Wyjazdowa porażka gdyńskich szczypiornistek

Marta
13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia nie będą mile wspominać wyjazdu do Lubina. Interferie Zagłębie odprawiło je bowiem w drogę powrotną z bagażem aż 15 bramek "na minusie". Gdynianki uległy 22:37 do przerwy przegrywając 9:18.

INTERFERIE ZAGŁĘBIE:Czarna, Maliczkiewicz - Obrusiewicz 8, Gunia 7, Pielesz 5, Byzdra 5, Jochymek 4, Semeniuk 3, Jacek 2, Olszewska 1, Kordić 1,Ciepłowska 1, Ziółkowska 0, Jakubowska 0.

ŁĄCZPOL: Sziwierska, Jurkowska - Całużyńska 6, Aleksandrowicz 5, Wasak 4, Szott 4, Stachowska 2, Sulżycka 1, Szejerka 0, Waldowska 0, Zagrodzka 0.

Pierwsza akcja gdynianek, już w pierwszej minucie gry przyniosła bramkę Pauliny Wasak. Niestety, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie Łączpolu.

Po 20 minutach meczu zawodniczki z Lubina prowadziły już 15:5, kwestia zwycięstwa była już praktycznie rozstrzygnięta. Po przerwie w dalszym ciągu lubinianki przeważały nie dając gdyniankom żadnych nadziei na uzyskanie korzystnego wyniku.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Ruch Chorzów 28:18 (19:10) AZS AWF Warszawa - Zgoda Ruda Śląska 18:28 (7:13), Carlos-Astol Jelenia Góra - SPR Asseco BS Lublin 36:43 (14:25), KU AZS Politechnika Koszalińska - Piotrcovia Piotrków 21:25 (11:14), Słupia Słupsk - Start Elbląg 25:29 (13:14).

Historia:

wrzesień 2019 - zgłoszenie drużyny do rozgrywek II ligi oraz zmiana nazwy zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych na SPR Arka Gdynia

listopad 2018 - przejęcie grup młodzieżowych od GTPR Gdynia, który zakończył działalność oraz dokończenie sezonu 2018/19 pod szyldem SPR Gdynia