Wielkie emocje w Ergo Arenie bez happy endu

Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski: " Jest ból, że za stworzenie tej doskonałej atmosfery w Ergo Arenie nie odwdzięczyliśmy się publiczności choćby remisem"
Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski: "Jest ból, że za stworzenie tej doskonałej atmosfery w Ergo Arenie nie odwdzięczyliśmy się publiczności choćby remisem" fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

10 tysięcy widzów obserwowało debiut piłki ręcznej w Ergo Arenie. Wydawało się, że mistrzowie horrorów, na które to miano zasłużyli biało-czerwonych na wielu najpoważniejszych imprezach, jeszcze raz wyjdą obronną ręką z opresji. Szansa na remis była jeszcze na 19 sekund przed końcem, gdyż kapitalnie bronił rezerwowy Marcin Wichary, a w ataku punktował wprowadzony z ławki Tomasz Rosiński. On to na ostatni atak został ustawiony w roli grającego bramkarza, ale zamiast wyrównania padł rozstrzygający gol dla rywali. Polscy przegrali w towarzyskim meczu z Niemcami 26:28 (15:15).

POLSKA

Szmal, Wichary - Jaszka 1, K.Lijewski 5, Kuchczyński 1, Jachlewski, Tkaczyk 2, Bielecki 1, Wiśniewski, B.Jurecki 3, Jurasik 4, M.Jurecki 2, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Kwiatkowski, Rosiński 3.

NIEMCY

Lichtlein, Ziemer - Gensheimer 7, Klein 1, Kaufmann 4, Kneer 3, Strobel 1, Weinhold 3, Glandorf 1, Richwien 3, Theuerkauf 1, Wiencek 3, Roggisch, Sellin 1

za nami pierwszy mecz piłki ręcznej w historii Ergo Areny. Szczypiorniści SPR Spójni Wybrzeże pokonali w meczu o I-ligowe punkty Wolsztyniaka 26:24 (13:11). Inauguracyjną bramkę zdobył Krystian Nidzgorski
[ICO]
cała Ergo Arena jest biało-czerwona, kibice otrzymali w barwach narodowych tzw. klaskacze oraz plansze z napisem "Kocham ręczną". Na widowni będzie 10 tysięcy widzów
[ICO]
10 tysięcy widzów to rekord frekwencji w historii krajowej piłki ręcznej
mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi, pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 20:20
Trenerzy Wenta i Waszkiewicz wpisali do protokołu aż 21 piłkarzy, na taki luksus mogą sobie pozwolić, gdyż to mecz towarzyski. Jutro z tego grona wyłonią "16", która poleci na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich do Alicante
[ICO]
na trybunach atmosfera porównywalna z tą, którą znamy z meczów Ligi Światowej, publiczność doskonale się bawi w rytm muzyki, były też konkursy dla kibiców
na prezentacje szczypiornistów wyprowadzili uczniowie SP 50 Gdańsk i ZS Wiele
[ICO]
"W górę serca, Polska wygra mecz" - z trybun
reprezentacja Niemiec witana oklaskami już na parkiecie, a właściwie na terafleksie, ale oczywiście zdecydowanie głośniejsza owacja dla Polski, kibice witają polskich szczypiornistów na stojąco
[ICO]
w naszym Typerze aż 85 procent obstawiających wynik zagłosowało na zwycięstwo Polaków!
niemiecki szkoleniowiec do protokołu podał 14 zawodników
za 100 meczów w reprezentacji Polski uhonorowany został Mateusz Jachlewski (POLSKA) , dla którego to szczególnie miła uroczystość, gdyż wywodzi się z Gdańska
także za 100 występów w kadrze nagrodzony został Mariusz Jurkiewicz (POLSKA) , który do wielkiej kariery startował z SMS Gdańsk
za 200 meczów w biało-czerwonych barwach nagrodzono Mariusza Jurasika (POLSKA)
hymny obu państw, najpierw niemiecki, po chwili polski
[ICO]
publiczność a capella odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego"
Polska na biało-czerwono, Niemcy w czarnych strojach z elementami swoich barw narodowych na bokach koszulek
[ICO]
przed meczem melodia z filmu "Jak rozpętałem Drugą Wojnę Światową" w rytm oklasków z trybun
1'
mecz rozpoczęli Polacy przy burzy oklasków z trybun
1'
Rozpoczynają Polacy
1'
głośne "Polska, Polska" przy pierwszej akcji naszej reprezentacji w ataku
1'
Faul na Jureckim, który oddawał rzut
2'
Tkaczyk (POLSKA) nad bramką
[ICO]
11'
wielki aplauz na trybunach po odzyskaniu przez biało-czerwonych prowadzenia
2'
głośne gwizdy przy pierwszym ataku Niemiec
2'
Tkaczyk (POLSKA) agresywnie w obronie i przechwyt
[ICO]
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA).
[ICO]
2'
[1:1]
[ICO]
2'
[1:2] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY).
3'
Polacy w ataku pozycyjnym
3'
B.Jurecki (POLSKA) przegrywa pojedynek z niemieckim bramkarzem
4'
Żółta kartka dla M.Jureckiego (POLSKA)
5'
Karny dla Niemiec
[ICO]
5'
[1:3] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
[ICO]
5'
Czas dla Polaków
[ICO]
6'
[2:3] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
7'
Piłka w siatce polskiej ale wcześniej gwizdek sędziego
7'
Kolejny karny dla Niemców
[ICO]
8'
[2:4] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
[ICO]
8'
[3:4] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
9'
Polacy twardo w obronie
[ICO]
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA).
10'
Szmal (POLSKA) odbija rzut Strobla
[ICO]
10'
[5:4] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
11'
[5:5] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY).
11'
Polacy poprawili grę w obronie, chyba początkowa trema mija
12'
Strata Polaków pod bramką niemiecką
[ICO]
12'
[6:5] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA). Po odegraniu Wiśniewskiego
13'
Niemcy w ataku pozycyjnym
[ICO]
13'
[6:6] Bramkę zdobywa Weinhold (NIEMCY).
[ICO]
13'
[6:7] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY). Po kontrze gości
[ICO]
13'
ten niemiecki skrzydłowy ma na koncie już cztery trafienia
14'
Polacy znów tracą piłkę pod bramką niemiecką
[ICO]
14'
[6:8] Bramkę zdobywa Richwien (NIEMCY). z prawego skrzydła
15'
Jurasik (POLSKA) z drugiej linii ale piłka przelatuje nad poprzeczką, odbita od piłkarzy niemieckich
[ICO]
16'
[7:8] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
16'
[8:8] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA). Po przechwycie i błyskawicznej kontrze
17'
Polacy wyrównali dzięki dwóm przechwytom w obronie kołowych, najpierw B.Jureckiego (POLSKA), potem Syprzaka (POLSKA) i szybkim kontrom
[ICO]
17'
[8:9] Bramkę zdobywa Theuerkauf (NIEMCY).
[ICO]
17'
[9:9] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
[ICO]
18'
[10:9] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (POLSKA). Po kontrze
19'
Glandorf (NIEMCY) pada na parkiet po próbie rzutu z drugiej linii, ostra interwencja Jurkiewicza, rozgrywający ma szczęście, że skończyło się na żółte kartce, a nie wykluczeniu
19'
Udana interwencja Szmala (POLSKA) ale przy piłce nadal rywale
19'
Znów Szmal (POLSKA) ratuje Polaków
19'
Tym razem Jaszka (POLSKA) nie trafia
[ICO]
19'
[10:10] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
[ICO]
20'
[10:11] Bramkę zdobywa Richwien (NIEMCY). Znów strata Polaków i szybka, solowa kontra Lichwiena
[ICO]
21'
głośne "Polska, Polska! - z trybun
[ICO]
21'
[11:11] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
22'
Polacy bronią strefą 6-0, lepiej im to wychodzi
[ICO]
22'
[11:12] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
22'
Tym razem Strobel (NIEMCY) leży na parkiecie ale tym razem upadł nie atakowany przez nikogo
22'
Tkaczyk (POLSKA) w poprzeczkę
23'
pomocy masażysty wymagał Strobel (NIEMCY), który poślizgnął się w obronie i upadł bez udziału przeciwnika
23'
Jaszka (POLSKA) oddaje rzut ale trafił bramkarza niemieckiego w twarz
[ICO]
23'
teraz leży Lichtlein (NIEMCY), który został trafiony w twarz piłką rzuconą przez Jaszkę (POLSKA)
23'
Potężny rzut Polaka niemal znokautował Niemca
[ICO]
23'
[11:13] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY). Z kontry. To już jego szóste trafienie!
24'
Jaszka (POLSKA) niecelnie
[ICO]
25'
[12:13] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA). Sprytny rzut Polaka, który puścił piłkę po ziemi i wtoczyła się ona powoli do bramki. To już czwarte trafienie Mariusza
[ICO]
25'
Czas dla reprezentacji Niemiec, Polacy utrzymują się w grze dzięki kontrom
25'
Faul w ataku Kneera (NIEMCY)
26'
Jaszka (POLSKA) fatalnie podaje i piłkę przejmują rywale
26'
Faul Bieleckiego (POLSKA) na przepychającym się Wiencku
[ICO]
27'
[12:14] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
27'
Atak pozycyjny Polaków
[ICO]
27'
[13:14] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
27'
Weinhold (NIEMCY) trafił w poprzeczkę
27'
Szmal (POLSKA) broni rzut Glandorfa (NIEMCY)
27'
Tym razem Bielecki (POLSKA) zastopowany faulem
[ICO]
29'
[14:14] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
[ICO]
30'
[14:15] Bramkę zdobywa Wiencek (NIEMCY).
[ICO]
30'
[15:15] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
[ICO]
30'
Strobel (NIEMCY) ukarany dwuminutową karą.
30'
Gensheimer (NIEMCY) z drugiej linii ale świetnie broni Szmal (POLSKA)
30'
Koniec pierwszej połowy: Polska - Niemcy 15:15.
Najskuteczniejsi w naszej drużynie są: Jurasik (POLSKA) (4 bramki) oraz K.Lijewski (POLSKA) i B.Jurecki (POLSKA) (po 3). Na Niemców najwięcej trafień zaliczył: Gensheimer (NIEMCY) (6), po trzech zawodników ma 2 i 1 bramkę.
31'
Drugą połowę rozpoczynają Niemcy. W polskiej bramce zmiana, między słupkami Wichary
[ICO]
31'
[15:16] Bramkę zdobywa Weinhold (NIEMCY).
31'
Tłuczyński zderzył się z Roggishem
32'
Błąd kroków Jaszki (POLSKA)
32'
Udana interwencja Wicharego (POLSKA)
32'
Roggisch (NIEMCY), który należy do największych "rozrabiaków" na boiskach Bundesligi tym razem skarży się na Tłuczyńskiego, pokazując, że dostał cios łokciem
[ICO]
33'
[16:16] Bramkę zdobywa Kuchczyński (POLSKA).
34'
Piłka po uderzeniu Sellina (NIEMCY) minęła Wicharego (POLSKA) ale nie wtoczyła się do bramki
34'
Weinhold (NIEMCY) zablokowany ale z kontry nic nie wyszło
[ICO]
34'
[16:17] Bramkę zdobywa Sellin (NIEMCY).
35'
Faulowany Tłuczyński
35'
Syprzak (POLSKA) w polu bramkowym
[ICO]
36'
na trybunach równie gorąca atmosfera jak przed przerwą, ataki Polaków przy oklaskach, a niemieckie przy dźwiękach trąbek i piszczałek
36'
Wolny dla Niemców
36'
Polacy dobrze w obronie i gra pasywna Niemców
[ICO]
36'
[16:18] Bramkę zdobywa Strobel (NIEMCY).
37'
K.Lijewski (POLSKA) nie trafia
[ICO]
37'
[16:19] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
[ICO]
38'
Strobel (NIEMCY) ukarany dwuminutową karą. Za uderzenie Jurkiewicza. To już drugie wykluczenie tego zawodnika. Kolejne - równać się będzie dla niego z czerwoną kartką i zakończeniem gry przed czasem
[ICO]
38'
[17:19] Bramkę zdobywa Jaszka (POLSKA).
39'
Strata Niemców
39'
[ICO]
39'
[18:19] Bramkę zdobywa Tkaczyk (POLSKA). Zza obrońcy
40'
Niemcy w komplecie, ale dzięki grze w przewadze Polacy zdobyli dwie bramki
[ICO]
40'
Tkaczyk (POLSKA) ukarany dwuminutową karą. Po raz pierwszy w tym meczu nasza drużyna w osłabieniu
40'
41'
M.Jurecki (POLSKA) faulowany
41'
M.Jurecki (POLSKA) w niemieckiego bramkarza
[ICO]
42'
[18:20] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
42'
Strobel (NIEMCY) przerywa akcję Polaków
43'
Wiencek (NIEMCY) w poprzeczkę
43'
Strata Polaków
[ICO]
43'
[18:21] Bramkę zdobywa Wiencek (NIEMCY).
[ICO]
44'
kibice starają się poderwać gospodarzy do boju głośnym skandowaniem "Polska", w Ergo Arenie nikt nie traci wiary, że wynik będzie inny niż przegrana biało-czerwonych
44'
Błąd kroków Polaków
44'
Błąd techniczny Niemców i sędziowie zatrzymali ich kontrę
45'
Jurecki w boczną siatkę
[ICO]
46'
"Hej Sokoły" z trybun
46'
Kolejna dobra interwencja Wicharego (POLSKA)
[ICO]
47'
[19:21] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA). Nasi reprezentanci po ośmiu minutach ruszyli wynik!
[ICO]
47'
[20:21] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (POLSKA). Po własnej kontrze
48'
Wichary (POLSKA) broni rzut Weinholda (NIEMCY)
48'
Strata Polaków w ataku
49'
Karny dla Niemców
[ICO]
48'
Niemcy w ataku, ale z trybun głośne "Polska, Polska", tym razem publiczność chce dodać otuchy biało-czerwonym obronie