Pożegnanie Gdyni z Ligą Mistrzyń

10 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia znów rozbiły się w Lidze Mistrzyń. Na zdjęciu Patrycja Kulwińska, która zdobyła 6 bramek, próbująca dojść do podania Aleksandry Zych. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia znów rozbiły się w Lidze Mistrzyń. Na zdjęciu Patrycja Kulwińska, która zdobyła 6 bramek, próbująca dojść do podania Aleksandry Zych.

W ostatnim meczu Ligi Mistrzyń w Gdynia Arena piłkarki ręczne miejscowego Vistalu przegrały z Nykobing Falster HB 28:36 (10:15). Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej postraszyły rywalki tylko na początku drugiej połowy, gdy wyciągnęły na 18:18. Niestety, w ciągu kolejny 7 minut straciły aż 9 bramek z rzędu. Piąta porażka definitywnie przekreśla szanse mistrzyń Polski na awans do drugiej fazy rozgrywek i to bez względu na wyniki trzech meczów, które pozostały do zakończenia rywalizacji w grupie A.

Nykobing Falster HB Nykobing Falster HB
Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Błaszkowska, Gutkowska 2, Janiszewska 6, Kowalczyk, Kozłowska 4, Kulwińska 6, Machado-Matieli 1, Pękala 2, Stanulewicz, Szarawaga 4, Zych 1, Uścinowicz 2, Śliwińska
Sędziowie: Antic, Jakovljevic (oboje Serbia)
Widzów: 600
Greve, Soerensen - Ikehara 3, Iversen 5, C.Kristiansen 2, K.Kristiansen 5, Lagerquist 4, Merg 1, Nielsen 3, Olsen, Wallen 2, E.Westberg, J.Westberg 11

19.11, 16 CSM - VISTAL

przypomnijmy, że do drugiej fazy awansują trzy najlepsze drużyny z grupy. Vistal na razie zamyka tabelę bez żadnego zdobytego punktu

Tabela grupy A Ligi Mistrzyń po 4 kolejkach:

3. Nykobing Falster 4 2 0 2 104:109 4
4. Vistal Gdynia 4 0 0 4 85:119 0
Aby zachować teoretyczne szanse na awans, Vistal musi osiągnąć korzystniejszy bilans dwumeczu z Nykobing, który obecnie zajmuje 3. miejsce. W Danii rywalki wygrały 27:21

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ VISTALU W DANII
tamten mecz kontuzją okupiła Joanna Kozłowska (VISTAL Gdynia) . Tym bardziej rozgrywającej Vistalu zależy na rewanżu

KOZŁOWSKA: NIE SPUSZCZAMY GŁÓW. PRZECZYTAJ WYWIAD Z PIŁKARKĄ RĘCZNĄ VISTALU I REPREZENTACJI POLSKI
Vistal nadal bez Borysławskiej i Łabudy
Nykobing także nie w pełnym składzie. Duńska drużyna tego dnia dysponuje 13 zawodniczkami
1'
rozpoczął Vistal. Gdynianki w niebieskich strojach. Rywalki na żółto-niebiesko
2'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
wykluczenie
2'
J.Westberg (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę.
2'
Zych (VISTAL Gdynia) nie wykorzystała karnego
3'
[0:1] Bramkę zdobywa Iversen (Nykobing Falster HB) w osłabieniu
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
5'
[1:2] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB) od razu po powrocie z ławki kar
6'
kolejne szanse dla przyjezdnych, ale nieskuteczne rzuty Iversen (Nykobing Falster HB) i K.Kristiansen (Nykobing Falster HB)
7'
[2:2] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
8'
[2:3] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB) po dobitce rzutu karnego J.Westberg
9'
[3:3] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
9'
[3:4] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
11'
[3:5] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
12'
[3:6] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB).
12'
[3:7] Bramkę zdobywa Iversen (Nykobing Falster HB).
12'
łatwe bramki rywalem po kontrach, gdyż nieskutecznie rzucały Szarawaga (VISTAL Gdynia) i Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
13'
[4:7] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
14'
[4:8] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
14'
J.Westberg (Nykobing Falster HB) na razie 3 trafione z 4 rzutów, a w odpowiedzi myli się Zych (VISTAL Gdynia)
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
16'
obie drużyny rzucały po 12 razy. Kto skuteczniej, pokazuje tablica wyników
16'
[5:9] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
czas
17'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia), gdyż Lagerquist przed chwilą blisko 10 bramki. Trener Truszyńska musi szybko podpowiedzieć podopiecznym receptę na podprawienie ofensywy, a przede wszystkim na takie kończenie ataków, by nie szły po nich kontry rywalek
18'
[6:9] Machado-Matieli
19'
[6:10] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB). To jej 4 trafienie
19'
[7:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
20'
[7:11] Bramkę zdobywa Ikehara (Nykobing Falster HB).
20'
[8:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
20'
bardzo dobre minuty obrotowej Vistalu. 3 bramki w ciągu 4 minut rzuciła
21'
[8:12] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB).
22'
bez bramek po akcjach Stanulewicz (VISTAL Gdynia) i Machado-Matieli (VISTAL Gdynia)
23'
[8:13] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
23'
przyjezdne mają około 70 procent skuteczności w ataku, Vistal około 40
25'
[9:13] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
25'
obrotowe Szarawaga (VISTAL Gdynia) i Kulwińska (VISTAL Gdynia) zdobyły łącznie 6 bramek
26'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) rzuca w poprzeczkę
26'
[10:13] ale szybko się poprawia i bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
28'
[10:14] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
28'
Pękala (VISTAL Gdynia) też nie trafia. Kłopoty z rzutem z drugiej linii po miejscowej stronie
29'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) też nieskutecznie. Dobrze, że w ataku nie idzie też E.Westberg (Nykobing Falster HB), bo przewaga gości byłaby już znaczna
30'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) znów nieskutecznie. Na razie zdobyła 2 bramki na 9 prób rzutu
30'
[10:15] Bramkę zdobywa C.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 10:15
Skuteczność, a właściwie jej brak sprawia, że Vistal wyraźnie przegrał pierwszą połowę. Co z tego, że gdynianki nawet oddały o jeden rzut więcej od rywalek (25:24), skoro tylko 10 z nich znalazło drogę do siatki. Miejscowe bazują na trafieniach obrotowych, które zaliczyły ich już 6. Natomiast bez żadnej bramki skrzydłowe oraz na niskim procencie skuteczności rozgrywające.
w drużynie przyjezdnej najskuteczniejsze: J.Westberg (Nykobing Falster HB) 5 bramek oraz K.Kristiansen (Nykobing Falster HB) i Ikehara (Nykobing Falster HB) po 3
w Vistalu po 3 bramki obrotowych: Kulwińskiej (VISTAL Gdynia) i Szarawagi (VISTAL Gdynia), 2 Uścinowicz (VISTAL Gdynia) oraz po 1 Machado-Matieli (VISTAL Gdynia) i Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
31'
drugą połowę rozpoczął Nykobing. Ta drużyna ma świadomość, że wygrywając w Gdyni, zapewni sobie awans do 2 fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń
31'
[10:16] Bramkę zdobywa Iversen (Nykobing Falster HB). Ta zawodniczka otworzyła rejestr bramkowy także w pierwszej połowie
32'
[11:16] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
33'
[12:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
33'
aż do 33 minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę ze skrzydła gdynianek
34'
J.Westberg (Nykobing Falster HB) i K.Kristiansen (Nykobing Falster HB) mylą się w ataku rywalek
35'
[12:17] Bramkę zdobywa Nielsen (Nykobing Falster HB).
wykluczenie
35'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Nielsen przy rzucie
37'
[13:17] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia) w osłabieniu
37'
[13:18] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB) w przewadze
37'
[14:18] Bramkę z karnego zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia), która kilkanaście sekund wcześniej wróciła z kary
38'
[15:18] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
38'
Wallen (Nykobing Falster HB) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż przy rzucie faulowała Zych
39'
[16:18] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) w przewadze
40'
[17:18] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
czas
41'
Przerwa na żądanie (Nykobing Falster HB).
41'
są bramki z drugiej linii na znacznie wyższej skuteczności niż przed przerwą i od razu mamy kontaktową bramkę
41'
J.Westberg (Nykobing Falster HB) też nie zdobywa bramki
42'
[18:18] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) i doprowadza do wyrównania
42'
8:3 dla Vistalu biorąc pod uwagę tylko 2 połowę
42'
8 trafiony z 9 rzutów Vistalu po przerwie!
42'
[18:19] Bramkę z karnego zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
42'
7 bramka J.Westberg (Nykobing Falster HB)
wykluczenie
42'
Gutkowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na J.Westberg
43'
[18:20] Bramkę zdobywa Nielsen (Nykobing Falster HB) w przewadze
45'
nieskuteczne rzuty Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i Ikehary (Nykobing Falster HB), a siły już się pod względem liczebności wyrównały
46'
[18:21] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
47'
[18:22] Bramkę zdobywa Iversen (Nykobing Falster HB).
47'
[18:23] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB).
47'
w ciągu 16 sekund 2 bramki dla przyjezdnych!
czas
47'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Truszyńska przerywa grę, gdyż po dojściu na remis, jej podopieczne zupełnie się pogubiły i zainkasowały 5 bramek z rzędu
48'
[18:24] Bramkę zdobywa Iversen (Nykobing Falster HB).
48'
[18:25] Bramkę zdobywa Nielsen (Nykobing Falster HB).
48'
chwilę wcześniej bramki nie zdobyła Szarawaga (VISTAL Gdynia). A szkoda, że gdy zaczęło iść rozgrywającym, to brakuje bramek z koła. Widać duńska drużyna wyciągnęła wnioski z 1 połowy, gdy z tej pozycji dała się zaskoczyć aż 6 razy
49'
[18:26] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB).
49'
[18:27] Bramkę zdobywa Wallen (Nykobing Falster HB).
50'
[19:27] Bramkę z karnego zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia), przerywając serię 9 bramek z rzędu rywalek
50'
[19:28] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
51'
[20:28] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
52'
[20:29] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
52'
[21:29] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia).
53'
już bez obrony z obu stron, aby tylko więcej rzucić bramek, wymiana ciosów
53'
[21:30] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
53'
[22:30] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
54'
[22:31] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB).
54'
[23:31] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
54'
[23:32] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
55'
[24:32] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
55'
[24:33] Bramkę zdobywa J.Westberg (Nykobing Falster HB).
56'
[25:33] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
57'
[25:34] Bramkę zdobywa K.Kristiansen (Nykobing Falster HB).
57'
[26:34] Bramkę zdobywa Pękala (VISTAL Gdynia).
57'
[26:35] Bramkę zdobywa Merg (Nykobing Falster HB).
58'
[27:35] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
59'
[27:36] Bramkę zdobywa Lagerquist (Nykobing Falster HB).
60'
[28:36] Bramkę zdobywa Pękala (VISTAL Gdynia).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ OSTATNI MECZ PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ W LIDZE MISTRZYŃ 28:36
Vistal najwyraźniej rozdrażnił Nykobing swą zuchwałością. Gdy gospodynie doprowadziły do wyrównania 18:18, przyjezdne znów wzięły się solidnie do pracy. Między 42. a 49. minutą zdobyły 9 bramek z rzędu i nie było już wątpliwości, kto wygra to spotkanie. Później obie drużyny urządziły sobie "strzelnicę". Dlatego w ostatnich 11 minutach obejrzeliśmy aż 18 bramek.

• Zderzenie poziomów polskiej ligi z europejskim wyjątkowo bolesne

Była już tylko 1 bramka różnicy i wtedy Dunki znów pokazały różnicę. Szybkość rozegrania akcji, zmienność pozycji, myślenie na boisku... Panowanie na parkiecie i na trybunach, gdzie był KK czy ci nowi śmieszni czy gniewni?! I tradycyjne ostatnio pustki na widowni...

Na plus dobra gra Kasi janiszewskiej i okresami Patrycji Kulwińskiej i Joasi Szarawagi. Znów zagubione Zych i Matieli a przecież one powinny stanowić o sile drużyny.

• 22 2

• Wyrzucanie pieniędzy z kasy miejskiej (1)

Komuś zachciało się podróżować po Europie za pieniądze miasta bo walką sportową tego blamażu nazwać nie można.

• 15 14

• Sponsorów nie miasta

• 1 7

• Walka Ambicja Ciierpliwość (3)

Brawo Brawo Brawo
    Za mecz walki, za szybką grę, za ambicje i grę do końca meczu
    Dodatkowe wyróżnienie za cierpliwość i grę z koleżankami dla skrzydłowych to już standard 1 pilka do skrzydła w całym meczu trzeba byc aniołem aby czekać tak długo na podanie

• 12 12

• na poważnie to piszesz?

Kobieta, wiadomo, bardziej patrzy sercem ale i to powinno mieć swoje granice.

• 6 2

• Cierpliwosc

Brawo za cierpliwość ze tak długo czekają na pilke !!!! Ten zespół - rozgrywające grające w reprezentaci chyba po prostu nie potrafią , brak im tej umiejętności,podać piłkę dalej ale to obserwujemy od nastu meczy nie był wyjątek KPR

• 11 0

• Skrzydła

Zgadzam się. Mieć takie skrzydełka i ich nie wykorzystywać..

• 8 1

• (4)

Który Polski zespół by wytrzymał takie tempo meczy?

• 7 10

• (3)

Lekcja piłki ręcznej w Gdyni była.
      To pokazało jaki mamy poziom.
      Iwo uciekła do Lublina aby zagrać w EHF LM i trafiła tu do Gdyni w roli spikera.
      Ani jeden zespół nic nie ugrał w którym grała.
      Trzeba podziękować za walkę.

• 10 4

• Poziom E-klasy to jedno a głupota zarządu to drugie . (2)

Za tą kompromitacje której zostały poddane zawodniczki Vistalu obciążam tylko i wyłącznie zarząd klubu a szczególnie prezesa . Już po zakończeniu poprzedniego sezonu ostrożności prezesowi wystarczyło tylko na tyle aby nie kontraktować nowych zawodniczek , bo miał już taką wiedzę , że nie będzie kasy ze względu na kłopoty finansowe sponsora . Zagrał vabank , licząc chyba tylko na fart i zgłosił drużynę do rozgrywek LM nie mając na nie kasy i licząc tylko na cud ,że znajdzie się bogaty wujek i sypnie kasą , ale się przeliczył . Drużyna mało że kompromituje się na arenie między narodowej to jeszcze ledwie przędzie w E-klasie . Jeżeli nie znajdzie się sponsor strategiczny w miejsce Vistalu to będzie koniec tej drużyny już po tym sezonie o ile się do tego czasu zawodniczki nie zbuntują i nie zerwą kontraktów z winy klubu już w przerwie pomiędzy rundami . Czarny scenariusz ale bardzo realny !!!

• 12 5

• (1)

Czarny scenariusz to powtórka z Łączpolu czyli likwidacja zespołu
          wersja optymistyczna to odejście wszystkich reprezentantek i granie po kosztach tak jak Spójnia Gdynia

• 10 1

• Sponsor to nawet wdzięczności ze strony zawodników nie uświadczy, wiec trudno sie dziwić, ze brakuje kasy.

• 0 4

• Zredukować pensje tym ciamajdom (1)

Brawa to należą się dla tych nielicznych kibiców, którym jeszcze chce się oglądać te żenujące "widowiska".

• 12 15

• A może trochę z innej beczki ?

A może by tak wpierw wypłacić zaległości ? A "ciamajdy " to siedzą w zarządzie klubu !!!

• 5 5

• Gorzkie żale i irytacja kibiców. (1)

Czego się spodziewaliście ??
    Od początku pisałem, że ta "przygoda" to będzie porażka wizerunkowa,
    natomiast efekt szkoleniowy wątpliwy.
    Oczywiście, klub z dużym budżetem mógłby sobie pozwolić na wycieczki po Europie dla nauki,
    jednak w sytuacji, gdzie każdy grosz się liczy można było te środki wydać dużo lepiej.
    Niestety zwyciężyły ambicje i wizja wielkości.
    Nie wiem czy w takiej sytuacji uda się pozyskać dużego sponsora, który zapewni byt klubowi w kolejnych latach.
    Pozostaje znowu liczyć na łut szczęścia i sukcesy w naszej słabej lidze.

• 11 4

• Czyli według ciebie lepiej byłoby zrezygnować z udziału w LM, a może i nie zdobywać mistrzostwa w zeszłym sezonie?

• 1 5

• Bardzo słaby mecz (2)

Nas 15 pod halą z transparentne dla starego KK

• 1 6

• Nowi śmieszni raczej niz gniewni (1)

• 4 1

• Kto ich widział kto co kolwiek o nich wie?