Zabójczy kwadrans

7 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Rewelacyjny drugi kwadrans pierwszej połowy pozwolił piłkarkom ręcznym Łączpolu Gdynia odnieść efektowne zwycięstwo na inaugurację ekstraklasy. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego pokonały Start Elbląg 35:26 (20:9). Snajperski popis dała Monika Aleksandrowicz. 20-latka zdobyła 11 bramek i została pierwszą liderką klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Alberciak-Jurkowska - Sulżycka 4, Sabała, Szejerka 3, Stachowska 4, Musiał 5, Wasak 6, Szott 2, Waldowska, Zagrodzka, Aleksandrowicz 11, Labuhn.

START: Górecka, Miecznikowska, Ziajka - Dolegało 4, Stelina, Pełka-Fedak, Sądej 6, Frąckiewicz, Cekała 5, Tutaj 2, Szklarczuk, Mihdaliova 8, Celka 1, Tarczyluk.

Sędziowali: Leszczyński, Piechota (obaj Płock).

Przyjezdne tylko przez kwadrans dotrzymały kroku miejscowym. Po 15 minutach był remis 9:9. Od tego momentu aż do przerwy rzucały celnie już tylko gdynianki. Łączpol zdobył 11 bramek z rzędu! Przyjezdnym na niewiele zdały się zmiany w bramce. Na byłe koleżanki recepty nie znalazła nawet Paulina Górecka, która przed wakacjami broniła gdyńskiej bramki.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Słupia 44:22 (21:11), AZS AWF Warszawa - Piotrcovia 21:23 (10:11), Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 23:32 (12:15), Ruch Chorzów - AZS Politechnika Koszalińska 16:19 (9:7), Carlos Astol Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 28:29 (15:13).

• (1)

Nie mogłem być na meczu.Mam pytanie, dlaczego nie grała Kamila Całużyńska?

• 0 0

• nadal kontuzja? siedziala na trybunach wiec pewnie tak

• 0 0

• Całużyńska kontuzja, a co z Moniką Andrzejewską.

• 0 0

• Niestety!Zarówno Kamila jak i Monika leczą kontuzje.Mamy nadzieję, że zobaczymy je jeszcze w I rundzie na boisku!trzeba jednak przyznać, że zespół bez swoich 2 podstawowych zawodniczek spisał się dobrze w meczu ze Startem Elbląg.Gratulacje!!!!

• 0 0

• a klub kibica tez leczy jakieś kantuzje hahaha

• 0 0

• Ojoj, to aż tak zle ,że możemy ich nie zobaczyć na boisku.

• 0 0

• spokojnie

Tak żle to nie jest...dziewczyny leczą kontuzję i bardzo chcą grać więc mamy nadzieję, że już niedługo zagrają!Zyczę im szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko!