Zadecydowała druga połowa

Marta
22 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne gdyńskiego Łączpolu nadal liczą się w rywalizacji o awans do najlepszej czwórki ekstraklasy. Dziś podopieczne Jerzego Cieplińskiego pokonały w Rumi AZS Politechnikę Koszalin 28:20 (11:11). Trzeci, decydujący o awansie do półfinałów play-off odbędzie się 30 marca o godzinie 17.30 w Koszalinie.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Aleksandrowicz 7, Szwed 4, Andrzejewska 4, Stachowska 4, Kulwińska 4, Sulżycka 2, Koniuszaniec 2, Całużyńska 1, Szott 0, Musiał 0.

POLITECHNIKA:Łącz, Kwiecień - Szafulska 5, Jarzyna 3, Dworaczyk 3, Chmiel 3, Kobyłecka 2, Skipor 2, Czekaj 1, Serwa 1, Szostakowska 0, Goraj 0.

Gdynianki wreszcie przełamały passę siedmiu porażek z zespołem z Koszalina. Niedzielne zwycięstwo w Rumi przedłużyło ich szanse na awans do finałowej czwórki ligi. Na lepszą drużynę w tej rywalizacji czeka już w półfinale SPR Asseco Lublin.

Gdynianki, lepiej rozpoczęły niedzielny mecz i w 13 minucie wygrywały 7:4. W 25 minucie po trzech rzutach karnych z rzędu wykorzystanych przez ekipę Politechniki z 8:5 dla gdynianek zrobiło się 8:8.

Gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie 10:8 i 11:9, jednak w końcówce pierwszej połowy rywalki z Koszalina znów zniwelowały straty i po 30 minutach był remis 11:11.

Po kilku minutach drugiej połowy, był jeszcze remis 15:15, jednak kolejne minuty przyniosły decydujący atak gdynianek. Zdobyły 7 bramek, same tracąc tylko jedną i po objęciu prowadzenia 22:16 kontrolowały już przebieg rywalizacji na parkiecie w Rumi.

• (1)

Fajny mecz, ale chamskie zachowanie kibiców z Koszalina.
    Jeżeli Łączpol zagra tak jak dziś, to w Koszalinie powinien wygrać :D:D
    3mam kcuki :P

• 8 3

• Mecz stał na bardzo wysokim poziomie z gigantyczną przewagą Łączpolu.Niestety atmosferę tegoż widowiska zepsuło trochę gang buraczany z Koszalina który nie potrafił zachować się,obrażając sędziego i zawodniczki z Gdynii.Smutnym zakończeniem było pokazanie przez sędziego czerwonej kartki dla zawodniczki Szwed.ŁĄCZPOL GÓRĄ!!!

• 5 3

• półgłówki

Zdarzyło mi się siedzieć wśród zgrai tych debili z Koszalina! Cały czas gdy sędziowie gwizdali przeciwko ich drużynie były pretensje. Szowinistyczni kibice nie chcieli za wszelka cenę widzieć przewinień i błędów swoich zawodniczek. Trudno. Jeśli chodzi o sędziów to w przypadku tej pary tradycyjnie było kilka błędów ale w jedną i drugą stronę.
    Sam mecz na żenująco niskim poziomie. Pierwsza połowa bardzo słaba, bez tempa, bez pomysłu z mnóstwem błędów po obu stronach. W drugiej nieco pozbierały się dziewczyny Ciepłego i w efekcie bez problemu dowiozły zwycięstwo. Najgorsze wrażenie dziś zrobiła na mnie Koniuszaniec - gdzieś zatraciła dobrą formę, którą błyszczała w AZSie.
    Nie wiem co smutnego w czerwonej kartce Szwed? To był efekt gradacji kar. Po dwie miały też Andrzejewska, Aleksandrowicz i Szot (tak mi się zapamiętało - jak ktoś zapisywał niech potwierdzi, lub zaprzeczy).
    Ogólnie jak Lublin przyjedzie czy do Gdyni, czy do Koszalina to będzie to wyjazd czysto szkoleniowy.

• 4 12

• Jaki turniej?

• 0 1

• W jakim turnieju uczestniczyły studentki AWFiS? I które miejsce zajęły?

• 0 1

• Koszalińskie chamy głośni i ... tyle

Przyłączam się do powyższych opinii, pseudokibice z Koszalina wykazali sie jedynie chamstwem i nieznajomością przepisów piłki ręcznej. Niestety taki jest efekt braku piłki noznej na jako takim poziomie w tym miasteczku i chłoptasie jezdzą sie wyzyć na piłce recznej. Co do meczu ... zenada oby to były złe dobrego początki!!

• 1 6

• Nareszcie przełamanie kompleksu

Widac było jeszcze duże,niewykorzystane możliwości zawodniczek z Gdyni.W pierwszej połowie grały nerwowo i bojażliwie ale za to w drugiej już nikt ich nie mógł zatrzymac - ani nieporadni sędziowie, ani ostro grajace przeciwniczki...a już napewno nie ta zgraja kibiców z Koszalina!W Koszalinie wygrają bo są lepsze i tyle!
    Gratulacje dla całej ekipy Łączpolu!!!!!

• 6 1

• GRATULACJE

FANTASTYCZNA postawa Zawodniczek z Łączpolu !!!
    Mecz, mimo że bardzo nierówny, dostarczył dużo emocji. Cały Zespół włożył serce i umiejętności. BRAWO !!!

• 11 0

• BRAWO Łączpol!!

Brawa dla zawodniczek za wygrana i za wysilek jaki zostawily na parkiecie!!!!
    Czekamy na polfinal z Lublinem!!!!

• 11 0

• Mecz odbędzie sie w poniedzialek!!!!!

Czy pedzie transmisja w koncu z najciekawszego meczu cwiercfinalowego??

• 8 0

• (3)

Czy ktoś wie co z łysym(Gościńskim)?Utrzymanek pewnie robi za gosposie?

• 0 19

• (1)

Co z Łysym? A co Cie to obchodzi!!! Utrzymanek, gosposia co to za okreslenia!!!czy Ty tam wyzej masz troche oleju w glowie???

• 12 0

• już nikogo nie bawią takie wypowiedzi...
        Najważniejsze żeby dziewczyny wygrywały i wkładały w to serce i swoje umiejętności reszta sie nie liczy. Trzymam kciuki za mecz w koszalinie.