Ze zmiennym szczęściem

24 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia rozgromiły na własnym parkiecie AZS AZS AWF Warszawa 43:21 (22:12). W czwartej kolejce ekstraklasy nie powiodło się zaś Dableksowi AZS AWFiS. Gdańszczanki przegrały na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska 28:29 (9:16). To ich pierwsza przegrana w tym sezonie.

ŁĄCZPOL: Jurkowska, Szywierska - Sulżycka 2, Andrzejewska 1, Sabała 4, Szejerka 5, Stachowska 7, Musiał 2, Wasiak 4, Szott 6, Zagrodzka 4, Aleksandrowicz 7, Labuhn 1.

AZS: Pabich, Pawłowska - Rulak, Nieścioruk 4, Wilczyńska 1, Ancypa 2, Wańczyk, Świderska 3, Marczuk 2, Wasilewska 2, Rytel-Tyburczy 1, Sabajtis, Godlewska 2, Walkiewicz 4.

Sędziowali: Niedbała, Szwedo (Szczecin).

Trójmiasto okazała się dla stołecznego kierowcy większym wyzwaniem niż warszawskie ulice i beniaminek ekstraklasy dotarł do Rumi z pół godzinnym opóźnieniem. Może dlatego miejscowe nie chciały dodatkowo stresować rywalek i na początku meczu dość swobodnie podchodziły do swoich boiskowych obowiązków. W dziewiątej minucie na tablicy widniał wynik 6:6.

Na tym fory się skończyły. Siedem kolejnych piłek wpadło do akademickiej siatki! Na przerwę gospodynie zeszły już z 10 bramkami przewagi. Po zmianie stron Łączpol pewnie kontrolował grę, choć Grzegorz Gościński grał coraz szerszym składem. Znów o snajperskiej smykałce przypomniała 20-letnia Monika Aleksandrowicz, której siedem trafień pozwoliło umocnić się w czołowej "10" snajperek ekstraklasy.

**********************
AZS: Sadowska, Mikszto - Knoroz, Sawicka 3, Serwa 6, Koniuszaniec 6, Kulwińska 5, Szwed 3, Wojtas 5, Mielczewska, Taczyńska.

Dablex w pierwszej połowie zbyt daleko pozwolił uciec rywalkom i mimo dobrej gry po przerwie nie dogonił nawet remisu. W 15. minucie akademiczki prowadziły jeszcze 6:5, a w 50. udało im się zbliżyć na 23:24. Najskuteczniejsze w akademickiej drużynie znów były Wioleta Serwa i Katarzyna Koniuszaniec po 6 bramek.

Tabela wprowadzona: 2008-09-25
Warto odnotować pierwsze w tym sezonie występy po kontuzjach Patrycji Mikszto oraz Joanny Sawickiej. Skrzydłowa sprowadzona do Gdańska ze Szczecina przed poprzednim sezonem nie grały praktycznie cały rok po operacji kolana.

Dla akademiczek to pierwsza przegrana w tym sezonie. W dodatku prestiżowa dla Jerzego Cieplińskiego. Niektórzy bowiem na mecz w Rudzie Śląskiej nie patrzyli jako na zespołów, ale... trenerów. W niedawnej elekcji o fotel selekcjonera reprezentacji Polski gdańszczanina ubiegł wszak Krzysztof Przybylski, na co dzień trener Zgody.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Start Elbląg - Ruch Chorzów 35:24 (18:10), Piotrcovia - Słupia 41:20 (21:8), Zagłębie Lubin - Carlos-Astol Jelenia Góra 34:19 (15:10), SPR Safo Lublin - KU AZS Politechnika Koszalińska 36:21 (23:11).

Opinie (2) 1 zablokowana

• Jak się ma wyćwiczone bicepsy prawej ręki to się wygrywa

Gratulacje

• 0 0

• Mówi się trudno, teraz trzeba powalczyć w sobotę. Asia i Miko wracają w samą porę - oby kontuzje już więcej ich nie dopadały.
    Na pierwsze zgrupowanie kadry Przybylski powołał 30 zawodniczek, w tym Wiolę, Rybę, Alinę, Patrycję, Karolinę i Kasię.