Atom Trefl potrzebuje seta do awansu

16 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
W ostatnich dwóch meczach trener Teun Buijs niechętnie korzystał z rezerwowych. Atomówki wypadły w nich nie najlepiej, więc może czas na jakieś zmiany w wyjściowym składzie? W ostatnich dwóch meczach trener Teun Buijs niechętnie korzystał z rezerwowych. Atomówki wypadły w nich nie najlepiej, więc może czas na jakieś zmiany w wyjściowym składzie?

Siatkarki Atomu Trefla muszą we wtorek w Ergo Arenie wygrać zaledwie jednego seta, aby trzeci raz z rzędu awansować do fazy play-off Ligi Mistrzyń. W ostatnim meczu grupowym mistrzynie Polski zmierzą się z Dinamem Romprest Bukareszt, z którym powinny zwyciężyć za trzy punkty. W sopockim klubie nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza. Początek starcia o godz. 20:30.

Już po losowaniu pierwszej fazy Ligi Mistrzyń drugie miejsce w grupie C było niemal zarezerwowane dla Atomu Trefla. Według prognoz, poza zasięgiem sopocianek były klubowe mistrzynie świata Vakifbank Stambuł. Natomiast Dinamo i Gent Dames miały liczyć jedynie na pojedyncze sety w każdym ze spotkań.

- Od początku zakładaliśmy, że z zespołami z Rumunii i Belgii musimy wygrać za trzy punkty. Innego scenariusza nie przyjmowałyśmy i dalej się tego trzymamy - mówi kapitan Atomu Trefla Izabela Bełcik.

W Bukareszcie Atomówki przegrały w pierwszym secie, ale w trzech kolejnych schodziły jako wygrane. Poza tym dwukrotnie pokonały do zera Gent, podobnie zresztą uczyniło Dinamo, oraz przegrały 1:3 i 0:3 z Vakifbankiem. Zespołowi z Turcji drużyna z Bukaresztu uległa dwukrotnie po 0:3. Wyniki pięciu kolejek sprawiają, że Atom Trefl, nawet gdyby niespodziewanie przegrał we wtorek w Ergo Arenie, do zajęcia ostatniego premiowanego awansem miejsca z grupy C potrzebuje zwycięstwa w jednym secie. W przypadku równej liczby punktów na zakończenie pierwszej rundy w danej grupie decyduje bowiem stosunek wygranych partii do przegranych.

TRZY SOPOCKIE SIATKARKI W REPREZENTACJI POLSKI

Atom Trefl jest obecnie po wielu podróżach, a sopockie siatkarki w najbliższym czasie czekają kolejne wyjazdy. Część z nich dostała bowiem powołania do reprezentacji narodowych. Poza Polkami są to: Charlotte Leys (Belgia), Judith Pietersen (Holandia) i Briżitka Molnar (Serbia).

Mistrzynie Polski są również po trzeciej ligowej porażce. W sobotę uległy w Dąbrowie Górniczej 2:3.

PORAŻKA SOPOCIANEK W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

- Był to mecz bardzo ekscytujący dla kibiców. Niemal w każdym z setów toczyła się wyrównana walka. Na nasze nieszczęście, prowadząc w dwóch ostatnich partiach, nie wiedzieliśmy, jak to wykorzystać. Te dwa sety będą dla nas nauczką na przyszłość - uważa trener Atomu Trefla Teun Buijs.

- Po podróżach, które odbyliśmy w ostatnich tygodniach widać było zmęczenie. W niektórych sytuacjach brakowało świeżości, a skutkowało to złymi decyzjami. Ale myślę, że odpowiednia forma wróci niebawem do nas - dodaje.

ATOM TREFL WYBRAŁ W GENT W SŁABYM STYLU

Przed holenderskim szkoleniowcem największe wyzwanie może stanowić zmobilizowanie siatkarek. Podczas ostatniego meczu w Belgii Atomówki, w dwóch z trzech setów, zaprezentowały się przeciętnie na tle słabego rywala. Taka gra jak w Gent, w starciu z Dinamem może przynieść niespodziewany wynik. Do tego szkoleniowiec, po meczu z Chemikiem Police, przestał w większym wymiarze korzystać z rezerwowych. Wydaje się, że już naszedł czas, aby spróbować korekt w wyjściowym ustawieniu.

- Po starciu w Dąbrowie nie jesteśmy zadowolone z rezultatu, gdyż dwa przegrane sety mogłyśmy spokojnie skończyć na naszą korzyść. Niestety zdarzyły się przestoje w trakcie których nie potrafiłyśmy skończyć akcji atakiem. To dotyczy czwartego seta. Natomiast w piątym zaważyły tylko nasze błędy - uważa Bełcik.

Starcie z Dinamem będzie dla Atomu Trefla ostatnim w 2013 roku. Kolejny mecz podopieczne Buijsa rozegrają dopiero 8 stycznia.

W drugim spotkaniu ostatniej kolejki w grupie C Vakifbank podejmie we wtorek Gent.[br]

Opinie (9)

• Czy kibice posiadajacy karnet na inna dyscypline sportowa (3)

Moga tym razem również wejsc gratis?

• 0 3

• (2)

Po ostatnich wyczynach podchmielonej grupki 3 kibiców utożsomionych z Lechią z całym szacunkiem, ale mówie nie takim promocją !!!

• 1 5

• zeby arkowcy nie przyszli w barwach swojego klubu

To nie musieliby kleczec w toalecie przed tymi trzema Lechistami.

• 1 5

• promocjom

kolego ...

• 3 1

• Narazie to jest ...żałoba ...Atomowa , i jeszcze jakiś czas potrwa , nie zmieni tego ani wygrana z Dinamo , ani karnety , ale może wpuszczą wszytkich za darmo choć to też nic nie zmieni , choć jeśli im się zachce zaprosić Karnetowcow to mogą poinformować o tym jutro rano tak jak to było ostatnio.Oby przyszłość była lepsza..