Wiadomości

Ekstraklasa pyta trybunał o Lechię

Lechia Gdańsk

Ruch padł pod naporem Lechii. Czy jeszcze podniesie się do walki o grupę mistrzowską poza boiskiem? Na zdjęciu o piłkę walczą: Michał Chrapek i Marek Szyndrowski.
Ruch padł pod naporem Lechii. Czy jeszcze podniesie się do walki o grupę mistrzowską poza boiskiem? Na zdjęciu o piłkę walczą: Michał Chrapek i Marek Szyndrowski. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Piłkarze Lechii zainaugurują grupę mistrzowską 16 kwietnia o godzinie 18 od wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin, a u siebie trzy dni później o 20:30 ugoszczą Pogoń Szczecin. Podopieczni Piotra Nowaka przystąpią do drugiej fazy rozgrywek z 7. lokata, ale nie do końca wiadomo, z jakim dorobkiem. Ekstraklasa SA wystąpiła do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. o przekazanie najpóźniej na początku tygodnia ostatecznej decyzji w sprawie najpierw karnie odebranego, a następnie przywróconego punktu gdańskiemu klubowi. Na ten werdykt czeka również Ruch, gdyż w przypadku jednak odebrania biało-zielonym punktu to chorzowianie, a nie Podbeskidzie Bielsko-Biała znajdą się na 8. miejscu. - To jest kabaret - ocenia były selekcjoner reprezentacji Polski, prowadzący chorzowian - Nie wierzę, że tak to zostanie - dodaje Łukasz Surma.LECHIA WYGRAŁA Z RUCHEM 2:0. OCEŃ GDAŃSKICH PIŁKARZY, ZOBACZ VIDEO, FOTO, PRZECZYTAJ RELACJĘ

Jak powinna być rozstrzygnięta sprawa z karnymi punktami dla drużyn piłkarskiej ekstraklasy?

trzeba je utrzymać w mocy 17%
uwzględnić odwołanie Lechii, a pozostałe punkty utrzymać sporo klubu na nie się zgodziły 20%
anulować wszystkie i uwzględnić tylko punkty zdobyte na boisku 23%
już nie ma dobrego rozwiązania, doszło do kompromitacji 40%
zakończona Łącznie głosów: 605
30. kolejka już zakończona, Lechia ograła w niej Ruch 2:0, ale nie do końca wiadomo, która drużyna jako ósma zagra w grupie mistrzowskiej, a także czy biało-zieloni do drugiej części rozgrywek przystąpią, mając na koncie 20 czy 19 punktów.

Po zakończeniu spotkania w Gdańsku opóźniano konferencję prasową z udziałem trenerów, gdyż Ruch łudził się, że jednak będzie lepszy od Podbeskidzia w klasyfikacji fair play. To współczynnik wynikający m.in. z liczby żółtych kartek, ale także zachowania kibiców zdecydował na razie o tym, która drużyna zajęła w sobotę 8. miejsce. Chorzowianie i "Górale" zakończyli bowiem sezon zasadniczym z identycznym bilansem punktów i bramek, a w ich bezpośrednich meczach dwukrotnie padły remisy 1:1.

- To jest kabaret. W poniedziałek wszyscy wiedzą, co trzeba zrobić, aby awansować do ósemki. Przyjeżdżamy do Gdańska i godzinę po spotkaniu jednak nie wiadomo, co będzie dalej. Nikt nic nie wie. Wszyscy mówią o zasadach fair play, ale sytuacja nie jest wyjaśniona w 100 proc. Co do meczu widać, że Lechia gra coraz lepiej, i jest mocna. W perspektywie walki w ósemce Lechia będzie się liczyła w walce o najwyższe cele - ocenia Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu.

- Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby o awansie decydował przepis fair play. Ale tak to już jest czasami, że piłka nożna zaskakuje, Z drugiej strony słowa uznania należą się Podbeskidziu. Zaczynaliśmy z nimi rundę wiosenną i wygraliśmy pewnie. Teraz widać, że ten zespół podniósł się po słabszym starcie i wygląda dobrze - dodaje Piotr Nowak, obecnie prowadzący Lechię, który w piłkarsko-trenerskiej przygodzie zwiedził sporo świata, łącznie z Antiguą, ale jak widać i tam nie wymyślają takich regulaminów jak w Polsce.
TRYBUNAŁ PKOl. ZWRÓCIŁ PUNKT LECHII. PRZECZYTAJ UZASADNIENIE WYROKU PRZEKAZANE PRZEZ GDAŃSKI KLUB

Klasyfikacja fair-play

1. Termalica Nieciecza 7.648
2. Cracovia 7.354
3. Piast Gliwice 7.298
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 7.296
5. Korona Kielce 7.247
6. Górnik Zabrze 7.221
7. Ruch Chorzów 7.189
---------------------
13. Lechia Gdańsk 7.027

tutaj pełna klasyfikacja


Potem emocje wcale nie opadły, a zostały jeszcze podgrzane przez oświadczenia, które napłynęły z: PZPN, Ekstraklasa SA i Lechii. Związek podważył zasadność orzeczenia Trybunału Arbitrażowego przy PKOl., który uchylił karę odebrania punktu Lechii za zbyt późne uregulowanie jesienią zobowiązań finansowych. Natomiast spółka prowadząca rozgrywki oświadczyła, że nie otrzymała nawet oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie. Dziwne, że te wątpliwości podniesione zostały już po zakończeniu rozgrywek, a nie przed ostatnią kolejką, gdyż werdykt był znany od piątkowego popołudnia.

Z punktu widzenia praktycznego bez względu, jakie ostatecznie zapadną decyzje w tej kwestii, Lechia zachowa 7. miejsce w tabeli. Może zmienić się tylko liczba punktów, z jaką przystąpi do drugiej fazy. Jeśli zostanie uszanowany dorobek, który gdańscy piłkarze zdobyli na boisku (39) - to w grupie mistrzowskiej biało-zieloni mieć będą 20 punktów. Natomiast w przypadku, gdy kara ujemnego punktu zostanie zastosowana (38), ten dorobek zmniejszy się do 19.

Pikanterii całej sprawie dodaje również fakt, że z tego samego powodu co wcześniej Lechia ukarany został także... Ruch. W jego przypadku tabela uwzględnia tę karę, a sprawa nie trafiła do trybunału.

Mała tabela, jeśli Lechia, Ruch, Podbeskidzie miały po 38 punktów
1. LECHIA 7 10:4, 2. Ruch 5 5:6, 3. Podbeskidzie 3 3:8

Wyniki bezpośrednich meczów
Lechia - Ruch 2:0 i 3:2
Lechia - Podbeskidzie 5:0 i 1:1
Ruch - Podbeskidzie 1:1 i 1:1


- Nie wierzę, że to wszystko tak zostanie. O tym, że Lechia odzyskała stracony punkt dowiedzieliśmy się w piątek w autobusie. To sprawiło, że w walce z Podbeskidziem jesteśmy na straconej pozycji. A w poniedziałek tabela wyglądała inaczej. Wtedy, gdybyśmy po 30. kolejce mieli tyle samo punktów co Lechia i Podbeskidzie, to razem z gdańszczanami awansowalibyśmy do grupy mistrzowskiej. Na to zasłużyliśmy. W tym momencie sytuacja czujemy się skrzywdzeni. Nam zabrali punkt za to samo co Lechii, ale już nam go nie oddano. Być może jedna bramka strzelona przez nas przesądziłaby losy awansu, ale tego już nie zmienimy. Przegraliśmy mecz w Gdańsku zasłużenie - podkreśla Łukasz Surma, piłkarz z największą liczbą meczów w ekstraklasie, w przeszłości grający także w Lechii.
PEŁNY RAPORT MECZOWY LECHIA GDAŃSK - RUCH CHORZÓW (PDF.)


Ostateczne rozstrzygnięcie sprawy Lechii najbardziej interesuje właśnie Ruch i Podbeskidzie. W przypadku, gdy gdańszczanom zostanie zabrany punkt, to będą mieli taki sam dorobek jak chorzowianie i bielszczanie. Wówczas zmienią się też kryteria odnośnie ustalenia kolejności na miejscach 7-9. Kluczowa będzie mała tabela, uwzględniająca tylko wyniki bezpośrednich meczów: Lechii, Ruchu i Podbeskidzia.

Jednak i po zastosowaniu tego parametru lokata biało-zielonych się nie zmieni. Gdańszczanie są najlepsi w tym zestawieniu, co ilustruje powyższa tabela. Natomiast Ruch zastępuje na 8. miejscu Podbeskidzie i on w takim przypadku grałby w grupie mistrzowskiej.

Dlatego Ekstraklasa SA, choć już opublikowała terminarz drugiej części sezonu, to poczyniła w niem następujące zastrzeżenie:

"Terminarz może ulec zmianie w zależności od rozstrzygnięcia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl w sprawie dotyczącej Klubu Lechia Gdańsk S.A."
De facto sprowadza się to do tego, czy w pozycji zajętej teraz przez Podbeskidzie nie pojawi się Ruch. W przypadku Lechii kolejność gier nie ulegnie zmianie, ewentualnie spółka może nieco zmodyfikować niektóre z już podanych dni i godzin rozpoczynania spotkań kolejek 31-35. Dwie ostatnie serie gier i tak rozegrano zostaną o tej samej porze.

Gdańszczanie cztery razy zagrają na wyjeździe (Lubin, Gliwice, Poznań, Kraków), a u siebie ugoszczą: Pogoń, Podbeskidzie i Legię. Mecz z aktualnym liderem będzie ostatnim w tym sezonie pojedynkiem ekstraklasy na Stadionie Energa Gdańsk. Rozpocznie się 11 maja o godzinie 20:30.

Terminarz grupy mistrzowskiej
31. kolejka
16.04 godzina 18 Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK

15.04 18 Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
15.04 20:30 Legia Warszawa - Lech Poznań
16.04 20:30 Piast Gliwice - Cracovia

32. kolejka
19.04 godzina 20:30 LECHIA - Pogoń

19.04 18 Cracovia - Zagłębie
19.04 18 Lech - Piast
19.04 20:30 Podbeskidzie - Legia

33. kolejka
24.04 godzina 18 Piast - LECHIA

22.04 18 Zagłębie - Podbeskidzie
22.04 20:30 Legia - Cracovia
23.04 20:30 Pogoń - Lech

34. kolejka
28.04 godzina 18 Lech - LECHIA

28.04 18 Zagłębie - Legia Warszawa
29.04 20:30 Podbeskidzie - Cracovia
1.05 18 Piast - Pogoń

35. kolejka
7.05 godzina 15:30 LECHIA - Podbeskidzie

8.05 15:30 Pogoń - Zagłębie
8.05 15:30 Cracovia - Lech
8.05 18 Legia - Piast

36. kolejka
11.05 godzina 20:30 LECHIA - Legia

11.05 20:30 Pogoń - Cracovia
11.05 20:30 Podbeskidzie - Piast
11.05 20:30 Zagłębie - Lech

37. kolejka
15.05 godzina 18 Cracovia - LECHIA

15.05 18 Legia - Pogoń
15.05 18 Piast - Zagłębie
15.05 18 Lech - Podbeskidzie


Poniżej najważniejsze fragmenty oświadczeń w sprawie decyzji Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. odnośnie punktu dla Lechii Gdańsk

POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ

Trybunał Arbitrażowy przy PKOL.rozpoznaje skargi na decyzję organów dyscyplinarnych związków sportowych. Może rozpoznawać też skargi na decyzję z innego niż dyscyplinarny zakresu, ale tylko w sytuacji wyrażenia zgody przez Zarząd Związku na arbitraż w Trybunale.

Decyzje wydawane przez organy licencyjne nie są karami dyscyplinarnymi, ani nie są orzeczeniami dyscyplinarnymi. Wydawanie takich decyzji jest zastrzeżone do kompetencji Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Kary dyscyplinarne nakładane są za złamanie przepisów Regulaminu Dyscyplinarnego.

(...)w naszej ocenie Trybunał przed przystąpieniem do rozpoznawania przedmiotowej sprawy, winien mieć uprzednią zgodę Zarządu PZPN, przedstawioną przez Klub Lechia Gdańsk na poddanie sprawy rozstrzygnięciu przez Trybunał.

Dodatkowo Trybunał Arbitrażowy przed przystąpieniem do rozpoznawania przedmiotowej sprawy nie poinformował PZPN, iż wpłynęła skarga od Klubu Lechia Gdańsk. Wiedza PZPN w tym zakresie pochodzi z doniesień medialnych
.

tutaj pełna treść oświadczenia PZPN

EKSTRAKLASA SA
Ekstraklasa SA jest zaniepokojona trybem postępowania oraz obiegiem informacji w sprawie postanowienia Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. O wszystkich podjętych decyzjach Ekstraklasa SA została poinformowana wyłącznie przez Lechię Gdańsk. To niezrozumiały fakt ponieważ decyzja Trybunału ma kolosalny wpływ na prawidłowy przebieg rozgrywek w sezonie 2015/2016.

W związku z tym Zarząd spółki Ekstraklasa SA zwrócił się z oficjalną prośbą do Trybunału Arbitrażowego o pilne rozstrzygnięcie ws. Lechii Gdańsk.

Władze spółki Ekstraklasa SA oczekują, że tak ważny organ jakim jest Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim podejmie ostateczną decyzję ws. Lechii Gdańsk najpóźniej na początku przyszłego tygodnia
.

tutaj pełna treść komunikatu

LECHIA GDAŃSK
W naszej ocenie podstawą właściwości Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. do rozpoznania ostatecznej decyzji dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej są przepisy Ustawy o Sporcie. Zgodnie z nimi Trybunał rozstrzyga także spory wynikające z zaskarżenia ostatecznych decyzji dyscyplinarnych Polskich Związków Sportowych. W odniesieniu do tych spraw, Trybunał pełni funkcję sądowego organu odwoławczego, a nie sądu polubownego.

Oświadczenie wydane 9 kwietnia przez Polski Związek Piłki Nożnej w naszej ocenie jest jedynie prezentacją stanowiska jednej ze stron toczącego się postępowania, które szanujemy, ale go nie podzielamy. Złożenie skargi poprzedziła pogłębiona analiza prawna, która spowodowała podjęcie decyzji o skorzystaniu z przewidzianej przepisami prawa drogi ochrony praw klubu. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl., wydając w dniu 8 kwietnia postanowienie o wstrzymaniu decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w postaci sankcji ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16, potwierdził swoją właściwość do rozpoznania tej sprawy.

Mając powyższe na uwadze, klub podtrzymuje swoje stanowisko i uszanuje każde orzeczenie Trybunału, bez względu na jego rezultat
.

pełna treść oświadczenia Lechii

Tabela po 30 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
1 Legia Warszawa 30 17 9 4 58:28 60 (30)
2 Piast Gliwice 30 17 7 6 49:36 58 (29)
3 Pogoń Szczecin 30 10 16 4 36:30 46 (23)
4 Zagłębie Lubin 30 12 9 9 41:37 45 (23)
5 Cracovia 30 12 9 9 57:42 45 (23)
6 Lech Poznań 30 13 4 13 37:38 43 (22)
7 LECHIA GDAŃSK 30 10 9 11 45:37 38 (19)
8 Ruch Chorzów 30 11 6 13 37:46 38 (19)
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 9 11 10 37:46 38 (19)
10 Korona Kielce 30 9 10 11 32:37 37 (19)
11 Wisła Kraków 30 8 13 9 45:35 36 (18)
12 Jagiellonia Białystok 30 10 5 15 37:54 35 (18)
13 Śląsk Wrocław 30 8 10 12 28:37 34 (17)
14 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 30 8 9 13 33:43 33 (17)
15 Górnik Łęczna 30 8 7 15 30:43 31 (16)
16 Górnik Zabrze 30 4 14 12 33:46 25 (13)

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-04-11

aktualna tabela »

Wyniki 30 kolejki:

 • LECHIA GDAŃSK - Ruch Chorzów 2:0 (2:0)
 • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0)
 • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
 • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (0:1)
 • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0
 • Górnik Łęczna - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Opinie (177) ponad 10 zablokowanych

 • (8)

  O co tu chodzi skandal szkoda kibicow

  • 56 30

  • Donald dzwonił w tej sprawie i przywrócono punkt. Jakie to szczęście! (4)

   Dobry PAN, łaskawy, PAN nie pozwoli nas skrzydzić

   • 13 43

   • Jakich

    Kibiców?

    • 4 6

   • O co ci chodzi?

    • 5 0

   • Legła warszawa (1)

    Mistrzem Polski tylko Piast Gliwice a nie ci z warszawy

    • 2 5

    • ci z Warszawy kiedys byli prawie zgodowiczami z Lechia

     I gdyby nie jakies oszołomy to teraz wymiatala by ekipa GWWS w całej polskiej lidze.Melanze z Legia na plazy ,wjazdy do sledziowni ,pamietaja to zapewne osoby z forum Lechii.Piekne czasy.Szal Lechii w Wawie to było cos.Niczego się człowiek nie obawial,a jeszcze się napil.Ale to se ne wrati.Szkoda

     • 2 5

  • Apel (2)

   Żeby legia warszawa Nie była mistrzem rąbać warszawiaków położyć się dla piasta Gliwice a kijow z Warszawy gonić

   • 1 10

   • Mlodys i gupis

    Nazwy klubow jako nazwy własne piszemy z wielkiej litery.Lubisz czy nie masz tak pisać gimbusie.

    • 4 0

   • sam sie gon imbecylu

    • 0 1

 • A komu to potrzebne

  Takie dziwactwa tylko w Polsce.
  Ciekawe co jeszcze wymyślą do tej sprawy.

  • 59 13

 • Granda! (5)

  po co grać jak wszystko przy stoliku się załatwi
  i to nie zielonym a niebieskim tym razem

  dlaczego w piątek nic nikomu nie przeszkadzało!

  • 66 25

  • Może masz rację dlatego Ruch wczoraj przegrał! Ruch Chorzów PANY!

   • 5 12

  • (3)

   o co Ci chodzi Lechia się odwołała Ruch też powinien a ze nie chciał ......
   sam sobie winien pozdrawiam :)

   • 20 2

   • (2)

    Bo Lechia szukała punktów gdzie się dało a Ruch na boisku

    • 2 3

    • Słabo szukali i nie znaleźli ani na boisku ani nie odwoływali się. Efekt taki, że są w dolnej tabeli.

     • 3 3

    • No wybacz ale właśnie się odwołała

     od decyzji zabrania punktu zdobytego na boisku wiec gadka o szukaniu punktów gdzie się da jest mocno nietrafiona.

     • 0 1

 • (3)

  Brawo Lechia! Wczoraj dobry mecz, a teraz wywalczyć trzecie miejsce!

  • 122 23

  • Wczoraj była dobra.... (2)

   ...jedynie 1 połowa, a w 2 się cofnęli i pachniało bramką.
   Powinienem zapłacić 20zł a nie 40 za bilet

   • 10 33

   • W piłce nożnej nie wygrywa się meczy za to kto lepiej "pachnie bramką", jeżeli nie potrafi jej strzelić. Ile to razy to Lechia już pachniała a na końcu albo remisowaliśmy albo przegrywaliśmy. Teraz to przydarzyło się Ruchowi.

    • 33 1

   • Glupoty gadasz. Bardzo dobry ruch Nowaka. Wbilismy dwie bramki. Majac bezpieczny bufor, Trener zastosowal strategie przeciwnikow Lechii z poprzednich meczow. Wprowadzenie defensorow, autobus i niech sie przeciwnik męczy. Super mecz, wlasciwa strategia.

    • 2 1

 • (1)

  Kurcze, Lechia ma zawsze pod górę...: (

  • 39 48

  • Jak zawsze? Teraz mamy z górki. Pod górę to ma Arka z awansem z 1 ligi.

   • 17 9

 • Wielka Lechia Gdansk (13)

  Bledem bylo zabranie punktu a nie jego oddanie. Pilkarze wywalczyli ten punkt na boisku. Jak chcieli ukarac Lechie,to mozna bylo nalozyc kare finansowa a nie okradac z punktu wywalczonego przez pilkarzy na murawie. Boniek boi sie,ze Legia nie zdobedzie mistrzostwa i stad ta cala szopka.
  Nawet jak cofna Lechii ten punkt,to i tak bedziemy w grupie mistrzowskiej.
  Bialozielony walec jedzie po Mistrza Polski 2016r.

  • 119 35

  • weź proszki kolego (2)

   tradycyjnie zajmiemy miejsce tuż za pucharami

   • 13 22

   • Nie w tym roku.

    • 21 1

   • Też tak myślę

    • 2 0

  • (3)

   Ja kibicuje Ruchowi Chorzów !Wielki Ruch Chorzów !Niebieskie trójmiasto!

   • 3 43

   • Widac ze sloik

    • 21 1

   • Lechia 2-0 Ruch

    Niebieska to była plaża w Gdyni 18.08.2013. A w przyszłym sezonie będziesz jeździł na swój Ruch walczący w I lidze z arką.

    • 8 4

   • Trojmiasto jest nasze... Nikomu nie damy... Trojmiasto do Lechii nalezy!

    • 1 1

  • Boniek ma wylane na Legie, chlopie wez sie ogarnij, i nie siej zametu.

   • 6 8

  • Nie płacenie....... (1)

   Za pracę to takie bardzo iberalne podejście do ludzi .

   Takie " gdańskie" co ?

   Automatycznie w trakcie rozgrywek nalezy się degradowac kluby które zalegają z płatnościami i ich nie spłacaja w wyznaczonych terminach .

   Tymczasem pralnia działa.

   • 4 18

   • A wy nie narzekajcie zawsze i wszędzie na wszystko co "gdańskie" tylko się weźcie za siebie i awansujcie wreszcie.

    • 2 1

  • podium jest pewne już po 1-2 meczu możemy tam wskoczyć z mistrzem troszkę się trzeba pomęczyć ale jest to możliwe jeżeli będą tak grać to rozwalą wszystkich jak im się będzie podobało Nowak jest rewelacyjnym trenerem a nawet kimś więcej w Lechii i to widać wyraźnie DO BOJU LECHIA GDAŃSK!

   • 16 4

  • Arka nigdy nie została zdegradowane za korupcje (1)

   Degradacja polega na cofnięciu klubu przynajmniej o jedną klasę\lige a Arka została przywrócona do I ligi skąd kupiła ekstraklasę

   • 4 2

   • Ale Wymyśliłeś nie no jesteś genialny.
    Ile masz lat ?

    • 1 2

 • Wstyd (19)

  Dlatego kibicuje od lat Arce,ktorej nie wspieraja politycy

  • 63 173

  • Arce... (6)

   ...które "wsławiła" się kupowaniem meczów na wielką skalę? Główna "bohaterka" afery Fryzjera.

   • 86 23

   • Marcin to i tak nic przy korupcji lechjj gdansk (3)

    to glowna "bohaterka" korupcji w XXI wieku w Polsce

    • 4 14

    • xxx

     zaklinasz rzeczywistość jak nie przymierzając tz. "obrońcy demokracji"

     • 8 2

    • Jakieś konkrety poza twoimi pomówieniami? Konkrety za to były przy gdyńskiej aferze korupcyjnej z królową korupcji Arką.

     • 7 1

    • Widac ze rodzice w slownik nie zainwestowali

     • 0 0

   • (1)

    Dostała największą karę .
    Przyjęła ją na klatę nie odwoływała się jak inni
    Górnik Łęczna za nie przyznanie się został zdecydowany o dwie klasy .
    Ci co robili największe przekręty nie zostali ukarani ( dziwne wyniki przy walce o mistrzostwo kraju) nie podajęo jaki zespół Chodzi bo dzieciarnia nie musi wiedzieć .
    A prawdziwy kibic przyzna rację

    • 2 0

    • Sorry Polkowice miałem na myśli

     • 0 0

  • nie zabieraj głosu przybłędo najbardziej skorumpowanego klubu w Polsce

   • 64 16

  • Arka...

   Do dziś pamiętam ten numer: najpierw wyrzucili Arkę za korupcję, a potem Arka do e-klasy wróciła... z czwartego miejsca (choć zgodnie z regulaminem rozgrywek awansować miały dwa zespoły). I jeszcze później unikanie baraży przez kolejne zielonostolikowe decyzje...

   • 62 14

  • w sumie Rysio

   to nie polityk. Politycy siedizeli Rysiowi w kieszeni.

   • 36 6

  • to prowokator

   nie dajcie sie na to nabrać

   • 12 7

  • A wasze 3/4 budzetu to niby skad jest? Od miasta a to nie politycy?

   • 25 7

  • ale od zawsze wspiera FRYZJER

   • 19 7

  • HE, HE, Arce, której kibice uciekli z własnego stadionu (4)

   podczas meczu derbowego z LG...

   • 34 11

   • HE HE bo kibice LG wtedy mieli fajną sztamę (3)

    która nazywała się MO i za pan brat wtedy ganiali po stadionie.
    Dzisiaj zresztą też ta sztama istnieje i zwie się gts.

    • 5 11

    • Tak sobie tłumaczcie

     • 7 3

    • hihihih

     Byłem widziale walczyłem .Mam kawalek flagi z masztu Arki.Sam ja sciagalem.zgredy nawet nie pisnęli.to była porazajaca porazka

     • 9 2

    • nie bierz tego juz wiecej czleku

     • 1 1

  • Fryzjer !!!!!!!! wyszedles?????

   • 0 0

 • Trzy proste słowa (2)

  Układy korupcja posmiewisko z kibiców
  legia cracovia lechia
  zielony stolik
  legia lech lechia
  niebieski stolik
  rudy stolik pzpn
  legia lech piast
  wybór nalezy od........ Własnie kogo??? Chyba pójdę do fryzjera po odpowiedz!!!

  • 26 60

  • Boniek????Co???

   Nie dygaj legla mistrzem zostaniena uklady nie ma rady!!!

   • 41 15

  • Trzy słowa a taki bełkot

   • 15 2

 • Nie było by zamieszania, (3)

  gdyby jak w każdym cywilizowanym kraju karne punkty naliczało się na początku przyszłego sezonu. Kto to widział szafować punktami w trakcie gry?

  • 117 8

  • Uważam że karne pkt. to w ogóle skandal!!!

   Kary finansowe, zakazy transferowe tak.
   Karne pkt. nie!

   • 27 4

  • W każdym cywilizowanym kraju byłoby:

   ,,byłoby"

   • 5 1

  • Wtedy kluby więcej kombinowały z wypłatami dla piłkarzy.
   A za pracę powinno się płacić w terminie ustawowym.
   Kto chciałby czekać na swoją wypłatę3 miesiące ?
   Ludzie mają kredyty coś jeść trzeba .
   Przy rozliczeniu klubu na koniec sezonu piłkarze dostawali by pieniądze na np dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

   • 0 2

 • A my swoje!!!

  PZPN! PZPN!..... PZPN! ......

  • 24 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

154 typowania

x

11%

22 typowania

2

11%

22 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane