• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wyścigi konne, zakłady bukmacherskie, tysiące złotych i kapelusze. Będzie rekord?

Damian Konwent
7 lipca 2023, godz. 16:30 
Opinie (13)
 • Uczestnicy Wyścigi konne Sopot na hipodromie
 • Uczestnicy Wyścigi konne Sopot na hipodromie
 • Uczestnicy Wyścigi konne Sopot na hipodromie

Przed nami dwa weekendy z wyścigami konnymi na sopockim hipodromie. Letnia tradycja kurortu powróci w dniach: 8-9 i 15-16 lipca. Gonitwy będą rozpoczynały się o godz. 15. Najwyższa nagroda dla zwycięzcy wynosi 21 tys. zł. Wygrywać można też na trybunach, bowiem przyjmowane będą zakłady bukmacherskie już od 3 zł. Kolejną nieodzowną atrakcją imprezy będzie konkurs kapeluszy, który zaplanowany jest na 15 lipca. Przed rokiem zgłosiło się do niego rekordowe ponad 80 osób, ale organizatorzy nie wykluczają, że w tym może być ich jeszcze więcej. Bilet wstępu kosztuje 20 zł. By uniknąć kolejek, warto zakupić je drogą internetową.Kup bilet na wyścigi konne w SopocieCzy widziałe(a)ś kiedyś wyścigi konne w Sopocie?

Letnia tradycja powracaWyścigi konne organizowane w Sopocie to jedyna w swoim rodzaju impreza, której wakacyjny, nadmorski charakter powoduje, że w lipcu na Hipodrom ściągają prawdziwe tłumy. Nie inaczej będzie w weekendy: 8-9 oraz 15-16 lipca. Wierzchowce będą tradycyjnie rywalizować w godzinach popołudniowych. Pierwsze o godz. 15.

Za wstęp należy zapłacić 20 zł. Można je kupić w kasie, ale z uwagi spore zainteresowanie, organizatorzy zachęcają, by zakupu dokonać wcześniej drogą internetową. Pozwoli to uniknąć kolejek przed wejściem na trybuny i pozwoli wszystkim obejrzeć wszystkie gonitwy.Na pierwszy weekend zaplanowano 7 gonitw na sobotę oraz 6 na niedzielę. Zwycięzcy w poszczególnych wyścigach będą mieli do wygrania od 7 875 do aż 21 tys. zł. Emocje są ogromne i choć gonitwy trwają bardzo krótko, to każdy widz z uwagą śledzi sytuację na torze. Czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca.

Warto podkreślić, że gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają tu do pokonania ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo w Sopocie rozgrywane są gonitwy kłusaków francuskich w sulkach.

Tak wyglądają wyścigi konne w Sopocie:Jeśli wyścigi konne, to i zakłady bukmacherskie...I choć gonitwy są krótkie, to dodatkowych emocji mogą dołożyć zakłady pieniężne. To kolejny nieodzowny element tej imprezy. W wyścigowym hazardzie szczęścia można spróbować obstawiając np. konia, który wygra gonitwę czy typując dwie lub trzy pierwsze lokaty itp. Najprostszy zakład można zawrzeć płacąc 3 zł, a ewentualna wygrana przeliczana jest po określonym kursie przypisanym do danego typu. Zawiera się je przed danymi gonitwami, przed którymi spiker odlicza czas do zamknięcia zakładów.

Pomocny w tej sytuacji jest program gonitw. Dostępny jest tutaj, ale do nabycia będzie także w kasie. W niej dostaniemy również dokładne instrukcje związane z zakładami. Znajdziemy tam obsadę poszczególnych gonitw oraz prezentację osiągnięć danego konia. Niektórzy myślą, że tym samym wskazuje się potencjalnego zwycięzcę, ale należy pamiętać, że są to tylko statystyki, które mogą mieć odzwierciedlenie w danej gonitwie, ale nie muszą.

Wyścigi konne: wygrać można, przegrać trzeba. Jak obstawiać prawidłowo? Wyścigi konne: wygrać można, przegrać trzeba. Jak obstawiać prawidłowo?

...i konkurs kapeluszyPonadto będzie można skorzystać z oferty food trucków, stoisk handlowych, a dzieci będą mogły pojeździć na kucu. Jednak jedną z największych atrakcji będzie tradycyjny konkurs kapeluszy. Ten zaplanowano na sobotę, 15 lipca.

Rok temu ponad 80 konkursowych kapeluszy na hipodromie. Rekordowa frekwencja Rok temu ponad 80 konkursowych kapeluszy na hipodromie. Rekordowa frekwencja

I choć wyścigi konne w Sopocie odbywają się od wielu lat, to w zeszłym roku ustanowiono nowy rekord. Do konkursu zgłosiło się aż ponad 80 osób. Zdaniem organizatorów, w tym roku ta liczba może być jeszcze przekroczona. Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się przy trybunie honorowej.

- To konkurs, który cieszy się ogromną popularnością, więc myślę, że w tym roku może paść kolejny rekord. Warto wspomnieć, że w gronie jury będzie Karolina Kalska, projektantka mody. Na zainteresowanych będą czekały także stoiska modystek. Każdy będzie mógł zakupić kapelusz - informuje Alicja Kocik, starszy specjalista ds. marketingu na sopockim hipodromie.
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie
 • Konkurs kapeluszy podczas wyścigów konnych w Sopocie


Dlaczego kapelusze?Sport wyścigowy dawniej był domeną elit, doskonałym pretekstem do licznych spotkań na gruncie towarzyskim. W Sopocie była to jedna z najpopularniejszych rozrywek kuracjuszy, którzy przybywali tu latem z całej Europy. Elegancki strój i obowiązkowy kapelusz, a u panów cylinder, wyróżniały wyścigi spośród innych wydarzeń sportowych.

CSIO 5* Sopot 2023. CSIO 5* Sopot 2023. "Wskoczyli na Parkur". Belgia zdobyła Puchar Narodów

To zmieniało się z biegiem czasu. Równocześnie panie zaczęły prześcigać się w ozdabianiu swoich, coraz wymyślniejszych, kapeluszy. Popularne między innymi w brytyjskim Ascot konkursy na najpiękniejszy kapelusz zagościły z czasem na większości torów wyścigowych świata.

W Polsce konkursy takie towarzyszą Gali Derby na warszawskim Służewcu, letnim gonitwom na sopockim Hipodromie, a także podczas innych wydarzeń jeździeckich, takich jak Gałkowo Masters.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane