• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże - drużyna sponsorów

Jacek Główczyński
15 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Są propozycje dla Damiana Moszczyńskiego i Sebastiana Suchowicza, które mają ich skłonić do powrotu do Gdańska, ale na razie ZPRP podjął procedurę, która ma zwolnić tych zawodników od zobowiązań w Wybrzeżu. Krzysztof Lijewski, którego ojciec, poddobnie jak przed laty Marcina, zamierzał przekazać pod skrzydła Daniela Waszkiewicza, może trafić do Śląska Wrocław, gdyż od dwóch tygodni nad morza nikt się do rozgrywającego z Ostrowa Wielkopolskiego nie odezwał. Nie to, co zostanie po siedemdziesięcioprocentowej redukcji, a siedemdziesiąt procent wierzytelności mają dostać ci, którzy zostaną w Gdańsku, ale muszą zrzec się premii za wygrane mecze. I taka jest dzisiaj rzeczywistość w sekcji piłki ręcznej GKS. Dobre i złe wieści idą w parze...

- Musimy ruszyć z formalnościami. W tym tygodniu trzeba podpisać nowe kontrakty. Jednak obie strony muszą mieć świadomość, że w nowy sezon wkraczamy z deficytem. Jeśli nie otrzymamy pomocy, to pieniądze skończą się najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Klauzula odnośnie ewentualnych opóźnień w wypłatach jest absurdem - deklaruje Grzegorz Rywelski, dyrektor Wybrzeża.

Przypomnijmy, że zawodnicy byli skłonni przystać na połowę stypendium z minionego sezonu oraz redukcję wierzytelności i rozłożenie ich na raty, ale pod warunkiem, że w nowych kontraktach znalazłaby się klauzula, która zakładałaby, że w przypadku opóźnień w płatnościach nowe umowy tracą ważność i wracamy do startych stypendiów i starych długów.

- Obecnie wszystko się o to rozbija. Osiągnęliśmy porozumienie w kwestii wynagrodzeń. O wysokości stypendiów nawet nie próbowaliśmy dyskutować, ale zmniejszyliśmy redukcję wierzytelności z siedemdziesięciu na trzydzieści procent. Aby tego dokonać, musieliśmy ustąpić w innym miejscu. Zrezygnowaliśmy z premii za wygrane mecze, która na sezon 2002/2003 miała wynosić 100 tysięcy złotych. Chcę zostać w Gdańsku i w spokoju wychowywać syna - mówi Artur Siódmiak.

Moszczyński i Suchowicz trenują z Warszawianką na zgrupowaniu w Zakopanem. Ich sytuacja w nowym miejscu jest wręcz komfortowa. Nie tylko mają oparcie w gdańszczanach, którzy trafili tam wcześniej (Michał Matysik, Bartłomiej Pepliński, drugi trener Arkadiusz Dudaref), ale niemal pewne miejsce w podstawowym składzie, gdyż stołeczną drużynę opuścili Grzegorz Tkaczyk (do Magdeburga) i Sławomir Szmal (do Płocka).
- Jeszcze się do niczego nie zobowiązaliśmy. Możemy negocjować z Wybrzeżem - zapewniają zgodnie.

- Obaj graliby u nas jako zawodnicy bezkontraktowi. Nie szukamy na siłę, nie chcemy, aby ktoś powiedział, że działamy na szkodę Wybrzeża. Po kolejnych gdańszczan sięgniemy, gdy GKS wycofa się z rozgrywek - zapewnia Janusz Jakubowski, wiceprezes Warszawianki.

- Moszczyński i Suchowicz złożyli do ZPRP pisma o rozwiązanie kontraktów z Wybrzeżem. Zgodnie z procedurą wezwaliśmy klub do wywiązania się wobec zawodników z zobowiązań finansowych. Jeśli tego nie uczyni w ciągu 14 dni, zawodnicy będą wolni - wyjaśnia Andrzej Walasek, przewodniczący Komisji Zmiany Barw Klubowych ZPRP.

Jeśli w nowym miejscu pracy nie podpiszą kontraktów, a jak słyszeliśmy tak ma być w Warszawie, to Wybrzeże nie otrzyma za nich nawet złotówki. I jak się wydaje, właśnie na oddaleniu tej groźby polega plan Henryka Majewskiego. Prezydent Wybrzeża zamierza spłacić długi wobec wszystkich zawodników, którzy tak naprawdę za dwa lata gry otrzymaliby roczne pobory. Jeśli mu się to uda, to po zakończeniu przyszłego sezonu, za każdego z nich należeć się będzie Wybrzeżu suma odstępnego. Oznacza to, że drużyna, która obecnie klubowi nie może przynieść żadnego dochodu, za rok byłaby warta nawet 600 tysięcy złotych! A nawet więcej, gdyby pozyskano Krzysztofa Lijewskiego. Do sprawy transferu rozgrywającego młodzieżowej reprezentacji Polski wrócimy jutro.

Kluby sportowe

Zobacz także

Opinie (3)

 • uczył Marcin Marcina, a sam........

  Tym razem informuje Andrzej Andrzeja.
  Czy nie jest to jakieś kuriozum, że Andrzej Walasek nie wypłaca /jako działacz GKS/ chłpakom pieniędzy, później A. Walasek jako przew. komisji wysyła z Warszawy zapytanie do A. Walaska w Gdańsku czy to prawda, że chłopacy są oszukiwani i okradani w klubie ? , aby A. Walasek z Gdańska poinformował A. Walaska w Warszawie, że tak to prawda. Wówczas A. Walasek w Warszawie poinformuje A. Walaska w Gdańsku, że kontrakty chłopaków są nieważne.
  Ufffffffff. A piłka ręczna to podobno prosta gra!.

  • 0 0

 • Rozpacz!!!

  Andrzej Walasek dogaduje się z Andrzejem Walskiem na linii Warszawa-Gdańsk, Pan Prezydent klubu topi kolejną sekcje w długach, tym razem ta najbliższą sercom gdańszczań a ci gdańszczanie zwłaszcza miłośnicy piłki recznej cichutko siędzą i sie przygladają. Gdansdku ocknij się nie masz już Spójni, Startu, Aks w Gdyni za chwilę nie będziecie mieć Wybrzeża! Czy tak przez was nie lubiany Prezydent, który jest faktycznie blokadą dla pieniędzy jak twierdzą znawcy biznesowych kregów w Gdansku jest nie odwołalnyt i ma włądze absolutną?
  Gdańscy sympatycy piłki recznej jak wy możecie na to spokojnie patrzeć?

  • 0 0

 • sajfon

  to nie takie proste!!! tak jak ciezko wywalic Biesiade z PZPSu tak samo trudno wywalic majewskiego, on ma za dobre kontakty. Wszyscy na nim psy wieszaja, ale on jest nadzwyczaj twardy!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Grupa Azoty Unia Tarnów
19 kwietnia 2024, godz. 18:00
55% Grupa Azoty Unia Tarnów
3% REMIS
42% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojteks 23 31 65 80.6%
2 Renata Koczyńska 31 63 80.6%
3 Wojciech Koczyński 31 62 77.4%
4 PIOTR MATYSIAK 29 61 82.8%
5 Katarzyna Ziembicka 31 61 77.4%

Tabela

Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt
9 Grupa Azoty Unia Tarnów 28 10 1 1 16 732:828 33
10 Corotop Gwardia Opole 28 8 3 2 15 755:802 32
11 Energa Wybrzeże Gdańsk 28 8 0 2 18 817:862 26
11 Piotrkowianin 28 8 1 0 19 744:873 26
12 Zagłębie Lubin 28 6 3 1 17 734:855 25
14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.

Wyniki 28 kolejki

 • grupa spadkowa
 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Corotop Gwardia Opole 31:29 (18:13)
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin 29:21 (16:9)
 • Zagłębie Lubin - Zepter Legionowo 37:36 (14:13, karne: 4:3)
 • play-off
 • Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 40:25 (22:8)
 • KGHM Chrobry Głogów - Azoty Puławy 34:33 (19:19)
 • Orlen Wisła Płock - Arged Rebud Ostrovia 21:20 (8:11)
 • poniedziałek
 • Górnik Zabrze - Energa Kalisz

Playoff

Ćwierćfinały

Industria Kielce 2
MMTS Kwidzyn 0
KGHM Chrobry Głogów 0
Azoty Puławy 2
Orlen Wisła Płock 2
Arged Rebud Ostrovia 0
Górnik Zabrze 1
Energa Kalisz 0

Półfinały

Industria Kielce
Azoty Puławy
Orlen Wisła Płock

Finał

Ostatnie wyniki Wybrzeża

95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
5% Corotop Gwardia Opole
6 kwietnia 2024, godz. 18:00
11% Piotrkowianin
1% REMIS
88% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane