Jacek Zieliński.

W pierwszej połowie Lechia miała dużą przewagę, ale prowadzenie zdobył... GKS. W 14. minucie Mateusz Cetnarski wykonał rzut wolny z okolic linii środkowej. Długie dośrodkowanie trafiło na głowę Jacka Popka, który z około pięciu metrów strzelił gola. Przed przerwą bełchatowianie oddali jeszcze tylko jedno uderzenie na gdańską bramkę. Tym razem Cetnarski uciekł prawą stroną i wrzucił na głowę Mariusza Ujka. Całe szczęście, że jedyny napastnik gości w tej odsłonie w idealnej sytuacji przestrzelił.

Lechia początkowo największe zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry. W 10. minucie po wrzutce Karola Piątka z bliska strzelali Peter ĆvirikKrzysztof Bąk, ale ich strzały były blokowane. Natomiast w 18. minucie Maciej Rogalski wrzucił na głowę Bąka, ale ten fatalnie spudłował.

Może dlatego w 34. minucie Piątek z wolnego zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę. Łukasz Sapela wybił piłkę do boku. Po chwili niecelnie uderzał jeszcze Piotr Wiśniewski.

Dopiero gdy sędzia pokazał, że przedłuża pierwszą połowę o dwie minuty, Lechia wyrównała. Kapitalny uderzeniem z okolic linii pola karnego popisał się Łukasz Surma.

Druga połowa poderwała kibiców z miejsc pierwszy raz w 50. minucie. Najpierw o mały włos Paweł Kapsa nie wrzuciłby sobie piłki do siatki po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla, a w odpowiedzi ładną akcję gospodarzy zakończył strzał Rogalskiego. Sapela odbił piłkę przed siebie, ale nikogo nie było na dobitkę.

Podobnie bramkarz GKS niepewnie interweniował w 63. minucie, ale znów nikogo nie było, kto by wepchnął "wyplutą" przez niego futbolówkę do siatki. Tym razem po dośrodkowaniu z kornego Arkadiusza Mysony głową strzelał Maciej Kowalczyk.

W 74. minucie odżyły demony z meczu z Polonią Bytom. Znów w obronie ograny został Bąk. Tym razem minął go Dawid Nowak i strzelił nie do obrony. Lechia od razu mogła odbić wynik. W polu karnym rywali padł Zabłocki, który reklamował, że był podcinany przez Sapelę.

Tabela wprowadzona: 2009-04-14

Pozostałe wyniki 23. kolejki: ŁKS Łódź - Arka Gdynia 3:0 (1:0), Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 1:3 (1:2), Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (0:1), Piast Gliwice - Lech Poznań 1:2 (0:1), Polonia Bytom - Odra Wodzisław 1:1 (1:1), Legia Warszawa - Cracovia 4:0 (3:0).

• (2)

do 7 ligi hi hi

• 41 45

• (1)

yes yes tes

połączeni w bólu trójmiejscy kibicy z utęsknieniem oczekujący kolejnych derby już w drugiej lidze

• 5 5

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• znów Nowak (2)

w 4 meczu z rzędu, w tym trzecim w ekstraklasie Nowak zapewnia zwycięstwo piłkarzom Bełchatowa

• 36 4

• jest plus - mniej smierdzącego bydła w białozielonych szalikach na mieście

• 6 14

• o czym mowimy

gra lepsza niż poprzednio w innych spotkaniach ,widać coś na tak ale nie mona z 15 akcji 100 % strzelać 1 bramki panowie to nie wina trenera ale naszych grajków