Piłkarki Vistalu pokonane w Lubinie

1 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Monika Kobylińska zdobyła w Lubinie aż 9 bramek, więcej niż liderki Zagłębia. To jednak rywalki cieszyły się z końcowego triumfu. Monika Kobylińska zdobyła w Lubinie aż 9 bramek, więcej niż liderki Zagłębia. To jednak rywalki cieszyły się z końcowego triumfu.

Szczypiornistki Vistalu przegrały na wyjeździe z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 26:29 (10:13). Spotkanie na szczycie 16. kolejki PGNiG Superligi zaczęło się źle dla gdynianek, które przegrywały 2:8, a potem 11:17, ale dzięki skuteczności Moniki Kobylińskiej zdołały one zmienić wynik na 21:19 na swoją korzyść. Niestety, w ostatnim kwadransie gospodynie wróciły do wysokiej defensywy i ostatnie minuty toczyły się znów pod ich dyktando.

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Robótka, Załęczna 7, Piekarz 1, Pałgan 7, Obrusiewicz 5, Konofał, Paluch 3, Lalewicz 1, Piechnik 1, Walczak 1, Jochymek 3, Milejović

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska, Dorsz, Kobylińska 9, Pawłowska 1, Zych 1, Kozłowska 4, Gutkowska 3, Kulwińska 1

Po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu, do których doliczyć należy jeszcze triumf w pucharowym meczu z KPR Jelenia Góra, Vistalowi przyszło udać się na spotkanie z wicemistrzyniami Polski. Trener gdynianek Paweł Tetelewski przed tym meczem studził entuzjazm po kanonadzie, jaką jego podopieczne urządziły sobie tydzień wcześniej przeciwko Ruchowi Chorzów.

Słusznie, bo już od pierwszych minut to Zagłębie dominowało na parkiecie. Zespół trener Bożeny Karkut rozpoczął od prowadzenia 4:1 po rzucie Kaji Załęcznej. O czas poprosił szkoleniowiec Vistalu, ale obraz gry nie uległ zmianie. Lubinianki grały jak natchnione w defensywie, co automatycznie przekładało się na skuteczne akcje w ataku. Po bramce Pauliny Piechnik Zagłębie prowadziło już 8:2.

Vistal zmniejszył straty do 5:9, gdy zarządzono przerwę techniczną spowodowaną... kapiącą na parkiet z dachu hali wodą. Na szczęście to nie wybiło gdynianek z rytmu. Po wykorzystanym rzucie karnym Vistal przegrywał 7:10. Wprawdzie gospodynie zdołały jeszcze odskoczyć na 13:8, ale w ostatniej minucie najpierw rzutem z gry, a potem z siódmego metra straty zmniejszyła Monika Kobylińska.

Rozgrywająca trafiła też zaraz po zmianie stron i Vistal przegrywał już tylko różnicą dwóch bramek. W odpowiedzi dwa rzuty karne pewnie wykorzystała Anna Pałgan. Gdynianki, które w całym meczu wielokrotnie obijały słupek i poprzeczkę bramki gospodyń, znów pozwoliły odjechać rywalkom (13:18).

Przełom nastąpił pomiędzy 41. a 44. minutą gry, gdy Vistal trafił pięć razy z rzędu i ze stanu 16:19 objął prowadzenie 21:19. W dużej mierze była to zasługa "wyłączenia" w drugiej połowie w ofensywie rywalek Joanny Obrusiewicz oraz rozgrywającej najlepszy mecz w Superlidze Moniki Kobylińskiej, która do gry weszła z ławki.

20. i 21. bramka dla Vistalu, po których objął pierwsze tego dnia prowadzenie, były natomiast zasługą kontr, które finalizowała Kinga Gutkowska.

Potem gdyniankom utrzymywały wynik w granicach remisu, gdyż Iwona Niedźwiedź trzy razy z rzędu skutecznie egzekwowała karne. Ostatni remis był przy 25:25.

Ostatnie 10 minut przyjezdne musiały rozegrać bez Patrycji Kulwińskiej. Obrotowa została ukarana czerwoną kartką z gradacji kar. Skończyła się także dobra passa w ofensywie Kobylińskiej, która tego dnia stała się niespodziewanie najskuteczniejszą z gdynianek. Gdy leworęczna rozgrywająca przestrzeliła karnego oraz rzut z czystej sytuacji, do gry wróciła Aleksandra Zych.

To jej wreszcie udało się przebić przez lubińską obronę, która w ostatnich minutach wróciła do wysokiej defensywy z aż trzema wysuniętymi zawodniczkami.
Lubinianki zdobyły cztery bramki z rzędu i zwyciężyły.

Wyniki 16 kolejki

• KGHM Metraco Zagłębie Lubin - VISTAL GDYNIA 29:26 (13:10)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 28:28 (13:15)
  • Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 27:34 (12:14)
  • Aussie Sambor Tczew - SPR Olkusz 27:24 (15:12)
  • Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:25 (9:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:24 (16:10)

Opinie (18)

• Słabizna (5)

Bardzo słaby mecz. Brakuje skrzydeł - Stanulewicz.

Pytanie - co Pawłowska i Kłusewicz robią w tej drużynie?
    O ile Pawłowska czasem na boisku przebywa to Kłusewicz chyba tylko na wycieczki jeżdzi z tą drużyną.

Oj drugiego miejsca nie obronimy to w półfinale odpadamy z Lublinem. Z Pogonią za 3 dni mimo tego wygramy.

• 6 8

• Głupi i złośliwy wpis!

Ktoś jest bardzo złośliwy i mało zorientowany!Szczytem głupoty jest po przegranym meczu atakować zawodniczki, które nie grały i są po poważnych kontuzjach - więc nikt nie może wymagać żeby grały na poziomie koleżanek bardziej doświadczonych i ogranych.Na wycieczki do Lubina?To raczej kiepski pomysł a co do znajomości, to gdyby tak na to patrzeć, to Sonia powinna grać całe mecze a nie siedzieć na ławce!Bo to raczej wątpliwa przyjemność.

• 3 3

• Ocena meczu i gry zawodniczek

Kibice mają prawo oceniać grę zawodniczek ale złośliwe wycieczki i docinki świadczą o bardzo niskiej kulturze kk i kompleksach.

• 4 2

• Jestem innego zdania .

Drugie miejsce jest jak najbardziej do utrzymania . KGHM teoretycznie ma jeszcze 3 mecze gdzie może stracic punkty , Vistal 2 takie mecze a AZS i Pogoń za duże straty do Vistalu . Co do wczorajszego meczu - mecz z w rodzaju tych które przegrywa się na własne życzenie ( brak skuteczności w decydujących momentach meczu , czyli w końcówce). Jak na ten skład w którym ten zespół występuje to miejsce w tabeli i ich osiągnięcia mnie satysfakcjonują - a wręcz przekraczają moje oczekiwania . Brawo dla dziewczyn i trenera Pawła Tetelewskiego za dobrą robotę . Przed tym meczem obawiałem się o obronę ( bo to co ostatnio zespół pokazywał ze słabeuszami ligi mnie martwiło ) ale ta wyglądała zupełnie dobrze poza pierwszymi 10-ma minutami .

• 10 1

• Magda i Sonia to

• 0 0

• Magda i Sonia nie przejmujcie się głupotą i zawiścią kk

Nikt normalny nie napisze takich bzdur o młodych zawodniczkach! Czas pokaże co potrafią!Trzymam kciuki za Was i za Magdę Stanulewicz , ........żeby również wyleczyła kontuzję i wróciła do gry!

• 1 1

• Przegrały na własne życzenie! (3)

A raczej zapracowały na tą przegraną. O ile Kłusewicz w ogóle nie przeszkadzała w tej grze, o tyle Pawłowska i... Coolwinska padaczka! Może w końcu selekcjoner przejrzy na oczy???

• 5 5

• Magda Pawłowska. (2)

Dziwne, bo przy nazwisku Pawłowska widnieje taki oto zapis "brak ocen - ta zawodniczka nie brała udziału w tym spotkaniu", więc albo Magda ma klona, albo miałam zwidy widząc Jej nieudane akcje na boisku? Natomiast za co Kłusewicz zbiera oceny?

• 5 2

• za urode?

• 5 4

• A kto robi wpis dotyczący zawodniczek grających i tych które siedzą?

Przecież nie same zawodniczki!Do kogo te pretensje?

• 1 1

• Rozkojarzone zawodniczki

Lubin był absolutnie do pokonania. Fatalne "dziury" w obronie. M.Gapska robiła co mogła ale bez pomocy koleżanek wiele razy była bez szans. Nierozważna gra P. Kulwińskiej - czerwona kartka i osłabienie drużyny. Przez cały mecz brak liderki. I. Niedźwiedź po występach w TV myślami gdzieś daleko. Przykra niespodzianka w meczu z osłabionym Lubinem.