Wielkie emocje w Ergo Arenie bez happy endu

jag., Marta
2 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski: " Jest ból, że za stworzenie tej doskonałej atmosfery w Ergo Arenie nie odwdzięczyliśmy się publiczności choćby remisem" Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski: " Jest ból, że za stworzenie tej doskonałej atmosfery w Ergo Arenie nie odwdzięczyliśmy się publiczności choćby remisem"

10 tysięcy widzów obserwowało debiut piłki ręcznej w Ergo Arenie. Wydawało się, że mistrzowie horrorów, na które to miano zasłużyli biało-czerwonych na wielu najpoważniejszych imprezach, jeszcze raz wyjdą obronną ręką z opresji. Szansa na remis była jeszcze na 19 sekund przed końcem, gdyż kapitalnie bronił rezerwowy Marcin Wichary, a w ataku punktował wprowadzony z ławki Tomasz Rosiński. On to na ostatni atak został ustawiony w roli grającego bramkarza, ale zamiast wyrównania padł rozstrzygający gol dla rywali. Polscy przegrali w towarzyskim meczu z Niemcami 26:28 (15:15).

POLSKA
NIEMCY
Szmal, Wichary - Jaszka 1, K.Lijewski 5, Kuchczyński 1, Jachlewski, Tkaczyk 2, Bielecki 1, Wiśniewski, B.Jurecki 3, Jurasik 4, M.Jurecki 2, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Kwiatkowski, Rosiński 3.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Krstic, Ljubic (obaj Słowenia)
Widzów: 10 000
Lichtlein, Ziemer - Gensheimer 7, Klein 1, Kaufmann 4, Kneer 3, Strobel 1, Weinhold 3, Glandorf 1, Richwien 3, Theuerkauf 1, Wiencek 3, Roggisch, Sellin 1

za nami pierwszy mecz piłki ręcznej w historii Ergo Areny. Szczypiorniści SPR Spójni Wybrzeże pokonali w meczu o I-ligowe punkty Wolsztyniaka 26:24 (13:11). Inauguracyjną bramkę zdobył Krystian Nidzgorski
cała Ergo Arena jest biało-czerwona, kibice otrzymali w barwach narodowych tzw. klaskacze oraz plansze z napisem "Kocham ręczną". Na widowni będzie 10 tysięcy widzów
10 tysięcy widzów to rekord frekwencji w historii krajowej piłki ręcznej
mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi, pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 20:20
Trenerzy Wenta i Waszkiewicz wpisali do protokołu aż 21 piłkarzy, na taki luksus mogą sobie pozwolić, gdyż to mecz towarzyski. Jutro z tego grona wyłonią "16", która poleci na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich do Alicante
na trybunach atmosfera porównywalna z tą, którą znamy z meczów Ligi Światowej, publiczność doskonale się bawi w rytm muzyki, były też konkursy dla kibiców
na prezentacje szczypiornistów wyprowadzili uczniowie SP 50 Gdańsk i ZS Wiele
"W górę serca, Polska wygra mecz" - z trybun
reprezentacja Niemiec witana oklaskami już na parkiecie, a właściwie na terafleksie, ale oczywiście zdecydowanie głośniejsza owacja dla Polski, kibice witają polskich szczypiornistów na stojąco
w naszym Typerze aż 85 procent obstawiających wynik zagłosowało na zwycięstwo Polaków!
niemiecki szkoleniowiec do protokołu podał 14 zawodników
za 100 meczów w reprezentacji Polski uhonorowany został Mateusz Jachlewski (POLSKA) , dla którego to szczególnie miła uroczystość, gdyż wywodzi się z Gdańska
także za 100 występów w kadrze nagrodzony został Mariusz Jurkiewicz (POLSKA) , który do wielkiej kariery startował z SMS Gdańsk
za 200 meczów w biało-czerwonych barwach nagrodzono Mariusza Jurasika (POLSKA)
hymny obu państw, najpierw niemiecki, po chwili polski
publiczność a capella odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego"
Polska na biało-czerwono, Niemcy w czarnych strojach z elementami swoich barw narodowych na bokach koszulek
przed meczem melodia z filmu "Jak rozpętałem Drugą Wojnę Światową" w rytm oklasków z trybun
1'
mecz rozpoczęli Polacy przy burzy oklasków z trybun
1'
Rozpoczynają Polacy
1'
głośne "Polska, Polska" przy pierwszej akcji naszej reprezentacji w ataku
1'
Faul na Jureckim, który oddawał rzut
2'
Tkaczyk (POLSKA) nad bramką
11'
wielki aplauz na trybunach po odzyskaniu przez biało-czerwonych prowadzenia
2'
głośne gwizdy przy pierwszym ataku Niemiec
2'
Tkaczyk (POLSKA) agresywnie w obronie i przechwyt
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA).
2'
[1:1]
2'
[1:2] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY).
3'
Polacy w ataku pozycyjnym
3'
B.Jurecki (POLSKA) przegrywa pojedynek z niemieckim bramkarzem
4'
Żółta kartka dla M.Jureckiego (POLSKA)
5'
Karny dla Niemiec
5'
[1:3] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
czas
5'
Czas dla Polaków
6'
[2:3] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
7'
Piłka w siatce polskiej ale wcześniej gwizdek sędziego
7'
Kolejny karny dla Niemców
8'
[2:4] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
8'
[3:4] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
9'
Polacy twardo w obronie
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA).
10'
Szmal (POLSKA) odbija rzut Strobla
10'
[5:4] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
11'
[5:5] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY).
11'
Polacy poprawili grę w obronie, chyba początkowa trema mija
12'
Strata Polaków pod bramką niemiecką
12'
[6:5] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA). Po odegraniu Wiśniewskiego
13'
Niemcy w ataku pozycyjnym
13'
[6:6] Bramkę zdobywa Weinhold (NIEMCY).
13'
[6:7] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY). Po kontrze gości
13'
ten niemiecki skrzydłowy ma na koncie już cztery trafienia
14'
Polacy znów tracą piłkę pod bramką niemiecką
14'
[6:8] Bramkę zdobywa Richwien (NIEMCY). z prawego skrzydła
15'
Jurasik (POLSKA) z drugiej linii ale piłka przelatuje nad poprzeczką, odbita od piłkarzy niemieckich
16'
[7:8] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
16'
[8:8] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA). Po przechwycie i błyskawicznej kontrze
17'
Polacy wyrównali dzięki dwóm przechwytom w obronie kołowych, najpierw B.Jureckiego (POLSKA), potem Syprzaka (POLSKA) i szybkim kontrom
17'
[8:9] Bramkę zdobywa Theuerkauf (NIEMCY).
17'
[9:9] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
18'
[10:9] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (POLSKA). Po kontrze
19'
Glandorf (NIEMCY) pada na parkiet po próbie rzutu z drugiej linii, ostra interwencja Jurkiewicza, rozgrywający ma szczęście, że skończyło się na żółte kartce, a nie wykluczeniu
19'
Udana interwencja Szmala (POLSKA) ale przy piłce nadal rywale
19'
Znów Szmal (POLSKA) ratuje Polaków
19'
Tym razem Jaszka (POLSKA) nie trafia
19'
[10:10] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
20'
[10:11] Bramkę zdobywa Richwien (NIEMCY). Znów strata Polaków i szybka, solowa kontra Lichwiena
21'
głośne "Polska, Polska! - z trybun
21'
[11:11] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
22'
Polacy bronią strefą 6-0, lepiej im to wychodzi
22'
[11:12] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
22'
Tym razem Strobel (NIEMCY) leży na parkiecie ale tym razem upadł nie atakowany przez nikogo
22'
Tkaczyk (POLSKA) w poprzeczkę
23'
pomocy masażysty wymagał Strobel (NIEMCY), który poślizgnął się w obronie i upadł bez udziału przeciwnika
23'
Jaszka (POLSKA) oddaje rzut ale trafił bramkarza niemieckiego w twarz
23'
teraz leży Lichtlein (NIEMCY), który został trafiony w twarz piłką rzuconą przez Jaszkę (POLSKA)
23'
Potężny rzut Polaka niemal znokautował Niemca
23'
[11:13] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY). Z kontry. To już jego szóste trafienie!
24'
Jaszka (POLSKA) niecelnie
25'
[12:13] Bramkę zdobywa Jurasik (POLSKA). Sprytny rzut Polaka, który puścił piłkę po ziemi i wtoczyła się ona powoli do bramki. To już czwarte trafienie Mariusza
czas
25'
Czas dla reprezentacji Niemiec, Polacy utrzymują się w grze dzięki kontrom
25'
Faul w ataku Kneera (NIEMCY)
26'
Jaszka (POLSKA) fatalnie podaje i piłkę przejmują rywale
26'
Faul Bieleckiego (POLSKA) na przepychającym się Wiencku
27'
[12:14] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
27'
Atak pozycyjny Polaków
27'
[13:14] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
27'
Weinhold (NIEMCY) trafił w poprzeczkę
27'
Szmal (POLSKA) broni rzut Glandorfa (NIEMCY)
27'
Tym razem Bielecki (POLSKA) zastopowany faulem
29'
[14:14] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
30'
[14:15] Bramkę zdobywa Wiencek (NIEMCY).
30'
[15:15] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA).
wykluczenie
30'
Strobel (NIEMCY) ukarany dwuminutową karą.
30'
Gensheimer (NIEMCY) z drugiej linii ale świetnie broni Szmal (POLSKA)
30'
Koniec pierwszej połowy: Polska - Niemcy 15:15.
Najskuteczniejsi w naszej drużynie są: Jurasik (POLSKA) (4 bramki) oraz K.Lijewski (POLSKA) i B.Jurecki (POLSKA) (po 3). Na Niemców najwięcej trafień zaliczył: Gensheimer (NIEMCY) (6), po trzech zawodników ma 2 i 1 bramkę.
31'
Drugą połowę rozpoczynają Niemcy. W polskiej bramce zmiana, między słupkami Wichary
31'
[15:16] Bramkę zdobywa Weinhold (NIEMCY).
31'
Tłuczyński zderzył się z Roggishem
32'
Błąd kroków Jaszki (POLSKA)
32'
Udana interwencja Wicharego (POLSKA)
32'
Roggisch (NIEMCY), który należy do największych "rozrabiaków" na boiskach Bundesligi tym razem skarży się na Tłuczyńskiego, pokazując, że dostał cios łokciem
33'
[16:16] Bramkę zdobywa Kuchczyński (POLSKA).
34'
Piłka po uderzeniu Sellina (NIEMCY) minęła Wicharego (POLSKA) ale nie wtoczyła się do bramki
34'
Weinhold (NIEMCY) zablokowany ale z kontry nic nie wyszło
34'
[16:17] Bramkę zdobywa Sellin (NIEMCY).
35'
Faulowany Tłuczyński
35'
Syprzak (POLSKA) w polu bramkowym
36'
na trybunach równie gorąca atmosfera jak przed przerwą, ataki Polaków przy oklaskach, a niemieckie przy dźwiękach trąbek i piszczałek
36'
Wolny dla Niemców
36'
Polacy dobrze w obronie i gra pasywna Niemców
36'
[16:18] Bramkę zdobywa Strobel (NIEMCY).
37'
K.Lijewski (POLSKA) nie trafia
37'
[16:19] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
wykluczenie
38'
Strobel (NIEMCY) ukarany dwuminutową karą. Za uderzenie Jurkiewicza. To już drugie wykluczenie tego zawodnika. Kolejne - równać się będzie dla niego z czerwoną kartką i zakończeniem gry przed czasem
38'
[17:19] Bramkę zdobywa Jaszka (POLSKA).
39'
Strata Niemców
39'
39'
[18:19] Bramkę zdobywa Tkaczyk (POLSKA). Zza obrońcy
40'
Niemcy w komplecie, ale dzięki grze w przewadze Polacy zdobyli dwie bramki
wykluczenie
40'
Tkaczyk (POLSKA) ukarany dwuminutową karą. Po raz pierwszy w tym meczu nasza drużyna w osłabieniu
40'
41'
M.Jurecki (POLSKA) faulowany
41'
M.Jurecki (POLSKA) w niemieckiego bramkarza
42'
[18:20] Bramkę zdobywa Kneer (NIEMCY).
42'
Strobel (NIEMCY) przerywa akcję Polaków
43'
Wiencek (NIEMCY) w poprzeczkę
43'
Strata Polaków
43'
[18:21] Bramkę zdobywa Wiencek (NIEMCY).
44'
kibice starają się poderwać gospodarzy do boju głośnym skandowaniem "Polska", w Ergo Arenie nikt nie traci wiary, że wynik będzie inny niż przegrana biało-czerwonych
44'
Błąd kroków Polaków
44'
Błąd techniczny Niemców i sędziowie zatrzymali ich kontrę
45'
Jurecki w boczną siatkę
46'
"Hej Sokoły" z trybun
46'
Kolejna dobra interwencja Wicharego (POLSKA)
47'
[19:21] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA). Nasi reprezentanci po ośmiu minutach ruszyli wynik!
47'
[20:21] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (POLSKA). Po własnej kontrze
48'
Wichary (POLSKA) broni rzut Weinholda (NIEMCY)
48'
Strata Polaków w ataku
49'
Karny dla Niemców
48'
Niemcy w ataku, ale z trybun głośne "Polska, Polska", tym razem publiczność chce dodać otuchy biało-czerwonym obronie
wykluczenie
48'
Kwiatkowski (POLSKA) ukarana dwuminutową karą.
49'
Wichary (POLSKA) broni karnego Gensheimera (NIEMCY)
49'
"Marcin Wichary (POLSKA) " - skandują chyba wszyscy kibice
49'
Lijewski w bramkarza
50'
[20:22] Bramkę zdobywa Richwien (NIEMCY). Nasz drużyna w komplecie
50'
[21:22] Bramkę zdobywa Rosiński (POLSKA).
51'
Richwien (NIEMCY) obok bramki
52'
[22:22] Bramkę zdobywa Rosiński (POLSKA).
53'
[22:23] Bramkę zdobywa Glandorf (NIEMCY).
54'
Teraz Niemcy skutecznie w obronie
54'
[23:23] Bramkę zdobywa Tkaczyk (POLSKA).
54'
Niemiecki bramkarz wyszedł daleko z bramki i przerwał polską kontrę
55'
[24:23] Bramkę zdobywa Rosiński (POLSKA).
55'
czas
55'
Czas dla Niemców
55'
[24:24] Bramkę zdobywa Wiencek (NIEMCY).
56'
Tkczyk z drugiej linii ale nie ma bramki
56'
57'
Klein (NIEMCY) pada na boisko
57'
[24:25] Bramkę zdobywa Gensheimer (NIEMCY).
57'
[25:25] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
58'
Długa akcja Niemców
58'
[25:26] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY).
59'
Przewrócony Syprzak (POLSKA)
59'
[26:26] Bramkę zdobywa K.Lijewski (POLSKA). Rzutem "z podłogi"
59'
przeraźliwe gwizdy towarzyszą atakowi Niemców
60'
Wincek zablokowany, wolny dla rywali
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta, Niemcy przy piłce
60'
[26:27] Bramkę zdobywa Kaufmann (NIEMCY). Z drugiej linii
60'
Czas dla Polaków na 16 sek. przed końcem meczu
60'
60'
Polacy bez bramkarza
60'
Strata Polaków i kontra Niemców
60'
[26:28] Bramkę zdobywa Klein (NIEMCY).
60'
Koniec meczu: Polska - Niemcy 26:28.
60'
MVP w ekipie niemieckiej został Strobel (NIEMCY)
60'
MVP w zespole polskim został Wichary (POLSKA)

• jak to się nic nie stało? (1)

przecież Polska mecz przegrała, gdzie jest genom zwycięstwa?

• 3 2

• nie ma jaki kraj taki genom

• 3 2

• Gdyby nie pikniki na trybunach to może.. (20)

doping by poniósł biało-czerwonych do zwycięstwa.

Ale po co, lepiej pstrykać fotki i wyjadać specjały z bufetu

• 27 50

• (8)

Najlepszy biznes to sprzedawać kiełbasę z grilla po 90 zł za kilo przy okazji meczów siatkówki i jak widać ręcznej

• 11 1

• (5)

Za chwilę na portale społecznościowe posypią się zdjęcia z meczu (a raczej trybun) zrobione przez pikników, solary, bananowe dzieci i innych których przygnała tam moda.

• 14 24

• (4)

a ciebie tam biedaku nie było?? i żal d....e ściska?

• 16 6

• (3)

Niektórzy ludzie mają inne rozrywki niż pospolici polscy prostacy, ale co ja będę wam mówił. Cham zawsze pozostanie chamem. Taki wasz los.

• 5 9

• re (1)

Jak komuś kmiocie ubliżasz to miej odrobinę cywilnej odwagi i się podpisz,a twoja rozrywka to pewnie flacha wina przy rowie i uważaj bo ci słoma z butów wystaje

• 3 1

• Poczytałem tak twoje komentarze i gorszego idioty jeszcze dzisiaj nie widziałem. Kolejny pajac 'yntelygent' który na każde stwierdzenie odpowiada Toruniem i pisiorami. Wyłącz tvn gimbusie i wracaj do lekcji.

• 1 0

• ?

• 0 1

• kiełbasy kupionej za 5 zł w markecie :) (1)

Bilety drogie kiełbasa droga za parking zapłać - a pensja może nie minimalna ale nie dużo wyższa tak tu się żyje PS. nie byłem szkoda mi kasy na takie coś. Bilety są za drogie a i tak są chętni.

• 3 9

• re

Pewnie lepiej flaszke kupić

• 3 0

• Piknik z dzisiejszego meczu (5)

Możesz mnie nazwać piknikiem ponieważ dziś byłem pierwszy raz na meczu piłki ręcznej. Jestem pewien że nie ostatni. Doping był świetny, do tego stopnia że do tej pory dźwięczy mi w uszach a jutro pewnie nie będę mógł słowa powiedzieć. Ale cóż... jestem tylko piknikiem....

• 21 2

• (3)

Gwiżdże w uszach bo za dużo po chamsku gwizdało się na Niemców. Jak zwykle Polacy zero kultury i dobrego wychowania.

• 3 16

• re (1)

Jedż do Torunia tam nie ma chamstwa u o.dyrektora

• 2 0

• I po co bez sensu i związku żadnego

z wypowiedzią poprzednika wyskakujesz z Toruniem?

• 1 1

• ?

O czym Ty mówisz. Chyba pierwszy raz byleś na meczu w hali. Zawsze i bez winku czy Niemcy czy Brazylia, kibice starają się zdekoncentrować drużynę przeciwną - przez gwizdy , tzw. buczenie itp.

Podstawa : Nie mam wiedzy i doświadczenia .

NIE WYPOWIADAM SIĘ !!!

• 2 1

• Re

Chłopie nie martw się kiedyś musi być ten pierwszy raz ,a może złapiesz bakcyla kibicowania handbalowi i będzie kolejny kibic .Pozdrawiam

• 4 0

• masz siano w głowie i nie masz pojęcia co to kibicowanie i spędzenie dobrego czasu na meczu!

• 3 1

• prawie jak na siatkówce (3)

mnóstwo typowych janków z wąsami, gdyby nie spiker, trąbki i harmonijka do stukania to doping można by puścić z taśmy. Rozumiem, że taki mecz przyciąga ciekawskich, ale z kibicowaniem to nie ma nic wspólnego. Skomercjowało się nam społeczeństwo to i duch kibicowania zaginął. Plemiel swoje zrobił.

• 2 6

• Re

Nie wciskaj polityki do sportu ''skomercjowany" kibicu

• 2 1

• No tak na piłce to my za to mamy pokaz kibicowania

A raczej szukania zwady dookoła. I nie skomercjalizowało tylko dorosło i zrozumiało, że chodzenie na kopaną to sorry ale głównie dla prostaków. Bo taka prawda. 30% ludzi na kopanej jest normalnych, ale ich nazywa się właśnie piknikami. Reszta to banda co od pługa dopiero co oderwano, co aby iść kibicować musi flachę wydoić. Bo po trzeźwemu to on kibicować nie potrafi.

• 4 1

• lepsze pikniki

niż durnowaci kibice na Lechii dopingujący zespół przeciwny jak na przykład zomowką Wisłę. Pewnie wczoraj kibicowałeś Niemcom

• 4 0

• żenada (4)

szkoda kasy na taki mecz, piłka ręczna tak jak i koszykówka w naszym kraju to żenujący poziom

• 9 68

• idź oglądaj galaktyczną

reprezentacji Polski w kopaną znawco

• 19 3

• żenada to twoja wypowiedź

zastanów się co piszesz, polska prezentuje najwyższy poziom.

• 9 0

• żenada to 3/4 polskich kibiców... podobnie jak wszystkich reprezentacji... jakby nie można było przez cały mecz wspierać pozytywnym dopingiem nasza drużynę, to nie trzeba gwizdać i narzekać...

• 3 3

• re

Pewnie lepiej iść na miernych kopaczy ,przy okazji można komus morde obić

• 2 0

• Kibice piłki ręcznej i koszykówki to w większości (9)

tzw janusze i gorsza odmiana pikniki. Nie liczy się dla nich doping. Przychodzą aby zrobic fotki, napić się, zjeść hot-doga lub chipsy i do domu. Często nawet nie interesują się tym co dzieje się na boisku. Najlepszy doping jest zawsze w Spodku. Trójmiasto jest w dopingu bardzo słabe.