• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arcyważny mecz dla Vistalu w Lublinie

jag.
12 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
W Lublinie wystąpi aż osiem reprezentantek z ostatnich mistrzostw świata, w tym walczące o piłkę na tym zdjęciu: Monika Kobylińska, Iwona Niedźwiedź i Patrycja Kulwińska. W Lublinie wystąpi aż osiem reprezentantek z ostatnich mistrzostw świata, w tym walczące o piłkę na tym zdjęciu: Monika Kobylińska, Iwona Niedźwiedź i Patrycja Kulwińska.

W poniedziałkowy wieczór na piłkarki ręczne i trenera Vistalu spadł deszcz nagród na Gdyńskiej Gali Sportu, ale muszą oni szybko przejść nad tym do porządku dziennego, gdyż już w środę czeka ich arcyważny mecz w PGNiG Superlidze. Na godzinie 18 zaplanowano początek starcia wicemistrzyń Polski z mistrzyniami. Gospodarzem pojedynku jest Selgros Lublin.Typowanie wyników

13 stycznia 2016, godz. 18:00
HIT
3 pkt.
Selgros Lublin
VISTAL Gdynia

Jak typowano

89% 266 typowań Selgros Lublin
1% 4 typowania REMIS
10% 29 typowań VISTAL Gdynia

Twoje daneBLISKO 100 TYS. ZŁ DLA NAJLEPSZYCH W GDYŃSKIM SPORCIE W 2015 ROKU. SPRAWDŹ, KTO WYGRAŁ W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

Monika Kobylińska wraz z koleżankami oraz trener Paweł Tetelewski zebrali nagrody za udany ubiegły rok, który przyniósł im tytuł wicemistrzowski oraz Puchar Polski. Jednak pierwsza runda bieżących rozgrywek nie była już tak udana. Gdynianki na półmetku sezonu zasadniczego zameldowały się na 5. miejscu. Terminarz jest tak skonstruowany, że dwukrotnie następuje zbitka meczów, które zdecydują, czy Vistalowi uda się jeszcze włączyć przed play-off do walki o wyższe lokaty.

Jeszcze w styczniu w 13. kolejce w Lubinie, a w 14. u siebie ze Startem Elbląg, a miesiąc później w 19. serii gier w Gdyni z Pogoń Baltica Szczecin oraz w 20. w Lubinie, Vistal zagra z drużynami obecnie notowanymi wyżej w tabeli.

Ze względu na udział Selgrosu i Startu w europejskich pucharach te mecze zostały opóźnione w stosunku do terminów kolejek. Do Lublina gdynianki przyjadą 4 dni później, a spotkanie z elblążankami zostało opóźnione o 10 dni i odbędzie się w Gdynia Arena 27 stycznia o godzinie 19. Dla Vistalu to dobre wiadomości.

- Już w pierwszej tegorocznej kolejce rozegrałyśmy ciężki mecz, ponieważ praktycznie musiałyśmy zgrywać się od nową. Długo nie grałyśmy ze sobą w pełnym składzie, nie miałyśmy za dużo treningów. Ale idziemy do przodu i mam nadzieję, że będziemy wyglądać z każdym dniem coraz lepiej - podkreślała Kobylińska, która była jedną z czterech gdyńskich uczestniczek mistrzostw świata w grudniu w Danii.
MONIKA KOBYLIŃSKA NOMINOWANA DO TYTUŁU LIGOWIEC ROKU 2015. GŁOSOWANIE TRWA NA TROJMIASTO.PL

Zobacz ostatnią akcję meczu Vistal - Selgros, która mogła dać remis gdyniankom w 2. kolejce.Między derbami Trójmiasta, wygranymi 27:24 z AZS Łączpolem AZS AWFiS, a meczem z mistrzyniami Polski Vistal miał tydzień czasu na doskonalenie taktyki na wspólnych zajęciach. Ponadto po kontuzji do gry wróciła Katarzyna Janiszewska.

Takiego komfortu nie miał Selgros, który w weekend grał w Norwegii, przegrywając w Pucharze Zdobywców Pucharów z Vipers Kristiansand 22:28.

W Lublinie jednak niezwykle starannie przygotowują się do starcia z wicemistrzyniami Polski i to nie tylko na polu sportowym. W przededniu spotkania zwołana została specjalna konferencja prasowa, na której zapowiedziano, że to właśnie podczas meczu Selgros - Vistal zaprezentowana została nowa maskotka klubowa. Ponadto przed grą wręczone mają zostać upominki nie tylko dla: Agnieszki Koceli, Iwony Niedźwiedź Weroniki KoceliKristy Repelewskiej, czyli miejscowych szczypiornistek 4. drużyny świata, ale mają być też uhonorowane gdyńskie kadrowiczki: Kobylińska, Aneta Łabuda, Patrycja KulwińskaAleksandra Zych.

PAWEŁ TETELEWSKI PO DERBACH: NIKT NIE OPUŚCIŁ GŁOWY, WALCZYLIŚMY DO KOŃCA

Jest zatem szansa, że piłkarki ręczne znów zagrają przy wypełnionej widowni. Przypomnijmy, że derby Trójmiasta w Gdynia Arena zgromadziły 1300 kibiców.

- Cieszymy się, że na naszym meczu było tak dużo kibiców. Mam nadzieje, że potrafimy sprawić, że popularność żeńskiej piłki ręcznej w ligowym wydaniu będzie jeszcze wyższa - dodała Kobylińska.
W drugiej kolejce, w Gdynia Arena mecz Vistalu z Selgrosem trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Vistal gonił wynik, ale rzut, który mógł dać remis, Kobylińskiej (wcześniej zdobyła 7 bramek) został zablokowany i skończyło się porażką 20:21.

PRZYPOMNIJ SOBIE MECZ VISTALU Z SELGROSEM Z PIERWSZEJ RUNDY ROZGRYWEK

W środę ekipa Tetelewskiego nie może przegrać, jeśli chce ruszyć w pościg za czołowym tercetem Superligi. W tym sezonie jedyną drużyna, która nie przegrała w Lublinie jest Start. Na inaugurację rozgrywek elblążanki zremisowały tam 26:26. Ponadto Selgros stracił w tym sezonie jeszcze tylko punkty w Szczecinie (porażka 23:29). Od 17 października podopieczne Sabiny Włodek kolekcjonują wyłącznie zwycięstwa.
jag.

Kluby sportowe

Opinie (7) 2 zablokowane

 • Powodzenia

  Choć o punkty może być ciężko...

  • 13 4

 • vistal

  To brzmi dumnie. Drużyna, niestety przeciętna. Mecz z łączpolem wygrany tzw rzutem na taśmę. Co się dzieje z utalentowaną młodzieżą? Dlaczego ta drużyna nie czyni postępów. Gdyni i vistalowi należy się więcej.

  • 8 2

 • No nie wiem...

  ... ale kciuki będę trzymać... choćby 1pkt...

  • 3 3

 • w Lublinie

  jest tylko Motor.

  • 2 2

 • Do przerwy 10:12 ! (1)

  No . no !!!!!!!!!!

  • 0 2

  • 26:22

   Pary starczyło na pierwszą połowę !

   • 2 0

 • No i d....

  :(

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane