Lechia zremisowała z Ruchem

27 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Kevin Friesenbichler ma patent na Ruch. Tak napastnika uhonorowali gdańscy kibice, gdy w debiucie w Lechii strzelił gola, który na PGE Arenie dał biało-zielonym remis z chorzowską drużyną 3:3. W piątek Austriak zdobył bramkę z karnego. Niestety, to trafienie również nie wystarczyło, by zdobyć komplet punktów. Kevin Friesenbichler ma patent na Ruch. Tak napastnika uhonorowali gdańscy kibice, gdy w debiucie w Lechii strzelił gola, który na PGE Arenie dał biało-zielonym remis z chorzowską drużyną 3:3. W piątek Austriak zdobył bramkę z karnego. Niestety, to trafienie również nie wystarczyło, by zdobyć komplet punktów.

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1 (0:1). Tuż przed przerwą z rzutu karnego swoją trzecią bramkę w ekstraklasie, a drugą strzeloną "niebieskim, zdobył Kevin Friesenbichler. Gospodarze wyrównali po zmianie stron, gdy jedenastkę po faulu Mavroudisa Bougaidisa na gola zamienił Filip Starzyński. Spotkanie pozostawiło niedosyt obu drużynom, ale przede wszystkim kibicom, którzy nie doczekali się dobrego widowiska. Biało-zieloni poprzestali zaledwie na dwóch celnych strzałach, gospodarze mieli o jeden więcej.

Putnocky - Konczkowski, Helik, Grodzicki, Oleksy - Surma, Babiarz - Kowalski, Starzyński, Zieńczuk - Visnakovs
Sędziowie: Musiał (Kraków), Listkiewicz, Mucha
Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Łukasik, Borysiuk - Makuszewski, Mila, Grzelczak - Friesenbichler
  • 46' Kowalski Zmiany Gigolaev
  • 78' Visniakovs Zmiany Efir
  • 90+2 Starzyński Zmiany Urbańczyk
  • 65' Łukasik Zmiany Możdżeń
  • 69' Friesenbichler Zmiany Nazario
  • 77' Mila Zmiany Wiśniewski
  • 57' Starzyński karny
  • 45+2 Friesenbichler karny
  • 22' Borysiuk
  • 47' Wawrzyniak
  • 57' Łukasik

KOMENTARZ TRENERA JERZEGO BRZĘCZKA PO MECZU:
Każdy punkt jest dla nas ważny, ale w tym meczu nie zagraliśmy z takim zaangażowaniem i agresją jak ostatnio. Nie jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Od tej klasy zawodników wymagam zdecydowanie więcej.

Pierwsze 40 minut było fatalne. Zostawialiśmy zbyt dużo miejsca Ruchowi. Dopiero w ostatnich 5 minutach przed przerwą zagraliśmy szybciej i agresywniej, co przyniosło gola. W drugiej połowie nie potrafiliśmy uszanować tego prowadzenia. Zbyt łatwo sprokurowaliśmy karnego.

Trener Jerzy Brzęczek zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce Lechii w stosunku do meczu z Zawiszą Bydgoszcz na PGE Arenie. Do podstawowego składu wraca Friesenbichler (LECHIA) w miejsce Colaka (LECHIA). w drugiej linii Borysiuk (LECHIA), który ostatnio wszedł po przerwie za Możdżenia (LECHIA), tym razem zagra od pierwszej minuty.
Przypomnijmy, że 31 sierpnia na PGE Arenie mecz pomiędzy Lechią a Ruchem zakończył się wynikiem 3:3. Debiutancką bramkę w ekstraklasie i to na wagę remisu w 90. minucie zdobył wówczas Friesenbichler (LECHIA). Relację z tego spotkania przeczytasz tutaj.
Ławka rezerwowych Lechii: Budziłek, Gerson, Możdżeń (LECHIA), Colak (LECHIA), Wiśniewski (LECHIA), Nazario (LECHIA) i po raz pierwszy wiosną Vranjes, który dwa pierwsze mecze mógł obejrzeć jedynie z trybun
Ławka rezerwowych Ruchu: Skaba, Efir, Gigolaev, Mazek, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk
Przypomnijmy, że gospodarze grają dziś bez Grzegorza Kuświka, strzelca 9 bramek w tym sezonie. Najlepszy snajper chorzowian pauzuje za kartki.
Piłkarze pojawiali się już na boisku
Spotkanie poprzedza minuta ciszy w związku ze śmiercią legendarnego dziennikarza sportowego Bohdana Tomaszewskiego.
1'
Początek meczu
2'
Pierwszy atak Ruchu i zablokowany strzał Zieńczuka (RUCH)
3'
Akcja Lechii prawą stroną powstrzymana przez obrońców Ruchu
4'
Starzyński (RUCH) uderza zza pola karnego, ale obok bramki Bąka
6'
Starzyński (RUCH) dostaje piłkę w polu karnym i uderza na bramkę, w zamieszaniu obrońcy Lechii ekspediują piłkę na rzut rożny. Było gorąco!
8'
Zieńczuk (RUCH) próbuje wrzucić piłkę w pole karne, ale piłka odbija się od Janickiego (LECHIA). Rzut rożny dla gospodarzy.
9'
Dośrodkowanie Zieńczuka (RUCH) z rzutu rożnego, główkuje Visniakovs, ale w sam środek bramki, a tam piłkę odbija Bąk
10'
Na razie przeważają chorzowianie, a sporo problemów gdańszczanom sprawia Zieńczuk (RUCH).
11'
Lechia próbuje przebić się środkiem boiska, ale piłkę traci Mila (LECHIA)
11'
Friesenbichler (LECHIA) zagrywa w pole karne, ale do piłki nie zdołał dojść Mila (LECHIA)
12'
Babiarz (RUCH) faulował Milę (LECHIA). Po chwili Sebastian zagrywał w pole karne z rzutu wolnego, ale Putnocky (RUCH) ubiegł Friesenbiechlera
14'
Borysiuk (LECHIA) przerywa kontrę Ruchu przy linii bocznej. Aut dla gospodarzy
15'
Dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA) z lewej strony po akcji Wawrzyniaka (LECHIA), ale obrońcy Ruchu przejmują piłkę
17'
Obie drużyny prowadzą otwartą grę. Przez większość czasu lepiej wychodziło to gospodarzom, ale powoli przewagę zyskuje Lechia
19'
Ładne zagranie piętką do przodu przez Milę (LECHIA) do Łukasika (LECHIA), ale ten traci piłkę
20'
Friesenbichler (LECHIA) na spalonym po wymianie piłki z Makuszewskim (LECHIA)
21'
Lewą stroną pognał Grzelczak (LECHIA) i posłał piłkę w pole karne. Tam nie zdążył jednak znaleźć się Friesenbichler (LECHIA)
22'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA) za faul na Starzyńskim
23'
Starzyński (RUCH) dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, tam piłkę głową uderzył Helik (RUCH), ale wysoko nad bramką gdańszczan
25'
Nieskuteczne uderzenia Ruchu i szybka kontra gdańszczan. Po wrzutce Makuszewskiego (LECHIA) piłkę łapie jednak Putnocky (RUCH)
26'
Zagranie w pole karne na wolną pozycję do Visnakovsa (RUCH), ale uprzedził go Bąk (LECHIA) wybijając piłkę na aut
29'
Visnakovs (RUCH) brzydko faulował Janickiego (LECHIA), ale uniknął kartki. Skończyło się na upomnieniu od arbitra
30'
Leży na boisku Bougaidis (LECHIA). Po starciu z Visnakovsem (RUCH) z dużą siłą upadł na plecy.
30'
Grek wrócił do gry, ale wciąż trzyma się za plecy. Trzeba przyznać, że do tej pory stoper spisywał się bardzo pewnie.
32'
Fatalne zagranie głową Wojtkowiaka (LECHIA) w stronę Bąka i zrobiło się groźnie w szesnastce Lechii. Obrońcom udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.
32'
Znów na boisku leży Bougaidis (LECHIA) Grekowi pomagają klubowi fizjoterapeuci.
33'
Przez chwilę Lechia gra w dziesiątkę
34'
Bougaidis (LECHIA) wrócił na boisko
35'
"Kto wygra mecz? Ruch" - śpiewają kibice gospodarzy
35'
Makuszewski (LECHIA) zagrywa do Friesenbichlera (LECHIA), ale Austriak odbija się od Oleksego. Póki co, zupełnie bezbarwny mecz Kevina. Gdańszczanie nie oddali jeszcze żadnego strzału.
37'
Nieudana próba przewrotki Friesenbichlera (LECHIA), błyskawicznie storpedowana przez Helika (RUCH).
38'
Visnakovs (RUCH) wpadł w pole karne, uciekł do boku Bougaidisowi (LECHIA) i mocno uderzył nad bramką Bąka
41'
Groźna akcja Lechii. Podanie pod samą linię bramkową do Friesenbichlera (LECHIA), ale ten przy asyście obrońców nie zdołał wcisnąć piłki do siatki
42'
Visniakovs uciekł Janickiemu (LECHIA) z piłką, zgrał na prawą stronę, a tam z dystansu centrował Kowalski (RUCH). Bąk (LECHIA) wypiąstkował jednak piłkę nad głową Starzyńskiego (RUCH)
44'
Prostopadła piłka do Grzelczaka (LECHIA), ale nie czekał Putnocky (RUCH). Bramkarz wybiegł przed pole karne i wybił piłkę zanim doszedł do niej Piotr
45+1
Sędzia doliczył do pierwszej połowy 2 minuty gry
45+1
Makuszewski (LECHIA) zgubił Oleksego (RUCH) i na pełnej szybkości zagrał w pole karne do Mili (LECHIA), a ten uderzył w obrońcę. Groźna sytuacja Lechii!
45+2
Rzut karny dla Lechii! Friesenibichler podał do Mili (LECHIA), którego starał się zatrzymać Grodzicki (RUCH), stoper gospodarzy przewrócił pomocnika, ale jego wślizg był prawidłowy, karny został podyktowany, gdyż piłka trafiła chorzowianina w rękę!
45+2
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Friesenbichler. Austriak pewnie uderzył po ziemi w stronę lewego słupka, bramkarz rzucił się w drugi róg
45+2
Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi w Chorzowie z Ruchem 1:0.
Po niezbyt udanych pierwszych 10 minutach Lechia przejęła inicjatywę gry, ale miała problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji. Rozczarowywali Mila (LECHIA) i Friesenbichler (LECHIA), ale to po akcji tych dwóch graczy podyktowano rzut karny. Friesenbichler (LECHIA) wykazał się ogromnym spokojem i zdobył swoją trzecią bramkę w ekstraklasie, a drugą przeciwko klubowi z Chorzowa.
tak jak zapowiadaliśmy w nieparzystych meczach pod wodzą trenera Brzęczka Lechia zawsze strzela gole, na razie jednak tylko raz, przeciwko Piastowi (3:1) była to więcej niż jedna bramka, z Jagiellonią i Wisłą skończyło się na jednym trafieniu. Jak będzie w Chorzowie?

LICZBA GOLI LECHII W KOLEJNYCH MECZACH POD WODZĄ TRENERA BRZĘCZKA: 1, 0, 3, 0, 1, 0, 1

Zawodnicy wracają na boisko
46'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Gigolaev. LECHIA bez zmian.
46'
Rozpoczęła się II połowa. Od środka Lechia
47'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA) za faul na Visniakovsie przy linii bocznej
48'
Starzyński (RUCH) dwukrotnie dośrodkowuje z rzutu rożnego, będzie i trzeci
48'
Tym razem do piłki po wrzutce doszedł Zieńczuk (RUCH), ale głową uderzył nad bramką
49'
Grzelczak (LECHIA) przepchnął lewą stroną Konczkowskiego (RUCH) i dograł w pole karne, ale tam nie wszedł Friesenbichler (LECHIA)
50'
Mila (LECHIA) zagrywa prostopadle do Grzelczaka (LECHIA), ale gracze Ruchu wybijają piłkę na aut
51'
W polu karnym gospodarzy leży Makuszewski (LECHIA), który odbił się od Grodzickiego. Nie było mowy o faulu
53'
Ruch przedarł się w pole karne, dzięki akcji lewą stroną Gigolaeva (RUCH), który wyłożył piłkę do strzału Surmie (RUCH). Rzut rożny dla gospodarzy
54'
Kontra Lechii i faul na Makuszewskim (LECHIA), który został popchnięty przez Konczkowskiego (RUCH)
55'
Nieudany atak Lechii, od bramki Putnocky (RUCH)
55'
Ręką zagrywał Friesenbichler (LECHIA)
56'
Faul Bougaidisa (LECHIA) w polu karnym na Visniakovsie. Karny dla Ruchu!
57'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA) za przewinienie popełnione przed Bougaidisem.
57'
[1:1] RUCH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki z rzutu karnego Starzyński.
58'
Rzut rożny dla Lechii
59'
Znakomite dośrodkowanie Mili (LECHIA) i strzał Friesenbichlera (LECHIA) z woleja. Niestety ponad bramką. Szkoda, bo Austriak miał sporo miejsca
61'
Ależ okazję zmarnował Gigolaev (RUCH)! Znakomita akcja skrzydłem Visniakovsa, centrę przepuścił Starzyński (RUCH), a Gigolaev (RUCH) znalazł się na czystej pozycji do strzału. Uderzył na dalszy słupek, ale zabrakło mu precyzji!
63'
Ostro wślizgiem w środku pola potraktował Bougaidisa (LECHIA) Surma (RUCH)
64'
Bramka ewidentnie uskrzydliła Ruch. Chorzowianie przejęli inicjatywę.
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
67'
Friesenbichler (LECHIA) zagrywa w pole karne do Grzelczaka (LECHIA), ten w biegu decyduje się na uderzenie z woleja, ale obok słupka.
68'
Za mocne dośrodkowanie Gigolaeva (RUCH) w pole karne Lechii
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Nazario.
69'
Nazario (LECHIA) ustawia się na lewym skrzydle, na środek ataku przechodzi Grzelczak (LECHIA).
70'
Oleksy (RUCH) zagrywa prostopadle w pole karne Lechii do Gigolaeva (RUCH), ale w porę z bramki wybiegł Bąk (LECHIA), który wybił piłkę Rosjaninowi spod nóg!
72'
Rzut wolny dla Ruchu z 25. metra. Starzyński (RUCH) dośrodkowuje prosto w ręce Bąka.
73'
Mila (LECHIA) zagrywa na lewą stronę do Nazario (LECHIA), ale zbyt mocno
75'
Piłka odskakuje Mili (LECHIA) w polu karnym po podaniu Makuszewskiego (LECHIA)
76'
Groźne uderzenie Makuszewskiego (LECHIA) po podaniu Janickiego (LECHIA). "Maki" uderzał na dalszy słupek, ale niecelnie.
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
78'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Visniakovs, w jego miejsce wchodzi Efir.
81'
Wojtkowiak (LECHIA) zagrywa w pole karne, ale tam Wiśniewski (LECHIA) fauluje Grodzickiego (RUCH)
82'
Gdańszczanie nie mogą przebić się w szesnastkę gospodarzy. Na strzał zza pola karnego niespodziewanie zdecydował się Grzelczak (LECHIA), ale posłał piłkę obok bramki
85'
Janicki (LECHIA) nabija szarżującego Efira (RUCH), od bramki Bąk
85'
Zakotłowało się w polu karnym Lechii, ale strzał ponad bramką
88'
Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowywał będzie NAzario
88'
Kolejny korner dla Lechii
89'
Makuszewski (LECHIA) uderza zza pola karnego. Rozpaczliwie i wysoko ponad bramką
89'
Lechia ewidentnie nie ma pomysłu na rozegranie akcji w polu karnym rywali. Tymczasem faul na Grodzickim (RUCH) i piłka dla Ruchu
90'
Faulowany Wiśniewski (LECHIA).
90+1
Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90+2
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Urbańczyk.
90+2
Nazario (LECHIA) wrzuca z linii końcowej, piłki głową nie sięga Grzelczak (LECHIA), a z woleja uderza Makuszewski (LECHIA). Niestety, prosto w bramkarza.
90+3
Od autu Lechia, to już chyba ostatnia akcja meczu
90+3
Faul na Wiśniewskim (LECHIA)
90+3
Wrzutka Wiśniewskiego (LECHIA) w pole karne i niecelny wolej. Będzie jeszcze rzut rożny
90+3
Piłka wybita przez obrońców Ruchu. Koniec meczu.
Lechia remisuje na wyjeździe z Ruchem 1:1 (1:0) po kiepskim widowisku. Gole padały dziś jedynie z rzutów karnych.

Wyniki 22 kolejki

• Ruch Chorzów - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
  • Cracovia - Lech Poznań 0:0
  • GKS Bełchatów - Wisła Kraków 3:1 (2:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:3 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:2 (0:0)
  • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Opinie (231) ponad 10 zablokowanych

• mała wielka lechia (8)

• 68 13

• Lotos długo był naiwny, widać cały czas, że tu i za dekadę nie będzie sensownej gry

• 22 12

• teraz zwycięstwo nad GKS i znowu spucha - od skrajności do skrajności... (3)

fakt, że 2 remisy z dwiema najsłabszymi drużynami jesieni to kiepski wynik ale trochę jeszcze poczekajmy z osądami nawet mimo tego że gra była słaba

• 15 14

• czas na zmiany (2)

Po zwycięstwie nad Wisłą nie chciałem oceniać naszych graczy, byłem pełen nadziei że powtórzą wynik w meczu z dwie najsłabszymi drużynami (Zawiszą i Ruchem) i minimum w tych meczach będzie to 7 pkt. ALE gra Lechii w ataku to dno!!! A "nos" Pana Brzęczka, bo tym się kieruje przy wyborze pierwszej 11 BARDZO MOCNO ZAWODZI - skromnie powiedziane.

Dla obrony Lechii duży SZACUN!!! Jest twarda, widać że są poukładani i jest ciężka do przejścia.

Ale w ataku powinny nastąpić spore zmiany od najbliższego meczu!!!
        Makuszewski od pierwszego meczu w rundzie najsłabszy w drużynie, źle wchodzi w grę od początku meczu, brak dryblingu, podania kończącego czy też zabójczej szybkości taką jak straszył rok temu. Co z Nowym Litwinem? Czemu nie dostaje szansy, w sparingach grał poprawnie, o wiele lepiej niż Maki. Gdzie jest Vranjes? nie wierze w to że jest w słabej formie. Na pewno lepszy od Możdzenia, który dostaje szanse w 3 meczu rzędu.

• 8 3

• Zgadza się. A przede wszystkim w ataku Lechia powinna zagrać na dwóch napastników. W takich meczach jak z Zawiszą czy Ruchem, to Muniz pewnie zagrał by w ustawieniu 4-3-3. Brzeczek boi się zaryzykować, dlatego odesłał do rezerw Czychowskiego. Brakuje pomysłu na rozmontowanie przeciwnika, wszystko jest grane zbyt wolno, Makuszewski faktycznie bez formy choć i tak wydaje się najszybszy w zespole, a Kevin jak panienka zero walki i sprytu tylko nieudolnie próbuje zrobić karnego. Tak się nie da wygrywać, więcej gry z pierwszej piłki, częściej rozciągać grę i próbować strzałów z dystansu. Tego brakuje. Trzy albo cztery strzały w światło bramki w meczu to wstyd i dramat.

• 2 4

• sorry, dałem minusa bo ręka drgnęła

• 1 0

• (1)

Wszyscy mówią że kochają Lechię a jadą po niej jak po starej kur....e. A teraz ci wierni co tak narzekają niech w miejsce Lechii wstawia imię swojej matki i niech teraz bluzgaja. Właśnie w takich momentach jest potrzebne wsparcie, żal mi was.