Vistal rozbił Start w Elblągu

23 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Monika Kobylińska trafiała w momentach, gdy Vistal budował przewagi w meczu ze Startem. Monika Kobylińska trafiała w momentach, gdy Vistal budował przewagi w meczu ze Startem.

Minione play-off przyzwyczaiły nas do tego, że mecze szczypiornistek Vistalu Gdynia i Startu Elbląg są zacięte. Inaczej było w niedzielę. Na boisku rywala zespół Pawła Tetelewskiego odjechał w drugiej połowie z prędkością samochodu wyścigowego i wygrał 34:26 (14:14). Dzięki temu Vistal pozostaje jedną z dwóch niepokonanych drużyn PGNiG Superligi Kobiet.

STRAT: Szywerska, Powaga - Lisewska 13, Balsam 4, Grobelska 3, Andrzejewska 3, Dankowska 2, Jędrzejczyk 1, Waga, Muchocka, Gerej, Świerżewska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 11, Janiszewska 7, Macedo 4, Kozłowska 3, Szarawaga 2, Dorsz 2, Stanulewicz 2, Matieli 1, Borysławska 1, Łabuda 1, Urbaniak

AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK POKONAŁ ENERGĘ AZS KOSZALIN 28:21

W Elblągu doszło do pierwszego, ligowego meczu Startu i Vistalu Gdynia od momentu spotkań o brązowy medal tych drużyn w poprzednim sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Były one bardzo wyrównane, a na boisku, gdzie rozgrywano niedzielne spotkanie mieliśmy wówczas dwie dogrywki. Pierwszą wygrał Start, drugą Vistal. Następnie gdynianki sięgnęły po kolejne zwycięstwa u siebie i zdobyły brązowe medale.

Bramkę za bramką oglądaliśmy na początku niedzielnego meczu. Tak było do 7 min. Wtedy dwa trafienia pod rząd zaliczyła Monika Kobylińska, jedno dołożyła Patricia Matieli i przyjezdne prowadziły 6:3. Chwilę wcześniej rzut karny obroniła Małgorzata Gapska. W 9 min. bramkarka rozpoczęła kontrę Vistalu, którą zakończyła Katarzyna Janiszewska. Przewaga gdynianek urosła do 4 bramek (4:8).

Po dobrym fragmencie gry przyszedł jednak ten gorszy. Vistal nie potrafił zaliczyć kolejnej bramki przez 7 min. W tym czasie Start uzbierał serię 4:0 i tym samym wyrównał stan spotkania (8:8). Przyjezdne stać było co prawda na kolejny zryw, a od staniu 11:11 trafiły kolejno Vitoria Macedo, Janiszewska i Kobylińska (11:11), ale kolejne trzy bramki zaliczyły elblążanki więc połowa zakończyła się remisem 14:14.

Po zmianie stron dominowała już tylko drużyna z Gdyni. Zaczęła ją celnym karnym Kobylińska. Ta sama szczypiornistka zapoczątkowała serię 3:0, po której było 18:15 dla przyjezdnych. Vistal zaczął grać w ataku na nieosiągalnym dla Startu poziomie. Kolejne dwa trafienia Kobylińskiej, w tym ładny lob z karnego, które padły na przemian z bramkami Joanny KozłowskiejJoanny Szarawagi i było już 23:16. I choć w obronie gdynianki spuściły później nieco z tonu, to w ataku wciąż pędziły jak ekspres. Przy rozstrzygniętym wyniku dalej miały ciąg na bramkę. A to zaowocowało zwycięstwem 34:26. Wynik ustaliła w ostatniej minucie Martyna Borysławska.

Wyniki 7 kolejki

• Kram Start Elbląg - VISTAL GDYNIA 26:34 (14:14)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Energa AZS Koszalin 28:21 (14:15)
  • Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 19:25 (10:12)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 26:28 (12:15)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin (przełożony 9.11)