Atom Trefl uległ VakifBankowi

16 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Serbka Jovana Brakocević była najlepiej punktującą siatkarką tureckiego zespołu. Serbka Jovana Brakocević była najlepiej punktującą siatkarką tureckiego zespołu.

Siatkarkom Atomu Trefla nie udało się powtórzyć wyniku z turnieju w okresie przygotowawczym, gdy w Koszalinie pokonały VakifBank Sambuł 3:2. W pierwszym meczu pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzyń sopocianki przegrały w Ergo Arenie 1:3 (25:23, 18:25, 15:25, 21:25). Po doskonałym finiszu w pierwszej partii podopieczne Adama Grabowskiego niespodziewanie "rozkleiły" się w trzecim secie przy prowadzeniu 10:7. Potem pojedynek miał coraz bardziej jednostronny przebieg. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Turcji. Aby wywalczyć awans, mistrzynie Polski musiałyby tam wygrać, a potem jeszcze zwyciężyć w tzw. złotym secie.

VAKIFBANK VAKIFBANK
Bełcik 4, Podolec 8, Łukasik 7, Rourke 21, Kaczorowska 9, Szeluchina 11, Zenik (libero) oraz Kuziak, Wilk, Kwiatkowska 1
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Kriescher (Belgia), Kondakow (Ukraina)
Widzów: 3000
Aydemir , Sonsirma 14, Bahar, Brakocević 17, Glinka-Mongentale 8, Fuerst 10, Guresen (libero) oraz Kimura 1, Gurkaynak
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 18 15 21 1
VAKIFBANK 23 25 25 25 3

Adam Grabowski Adam Grabowski
POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:
ADAM GRABOWSKI
(Atom Trefl): Mimo porażki czuję się lepiej niż w sobotę po przegranej z Impelem. Udowodniliśmy, że tamto spotkanie było wypadkiem przy pracy i już więcej takie spotkania nie będą nam się zdarzać.

Przeciwko VakifBankowi, jak pokazują statystyki, graliśmy na równi w bloku, nie ustępowaliśmy w ataku, a przyjęcie mieliśmy nawet lepsze. Natomiast zdecydowanie za dużo popełniliśmy błędów własnych. Ich liczba określa jakość naszej gry. Na polu zagrywki musieliśmy zaryzykować, to w starciu z takim rywalem normalna taktyka.

Nie myślę, co mogło się zdarzyć, gdyby zagrała Coimbra, bo to zawodniczka, która dodaje jakości do naszej gry, gdyż koncentruje się na pracy ze składem, który mam obecnie do dyspozycji. Teraz już zapominamy na kilka dni o Lidze Mistrzyń. Najważniejszy staje się mecz ligowy w Pile.

Giovanni Guidetti Giovanni Guidetti

GIOVANNI GUIDETTI (VakifBank Stambuł): Był to dla nas bardzo trudny mecz. Spotkań o tak dużą stawkę nie graliśmy od połowy grudnia. Potrzebowaliśmy nieco czasu, aby złapać właściwy rytm. Stąd taki przebieg pierwszego seta i w końcowym rozrachunku przegrana w nim.

Potem wygrywaliśmy, gdyż dobrze funkcjonował blok i defensywa oraz podkręciliśmy zagrywkę. Atom Trefl potwierdził, że jest bardzo dobrą drużyną, ma klasową rozgrywającą. Trzeba go przycisnąć zagrywką, bo inaczej może sprawiać nam problemy.

Na razie wygraliśmy pierwszy mecz, można powiedzieć taką rozgrzewkę przed rzeczywistą walką o awans do następnej rundy play-off. W Stambule trzeba będzie zachować czujność, gdyż sopocianki w każdym momencie mogą być groźne.

Pozostałe wyniki pierwszych meczów play-off Ligi Mistrzyń
Racing Cannes (Francja) - Rabita Baku (Azerbejdżan) 1:3 (17:25, 25:15, 19:25, 19:25)
Dinamo Moskwa - Dinamo Kazań (obie Rosja) 1:3 (22:25, 21:25, 28:26, 21:25)
Schweriner SC (Niemcy) - Unendo Yamamay Busto Arsizio (Włochy) 3:2 (11:25, 25:22, 25:17, 13:25, 15:13)
Azerrail Baku - Lokomotiv Baku (obie Azerbejdżan) 3:0 (25:20, 25:21, 25:22)
Asystel Carnaghi Villa Cortese (Włochy) - Eczacibasi VitrA Stambuł (Turcja) 1:3 (23:25, 25:21, 29:31, 17:25)

ATOM TREFL Sopot
VakifBank Stambuł

57% 221 typowań ATOM TREFL Sopot
43% 167 typowań VakifBank Stambuł

mecz rozpocznie się z kilku minutowym opóźnieniem, trwa zbieranie kuponów, na którym kibice wpisują hasła dla Atomu Trefla, autor najciekawsze pojedzie wraz z osobą towarzyszącą do Stambułu na mecz rewanżowy w Lidze Mistrzyń
W Atomie Trefl na ławce usiadła Coimbra, ale z informacji płynących z klubu wynika, że Brazylijka nie jest jeszcze zdolna do gry, gospodynie rozpoczną w składzie, w którym wyszły do gry w sobotę z Impelem, oby tylko z lepszym skutkiem
przyjezdne rozpoczną z Glinką-Mogentale w "6"
0:2
znów punktuje Małgosia, widać, że dla rodaczek nie będzie miała żadnej taryfy ulgowej
3:4
druga zepsuta zagrywka Atomu Trefla, po Podolec (ATOM TREFL) pomyliła się Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
4:4
drugi udany atak Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
5:8
pierwsza przerwa techniczna przy 3-punktowej przewadze przyjezdnych po punkcie Sonsirmy
punkt
6:8
po wznowieniu gry potężne zbicie Rourke (ATOM TREFL)
8:10
trzecia zepsuta zagrywka sopocianek, pomyliła się tym razem Bełcik (ATOM TREFL)
9:12
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, wchodzi Kuziak.
11:14
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Glinka-Mongentale, wchodzi Kimura, czyli Japonka zmienia Polkę
blok
12:14
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) i Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
13:14
Bełcik (ATOM TREFL) kończy piłkę przechodzącą po dobrej zagrywce Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
13:16
na drugiej przerwie technicznej tak jak i na pierwszej trzy punkty przewagi VakifBanku, 16. punkt dla rywalek po autowym zbiciu Podolec (ATOM TREFL)
13:16
meksykańska fala na trybunach
punkt
14:16
autowe zbicie Fuerste (VAKIFBANK)
14:16
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szeluchina, wchodzi Wilk.
punkt
14:17
punkt
14:18
błąd podwójnego odbicia Podolec (ATOM TREFL), która chwilę wcześniej wróciła do gry po zmianie powrotnej
punkt
15:18
punkt z zagrywki
16:18
Bełcik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:20
chyba najdłuższa wymiana tego meczu, bo wcześniej akcje były krótkie, punkt Bahar
18:21
Blok Bełcik (ATOM TREFL) na Glince-Mogentale, zapewne Izie pomogły lata treningów w reprezentacji Polski, gdzie jej partnerką była m.in. Małgorzata
19:22
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bahar, wchodzi Gurkaynak.
punkt
20:22
20:22
zmiany powrotne w obu drużynach
punkt
20:23
w aut serwis wyrzuciła Łukasik (ATOM TREFL), to szósta zepsuta zagrywka sopocianek
czas
20:23
blok
21:23
Blok Kaczorowskiej (ATOM TREFL) na Fuerst (VAKIFBANK)
23:23
długa wymiana, trochę chaosu z obu stron, Kaczorowska (ATOM TREFL) przebiła piłkę na drugą stronę i spadła ona w środek boiska, remis
punkt
24:23
rywalki protestują, ale sędziowie uznali, że Kaczorowska (ATOM TREFL) obiła blok, piłka setowa dla Atomu Trefla!
24:23
głośne "Ostatni" - z trybun
punkt
25:23
Kaczorowska (ATOM TREFL) znów obiła blok!
koniec seta
25:23
Koniec pierwszego seta. Atom Trefl wygrał tę partię, choć pierwsze prowadzenie objął dopiero przy wyniku 24:23, zdobywając od razu piłkę setową
  • 25
Dla sympatyków siatkówki mamy hitową wiadomość. 30 czerwca w Ergo Arenie odbędzie się mecz Ligi Światowej, w której Polska zagra z Argentyną!
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w wyjściowych składach
blok
0:1
Blok na Rourke (ATOM TREFL)
0:2
Bahar (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
0:3
Bahar (VAKIFBANK) ponownie zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
1:3
pierwszy punkt dla gospodyń zdobyła ta najmłodsza z sopockich siatkarek, będących na parkiecie - Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
1:4
blok
2:4
Blok pojedynczy Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
blok
2:5
Tym razem blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
4:7
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
5:10
Kaczorowska (ATOM TREFL) z drugiej linii w aut, w pierwszym secie to ta zawodniczka zdobyła dla sopocianek najwięcej punktów, aż sześć
7:12
atak Brakocević w aut, to rzadki błąd, bo rywalki n razie nie popełniają wielu niewymuszonych błędów, w pierwszym secie miał tylko cztery przy 10 Atomu Trefla
punkt
7:13
punkt
7:14
czas
7:14
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Pierwszego seta sopocianki wygrały dzięki atakom (aż 16 punktów) oraz blokom (4 punktowe). Teraz jak na lekarstwo zdobyczy po tych elementach
punkt
8:14
bardzo dobra obrona Zenik (ATOM TREFL) i dość szczęśliwy atak, w końcową linię Rourke (ATOM TREFL)
punkt
8:15
8:15
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, która zepsuła zagrywkę przed chwilą, wchodzi Kuziak.
punkt
9:15
punkt
10:15
Rourke (ATOM TREFL) i Szeluchina (ATOM TREFL) atakami zmniejszają straty gospodyń
punkt
10:16
10:16
druga przerwa techniczna po ataku Glinki-Mogentale, która na razie w ofensywie nie jest zbyt widoczna, bardziej walczy na przyjęciu i w obronie
10:16
VAKIFBANK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Glinka-Mogentale, wchodzi Kimura.
punkt
11:16
autowe zbicie Brakocević (VAKIFBANK)
punkt
11:17
zepsuta zagrywka Rourke (ATOM TREFL), choć i tak jest w polu serwisowym mniej błędów niż w poprzedniej partii
punkt
11:18
czas
11:18
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po autowym ataku Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
13:19
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szeluchina, która przed chwilą skutecznie atakowała, a wchodzi Kwiatkowska, która udaje się na zagrywkę
14:19
Kwiatkowska (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:21
Łukasik (ATOM TREFL) okazała się najsprytniejsza na siatce i skończyła bezpańską piłkę
blok
17:21
Blok Rourke (ATOM TREFL) na Kimurze (VAKIFBANK)
18:23
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, wchodzi Wilk na zagrywkę
punkt
18:24
Brakocević (VAKIFBANK) skutecznym zbiciem zdobyła piłkę setową
18:25
Kimura (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
1:0
prowadzenie gospodyń po zbiciu Rourke (ATOM TREFL)
3:2
Blok Kaczorowskiej (ATOM TREFL) i Szeluchiny (ATOM TREFL)
punkt
4:2
punkt
4:3
punkt
5:3
nieudane zagrywki z obu stron, po dwóch setach Atom Trefl 18 niewymuszonych błędów, VakifBank - 6
8:5
tego jeszcze nie było w tym meczu, przerwa techniczna przy prowadzeniu sopocianek, do wyniku 8:5 doprowadziła po ataku po przekątnej Rourke (ATOM TREFL). Australijka jest po dwóch setach najlepiej punktującą sopocianką, na koncie ma 12 punktów
punkt
8:6
Sonsirma (VAKIFBANK) skutecznie w ataku po wznowieniu gry
blok
9:6
Blok Łukasik (ATOM TREFL) na Sonsirmie (VAKIFBANK)
punkt
9:7
punkt
10:7
punkt
10:8
Glinka-Mogentale dwukrotnie w ataku z rzędu, pierwszy raz posłała piłkę w antenkę, w powtórce w sopockie boisko
punkt
10:9
punkt
11:9
błędy z obu stron, Rourke (ATOM TREFL) pomyliła się w ataku, Bahar (VAKIFBANK) na zagrywce
11:12
Fuerst (VAKIFBANK) kończy piłkę przechodzącą, sopocianki zaskoczył serwis Brakocević (VAKIFBANK)
11:14
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaczorowska, wchodzi Kwiatkowska.
punkt
12:14
Rourke (ATOM TREFL) przerwała punktową serię rywalek
punkt
12:15
protesty sopocianek, ale sędziowie uznali, że serwis Rourke (ATOM TREFL) to nie as, a aut
12:15
blok
12:16
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
12:16
druga przerwa techniczna, od wyniku 11:9 sopocianki zdobyły tylko jeden punkt, a straciły aż siedem
13:18
Fuerst (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
13:18
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Grabowski wykorzystał wszystkie przysługujące mu przerwy w tym secie
blok
13:19
Blok na Szeluchinie (ATOM TREFL)
punkt
14:19
Podolec (ATOM TREFL) zmieściła piłkę między dwiema rywalkami skaczącymi do bloku
15:22
Sonsirma (VAKIFBANK) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
15:23
15:23
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bełcik, wchodzi Wilk.
punkt
15:24
długa wymiana, piłka setowa po ataku Bahar (VAKIFBANK)
punkt
15:25
Brakocević (VAKIFBANK) atakuje nie do obrony
koniec seta
15:25
Koniec trzeciego seta. Atom Trefl przegrywa 1-2. Sopocianki zupełnie stanęły przy prowadzeniu 10:7. Do końca partii zdobyły zaledwie pięć punktów
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. Sopocianki muszą wygrać, aby przedłużyć mecz do tie-breaka
2:3
na tablicy świetlnej był błąd, nie doliczono jednego punktu rywalkom, ale jest już w porządku, także widzowie w Ergo Arenie mają taki sam wynik jak w naszej relacji
blok
2:4
punkt
2:5
czas
2:5
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po ataku w siatkę Rourke (ATOM TREFL)
punkt
3:5
po wznowieniu gry skuteczny atak Szeluchiny (ATOM TREFL)
punkt
3:6
punkt
3:7
kolejne autowe zbicie Rourke (ATOM TREFL)
punkt
4:7
tym razem Rourke (ATOM TREFL) w ostatnie centymetry parkietu po stronie tureckiej drużyny posłała piłkę
punkt
4:8
4:8
przerwa techniczna po ataku Sonsirmy (VAKIFBANK)
punkt
5:8
na zagrywce mylą się rywalki
punkt
6:8
7:8
Szeluchina (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
9:11
Blok Rourke (ATOM TREFL) i Łukasik (ATOM TREFL)
9:11
wszyscy kibice klaszczą, doskonała atmosfera na trybunach, mimo niekorzystnego wyniku
11:15
fragment słabszej gry z obu stron, punkty głównie po błędach rywalek dla obu zespołów
12:16
druga przerwa techniczna po podwójnym odbiciu Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
punkt
13:16
przedwczesna radość Brakocević (VAKIFBANK), gdyż sędziowie uznali, że było to autowe zbicie
14:16
Żółtą kartką został ukarany Guresen (VAKIFBANK) za krytykę orzeczeń sędziego. Drużyna przeciwna otrzymała dodatkowo 1 punkt.
17:19
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, wchodzi Kwiatkowska na zagrywkę
blok
18:19
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL) na Kimurze (VAKIFBANK)
18:23
blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL), a próbującej asekurować piłkę Szeluchinie (ATOM TREFL) odgwizdano podwójne odbicie
  • 25
prezes Słodkowski wręcza nagrody trzem kibicom, którzy ułożyli najlepsze hasło, to zwycięskie należy do pani Agnieszki i brzmi "Wygrajmy to jeszcze raz"

Opinie (27)

• (3)

Z takim przyjęciem Podolec trudno wygrać.

• 19 11

• A Podolec źle przyjmowała ??? (2)

Jak ogladałeś mecz ?
      Właśnie A.Podolec bardzo dobrze przyjmowała. Jeden kiks w porównaniu do innych to mało. Według mnie była dzisiaj najlepsza w Atomie.

• 5 8

• najlepsze mimo wszystko Rourke i Bełcik, chociaż nie grały wielkiego meczu

• 8 2

• Chyba inne mecze oglądaliśmy.

Co ty za bzdury opowiadasz Podolec nie tylko przyjmowała źle ale fatalnie. Poczytaj statystyki.

• 2 2

• PODOLEC!

To maszynka do brania kasy bo poziom zenujący!!!!

• 13 14

• Podolec!opusc Trojmiasto bo robisz plame!!!to wstyd,ze za taką kae gra w Sopocie!!!!

• 12 13

• Z Kiki w składzie byłoby lepiej czyli mogłyby nawet wygrać 3:2. Zabrakło trochę

Niestety Podolec mimo że dziś grała nieżle jak na to co pokazuje przez cały sezon to jednak wyrażnie odstaje od składu i jest osłabieniem zespołu.

• 12 7

• Mi za to się spodobały słowa trenera GIOVANNI GUIDETTI (1)

"Atom Trefl potwierdził, że jest bardzo dobrą drużyną, ma klasową rozgrywającą. Trzeba go przycisnąć zagrywką, bo inaczej może sprawiać nam problemy. "

I tu trzeba się zgodzić, bo Iza potwierdziła bardzo dobry poziom i póki ma takie opinie o emeryturce może zapomnieć. Bo gdy siedzi przyjęcie choć trochę wie co zrobić aby walczyć jak równy z równym z taką drużyną.

• 16 6

• Bez przesady

Z Vakifbakien I.Bełcik grała dobrze. Ale do opinii bardzo dobrej brakuje szybszych i trafniejszych piłek w rozegraniu (trafniejszych czyli nie wprost pod blok).

• 5 2

• Jedynie A.Podolec grała ok ! (10)

Brawo jedynie dla A.Podolec za dzisiejszy mecz. Reszta śrecdnio lub słabo.

• 12 23

• przyzwoicie (5)

zgadzam sie z toba ale tylko połowicznie ..ania zagrała naprawde przyzwoity mecz chociaż uważam że ta dziewczyna ma jeszcze rezerwy .jednakze najlepsza byla dziś iza a że tego nie dostrzegłeś to już twoja sprawa ...a to że nie mamy siły ataku to juz zupełnie inna sprawa....

• 12 1

• goscik2: Dokładnie. Poza tym nie zapominajmy o Łukasik i Shelukhinie, które również bardzo dobrze zagrały. Tak samo stabilna Zenik, która jak zwykle zrobiła swoje :-)

• 7 0

• Czemu łamiesz język? Shelukhina to po prostu Szeluchina. Uczytca ,uczytca i jeszczio raz uczytca.

• 0 0

• Siłła ataku zleży m.in od podania rozgrywającej we właściwe miejsce. (2)

Każda zawodniczka Atomu (może poza Kuziak) dysponuje wystarczającą siłą uderzenia aby zdobyć punkt. Potrzebne jedynie właściwe podanie od rozgrywającej w tempo i właściwe miejsce. A tego w Atomie "jak na lekarstwo". Najczęstsze podania trafiały pod blok. Piłki z rozgrania są niepotrzebnie wysokie, przez co wolniejsze, dające czas na ustawienie bloku.

• 9 9

• Do kreta r1950 (1)

Ten dalej swoje. Bełcik zagrała dobry mecz, ale ty i tak tego nie zauważysz, bo jesteś zaślepiony niechęcią do tej zawodniczki. W ocenach meczowych znowu bawisz się w kreta, który stara się nisko oceniać jej grę a przynajmniej niżej od Doroty Wilk. Krecie r1950 opamiętaj się.

• 7 5

• Po prostu piszę prawdę.

Jak wcześniej pisałem, nie mam zamiaru się przypodobać. A juz "podlizywania się" nie znoszę, Wolę po prostu pisać prawdę choćby nie była przyjemna. Na pewno jej nie przeinaczam niczego w swych wcześniejszych opiniach. Proszę aby nikt nie Nikt nie sugerował mi co należy pisać a czego nie!

• 5 6

• (2)

jak mógł dostrzec dobrą grę Bełcik jak jest zaślepiony niechęcią do niej

• 8 6

• (1)

Wczoraj patrzyłem na oceny meczowe i Bełcik była druga. Dzisiaj zajrzałem i co? Bełcik jest w ogonie i jak zwykle Wilk jest wyżej od niej. r1950 skończ z tą farsą.

• 2 2

• Nie rozumiem. Co ma "piernik do wiatraka"

Kto tu się ma opamietać? Robisz wrażenie jakbyś był rzecznikiem Izy Bełcik.

• 4 2

• A. Podolec zagrała nienajgorzej w ataku - najlepiej w Atomie. Jednak to co robiła z przyjęciem zagrywki wołało o pomstę do nieba - piłka przelatująca przez ręce. W obronie też słabiutko - nie ten refleks, nie ta szybkość.
      Najweselej było gdy wchodziła Magda Kuziak - turczynki nie wiedziały w kogo celować i popełniały najwięcej błędów serwisowych. Szkoda, że zabrakło jej w trzecim secie gdy Atom jeszcze miał przewagę.
      Rachel jeśli próbowała zagrać po skosie był blok lub obrona libero, a jak grała po prostej to był aut - bardzo dobre ustawienie Vakifbanku.
      Moją faworytką w tym meczu była Justyna Łukasik. Dziewczyna gra bez żadnych kompleksów - oby tak dalej.

• 5 1

• Bleeeeeeeee

Kiepska druzyna to i wynik do d-py... .:-( Mistrzynie to one będą gdy najlepsze zawodniczki się zakontraktuje a nie średnie.... :-( Wróżę im 4-te miejsce w Plus Lidze Kobiet.... w tym sezonie!...... Za rok może będzie lepiej.... :-)

• 7 11

• Już od 21 lat kibicuję Atomowi. Honor, duma, klasa.

• 2 7

• Jeszcze wiecej wiary w siebie pani Aniu wczoraj naprawde bylo dobrze trzymamy kciuki

• 7 2

• Zwyciestwo bylo mozliwe

Wiecej wiary w zespol kibice Trefla .Doping dla druzyny tylko w 1-szym secie . Nie mam na mysli klubu kibica ,ale nas samych . Sa klaskacze uzywajmy ich czesciej pomagajmy wczoraj dziewczyny na to Zasluzyly .badzmy na dobre i zle