Trójmiejski weekend z piłką ręczną

Rafał Sumowski
25 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Trenerzy Marcin Lijewski (z lewej) i Damian Wlekak (z prawej) muszą znaleźć sposób, by Wybrzeże realizowało swoje plany na mecz od 1. minuty. Ostatnie dwa spotkanie gdańszczanie przegrali ze względu na fatalną grę do przerwy. Trenerzy Marcin Lijewski (z lewej) i Damian Wlekak (z prawej) muszą znaleźć sposób, by Wybrzeże realizowało swoje plany na mecz od 1. minuty. Ostatnie dwa spotkanie gdańszczanie przegrali ze względu na fatalną grę do przerwy.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk w sobotę o godz. 17 podejmą w hali AWFiS KPR Legionowo, a we wtorek o godz. 18:30 zagrają na wyjeździe z Vive Tauron Kielce. W tych meczach zagrają osłabieni brakiem Adriana Kondratiuka, ale na rozegraniu zadebiutować ma w nowych barwach pozyskany w czwartek Paweł Niewrzawa. - Do Kielc pojedziemy po naukę, a by zdobyć punkty z KPR musimy zacząć grać w piłkę od pierwszej minuty, a nie jak w ostatnich meczach, gdy budziliśmy się za późno - mówi drugi trener gdańszczan Marcin Lijewski. Na wyjazdach zagrają I-ligowcy z Spójni Gdynia i SMS Gdańsk. Ci pierwsi zagrają hit kolejki w Gorzowie i mogą przybliżyć się do zapewnienia sobie pozycji lidera przed świąteczną przerwą. W Trójmieście zobaczyć będzie można w weekend jeszcze mecze juniorów i II ligi.

PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN: WYBRZEŻE GDAŃSK - KPR Legionowo, sobota, godz. 17, ul. Górskiego 1
PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN: Vive Tauron Kielce - WYBRZEŻE GDAŃSK, wtorek, godz. 18:30

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk mają za sobą dwie porażki z rzędu w PGNiG Superlidze przy czym trzy ostatnie mecze rozgrywali na wyjeździe. W sobotę o godz. 17 po miesięcznej przerwie, wreszcie zagrają przed własną publicznością. W hali AWFiS podopieczni Damiana Wleklaka podejmą KPR Legionowo, nad którym mają punkt przewagi w tabeli swojej grupy.

- Mamy za sobą trzy spotkania wyjazdowe przy czym dwie ostatnie porażki z Gwardią i Górnikiem były w naszym wykonaniu dość dziwne. W pierwszej połowie graliśmy jakby nas nie było na parkiecie i udawało nam się pozbierać dopiero przed przerwą. Dlatego apeluję do naszego zespołu, abyśmy grali w piłkę ręczną od 1. a nie od 28. minuty. W przeciwnym wypadku taki rywal jak Legionowo na pewno to wykorzysta, bo uważam, że wcale nie jest słabszy od naszych poprzednich przeciwników - mówi drugi trener gdańszczan Marcin Lijewski.

Po spotkaniu z KPR Wybrzeże odpocznie dwa dni i uda się do Kielc na mecz z Vive Tauron.

- Kolejność tych spotkań nie ma dla nas znaczenia. Wiadomo, że mecze z takim przeciwnikiem takiego kalibru jak Vive Tauron to przede wszystkim nauka. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy będą pieścić i doceniać każdą minutę, którą spędzą na parkiecie. To doświadczenie powinno procentować na przyszłość - dodaje Lijewski.
PAWEŁ NIEWRZAWA WZMOCNIŁ ROZEGRANIE WYBRZEŻA

Mecze z KPR i Vive Tauron będą pierwszymi, w których zagrać powinien Paweł Niewrzawa. Środkowy rozgrywający oficjalnie dołączył do zespołu w czwartek. Będzie musiał wspomóc Jacka Suleja bo ze względu na uraz przywodziciela w tym roku najprawdopodobniej nie zagra już Adrian Kondratiuk.

- Paweł trenował z nami dość mało i na pewno potrzebuje czasu, aby wdrożyć się w system naszej gry. Mamy w zespole kilka urazów i każda jednostka ludzka jest dla nas na wagę złota. Nie zamierzamy jednak pospieszać Adriana i ryzykować jego zdrowiem. Myślę, że Paweł na pewno nam pomoże w dwóch najbliższych spotkaniach, a w jakim wymiarze, to się okaże - zdradza drugi trener Wybrzeża.

2% 7 typowań WYBRZEŻE Gdańsk

I LIGA MĘŻCZYZN: Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. - SPÓJNIA GDYNIA, sobota, godz. 17

Także w sobotę bardzo ważne spotkanie czeka piłkarzy ręcznych Spójni Gdynia, którzy są liderem I ligi. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Markuszewskiego zagra na wyjeździe z trzecią w tabeli Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów Wlkp.

Po tym spotkaniu przewaga gdynian nad tym rywalem może równie dobrze wzrosnąć do 5 pkt jak i stopnieć do zaledwie 1 pkt. Pamiętać należy, że za plecami Spójni czyha także Warmia Traveland Olsztyn, która ma tą samą zdobycz co Stal, ale lepszy bilans bramkowy.

- Ten mecz może przyczynić się do tego, że będziemy mieli spokojne święta i spędzimy je na pozycji lidera. Oczywiście do końca roku mamy jeszcze kilka spotkań, ale nie da się ukryć, że to będzie wyjątkowo ważne dla układu tabeli - mówi trener Spójni Marcin Markuszewski.
Szkoleniowiec w dalszym ciągu ma ograniczone do minimum pole manewru na pozycji bramkarza. Z kolejną kontuzją kolana zmaga się Paweł Dyszer, a po zabiegu artroskopii jest Marcin Głębocki. Jedynym golkiperem do dyspozycji trenera Markuszewskiego jest zatem Mateusz Zimakowski. Ponadto cały czas kontuzję leczy rozgrywający Karol Cichocki, który przed sezonem połamał palec.

I LIGA MĘŻCZYZN: Sokół Browar Kościerzyna - SMS GDAŃSK, sobota, godz. 18

Licealiści gdańskiego SMS wygrali dwa z trzech ostatnich spotkań i nadal są w czołówce I ligi. W sobotę podopiecznych Dariusza Tomaszewskiego czeka bliski wyjazd do Kościerzyny na mecz z Sokołem Browarem.

Patrząc w tabelę, gdańszczanie powinni być faworytem tego starcia. Powinni jednak przygotować się na trudną przeprawę. W całym sezonie kościerzynianie przegrali wprawdzie pięć meczów, ale trzy z nich tylko jedną bramką.

Jedynymi zespołami, które zdołały wyżej pokonać kościerzynian były Spójnia (31:22) i Stal (25:20). Co więcej, od trzech meczów Sokół jest niepokonany.

Tegoroczne występy w w PGNiG Superlidze zakończyły już szczypiornistki Vistalu Gdynia i AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. Zawodniczki tego pierwszego klubu: Katarzyna Janiszewska, Monika Kobylińska, Joanna KozłowskaWeronika Kordowiecka mają jednak szanse zagrać w finałowym turnieju mistrzostw Europy, który od 3 do 18 grudnia odbędzie się w Szwecji.

CZTERY SZCZYPIORNISTKI VISTALU BLISKO WYJAZDU NA MISTRZOSTWA EUROPY

Cała wymieniona czwórka otrzymała powołania na turniej w Hiszpanii, który będzie ostatnim sprawdzianem przed czempionatem Starego Kontynentu. W piątek o godz. 18:30 biało-czerwone zagrają z Japonią, w sobotę o godz. 18:15 zmierzą się z Argentyną, a w niedzielę o godz. 12:30 ich rywalkami będą gospodynie turnieju Hiszpanki.

Od 28 listopada do 2 grudnia podopieczne selekcjonera Leszka Krowickiego będą trenować w Płocku. Tam też zostanie ogłoszona 16-osobowa kadra na mistrzostwa Europy.

• 9 0

• Spójnia wygra,zremisuje albo przegra !

• 8 0

• sport niszowy ale emocje są (1)

• 0 7

• Za to w tym sporcie nie ma zwykłych kibiców - sa tylko miłośnicy. "Popularne" - znaczy przeciętne. "Niszowe" - znaczy niepowtarzalne :)

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.