Akademicy hucznie zakończyli rok jako liderzy

5 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Futsaliści AZS UG Gdańsk rozbili we własnej hali Futsal Oborniki 9:0 (5:0) przedłużając liczbę spotkań bez porażki do jedenastu. Drugiej przegranej z rzędu doznali natomiast gracze Politechniki Gdańskiej, którzy w Białymstoku ulegli Elhurt-Elmet Heliosowi 2:4 (2:1). Dla obu gdańskich ekip były to ostatnie mecze w tym roku. I liga rozgrywki wznowi 16 stycznia 2016.

AZS UG Gdańsk - Futsal Oborniki 9:0 (5:0)
Bramki: Musik 6, Wesserling 9, Madani 9, 37, Friszkemut 11, Kreft 20, Ziarko 29, 30, Musik 40

AZS UG: Burglin, Pytka, Rafalski - Madani, Wesserling, Pawicki, Ziarko, Cyman, Friszkemut, Kozakiewicz, Kreft, Musik, Olszewski, Horbacz.

AZS UG w poprzedniej kolejce straciło status drużyny wygrywającej wszystkie spotkania w I lidze. Remis z AZS Uniwersytetem Warszawskim i tak podrażnił najwyraźniej ambicje podopiecznych Wojciecha Pawickiego, którzy w sobotę urządzili rywalom z Obornik prawdziwą kanonadę. Gospodarzom nie przeszkodził brak Dominika Depty, który tego samego dnia wziął udział w towarzyskim turnieju w Luzinie, gdzie zresztą w barwach GKS Kowale został najlepszym strzelcem zawodów.

GRYF WEJHEROWO WYGRAŁ KASZUB CUP

Niewiele brakowało a gdańscy akademicy sobotni mecz rozpoczęliby od stracenia bramki, ale przy groźnym strzale i dobitce najwyższymi umiejętnościami popisał się Jacek Burglin. Chwilę później prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Musik i gdańszczanie rozpoczęli demolkę rywali. W 9. minucie w ciągu 10 sekund po golu zdobyli Mateusz WesserlingKarim Madani i było już 3:0.

Bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył Paweł Friszkemut, a tuż przed przerwą piąte trafienie dla gospodarzy zdobył Mikołaj Kreft. Po zmianie stron goście dość długo odpierali kolejne ataki, a do tego gdańszczanom nieco szwankował celownik. Ten nastawił jednak Patryk Ziarko, który w ciągu minuty zaliczył dwa trafienia. Gospodarze skończyli mecz efektownym zwycięstwem 9:0, choć z powodzeniem mogli zaaplikować rywalom dwucyfrową liczbę trafień.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Politechnika Gdańska 4:2
Bramki: Budźko 16, Borowik 26, 40, Niegowski 34 - M.Urtnowski 2, Osiński 17

POLITECHNIKA: Bucholc - M.Urtnowski, Wardowski, Pawlicki, Nowicki, Martynowski, Osiński, Orzoł, Sz.Urtnowski

Tegoroczne występy w I lidze znacznie gorzej zakończył zespół Politechniki Gdańskiej. W Białymstoku podopieczni Michała Janiaka rozpoczęli wprawdzie od zdobycia bramki już na początku meczu, gdy po błyskawicznej akcji piłkę do siatki skierował Maciej Urtnowski, ale później było gorzej. W 9. minucie Urtnowski zmarnował znakomitą okazję by podwyższyć z bliskiej odległości.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania na 4 minuty przed przerwą, ale znakomitą indywidualną akcją popisał się w odpowiedzi Mateusz Osiński i to gdańszczanie zakończyli pierwszą część meczu z prowadzeniem. Tuż przed przerwą miejscowi dwukrotnie byli blisko ponownego wyrównania. Udało im się to po zmianie stron i fantastycznym uderzeniu Marcina Borowika.

Białostoczanie poczuli krew i przepuścili serię kolejnych ataków na bramkę Mateusza Bucholca. Ten wyszedł z opresji obronną ręką, a Politechnika miała szansę odzyskać prowadzenie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak Piotr Wardowski, a w odpowiedzi w identycznej sytuacji nie pomylił się Adrian Niegowski. Goście wycofali bramkarza, ale manewr ten nie przyniósł powodzenia. Na 15 sekund przed ostatnim gwizdkiem wynik meczu ustalił Borowik.

• AZS UG ole:)

Brawo gratulacje . Warto podkreślić, że chłopaki nie tylko grali punkty, ale dofinansowali Szlachetną Paczkę, dzięki swoim bramkom. Gratulacje brazwo AZS UG brawo trener Wojciech Pawicki!